Kreeta vaatamisväärsustega iseseisev tutvumine

Tere! Head Kreeta asjatundjad, vajan abi reisieelse kodutöö tegemisel. Puhkan järgmisel aastal (juunis) Kreetal,majutus on Hersonissoses ning osade vaatamisväärsustega soovin iseseisvalt tutvust teha.Lube ei oma. Siit tulenevalt minu küsimused:
Spinalonga saar.

  1. Kas Hersonissosest on otseühendus bussiga Agios Nikolaosesse ning kaua kestab bussisõit, kui palju maksab bussipilet?
  2. Kas paat(laev)sõidab mitu korda päevas. Kui kaua kestab sõit saarele. Kui palju peaks varuma aega saarel viibimiseks.Kui palju maksab sõit saarele.
  3. Kas saarelt tagasi tulles jõuan ikka Hersonissosse väljuvale bussile.
    Või oleks ikkagi targem osta kohapealsest büroost reis, kuigi süda nõuab väljakutset just millegi iseseisval organiseerimisel.

Väiksemas mahus küsimus ka Knossose külastamise kohta: Kas Hersonissosest bussiga Iraklioni jõudes väljub Knossose palee juurde buss samast bussijaamast?
Päikest! Silleke

Puhkasime nüüd oktoobris Kreetal Hersonissoses. Käisime ära ka Spinalonga saarel. Hersonissiosest lähevad bussid minu teada päris tihedalt Agios Nikolaosesse, ca 45-50 km ja pilet peaks olema 3-4€ vahel. Hersonissioses tuleb minna peatänavale, otsida bussipeatus ja kui mõni buss peatub küsida Agios Nikalaosesse. Paat saarele väljub iga tunni tagant ja sõidab ca 30min. Kohapeal võid olla 1h, st sõidad tagasi järgmise paadiga või 2h, siis sõidad tagasi ülejärgmisega. Ise tundsin, et 1h jäi väheks ja oleks tahtnud ka kiidi teenust. Paadisõit edasi-tagasi 10€ ja pilet oli vist 5€
Iraklionis käisime ka ise bussiga, aga lihtsalt uitasime linna peal. Bussid liiguvad päris tihedalt. Meie küll kella ei vaadanud. Isu sai täis läksime lihtsalt bussijaama.

Tänan! Sain julgust juurde ning kindlasti võtan selle käigu ise ette.

Käisime Kreetal 5 aastat tagasi. Elasime Agios Nikolaoses ning käisime ise bussiga Knossoses. Vähemalt sel ajal oli küll AN-Iraklion ja Iraklion-Knossos bussipeatused samas bussijaamas. Igaks juhuks mainin, et vaatamata väiksele vahemaale sõitis buss seda maad küllalt kaua tänu Iraklioni liiklusummikutele. Käisime iseseisvalt ka Spinalongal. Enne selle põneva koha külastamist soovitaksin aga lugeda läbi Victoria Hislopi raamat "Saar". Tegu küll ilukirjandusliku teosega, kuid kirjeldab väga tõetruult elu sel saarel kui seal veel leeprakoloonia asus.