trip-krainetrip-ukraine-dark
Krimm ööbimine

Tulime Krimmist 10.07 ja oleme oma reisiga väga rahul. Käisime autoga 4 täiskasvanut ja 1 laps 6a. Sõit läbi Poola ja Ukraina oli väsitav aga samas huvitav. Ukraina areneb päris hoolega. Ehitatakse piirist edasi kiirteid ja ööbimiskohtade leidmisega teeääres ei olnud ka probleemi. Peatusime Jaltas. Öömaja oli rannast 5-8 minuti kaugusel, mugavustega korter ja saime 500.-grivnat ööpäev. korter koosnes köögist ja toast. Köögis oli kõik vajalik olemas ja kahene lahtikäiv diivan. Teises toas oli lai voodi ja lahtikäiv tugitool. Kõik kaasaegne mööbel ja euroremont. Kont. olemas, külmkapp ja pliiti ka. samuti korralik WC ja duss. Perenaine oli sõbralik ja teadis Eestit. Mul on olemas ka perenaise kontaktandmed. Tal oli terve maja 3. kordne kust ta andis tuba valida. Ranna teeääres on pidevalt korterite pakkujaid. Soovitan minna Krimmi.

Küsiks tänavusuvise kursi kohta, kas usd on ikka 5uah Ukrainas-Krimmis või on kurss kehvemaks läinud (dollar nüüd odavam)? Et teaks, kas osta doltse v grivnasid kaasa:)

Saad äkki saata ööbimiskoha kontaktid? Meil plaanis 09. aug startida Ukraina poole reemet@cargofast.ee

nii sai 27.07 tuldud ja siis oli taala kurss nii, et 100 usd oli 450 kohalikku.

Krimmis soovitaksin ööbida Jalta lähistel Livadias, kus lossi kõrval peab eestlane Eda Golovko pansionaati. Temast oli lugu Maalehes: http://paber.maaleht.ee/?page=&grupp=artikkel&artikkel=6572

Eda telefon 00380654315937. Eda pakub 2-4 kohalisi tube, pesemisvõimalused korralikud, pidevalt soe vesi (mida seal kandis sugugi igas elamises pole). Korraarmastusest ja puhtusest on tal meiega ühesugune arusaam. Ta on ka väga huvitav vestluspartner, kellega kohalikust eluolust rääkida.

Puhkus majutus Ukrainas Krimmis Mezhvodnoe

Tere Kuna siin ei räägita midagi Krimmist, otsustasin lisada teema puhkus majutus Mezhvodnoe Krim (Indeks 96420 ) . Mezhvodnoje ise jääb lõunap0olsesse külge Krimmi 68 km Evpatoria-sse , Yalta ni 220 km Siin on 4 km liivaranda ühel pool, teisel küljel kaljud, kus saab kalastada kuid ka maskiga kalu vaadata ja teokarpe õngitseda . Kolmandal pool soolajärv, kus on ka mudaravila . Majutus on siin kodumajutus, umbes sama nagu Klaipedas . Ühe öö hinnad olenevalt tingimustest 80(8 eurot) kuni 120 (12) grivnat inimene . Kallimates tubades sees wc ja dušš. Ise ööbin praegu, kus rand kaljud muda on 900 meetri raadiuses . Tänav Shevchenko 52 igaks juhuks lisan ka tel nr kui kellegil peaks huvi olema +380–50–38–00–638 (Alla Stanislavovna), +380–50–44–70–187 (Irina Petrovna) Võrreldes teistega siin kohapeal on väga hea hinna ja kvaliteedi suhe . Esialgu ei teagi mida veel lisada, kellel huvi, vastan heameelega .