Kuhu minna Kanadas ?

Kas keegi oskab soovitada põnevaid paiku Kanadas, mida kindlasti võiks külastada. Niagaral , Ottawas ja Quibeckis käidud. Peatume Torontos. Kõik soovitused on teretulnud.

Huvitav on Toronto lähedal Kitchener -Waterloo piirkonnas (Wellington) menoniitide külad. See usulahk ei kasuta moodsa elu hüvesid. Piirkond on kauni loodusega.

Kuna minu onu oma perega elas juba 1941 aastast alates ja tema pere praegugi Kanadas, siis tunnen seda piirkonda päris hästi. Olen Kanadat ise korduvalt külastanud. Omal kaugel stagnaajal lubati minu vanaema ka lõpuks Kanadasse oma poega, minu onu, külastama. Ta ei jõudnud ära imestada, mida tema kõike näinud oli ja rääkis seda pärast pikka reisi veel kuid. Nüüdseks on minu onu pojast saanud tuntud professor CEGEP Heritage College´s Canada Ottawas.
http://www.linkedin.com/in/jugandi

Kui Niagaral, Ottawas ja Quibeckis käidud, siis saan soovitada veel mõningaid kohti , mis tasuvad igati vaatamist:

Churchill asub Manitoba provintsis ja on tuntud maailma karude pealinnana. Hudsoni lahe ääres paiknev asula jääb nimelt jääkarude rännuteele, kui need suvistest elupaikadest talveks merejääle siirduvad. Kui jää teke millegi tõttu hilineb, siis on Churchilli elanikud tõsises ohus, sest nendele jääkarudele pakub eelkõige huvi just selle kõrval asetsev kohalik prügimägi. Sealsed spetsiaalsed tundrabarigid toimetavad aastas ligemale 15 000 turisti nendesse jääkarude maailma, kus turistidel on võimalik juba silmast-silma kohtuda maailma suurima lihasööjaga. See koht on saanud suureks turismimagnetiks.
Moraine´i järve loetakse imeilusaks just tema hämmastavalt kristallselge vee ja järve kohal kõrguvate igilumega kaetud järskude Wenkchemna mägiste nõlvade poolest. Järve vee imelise sinise värvuse põhjustavad liustikust pärinevad imeväiksed moreeniosakesed, mis voolavad järve suvel, kui liustikud kõrgel mägedes hakkavad sulama. Need osakesed neelavadki kõiki nähtava spektri värvusi peale sinise, mis peegeldub neilt tagasi. Sellepärast kutsutaksegi seda kaunilt kumavat järve Kaljumägede juveeliks.
Drumheller Badlands on tõeline aardekamber dinosauruseküttidele. Seda paika kutsutakse õigustatult dinosauruste maailma pealinnaks, sest Bandlandsi südamesse rajatud maailmatasemel Tyrrelli kuninglikus paleontoloogiamuuseumis on kümnete kaupa välja kaevatud dinosauruste kivistunud luustikke. See muuseum annabki pildi dinosauruste kuldajastust ja nende ikka veel salapärasest äkilise kadumise loost. Turistide poolest hoogsalt külastatav paik.
Hells´s Gate (põrguvärav)on Briti Columbia provintsis kõrgustesse Kaskaadidesse lõikuv kitsas kuru, mille on uuristanud teel Vaiksesse ookeani veerohke Fraseri jõgi. Jõesäng on siin kõigest kuskil 35 m lai ja surutud ca 152 meetri kõrguste graniitseinte vahele. Selle tulemusel sünnib võimas vaatepilt, mis on küllaltki ohtlik läbijale, kus valges vahus vesi kihutab pöörase kiirusega ja kõrvulukustava mürina saatel läbi kanjoni. Jõe vooluhulk on kaks korda suurem kui Niagara joal. Kuna autotee möödub Hell`s Gate ´ist lähedalt siis on looduse imeline vaatepilt kergesti ligipääsetav. Põnevuse otsijatele on ehitatud ka rippraudtee, mille gondliga pääseb allpool mäslevaid veevoogusid kõrgemalt imetlema. Sellepärast ongi mõistetav, miks on just Hell´s Gate üks Lääne-Kanada kõige külastatumaid vaatamisväärsusi.
Gros Morne´i rahvusparki nimetatakse ka „geoloogiliseks Galapagoseks“, sest selles Newfoundlandi poolsaare lääneosa asuvas rahvuspargis võib näha mõningaid maailma vanimaid kivimeid, mis annavad õpetliku ülevaate Maa geoloogilisest arengust. Siinsete aluskivimite põhjal on aru saada, kuidas liikusid ja põrkusid Põhja-Ameerikat Euroopa ja Aasiaga ühendatud mandrilaamad. Selles paigas on avastatud parasvöötmele kui ka arktilisele kliimale iseloomulike taimede ja loomade unikaalset kooslust. Allpool elutsevad Ameerika mustkaru ja põder, kõrgemal aga külmema ilmaga harjunud loomi nagu polaarjänes ja põhjapõder. Kõik need loomad on asunud siia elama viimase 15 000 aasta jooksul, pärast mandrijää taandumist. Selle paiga üks aukartustäratavamaid vaatepilte on Western Brook Pond, sügav fjordilaadne org, mille põhjas asub mageveejärv. Minule isiklikult andis päris korraliku õppetunni selles rahvuspargis asetsevad vanimad kivimid, mis arendasid tugevalt minus väljakujunenud arusaamu Maa geoloogilisest arengust.

Omadest kogemustest tean, et Kanadas on palju vaatamisväärset ja endalgi veel nii mõnigi huvitav koht veel külastamata/vaatamata.
Soovin Teile vapustavate vaatamisväärsuste imetlemist ja kena reisi!