Viimased kommentaarid

Meie reisi tagasilennul Uus-Meremaalt on Bangkoki lennujaamas vahepeatus üle 16 tunni. Kui on kellelgi sealse lennujaama ja pika ootamisega kogemusi, siis tänud, kui jagate. Kas on võimalik ja mõistlik võtta väljaspool lennujaama hotell? Tähendab see mingeid sekeldusi, et minna a' 12 tunniks väljapoole lennujaama. (Tai on meie kodanikele viisavaba 30 päeva (kui saabutakse lennukiga)). Kui väljapool lennujaama ei ole mõistlik hotelli minna puhkama, kas on lennujaamas puhketsoon olemas? Tänud ette.

Eelmine aasta jaanuaris võtsime ühe kindlustuse juurde, sel aastal otsustasime mitte võtta. See-eest oli tseekord täispaak, lisaks võtsime lisajuhi ja lastetooli. Sellele lisandub tax. Autot vormistades pakutakse kindlustusi või "kabedamat" autot. See on üks osa tenindaja tööst - müüa rohkem. Loomulikult lisandub hiljem Sunpass ehk kiirtee maksud, mis saabuvad 20 päeva joksul krediitkardi arvele. Neid võid vältida, kui gpsi seadmes keelad tasuliste teede kasutamise. Kaotad aga ajas.

Võta läbi sakslaste: http://www.autoeurope.eu Olen 3 korda sealt võtnud, 2 viimast korda alguse ja lõpuga Miamis. Pakuvad Alamot.

Kas Kennedy Space Center'it olete kaalunud? Ida kalda kohta ei oska öelda, aga Atlandi ääres tasub sõita A1A-l.

Väike vihje. Kui lähete Sawgrassi, siis astuge mõnest ümbruskonna hotelli fuajees olevate flaieri stendi juurest läbi ja leidke Sawgrassi oma. Seal on sees kupong, mille annate Sawgrassi infopunktis. Tuli täita mingi ankeet ja saate keskuse poodide kupongiraamatu. Seal on sees midagi iga poe kohta. Võimaldas saada päris korralikku lisasoodustust. Sama nõks kehtib kõigi Simon'i ouletide kohta, mida on üle Ameerika.

On Everglades National Park ja on erapargid/farmid. White räägib teisest. Esimene -rahvuspargis mingeid hõljukeid ega alligaatorishowsi ei ole. Käisime jaanuari lõpus ja külastasime mõlemaid. Rahvusparki sõitsime Ernest Coe Visitor Centeri kaudu. Sissepääs parki on 10$/ auto. Kindlasti on vajalik külastada Anhinga Traili, kus 0,5km ääres oli palju alligaatoreid, linde, kilpkonni jm. Kogu pargi lõpus oli Flamingo Visitor Center, kus nägime ära ka manateed ja krokodillid. Erapargid pakuvad teistmoodi lõbustusi. Meie külastasime Everglades Alligator Farmi, kus toimus kõik White poolt kirjeldatu. Lisaks sai proovida seal ka alligaatori liha. Pilet oli kallim, selle sees olid showd, hõljukisõit ja eraloomaaiake. Kui kahte võrdlen, siis meeldis rohkem rahvuspark. Looduses loomi-linde vaadata meeldib rohkem. Sel talvel käime ära Everglades'is shark Valley Visitor Centeris.

Mul on perekonna nimes 2 ä tähte. Panin ESTA-s mõlemad A-ks. Probleeme ei olnud. Passis ja lennupiletil olid "ae".

Jaanuari lõpp - veebruari alguses ei olnud mingit muret Eesti lubadega. Ei usu, et olukord muutunud on. Auto rentisime Alamost Miami lennuvälja autorendi keskust.

Aasta tagasi Las Vegase lennujaama auto renti vormistades esitasid meie seltskonna 3 inimest Eesti juhiload. Mul olid aga omad maha jäänud ja esitasin id-kaardi. Teenindaja küsis, miks mul on sellised. Mina näitasin kiibi peale ja seletasin, et need on popid ja uued e-load. Vale läks ilusasti läbi ja minu ID -kaardi number läks lepingusse. Ma ei arva, et see oleks läbi läinud, kui oleksin sel ajal sattunud liiklusõnnetusse. Ei soovita järgi teha.

Vaata ka Icelandairi. Algus Helsingist. Soodsaim hind hetkel on €785, lisaks paarsada krooni laevaga Tallinnast Helsingisse. Vahemaandumine Reikjavikis kestis kokku natuke üle tunni. Kui eelmine aasta seda marsruuti kasutasime, oli ühel hetkel Finnairi mingi soodukas umbes 8800 krooni, aga meil olid piletid võetud.

Kui oma reisi ettevalmistasin, siis jäi silma, et talvel ei saa GC põhjakaldale ja Yosemite ida poolt (autoga tuli ronida 3000m kõrgusele). Surmaorus käivad "kohalikud" turistid talvel, "hullud" turistid suvel (meie olime siis need hullud 48 kraadist sooja nautimas). Kui saad valida, siis oota maini.

Probleeme ei olnud. Lendasime sel suvel Torontost Las Vegasesse ja peale 3 nädalast USA ringreisi LV-st tagasi Torontosse.

4-6. september Flamingos 2 ööd $80 ehk kokku $160. Lisaks tax ka. Panime kinni aasta alguses mingi saidi vahendusel. Flamingo on melu keskel.

Huvitav on Toronto lähedal Kitchener -Waterloo piirkonnas (Wellington) menoniitide külad. See usulahk ei kasuta moodsa elu hüvesid. Piirkond on kauni loodusega.

Muuseumis töötajaga vesteldes kuulsin, et nn kohalikud külastavad Surmaorgu talvisel ajal, aga kaugemalt- Euroopast, Aasiast, Austraaliast käivad juulis ja augustis. Sel ajal on tavaline üle 50 kraadi. Meil oli kõigest 47. Ellu jäime ;-)

Esimesed 2 lennuvälja ei ole midagi keerulist. Kui lend ei hiline, jõuad vabalt. Kopenhaagen ei ole nii suur lennuväli, seal peaks olema värav samas lähedal, kus väljud lennukist. Brüsselis jõuad "Schengeni" ehk A terminali. Ameerika lennud lähevad terminalist B. Terminalist A läheb maaaluse koridor, kus on liikuvad teed ja trepid. Ma ei anna pead, kas pead hoidma väljapääsu poole või on kuskil otsetee enne väljumist, aga sihtpunktiks olgu Sul terminal A. Aega võtab sinna jõudmine 10-15 minutit. Arvesta aega ka turvalisuse kontrolliks. http://www.brusselsairport.be/en/airportinfo/at-the-airport/brussels-airport-map Käsipagasit tohib olla tavaliselt 1 ja lisaks lennuvälja poest ostetud kaubad. Loe lennufirmade reeglitest. Chicago lennuvälja kohta ei tea.

29.juuni ehk esimene näpujälgedega passi väljaandmise päeval tegin. 30.juuni tuli e-post, et võite järgi tulla. Ei olnud kiirpass.

Los-Angeles-San Fransisco vaheline tee on mõtet sõita piki maalilist 1. kiirteed. Lae alla peatükk, kus päris kenasti kirjas: http://www.lonelyplanet.com/campaigns/usatrips/pdf/Sample-Trip-California.pdf

Kasuta otsingulehti. Pane sisse koht, aeg ja autoeelistused. Suurimate pakkujate hinnad on käes. 2 lehte, mida kasutan - Orbitz ja Expedia. Kui foorumis otsid auto üürimise teemade all, leiad selliste lehtede soovitusi veel.

Aastaid tagasi viisin pool kohvritäit tahedat lesta (ok, kuivatatud mandri keeles). Saaremaa juurtega sugulased tahtsid saada. NY Kennedy lennuvälja tollitöötaja küsis, kas kala on. Mina - muidugi on. Mis kala - beluuga, lõhe vms? Mina ei osanud muud, kui proovisin kätega seletada, et selline lapik kala. Vaatas korra ühte, lasi edasi. Lisaks oli 1 päts maaküpsetatud leiba + Vana Tallinnat paar pudelit.

Tegin 2007 aasta suvel sellise marasruudi: Tallinn - Köln-Luxembourg-Pariis (1 päev kohapeal)- Salou (ülerahvastatud koht 100km Barcelonast edasi, 5 ööd)- Andorra - St-Tropez - Monaco - San Remo - Torino - Chamonix - Kempten - Neuschwanstein - Tallinn. Kokku 2,5 nädalat. Pariis oli liiklus hullumaja, eriti tuli jälgida tipptunnil ringide liiklust. Midagi hullu ei olnud, Eestist Pariisi sõitsime ühe soojaga. Pariisi magasime 1 öö, teise öö aga 200 km Pariisist lõuna poole. Kautasime kiirteid. Igav ei hakanud, eriti Saksa ja Prantsusmaa olid kaunid.

Priit Pulleritsul on ilmunud 2 artiklit. Võib-olla on abiks. Ise minemas sinna järgmine aasta augusti lõpus. Viited: Metsikud teed ülerahvastatud hiigelorgu: Yosemite' rahvuspark http://www.estravel.ee/index.php?lang=est&main_id=63,1422,1265,1273

Hiigelpuude varjatud saladused http://www.estravel.ee/index.php?lang=est&main_id=63,3733,4063,4071