tahab midagi huvitavat teha, siis Noor & Co annab võimaluse tellida endale päevane tuur laevaga Niilusel deltakülla, ratsaretk hobusel või kaamelil püramiidide juurde või Sahara serva. Annan infot meiliaadressil [email protected]
Kust kohast kaamel peale võtab?
Giza püramiidide juurde sai Egiptuse muuseumi juurest bussijaamast (näiteks nr: 908). Sealt edasi Saqqara'sse saab marsaga. Hobuseid, kaamelid, taksosid ja rikšasid saab sebida Giza's. Kõike muid reise: vaalaluude lademete juurde, Fayyum'i oaasi ja üks kõik kuhu kuu peale; pakutakse sulle hiljemalt veerand tunni jooksul, kui lähed jalutama Talaat Harb'ile.
Aga see "vaaraode aegne" küla Niilusel võib tõesti olla vaeva väärt. http://www.pharaonicvillage.com/tour.html
Pakkumine pole vist päris seljakottijatele mõeldud.
võtavad peale püramiidide lähedal linna serval. Enne muidugi tuleb selles tohuvabohus õige koht üles leida. Pakkujaid on palju ja hobused-kaamelid ridadeviisi ootamas. Bussi numbritest ma kahjuks midagi ei teagi, sest seiklesime teise süsteemi järgi. Hõikad bussijuhile, et kuhu lähed ja kui vastab sulle sobiva koha, siis istudki peale. Meie sõitsime kesklinnast Püramidstreeti lõpuni peaaegu ja siis vasakule ja veel kiira-käära kuni jõuadki kohani, kus saab tripi võtta. Kui tahad mu Co telefoninumbrit, kirjuta mulle meilile, mutianpu. See pharaonicvillage on ka ilmselt lahe koht, aga meil jäi ajanappuses käimata. Raha hakkas ka lõppema.
Meie läksime kesklinnast jõelaevaga mingile umbes 2-3 tunnise sõidu kaugusele delta poole. Seal oli peatus paar tundi ja käisime hobukaarikute ja duk-dukkidega kohaliku küla vahel sõitmas. Jõudsime söömas käia ja ringi vaadata. Mubaraki ühe residentsi juurest läbi sõita, suhkruroogu osta ja siis uuesti õhtupimeduses kesklinna tagasi jõuda. Laeval käis diskori saatel kõva tants ja trall- hästi lõbus oli igatahes. Jõelaevaga Cairo vahel mööda Niilust sõita ja kaldail olevat vaadata on ka esimesel korral üsna huvitav. Aga sellise sõidu võib muidugi ka igaüks ise endale võtta kesklinnast Niiluse ääres- ei pea selleks saatjat otsimagi. Igaühe enda otsustada, kuidas minna ja kas minna.
Päris ehtsat külaelu näeb ka see, kes Giza'st marsaga Dahsur'i või Saqqara'sse sõidab: hiidkapsad, sirbiga niitjad, vesipühvlid, rasvsaba lambaid karjatavad poisikesed jne. See on siis päris Saqqara ümbruses. Seal on ka mingi rooma aegne sild. Meie jalutasime viimase otsa. Taksost ei pane ilmselt tähele.