Kui odavalt oleks võimalik Peruusse lennata?

Täiesti algaja lennupiletite otsija tahab minna Peruusse umbes 17nda juuni paiku. Praegu on küll kampaania lennupiletid Limasse, aga .... mulle tundub, et KLM 15000 on palju. Kui keegi viitsib kogemusi jagada, kui odavalt võib üldse Limasse (või ka kuhugi mujale Peruusse) lennata ja milline oleks soodsam tee - viitsin ümber ka istuda paar korda vähemalt;) ja kas praegu on vara osta ja otsida või peaks juba ammu tegutsema?

15k ei ole palju, 15k on väga hea hind! Osta tuleb nii vara kui võimalik. Saabusin vähem kui nädal tagasi just ise ja et saada 15k lennupileti hinda lendasime nii: rix-bcn-ams-lim ja lim-ams-cdg-bcn-rix. Praegune KLM-i soodukas on seega ülimugav, istud ümber ainult Amsterdamis. Meie piletid olid 6 kuud enne ära ostetud.

Euroopast on minu arust võimalik Limasse ja sinna poole Lõuna-Ameerikasse saada ainulst Amsterdamist KLM-iga või Barcelonast (seal läheb vähemalt Iberia ja AirComet, võimalik et ka LAN. Samuti saab sealt Avianca ja LAN-iga endale sõit ümberistumisega Lõuna-Ameerikas korraldada).

Nüüd kui on võimalik USA-sse viisavabalt saada, siis on muidugi mõtet vaadata lendusid läbi USA. Kui mina oma pileteid jahtisin, siis ühel hetkel oli võimalik American Airlinesiga osta pilet Helsinkist algusega ning ümberistumisega New Yorkis hinnaga umbes 8k.

Head otsimist.

Ja kui ma ütlesin oma eelmises postituses et Barcelonast, siis ma unustasin Madridi täiesti ära, sealt saab kah. Ise ei valinud läbi Kolumbia varianti, sest ei suutnud aru saada, kas Kolumbia on viisavaba või mitte ning kas Bogotas ümber istudes on vaja immigratsioonist läbi käia või mitte. Limas näiteks oli igal juhul vaja immigratsioonist läbi käia, Rahvusvahelised ja sisemaised lennud olid rangelt eraldatud.

Air Comet läbi Madridi oli kõige odavam kui meie piletid ostsime, aga see oleneb täiesti päevast, nad ei lenda iga päev. Kõige targem on samast lennujaamast tagasi ka lennata, st osta edasi tagasi pilet. Ühe otsa pilet on umbes sama kallis. Aga samas hoiatan, et nende odavate lennufirmadega on alati üks jama. meil näiteks kaotas Air Comet mõlemad kotid ära, tõenäoliselt jäidki need Madridi. Nii et leidsin ennast Peruu talvel plätade ja lühikeste pükstega olevat. Eriti karm on see siis, kui kavas on ronima minna ja kogu varustus korraga läinud. Ja kusagilt Cuzcost ei leia nii suuri jalatseid ka kui meile vaja. Mulle tundus et peale meie oli kaduma läinud meie lennukist veel umbes 30 inimese kotid. Nii et kindlasti soovitan pakkida hädavajalik ja asendamatu käsipagasisse.

Ma väga ei lendaks Air Comet'ga lähitulevikus pärast selliseid uudiseid: http://www.avherald.com/h?article=42253345&opt=0 Huvitav, kas nad oma hooldusmeestele ikka maksavad?