Kuidas lood hääletamisega Šotimaal?

Tere-tere matkasellid,

Kuidas lood hääletamisega Šotimaal? Lähen 23 nov ja väike ots vaja häälega minna? Lootust?

Kati

shotimaal on sõbralikud inimesed ja väga raske see hääletamine pole, jõudu !

Olen siin Sotimaal siia-sinna hääletanud ja tähelepanekud on sellised:
enamus teid (p6hja pool, highlandis eriti) on pisikesed ja kitsad ja vahepeal on peaaegu v6imatu leida hääletamiseks sobivat kohta, bussipeatuse taskuid neil ka pole, niiet v6ib kurvaks kiskuda (ma ei räägi h6reda liiklusega "passing places´ega teedest, seal saab hääletada küll, autosid lihtsat pole)
kui leiad HEA koha, siis on pealesaamise v6imalus suur, läheb umbes veerand kuni pool tundi, vahel kiiremini
kui head kohta ei leia, siis l6puks ikka keegi halastab, aga läheb kaua
silt on üsna kasulik
*bussid liiguvad vägagi normaalselt, juhuks kui on vaja kuskilt linnast välja saada natu kaugemale

üldkokkuv6te on see, et kui teha sotlasele peatumine mugavaks ja heaks ning ennast juba kaugelt nähtavaks, on k6ik hästi ja selline loomulik asi ka, et hämaras on halb, väga halb

Ise oleme oodanud k6ige kauem tund aega vihmas ja tuules ja hämaras Isle of Skye peal 20 km tsivilisatsioonist, meist möödus iga 10 minuti tagant auto. M6nes kohas lihtsalt pole autosid:)

K6ige jubedam kogemus oli ühe linnaga, mille piiril hakkas kohe kitsas mägitee, ühel pool vesi, teisel mägi, hääletamiskohta ei olnud. Linnas sees ka mitte, vähemalt mitte head. V6tsime bussi natukeseks.

Aga inimesed on s6bralikud ja kohalik giid on ikka kohalik giid:) Noh, kohalik poolakas on ka tore, nad v6tavad väga tihti peale:)

Hääletajal võiks jah olla silt koha nimega kuhu sõita soovib. Meilgi võtaks mõne hääletaja peale, aga ei tea kaugele ta sõita tahab, ei hakka autot kinni pidamagi, et vestlusesse laskuda, et kas paarkümmend kilomeetrit sõitu sobib, et ise kaugemale ei sõida jne ja edaspidi kusagilt võsa vahelt on hääletajal raskem peale saada kui asustatud koha lähedalt.

saab ikka peale. Kindlasti saab, sest inimesed on Šotimaal ikka väga sõbralikud ;)