Kuidas Phuketilt Krabile kõige parem

Nii, sai rumala peaga bronnitud kogu reisi ajaks Phuketisse majutus. Nüüd aga mõtlen, et tahaks ikka mujale ka liikuda. Phi Phi-le vist parem minna Phuketist? Tahaks minna Samui-le ja veel kaugemale Ko Samet-le. Kuidas oleks parim sinna pääseda. Airasia pakub Phuketilt lendu ainult Bangkoki. Kas liikuda siis bussiga, laevaga, rongiga? Oskab keegi nõu anda?

Kirjutasin natuke aega tagasi ühele tuttavale sellise kirja. Äkki leiad midagi kasulikku:

Ko Samui on tore kookospalmidega saareke millele saab 2-3 päevaga rolleriga tiiru peale teha ja suuremad vaatamisväärsused omal käel ära vaadata. Ilm peaks veeb-märts suht OK olema, sest minu mäletamist mööda oli novembris seal ilm märjem. Sealt saab paadiga paari tunniga s6ita Ko Phangani saarele, mis on palju väiksem ja turistidest tühjem. Juhul kui viitsid netist uurida, siis äkki on seal mõni mõnus Full Moon Party kui huvitab.

Phuket ka tore saareke. Ausalt öeldes ei oskagi öelda kas Samui v6i Phuket, mõlemad on omamoodi OK. Samas ega need saared totaalsed teineteisest ka ei erine. Saarel saab rolleriga ringi tõmmata, tai poksi vaadata, igasugust veesporti teha jne. Randadest vast Kata, selline "rahulikum" ja hubasem kui Patpong(rohkem rahvast, k6va pidu, aga meile meeldis) v6i Karon(igav sirge rand).

Krabi isiklikult pooldaks seda kanti st.sinna läheks kõige esimesena tagasi. Juhul kui minna, siis kodukoht võiks olla Ao Nangi rannas, mis on OK nn.keskuseks, sealt saab võtta kõige kergemini igasuguseid tuure - snorgeldama(lähisaartel väga ilus veealune maailm), kaljude juurde, kajakiga mangroovivõsadesse, james bondi saartele, phi-phi'le, rahvusparkidesse, krabi linnakesse jne. Loodus on vaieldamatult kõige ilusam/erilisem mida ma olen Tais näinud. Sisuliselt saad samu tuure v6tta ka Phuketist, aga hinnad on Phuketil nati k6rgemad. vt.ka Krabi ja Phuketi v6rdlust http://trip.ee/node/23717 Railay on ka omamoodi eriline, et kui Ao Nangis oled siis hüppa kindlasti läbi, lihtsalt mõnus sürr rand kaljude vahel, mõnus krabisi passida, niisama tiksuda, mägironimist harrastada jne

Lühidalt ja kokkuvõtlikult – Sa jõuaksid kõik need kohad läbi käia, aga isiklikult arvan et läheb liiga tõmblemiseks + kaotad vähemalt u.2 päeva bussis-, laevas loksumisele.

Ma arvan, et kui Krabist(Ao Nang, Railay) alustada, edasi liikuda Phi-Phile ja siis Phuketile oleks 2 nädala jaoks paras.

  • meie majutust kunagi ette ei võtnud, phi-phi’l ka leidsime koha pealt. Juhul kui Sa soovid lihtsalt puhtas kohas magada ja erisoove ei ole siis vast ei ole mõtet kinni panna, koha pealt ikka leiad

  • juhul kui tahad midagi bronnida, siis lennupiletid www.airasia.com näiteks Bangkokist Krabisse või Phuketile, kui kuu aega ette neti teel ära ostad saad ikka suht mõistliku hinnaga(näit.Bangkok-Phuket 500-700 krooni üks ots).

Samuile AirAsia otse ei lenda, saab lennata Surat Thani ja sealt edasi laevaga Samuile.

0
0

Meie sõitsime Phuketist Krabisse taksoga. Olime neljakesi, sõit kestis natuke üle kahe tunni ja hind oli vist 2400 bahti, kui õigesti mäletan. Eesti rahas on see umbes 800 krooni. Loomulikult on ka soodsamaid võimalusi, kuid kui meenutan mu eelmist sõitu Phuketist Krabisse mikrobussiga, siis valin edaspidi kindlasti takso, kõik toimis ja väga mugav ning tunduvalt kiirem- sa ei pea istuma bussis, kui juht korjab erinevatest hotellidest inimesi peale. Laev on samuti kindlasti normaalne variant, aga meil lihtsalt kellaajad ei klappinud, muidu oleks meie esimene eelistus olnudki laev, mis odavam, peaaegu sama kiire ja tõenäoliselt samuti mugav (muid otsi tegime laevaga ja jäime väga rahule).

0
0

Meie võtsime reisibüroost kohapeal sellise paketi, transfeer hotellist sadamasse sealt laevaga Phuketisse ning sealt transfeer hotelli, ühele inimesele maksis 500 bahti. Ma arvan et vastupididses suunas toimub asi samamoodi. Laeavasõit kestis vist u. 1,5 tundi.

0
0

Kõige soodsam ja ka ilusam on minna laevaga. Mine tänaval suvalisse reisiauku, osta piletid ja hommikul tullakse hotelli järele.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased