trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuidas tasuks veeta 11 päeva Indias?

Plaanis on sõita veebruari alguses Indiasse 11 päevaks. Saabume ja lahkume Mumbai kaudu. Küsimus inimestele, kes varajasemad kogemused olemas: kuidas tasuks veeta need 11 päeva? Huvitab kohalik kultuur, arhitektuur, loodus, inimesed. Päevakese vedeleks ka rannas.

Ise mõtlesime, et sõidaks rongiga lõuna poole (Mangalore või Kochi lähedusse) ja sealt ehk ka paariks päevaks keskele (Bangaloresse näiteks?) ja siis sealt juba lennukiga Mumbaisse tagasi.

Kommentaarides ei ootaks ehk konkreetsete kohtade soovitust, vaid pigem üldist soovitust reisi korraldamiseks. Näiteks kas on mõtekam (arvestades reisi pikkust) veeta seda rohkem ühes kohas ja selle ümbrustes või tasub liikuda kaugemale?

Peale saabumist orgunnige end Ajanta-Ellora koopaid vaatama. Selleks kulub teil 3-4 päeva. Sealt kobistage (lennukiga, kuna teil aega vähe) Goasse. Vedelege rannas, vaadake Panjimi vanalinna etc. Selleks kulub teil 3-4-5 päeva, olenevalt kas tahate ka elevante ja muid elukaid katsumas käia, kohapeal päevaks tsikli rentida vms. Goast lennake/ sõitke rongiga tagasi Mumbasse. Vaadake üle India Gate, rongijaam (endise nimega Victoria terminus), võtke üks õlu Intercontinentali katusel jms. Mumbai peale arvestage 1-2 päeva. Ja ongi teie 11 päeva läbi. Kochinisse ja Bangaloresse ei tasu küll ronida. 11 päeva on selleks liiga lühike aeg. Kui siis ainult nii, et kohe lendate Mumbaist Kochinisse ja käite sealkandis tagavetel jms. Samas ei tea ma, et Kochini läheduses liivarandasid oleks. Jõudu!

  1. Ostke reisijuht (LP, RG). See investeering tasub ennast ära. Saate pildi kõigest huvitavast ja vajadusel võite suvalisel hetkel oma plaane ümber teha.
  2. Ärge üle planeerige. 11 päeva peamiselt transpordivahendis veeta võib olla lahe Himaalajas, aga mitte lõunapool.
  3. Ärge unustage, et Indias juhtuvad kõik asjad siis, kui nad parasjagu juhtuvad. Või sellest mõnevõrra hiljem. Seda ka transpordiga. Mumbaisse tagasisaabumist ei tasu viimasele minutile jätta.
  4. Kui arhitektuur ja inimesed huvitavad, siis võiksite kaaluda Karnataka osariiki. LP ütleb selle kohta sissejuhatuseks nii: The many dynasties that successively ruled Karnataka have ensured that you won't travel more than few hours without stumbling on a pocket of architectural gems. Seal jätkub ka rahvusparke. Tõsi, Mumbaist on sinna kanti terve öö sõitu.