Kuivanud loodus märtsi lõpus-kas tõde?

Lugesin ühe reisifirma kodukalt, et Tai muidu lopsakas loodus on märtsis (enne vihmaperioodi) kuivanud ja mõned puud võivad hoopis raagus olla? Äkki mõni targem oskab kommeneerida seda juttu.

Märtsi esimesel poolel olen küll mõnedel puudel veel lehti näinud. Aga mida siis talvel ikka loota. Kuival perioodil (vanemad inimesed veel mäletavad) on ka Eestis rohi kollane ja lehtpuudel pole seda "sära", mis kevadel lehtede tärkamise järel. Ega tegelikult see asi nõnda hull ei ole. Pisut kärbunud olemine lagedamal alal. Mets ikka roheline ja hea vilu. Hotellide ümber, golfiväljakutel jm. käib kibe kastmine - kõik õitseb ja õilmitseb. Koskede juures on küll vähe vaatamist. Suuremaltjaolt pahiseb koos väikeste veeniredega vaid sooja õhku alla. See-eest õhuniiskus veidi väiksem ja kuumus, mida sel ajal seal jätkub, kergem taluda.

Nii hull see asi kohe kindlasti pole. Reeglina on loodus ikka lopsakas ja roheline. Kui on väga pikalt täiesti kuiv olnud, võib kuivamist ja lehtede langemist loomulikult esineda. Kunagi veebruaris Chiang-Mai ümbruses kolades olid tõesti paljud jalgrajad kuivanud lehtede kihiga kaetud, samas põhjas ongi kuiv periood oluliselt kuivem võrreldes kesk- või lõuna Taiga. Mujal Tais ei ole küll midagi niimoodi silma hakanud.

Käisin eelmisel aastal märtsi lõpp kuni aprilli algus Phuketil ja loodus oli küll täiesti lopsakas ja roheline. Kui tavaliselt hakkab seal arillis vihmaperiood, siis minu sealoleku ajal sain paar korda korraliku äiksevihma ka märtsi lõpus. Vihmasadu siin ja Tais on kaks täiesti erinevat asja ja seda peab ise kogema.