Kultuuri/matkareis Euroopas

Tere,

Soovime elukaaslasega minna maailma rändama. Kuna minu ülikooliõpingud lõppevad 1,5 aasta pärast, sooviks teha suvel minitripi, mis võiks kesta 2 nädalat kuni kuu.
Minul puudub igasugune reisikogemus - olen käinud vaid Leedus ja Rootsis lühiajalistel reisidel (kontsert ja kruiis). Elukaaslane käis aastaid tagasi Euroopas pool aastat backpackimas ja elas vahepeal täiesti kerjuse elu.

Eelarve on üsna väike (max 2000 eurot kahepeale kui selleks ajaks koguda jõuab). Reis võiks olla Euroopas. Londonis ja Luxembourgis oleks võimalik ka ööbida tuttavate juure. Tuttav on ees ka Tais, kuid ilmselt ei ole piletite jaoks piisavalt raha. Reis võiks olla selline linnades ja looduses ringi vaatamine ja kultuuriga tutvumine. Pool kultuuri pool matkareis.
Sooviks ideid kuhu minna ja mida teha. Igasugused ettepanekud on teretulnud.

Suur aitäh!

Balkan.
Imeilus loodus, huvitav kultuur, odav.
Sõbralik ja vahetu.
1000 eurot ja kuu aega - saate elada luksuses.
Ungari, Rumeenia, põhjapoolne Kreeka, Bosnia, jne.
Kui lähete oma autoga, siis netis on (eestlaste) marsruute ja reisikirju palju.
Kui jalgsi / ühistranspordiga, siis lennake näiteks Istanbuli (Euroopa kõige ägedam linn!) ja tulge sealt tipatapa Eestisse tagasi.

Londonisse ja Luxemburgi võite minna kümne aasta pärast, kui raha rohkem. Seal ei muutu selle ajaga midagi. Ida-Euroopa areneb ja globaliseerub, nii et see käige läbi kohe nüüd.

Soovitaks ka Balkanit, nagu eelkõneleja kirjutas ning eriti huvitav ja taskukohane on Albaania, kust leiab nii loodust, kui ka piisavalt kultuuri. Leidsin näiteks Pogradeci linnas hosteli koos basseiniga vaid 10 euri eest.

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi