Txnis

Rändur, liitus Tripiga 2 aastat tagasi. Tahab minna:
11 meeldimist
4 postitust / 19 kommentaari
109 (17.4%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Soovitaks vaadata ka väikest dokumentaali Londoni taksojuhist, kes proovis Mumbais taksojuhiks olemist: http://www.bbc.co.uk/programmes/p0160fqt
Kindlasti saab igas riigis auto rentida, iseasi kas see on seda stressi väärt, eriti arvestades India keerulist liiklust, kus teedel liiguvad inimesed, ratturid, lehmad, tuk-tukid, rollerid, mootorrattad, autod, hobuveokid, veokid jt, kõik suhteliselt kaootilises liikumises. Lisaks peaks uurima, kui täpseks on läinud kaardid, kuna aastaid tagasi vaatasime ka kaardilt, et asukoht on paar tänavat edasi, kuid reaalsuses oli kuus tänavat edasi.
Parem soovitus on siiski võtta auto koos juhiga, mis tegelikult ei lähe väga kulukaks, kuid samas kõik vajalikud kohad saab külastatud ning peatuseid teha just endale sobilikul ajal.

Soovitan siiski mitte müüa ega kinkida välisriikide SIM kaarte, kuna kunagi ei tea kuhu ja kelle kätte SIM kaart lõpuks jõuda võib, samas vastutab see inimene kelle dokumendist on tehtud koopia SIM kaardi registreerimisel.

Tehtud.
Lisaks soovitan reisimisel kasutada veel paari head lisaäppi:
Splitwise - Kulutuste jagamine ja ülevaade reisil https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Splitwise.SplitwiseMobile
OsmAnd - Offline kaardid ja GPS tracking https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand
Exchange Rates - Valuutakursid https://play.google.com/store/apps/details?id=net.xelnaga.exchanger

Hei

Käisime sõpradega aprillis seal ja sõitisme Valgevene kaudu.
Valgevene viisa ja dokumentide ajamine on korralik bürokraatia, kuid siiski tasub korralikult ära.
Kõige kasulikum on sõita Minskisse, sealt edasi Gomelisse ja Kiievi kaudu Ivankinisse, kuna teeolud tunduvalt paremad.
Meie proovisime Minskist alla minna Mazyri kaudu Ukrainasse.Valgevene osas on suhteliselt head ja sõidetavad teed, kuid Ukraina poolel on vähemalt 50km löökauke, kus vahepeal tee hoopiski kaob.Elamuse saab kindlasti, kuid autot lõhub veel korralikumalt.
Tuuribuss võtab Ivankinis peale ja teeb tuuri Duga3 radari juurde, Tšornobõli ja Pripjati linna.
Soovitan sellist firmat: http://m.ukrainianweb.com/app/chernobyl-pripyat-tours/4884670/36/
Tuur kokku umbes 90 euri, dosimeetri rent 15 eur/tk
Kuna Ivankinis korralikku majutust pole, siis olime sellises lahedas kohas Glebovkas, kus olid mugavad majakesed saunaga või peamaja toad: http://www.glebovka.kiev.ua/ru/

Kindlasti tasub minna Tšornobõli ja Pripjati, kuna seda kogemust on hiljem raske kirjeldada, läbides neid mahajäetud koole, lasteaedu ning kortereid ja vaadates kuidas suured puud kasvavad keset jalgpalli staadionit. Emotsioonidest puudu ei tule.

Kui veel küsimusi, siis kirjuta.

Eile õhtu läksime telkima -14C ja lootus oli teha seda koos lumetormiga, mis oleks asja huvitavamaks teinud, siis õhtuks tuul vaibus ja vahelduva eduga võis ka tähti näha.
Juhul kui väga sooja magamiskotti võtta pole, saab kasutada kahte magamiskotti üksteise sees ning lisaks ka termokile.
Kindlasti ka ilmaoludele vastav kihiline riietus.
Oluline ongi leida rohkem tegevust ja liikumist, nagu puude otsimine ja lõhkumine, sest vastasel juhul ühes kohas istudes hakkabki külm.
Jaanaris 2016 ööbisime sõpradega RMK Alavere lõkkekohas, kus temperatuurinäidik näitas -25
C.
Soovitan elamuse mõttes kindlasti!

1.) Korralikult elamusterohke roadtrip Tsernobõli tuurile, läbi Valgevene ning Nordkapi automatk suvel 4,5 päevaga.
Lennureisidest kindlasti Guatemala, Honduras ja Bosnia.
2.) Portugal ja nüüd tõmbab Aafrika poole.
3.) Ootaks pakkumisi Kõrgõzstani, Kasahstani, Usbekistani ja Tadžikistani.

Häid inimesi ning huvitavaid elamusi!

Sõitsime kevadel autodega Leedu kaudu Valgevenesse ja edasi Ukrainasse, et lõpuks jõuda Ivankivisse ning sealt minna edasi Tšornobõli tuurile, kuhu kindlasti soovitan ka minna.
Valgenesse minekuks on vaja teha viisa http://estonia.mfa.gov.by/en/ ning piiripunktis tuleb hakkama saada kohalikku bürokraatiaga ehk täita korralik hunnik pabereid (isiku, auto, sihtkoha jne. kohta), mis v'ib ajaliselt päris mitu tundi minna.
Peale piiripunkti on tankla, kust saab kohe osta/rentida BelTolli tasuliste teede anduri ning sõit võib jätkuda. BelTolli info: http://www.beltoll.by/index.php/en/beltoll-system/toll-roads/map-of-toll-roads
Valgevene tasulised teed on korralikud, ning kiirusepiirang kuni 120km/h.
Kohapeal on söök/jook ja majutus meile väga soodsate hindadega.
Infoks veel, et väiksematest piiripunktidest ei pruugi turistid läbi saada, soovides Ukrainasse sõita ja arvestades Ukraina teeolusid, siis parem ikkagi eelistada põhimaanteid, kui lõputute löökaukude sümfooniat.

Hei

Suhteliselt turvaline on kohapeal olla ja liikuda.
Samas öösel ringi kolades peab olema natuke rohkem ettevaatlikum, nii nagu paljudes teistes riikides.
Kindlasti tasub ka kohalikega suhelda ja neilt soovitusi saada, kuhu on mõtekas minna ja millal.

Sadamast saab trammiga Helsingi pearaudteejaama ja sealt saab, kas bussi või rongiga Vantaa lennujaama.
Lisainfot leiab siit: http://www.finavia.fi/en/helsinki-airport/to-and-from/train-buses-and-taxis/

Soovitaks ka Balkanit, nagu eelkõneleja kirjutas ning eriti huvitav ja taskukohane on Albaania, kust leiab nii loodust, kui ka piisavalt kultuuri. Leidsin näiteks Pogradeci linnas hosteli koos basseiniga vaid 10 euri eest.

Omast kogemusest võin öelda, et augusti lõpus on veel väga palju rahvast liikvel.
Majutuskohtade leidmisega võib olla raskusi, kuna kõrghooaja hinnad nii majutusel ja söögikohtadel on kõrgemad.Spliti vanalinnas õhtul praktiliselt liikuda ei saanud, kuna rahvast oli liikvel väga palju, sama pidi olema ka Dubrovnikuga.
Kohalikud soovitavad septembri lõpp/oktoobri algul tulla, kuna rahvast vähem ja hinnad paremad.
Samas saartel on kindlasti rahulikum ning leiab ka vaiksemaid kohti.
Soovitan ka Zadari minna ja vaadata mereorelit, mis pakub elamuse kõigile: https://www.youtube.com/watch?v=mtDYTeB5J-8

Tulum Mehhikos, kus on valge liiv, erksinine vesi, korallrahud ja majutuse võimalused alates väikestest hüttidest kuni luksuslikumate kohtadeni välja.
Lisaks ka väga hästi säilinud maiade linn, mis annab kindlasti elamuse.

Saime tuuritatud eelmisel aastal Columbias omapäi ja Cartagenast veidi allpool on Baru ja seda kanti täitsa soovitaks, kuid varasemalt bookida pole mõtet, kuna neid rannaonne, kus ööbida saab on piisavalt.Vaja vaid leida transport ja kohale saada.Suurem enamus rahvast sealkandis on kohalikud, kes rannaelu naudivad.

Reisikindlustus peab kindlasti olema, kuna see välistab hilisemaid jamasid.
Endal juhus, kus pagas jäi esialgu kadunuks, kuid tegelikult toppama juba Tallinnast Madridi lennates. Päev hiljem Lõuna-Ameerikasse lennates lubati järgi saata, kuid ei õnnestunudki kätte saada selle kahe nädala jooksul, mis me seal ringi rändasime.Suur rõõm oli viis tundi enne tagasilendu oma puhtad riided ja vajalikku varustust vaadata, mida ei saanudki kasutada. Õnneks oli pagasikindlustus olemas ja 300 euri väärtuses riideid ja hädavajalikke vahendeid hüvitati ostukviitungite järgi. Samas mõnes riigis kviitungeid poodidest saada on suhteliselt keeruline ja sellele võib kuluda palju aega. Üks soovitus veel: kõik laadjad,adapterid,akud,kaablid jne on soovitav lennusalongi võtta.

Sõitsin üksi bussiga Bakuust Teherani, mis oli kindlasti omaette elamus, kuna sai kohalikega bussis tutvutud ja elamusi vahetatud.
Minul sattus reis juunikuuks, ehk siis läks päevane temperatuur ikka meeletult palavaks ja vesi ning karastusjoogid olid nagu kuum vesi kerisele, kuid siis avastasin aaloe joogi, mis aitas hästi dehüdratsiooni vältimiseks.
Kuna Iraan läheb aina populaarsemaks, siis on mõtekas minna sinna võimalikult ruttu, enne suurt turismihullust ning näha seda maad ja kultuuri veidi teise nurga alt.
Võib juhtuda, et satute juhuslikult kohalike koju ning näete tõelist iraanlaste sooja vastuvõttu külaliste suhtes.

Ainuke probleem tekkis suure objega bussijaamas pildistamisel, kuna turvatöötajale see ei meeldinud ja tahtis oma kioskisse mind vedada, kuid ma ei nõustunud ja mainisin, et peab kutsuma turismipolitsei, siis vaidlesime veidi ning kustutasin tema silme all pildid ning härra lasi mul minna oma teed.

Nii nagu tuttav algselt soovitas, et mine ja sa ei kahetse, küll kõik laabub, siis nii ka oli. Iraan on ja jääb arvatavasti minu top reisisihtkohaks kindlasti.

Kindlasti Yucatani poolsaart külastades tuleks minna vaatama ning ka ujuma kristallselgetesse cenotedesse http://www.travelchannel.com/destinations/mexico/photos/explore-mexicos-cenotes

Tere

Isla Mujeresile saab kergelt praamidega mis Cancuni vahel liiguvad.
http://www.islamujeres.info/planning/ferries.asp. Kohapeal saab rentida ka golfikäru millega saarel tiirutada päris mugav.
Cancun on muidu ilusa aga enamasti ameerika turistile mõeldud sihtkoht koos erinevate lõbustus ja söögikohtadega.
Playa del Carmeni rannajoon on samamoodi hotellide ja lamamistoolidega pikitud rand, kus reaalset rannariba võib olla suhteliselt vähe.
Soovitan Tulumi, kuna seal saab elada nii lihtsas cabanas, kui ka mugavustega majutuses.Inimesed on kuidagi vabamad ja sinna läheks kindlasti tagasi.

Kui minek on Arenalile,siis kindlasti soovitaks teha ka matk sealsamas lähedal olevale rohelisele laguunile Cerro Chatole.Matk ei ole kindlasti kergete killast,kuid elamus sinna jõudes on seda väärt.