Txnis

Rändur, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

34 meeldimist
13 postitust
80 kommentaari

All journeys have secret destinations of which the traveler is unaware.

 

6 külastatud kontinenti

51 külastatud riiki, 26% maailma 195st riigist

67 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Air Baltic teeb erilennud Hollandist ja Saksamaalt Riiga aga selleks on vaja taotleda eriluba.

https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/air-baltic-toob-hollandist-ja-saksamaalt-neli-korda-riiga?id=89513177

Eks uudiseid tuleb iga tund ja kõik muutub nii kiiresti, et keegi ei tea hetkel kas, paari päeva pärast reaalselt mõni liinilend lendab või tehakse vaid erilennud inimeste äratoomise nimel.

https://vm.ee/et/uudised/oluline-reisiinfo-transiidi-ja-lennuvoimaluste-kohta

https://aviationvoice.com/easyjet-grounds-the-majority-of-fleet-and-cancels-90-of-flights-202003231521/

Hetkel soovitus vist kohe tagasi tulla, kui just ei plaani sinna elama jääda, sest iga tund tuleb piiranguid juurde ja järgmisel nädala lõpul võib tava lennuliiklus praktiliselt olematu olla. Arvestada tuleb ka seda, et USA pani Euroopale piirangud sissepääsuks ning lennufirma lendude lõpetamine võib hakata kehtima paari tunniga, see näide küll väiksema firma kohta: https://edition.cnn.com/2020/03/14/world/jet2-flights-canceled-coronavirus-trnd/index.html

Veidi reisimisega seotud detaile ka CNN Traveli poolt https://edition.cnn.com/travel/article/coronavirus-travel-advice/index.html

Lisaks:

Kuna paljudel on reisi- ja puhkuseplaanid sassi löödud ja ärevust on omajagu, siis soovitaks nädalavahetusel meie metsadesse ja matkaradadele minna, kus saab ilma suuremate rahvamassideta looduses liikuda ja kevadisi helisid nautida. Suhteliselt suur võimalus on, et antud hooajal ei kohta seal eriti kedagi :)  Aeg maha!

Heh, mul sama teema aastaid tagasi, kõik sula oli juba ära kulutatud, kui järsku oli vaja riigist lahkumise eest maksta ning kaardiga maksta ei saanud.

Õnneks sain tuttava käest laenata, kuna tol hetkel oli ATM kuskil terminali teises otsas ja lennukile jõudmine oleks küsitav olnud.

 Tulin just Ecuadorist ja mind pani veidi mõtlema teema, et neil oli juba veebruari alguses lennu- ja bussijaamades koroonaviiruse kohta hoiatavad infotahvlid. Lisaks oli lennujaamas ka kohal arst, kes jagas desinfitseerivat vahendit ja tegi soovitusi rohkem hügieeni eest hoolt pidama ning ennast jälgima, kui tekib gripilaadne haigus. Lõuna-Ameerikas avastati alles sellel nädalal Brasiilias esimene juhtum. Ehk mõistlikud ettevaatusabinõud hoiatamiseks olid juba väga varakult üleval.

 Tulles tagasi Euroopasse, ei olnud eriti kuskil mingit infot ega hoiatust näha. Nüüd vist hakatakse vaikselt infotahvleid lisama.

 Eriti imelik oli muidugi viimane reis, Frankfurt- Tallinn, kus veerand lennukitäit rahvast läkastas, aevastas ja köhis.... kohe oli tunda, et kodutee ees ja meil enda igatalvine gripihooaeg ka käes.

 Endal oli ka plaan veel kevadel kuhugi lennata ning väikese puhkuse teha, kuid tundub, et pikaajalisi plaane väga ei saa teha, kuna mõnedesse riikidesse võidakse lennureisid tühistada suhteliselt kiire aja jooksul.

Samas on alati võimalus autotrip kuhugi Skandinaaviasse teha ja loodust ja kultuuri nautida ilma suurte rahvamassideta.

 Edu kõigile oma reisiplaanide suhtes, sest kes ikka tahaks oma pikalt plaanitud reisi ja puhkust vahele jätta!

Sama saab ka leida Momondos, alguspunkt Tallinn(alternatiivina Riia/Helsingi)ja sihtkoht Anywhere

Playa del Carmen ehk liiga turistikas, soovitaks minna saarele lebotama Cozumelile või Isla Mujeresele.

Kindlasti vaja külastada ka Cenote koopaid, ilma selleta jääb Yucatani väärt elamuseta :)

E-visa lehel juba Kaug-Ida info olemas, kuid registreerida veel ei saa. https://evisa.kdmid.ru/

Arvatavasti läbi Moskva tuleb soodsaim võimalus sinnakanti lennata.

@mondrai, Ma käisin enne 2018 ja saatsin dokumendid viisa jaoks Iraani saatkonda  Helsingisse,  kus vajalikud dokumendid said korda.

Piiril raha vahetada ei olnud väga mõtekas, kui siis ehk väiksem summa söögiks/joogiks.

Parimad rahavahetuse diilid said tehtud Teherani kesklinnas, koos kohaliku sõbraga.

Kuna siin teema juba jutuks oli, siis läksin ka ise Iraani bussiga Bakuu-Teheran. Bussireis oli umbes 9 tundi, samas päris meeleolukas ning sai huvitavaid uusi sõpru aja sisustamiseks.

 Bussiga sõites on eriti huvitav vaadata maastiku- ja looduse muutumist Kaspia ääres liikudes. Sularaha peaks siis juba Bakuust kaasa võtma, sest piiril ATM otsida ei olnud aega. 

Soovitan antud bussireisi soojalt!

Sovetski 4 tunni asemel võib Nidas 2 tunniga hakkama saada, kuid pargi sissepääsud tuleb mõlemas riigis ikka osta ning praamipilet.

Hei

Kõige mugavam vist ikkagi võtta juht autoga, kuna selliselt saab stressivabalt liikuda, samas võib 20km nelja-viie tunniga ummikus seigelda olla kindlasti lahe mingi hetkeni, kuni tüdimus saabub. Google maps näitab ilusasti väikeseid vahemaid, kuid liiklus on väga tihe, mis koosneb lehmadest, kitsedest, hobustest, elevantidest, jalgratastest, rolleritest, kaubikutest ja teistest kokku klopsitud liiklusvahenditest. Teine asi puudutab kohalike politseinike poolt pakutatavat "abimaksu", mida turistilt hea nõuda. Minu tavalise juhiloaga hakkasid ka vaidlema, kuna sõitsin rolleriga Galle piirkonnas.

Kolm tundi võib olla piisav aga ka mitte, oleneb palju lende samal ajal saabub ja pikad järjekorrad tekivad. Oleme mitmel korral Estat teinud  ja iseteeninduskioskis regatud, kuid iga teatud arvu inimeste kohta, võetakse osad reisijad veel eraldi kontrolli, mis võib võtta omajagu aega.

Hei

Ostsime ka meie Etioopia  siselennud soodsamalt, kuna olime tulnud riiki ka Ethiopian Airwaysi lennuga.
Kõik toimis nagu pidi ja lennukid on suhteliselt korralikud.


Costa Rical on ise suhteliselt lihtne liikuda ja oma tuur valmis teha, kuna logistilised võimalused on päris head. Soovitan ise seikluspakett kokku panna :)

Saab ka täiesti legaalselt väikese grupi oma sõprade ja giidiga liikuda.

Kuna on pühapäev, siis paljud inimesed suunduvad maalt linna tagasi ja see tõmbab vaikselt ummikkusse, kõik sissetulevad teed ning siis pealejõudmine on kaheldav eriti kui arvestada, et vahemaa on 41km.
Lisaks on palju kordi, kus check-in pannakse varem kinni ja laev läheb juba teele.


Sai veidi aega tagasi ka sealkandis tuuritatud ja Almatõs oli päris vaheldusrikas minna Shymbulaki suusakuurortisse, kuna suusaliftid ja restoranid töötavad ka suvel, saab veidi mägede vahel matkata ja loodust nautida.
 Väga soovitan teha tuur kohalikega Kolsai järvede juurde, kus majutus on kohalikes majades ja järvede juurde viiakse vanade Nivade,Raf jne masinatega.Lisaks kohapeal võimalik olla ka jurtades ning hobustega järvede vahel liikuda.Järvede vesi on väga külm ujumiseks va juhul, kui just talisupleja pole.Meil on 2päeva(2ööd) tuur kokku 35eur/inim hommikusöök ja õhtusöök sees(lõuna sai järvede juures teha)
Tasub kindlasti küsida kohalike käest bussituuride infot aga väike idee siit:
https://travelhub.kz/catalog/tury_na_neskolko_dney/tury_na_neskolko_dney_iz_almaty/679/
 Lisaks väike rannapuhkus on soovitav teha Kapchagay järve ääres, sealt leiab majutuse võimalust nii jurtas, rannaonnides kui ka majades. Sinna saab suht kergel hääletades, kuna pidevalt kõik liiguvad jagatud masinates ning tavalisi taksosid on vähe näha, sõidu pikkus u 1h.
Kui aga soov kuskil mujal ennast veel jahutada siis IIy jõe ääres saab seda teha ja vaadata Buddha petroglüüfe kaljul, koha nimetus Tamgaly Tas.