Txnis

Rändur, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

28 meeldimist
13 postitust
72 kommentaari

All journeys have secret destinations of which the traveler is unaware.

 

6 külastatud kontinenti

51 külastatud riiki, 26% maailma 195st riigist

67 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Sama saab ka leida Momondos, alguspunkt Tallinn(alternatiivina Riia/Helsingi)ja sihtkoht Anywhere

Playa del Carmen ehk liiga turistikas, soovitaks minna saarele lebotama Cozumelile või Isla Mujeresele.

Kindlasti vaja külastada ka Cenote koopaid, ilma selleta jääb Yucatani väärt elamuseta :)

E-visa lehel juba Kaug-Ida info olemas, kuid registreerida veel ei saa. https://evisa.kdmid.ru/

Arvatavasti läbi Moskva tuleb soodsaim võimalus sinnakanti lennata.

@mondrai, Ma käisin enne 2018 ja saatsin dokumendid viisa jaoks Iraani saatkonda  Helsingisse,  kus vajalikud dokumendid said korda.

Piiril raha vahetada ei olnud väga mõtekas, kui siis ehk väiksem summa söögiks/joogiks.

Parimad rahavahetuse diilid said tehtud Teherani kesklinnas, koos kohaliku sõbraga.

Kuna siin teema juba jutuks oli, siis läksin ka ise Iraani bussiga Bakuu-Teheran. Bussireis oli umbes 9 tundi, samas päris meeleolukas ning sai huvitavaid uusi sõpru aja sisustamiseks.

 Bussiga sõites on eriti huvitav vaadata maastiku- ja looduse muutumist Kaspia ääres liikudes. Sularaha peaks siis juba Bakuust kaasa võtma, sest piiril ATM otsida ei olnud aega. 

Soovitan antud bussireisi soojalt!

Sovetski 4 tunni asemel võib Nidas 2 tunniga hakkama saada, kuid pargi sissepääsud tuleb mõlemas riigis ikka osta ning praamipilet.

Hei

Kõige mugavam vist ikkagi võtta juht autoga, kuna selliselt saab stressivabalt liikuda, samas võib 20km nelja-viie tunniga ummikus seigelda olla kindlasti lahe mingi hetkeni, kuni tüdimus saabub. Google maps näitab ilusasti väikeseid vahemaid, kuid liiklus on väga tihe, mis koosneb lehmadest, kitsedest, hobustest, elevantidest, jalgratastest, rolleritest, kaubikutest ja teistest kokku klopsitud liiklusvahenditest. Teine asi puudutab kohalike politseinike poolt pakutatavat "abimaksu", mida turistilt hea nõuda. Minu tavalise juhiloaga hakkasid ka vaidlema, kuna sõitsin rolleriga Galle piirkonnas.

Kolm tundi võib olla piisav aga ka mitte, oleneb palju lende samal ajal saabub ja pikad järjekorrad tekivad. Oleme mitmel korral Estat teinud  ja iseteeninduskioskis regatud, kuid iga teatud arvu inimeste kohta, võetakse osad reisijad veel eraldi kontrolli, mis võib võtta omajagu aega.

Hei

Ostsime ka meie Etioopia  siselennud soodsamalt, kuna olime tulnud riiki ka Ethiopian Airwaysi lennuga.
Kõik toimis nagu pidi ja lennukid on suhteliselt korralikud.


Costa Rical on ise suhteliselt lihtne liikuda ja oma tuur valmis teha, kuna logistilised võimalused on päris head. Soovitan ise seikluspakett kokku panna :)

Saab ka täiesti legaalselt väikese grupi oma sõprade ja giidiga liikuda.

Kuna on pühapäev, siis paljud inimesed suunduvad maalt linna tagasi ja see tõmbab vaikselt ummikkusse, kõik sissetulevad teed ning siis pealejõudmine on kaheldav eriti kui arvestada, et vahemaa on 41km.
Lisaks on palju kordi, kus check-in pannakse varem kinni ja laev läheb juba teele.


Sai veidi aega tagasi ka sealkandis tuuritatud ja Almatõs oli päris vaheldusrikas minna Shymbulaki suusakuurortisse, kuna suusaliftid ja restoranid töötavad ka suvel, saab veidi mägede vahel matkata ja loodust nautida.
 Väga soovitan teha tuur kohalikega Kolsai järvede juurde, kus majutus on kohalikes majades ja järvede juurde viiakse vanade Nivade,Raf jne masinatega.Lisaks kohapeal võimalik olla ka jurtades ning hobustega järvede vahel liikuda.Järvede vesi on väga külm ujumiseks va juhul, kui just talisupleja pole.Meil on 2päeva(2ööd) tuur kokku 35eur/inim hommikusöök ja õhtusöök sees(lõuna sai järvede juures teha)
Tasub kindlasti küsida kohalike käest bussituuride infot aga väike idee siit:
https://travelhub.kz/catalog/tury_na_neskolko_dney/tury_na_neskolko_dney_iz_almaty/679/
 Lisaks väike rannapuhkus on soovitav teha Kapchagay järve ääres, sealt leiab majutuse võimalust nii jurtas, rannaonnides kui ka majades. Sinna saab suht kergel hääletades, kuna pidevalt kõik liiguvad jagatud masinates ning tavalisi taksosid on vähe näha, sõidu pikkus u 1h.
Kui aga soov kuskil mujal ennast veel jahutada siis IIy jõe ääres saab seda teha ja vaadata Buddha petroglüüfe kaljul, koha nimetus Tamgaly Tas.


 Juulis sai ka Stansteadist võetud ja Lutonisse viidud rendiauto läbi Avis 360. Antud pakkumine tundus kõige stressivabam, kuna mida rohkem rendiautode firmade kohta lugesid, seda keerulisem asi tundus ja lõpuks jäi Avis.
 Vasakpoolse liiklusega oli alguses kõige raskem aru saada auto gabariitidest, et mitte liiga ära kalduda ja samas ka mitte liiga tee keskel olla. Liikusime mööda Inglismaa lõunarannikut(ilusaid vaateid sealkandis jätkub) ning väikestes külades sõites oli kitsaid teeolusid päris palju aga kaine mõistusega sai hakkama.
Kindlasti teeks elu kergemaks automaatkäigukastiga auto, kuna käigukang teisel pool tekitab alguses tunnet nagu oleks taas autokooli läinud.
Ehk kõige raskemad olid veel ringteed, kus kolm sõidurida läksid ringile ja kolm sõidurida välja.
Nagu eelpool mainitud, siis parkimine linnas, kui ka vaatamisväärsuste juures siiski tasuline.
 Tavaliselt harjunud reisima selliselt, et esimene öö on kinni pandud ja jooksvalt vaadanud kuhu jõuab ning teel olles midagi bookitud, kuid juulis
 Weymouthi kandis ei olnud midagi enam viimaseks hetkeks pakkuda, seoses puhkuste hooajaga ehk mõnel juhul tuleks siiski majutus kinni panna.
Kaks nädalat tagasi nädala keskel minnes, ootasime Sovetskis 4,5h, olenemata sellest, et meie ees oli vaid 20 autot, vene numbriga masinaid võeti sillal oodates ette kuskil 50 Soovitan mängukaardid ja söök/jook kaasa võtta, kuna hea juhul saab oodates vaid tualetti külastada.
 Tagasi tulime Nida kaudu, seal oli ooteaeg, vaid 2 tundi.
 Muidu Kaliningradis liiklemine rahulikud, palju on küll kiiruskaameraid, samas teed korralikud.   Parkimine igal pool tasuta.
 Kellel aega ja huvi on saab Baltiiski rannast merevaigu tükikesi korjata, mida tegime ka meie.
 

Tallinn-Frankfurt lennul Lufthansaga oli sama asi, otsiti vabatahtlikke ja saime ennast pakutud, ehk 250euri kompensatsioon ja Tallinnasse 3h hiljem saabumine vahemaandumisega  Stockholmis

Väga lahe koht on Gobustani petroglüüfide kaitseala ja sealt edasi mudavulkaanid, mille vahel seistes tundub nagu külastaks mingit ulmelist planeeti.

Väike plaan on ka Kaliningradi külastada lähimal ajal, kuid huvitav oleks teada, kuidas antud uus eviisa süsteem toimib ning kaua piiril tuleb keskmiselt oodata.

2500euri öö eest maksta on suhteliselt kirves...

Ukrainasse ja sealt võtta tuur Prõpjati , samas Valgevenes oli ka päris lahe sõita ehk pakub alternatiivi tavalistele sihtkohtadele.
Turkishiga Tiranasse lennates küll mingit probleemi ei olnud.
*Ohridi järve ääres asuvat Pogradeci linna, soovitan kindlasti külastada, kui aega ja võimalust on.