Txnis

Rändur, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

41 meeldimist
15 postitust
89 kommentaari

All journeys have secret destinations of which the traveler is unaware.

 

4 külastatud kontinenti

52 külastatud riiki, 27% maailma 195st riigist

70 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

See võib väga napikaks  minna, kuna koti seljaraami, mis on ka pikem osa lühemaks ei anna väänata. Osadel kottidel saab raami pulgad/latid kergelt eemaldada ja väiksemaks teha. Meil müüb Matkamaailm ka neid, saab proovida või osta veidi väiksem mudel. Antud lennufirma pagasipoliitika suhteliselt jäik.

 Tundub nagu lahe mõte, kuid hetkeolukorras vist pikemaajaliste plaanide tegemine on liiga keeruline, eriti veel Aafrika riikide läbimist arvestades.

 Kuhugi lõksu jäädes, pead arvatavasti terve varanduse hakkama panema, et minema saada, kuid respect neile, kellel on võimalust, raha ja aega riskimiseks!

Üks kohalik sõber saab ehk aidata, saadan kontakti.

 Aga mis vahe on eestlase ja soomlase videopostituse vahel, kui mõlemal on subtiitrid olemas? Youtube ei anna küll infot aga kindlasti on seal Horvaatia kohta kümneid tuhandeid videoklippe erinevatest vaatenurkadest ja kohtadest.                   

 Puhtalt isiklik arvamus on, et aina vähemaks jääb kohti, kust video/fotomaterjali ei leidu ning kust Google StreetView kaamera läbi sõitnud ei ole. Sellest tulenevalt satuvad ka suuremad rahvamassid kohtadesse, mis enne olid mõnusalt vaiksed ja hubased.

 Õlleuim ja öine kräu vist käivad suuremate linnadega kaasas nagu Zagreb, Zadar, Split jt.

 Ise olen mitmes riigis(nii Aafrikas, kui ka Aasias) MC jäänud hätta, sest maksta on võimalik vaid Visa kaardiga, kuigi MC logoga kleeps on olemas aga süsteemid ei toimi.

 Kahju, et meil Visa kaarti nii vähesel määral pakutakse.

Eks ta veits imelik ole, kui Bookingu lahti võtad ja vaatad mereäärsete majutuskohtade hindu Eestist lõuna poole aga samas piirid lähevad lahti ja turistid hakkavad liikuma, ehk pole vaja siin midagi paremaid diile pakkuda.

Air Baltic teeb erilennud Hollandist ja Saksamaalt Riiga aga selleks on vaja taotleda eriluba.

https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/air-baltic-toob-hollandist-ja-saksamaalt-neli-korda-riiga?id=89513177

Eks uudiseid tuleb iga tund ja kõik muutub nii kiiresti, et keegi ei tea hetkel kas, paari päeva pärast reaalselt mõni liinilend lendab või tehakse vaid erilennud inimeste äratoomise nimel.

https://vm.ee/et/uudised/oluline-reisiinfo-transiidi-ja-lennuvoimaluste-kohta

https://aviationvoice.com/easyjet-grounds-the-majority-of-fleet-and-cancels-90-of-flights-202003231521/

Hetkel soovitus vist kohe tagasi tulla, kui just ei plaani sinna elama jääda, sest iga tund tuleb piiranguid juurde ja järgmisel nädala lõpul võib tava lennuliiklus praktiliselt olematu olla. Arvestada tuleb ka seda, et USA pani Euroopale piirangud sissepääsuks ning lennufirma lendude lõpetamine võib hakata kehtima paari tunniga, see näide küll väiksema firma kohta: https://edition.cnn.com/2020/03/14/world/jet2-flights-canceled-coronavirus-trnd/index.html

Veidi reisimisega seotud detaile ka CNN Traveli poolt https://edition.cnn.com/travel/article/coronavirus-travel-advice/index.html

Lisaks:

Kuna paljudel on reisi- ja puhkuseplaanid sassi löödud ja ärevust on omajagu, siis soovitaks nädalavahetusel meie metsadesse ja matkaradadele minna, kus saab ilma suuremate rahvamassideta looduses liikuda ja kevadisi helisid nautida. Suhteliselt suur võimalus on, et antud hooajal ei kohta seal eriti kedagi :)  Aeg maha!

Heh, mul sama teema aastaid tagasi, kõik sula oli juba ära kulutatud, kui järsku oli vaja riigist lahkumise eest maksta ning kaardiga maksta ei saanud.

Õnneks sain tuttava käest laenata, kuna tol hetkel oli ATM kuskil terminali teises otsas ja lennukile jõudmine oleks küsitav olnud.

 Tulin just Ecuadorist ja mind pani veidi mõtlema teema, et neil oli juba veebruari alguses lennu- ja bussijaamades koroonaviiruse kohta hoiatavad infotahvlid. Lisaks oli lennujaamas ka kohal arst, kes jagas desinfitseerivat vahendit ja tegi soovitusi rohkem hügieeni eest hoolt pidama ning ennast jälgima, kui tekib gripilaadne haigus. Lõuna-Ameerikas avastati alles sellel nädalal Brasiilias esimene juhtum. Ehk mõistlikud ettevaatusabinõud hoiatamiseks olid juba väga varakult üleval.

 Tulles tagasi Euroopasse, ei olnud eriti kuskil mingit infot ega hoiatust näha. Nüüd vist hakatakse vaikselt infotahvleid lisama.

 Eriti imelik oli muidugi viimane reis, Frankfurt- Tallinn, kus veerand lennukitäit rahvast läkastas, aevastas ja köhis.... kohe oli tunda, et kodutee ees ja meil enda igatalvine gripihooaeg ka käes.

 Endal oli ka plaan veel kevadel kuhugi lennata ning väikese puhkuse teha, kuid tundub, et pikaajalisi plaane väga ei saa teha, kuna mõnedesse riikidesse võidakse lennureisid tühistada suhteliselt kiire aja jooksul.

Samas on alati võimalus autotrip kuhugi Skandinaaviasse teha ja loodust ja kultuuri nautida ilma suurte rahvamassideta.

 Edu kõigile oma reisiplaanide suhtes, sest kes ikka tahaks oma pikalt plaanitud reisi ja puhkust vahele jätta!

Sama saab ka leida Momondos, alguspunkt Tallinn(alternatiivina Riia/Helsingi)ja sihtkoht Anywhere

Playa del Carmen ehk liiga turistikas, soovitaks minna saarele lebotama Cozumelile või Isla Mujeresele.

Kindlasti vaja külastada ka Cenote koopaid, ilma selleta jääb Yucatani väärt elamuseta :)

E-visa lehel juba Kaug-Ida info olemas, kuid registreerida veel ei saa. https://evisa.kdmid.ru/

Arvatavasti läbi Moskva tuleb soodsaim võimalus sinnakanti lennata.

@mondrai, Ma käisin enne 2018 ja saatsin dokumendid viisa jaoks Iraani saatkonda  Helsingisse,  kus vajalikud dokumendid said korda.

Piiril raha vahetada ei olnud väga mõtekas, kui siis ehk väiksem summa söögiks/joogiks.

Parimad rahavahetuse diilid said tehtud Teherani kesklinnas, koos kohaliku sõbraga.

Kuna siin teema juba jutuks oli, siis läksin ka ise Iraani bussiga Bakuu-Teheran. Bussireis oli umbes 9 tundi, samas päris meeleolukas ning sai huvitavaid uusi sõpru aja sisustamiseks.

 Bussiga sõites on eriti huvitav vaadata maastiku- ja looduse muutumist Kaspia ääres liikudes. Sularaha peaks siis juba Bakuust kaasa võtma, sest piiril ATM otsida ei olnud aega. 

Soovitan antud bussireisi soojalt!

Sovetski 4 tunni asemel võib Nidas 2 tunniga hakkama saada, kuid pargi sissepääsud tuleb mõlemas riigis ikka osta ning praamipilet.