Txnis

Rändur, liitus Tripiga 6 aastat tagasi

47 meeldimist
16 postitust
97 kommentaari

All journeys have secret destinations of which the traveler is unaware.

 

4 külastatud kontinenti

52 külastatud riiki, 27% maailma 195st riigist

70 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Oma kogemus on päris normaalne olnud, väljumise ja saabumistega probleeme polnud, söök oli veidi huumorit tekitav, kuid kindlasti on olemas palju keerukamaid lennufirmasid kellega lennata.

Eesti on väga kõrge nakatumise riskiga riik hetkel. Mõistlik vist test teha või kui palju raha, siis ehku peale minna :)

Hei

Üldjuhul ikkagi alla -15*C juurde meil väga tihti ei lähe. Ise tegime -25*C ning oli kaks magamiskotti üksteise sees ja sai normaalselt hakkama, kuid siis hakkavad teised asjad rolli mängima nagu väljahingatavad õhupiisad, mis külmuvad näole või maskile. Kuid kokkuvõttes on hommikul ikkagi paras "pohmaka" väsimus.

Lisainfoks, et juhul kui Thermaresti õhku täisminev matt vajab lisaõhku, siis hommikul ei pruugi seda saada lahti keerata, kuna on kinni külmunud.

 Kõige mõnusam talvise telkimise juures on see, et enamik RMK kohti on tühjad ja vabad, vahel kahjuks ka küttepuudest vabad :)

Kindlasti hea termos, istumisalus ja parajalt soe lõke ning õhtu läheb lõbusalt!

On olnud ka erinevaid termoseid aga Stanley termos on tõesti üks ja ainuke millele lootma jään. Kui teed ikka kuuma tee ja järgmine päev talvel saad ka soojana juua, siis on suur vahe.

Ühel suvisel reedel võtsin  Stanleyga jääd kaasa, kuid termos jäi autosse päikese kätte kuni pühapäeva pealelõunani, mil võtsin termose ja see oli pealt tulikuum, samas sees oli pool jääd ilusasti alles. Kingitud on ka nö. meene termoseid aga nendega pikemal loodusretkel või talvistes oludes pole pikka kasutust.

Hinnaklass alates 40+ euri.

Seoses koroonapandeemia vastaste piirangute taaskehtestamisega saadavad mitu Saksa liidumaad kõik turistid välja

https://majandus24.postimees.ee/7099150/saksa-liidumaad-saadavad-koik-turistid-valja?

See võib väga napikaks  minna, kuna koti seljaraami, mis on ka pikem osa lühemaks ei anna väänata. Osadel kottidel saab raami pulgad/latid kergelt eemaldada ja väiksemaks teha. Meil müüb Matkamaailm ka neid, saab proovida või osta veidi väiksem mudel. Antud lennufirma pagasipoliitika suhteliselt jäik.

 Tundub nagu lahe mõte, kuid hetkeolukorras vist pikemaajaliste plaanide tegemine on liiga keeruline, eriti veel Aafrika riikide läbimist arvestades.

 Kuhugi lõksu jäädes, pead arvatavasti terve varanduse hakkama panema, et minema saada, kuid respect neile, kellel on võimalust, raha ja aega riskimiseks!

Üks kohalik sõber saab ehk aidata, saadan kontakti.

 Aga mis vahe on eestlase ja soomlase videopostituse vahel, kui mõlemal on subtiitrid olemas? Youtube ei anna küll infot aga kindlasti on seal Horvaatia kohta kümneid tuhandeid videoklippe erinevatest vaatenurkadest ja kohtadest.                   

 Puhtalt isiklik arvamus on, et aina vähemaks jääb kohti, kust video/fotomaterjali ei leidu ning kust Google StreetView kaamera läbi sõitnud ei ole. Sellest tulenevalt satuvad ka suuremad rahvamassid kohtadesse, mis enne olid mõnusalt vaiksed ja hubased.

 Õlleuim ja öine kräu vist käivad suuremate linnadega kaasas nagu Zagreb, Zadar, Split jt.

 Ise olen mitmes riigis(nii Aafrikas, kui ka Aasias) MC jäänud hätta, sest maksta on võimalik vaid Visa kaardiga, kuigi MC logoga kleeps on olemas aga süsteemid ei toimi.

 Kahju, et meil Visa kaarti nii vähesel määral pakutakse.

Eks ta veits imelik ole, kui Bookingu lahti võtad ja vaatad mereäärsete majutuskohtade hindu Eestist lõuna poole aga samas piirid lähevad lahti ja turistid hakkavad liikuma, ehk pole vaja siin midagi paremaid diile pakkuda.

Eks uudiseid tuleb iga tund ja kõik muutub nii kiiresti, et keegi ei tea hetkel kas, paari päeva pärast reaalselt mõni liinilend lendab või tehakse vaid erilennud inimeste äratoomise nimel.

https://vm.ee/et/uudised/oluline-reisiinfo-transiidi-ja-lennuvoimaluste-kohta

https://aviationvoice.com/easyjet-grounds-the-majority-of-fleet-and-cancels-90-of-flights-202003231521/

Hetkel soovitus vist kohe tagasi tulla, kui just ei plaani sinna elama jääda, sest iga tund tuleb piiranguid juurde ja järgmisel nädala lõpul võib tava lennuliiklus praktiliselt olematu olla. Arvestada tuleb ka seda, et USA pani Euroopale piirangud sissepääsuks ning lennufirma lendude lõpetamine võib hakata kehtima paari tunniga, see näide küll väiksema firma kohta: https://edition.cnn.com/2020/03/14/world/jet2-flights-canceled-coronavirus-trnd/index.html

Veidi reisimisega seotud detaile ka CNN Traveli poolt https://edition.cnn.com/travel/article/coronavirus-travel-advice/index.html

Lisaks:

Kuna paljudel on reisi- ja puhkuseplaanid sassi löödud ja ärevust on omajagu, siis soovitaks nädalavahetusel meie metsadesse ja matkaradadele minna, kus saab ilma suuremate rahvamassideta looduses liikuda ja kevadisi helisid nautida. Suhteliselt suur võimalus on, et antud hooajal ei kohta seal eriti kedagi :)  Aeg maha!

Heh, mul sama teema aastaid tagasi, kõik sula oli juba ära kulutatud, kui järsku oli vaja riigist lahkumise eest maksta ning kaardiga maksta ei saanud.

Õnneks sain tuttava käest laenata, kuna tol hetkel oli ATM kuskil terminali teises otsas ja lennukile jõudmine oleks küsitav olnud.

 Tulin just Ecuadorist ja mind pani veidi mõtlema teema, et neil oli juba veebruari alguses lennu- ja bussijaamades koroonaviiruse kohta hoiatavad infotahvlid. Lisaks oli lennujaamas ka kohal arst, kes jagas desinfitseerivat vahendit ja tegi soovitusi rohkem hügieeni eest hoolt pidama ning ennast jälgima, kui tekib gripilaadne haigus. Lõuna-Ameerikas avastati alles sellel nädalal Brasiilias esimene juhtum. Ehk mõistlikud ettevaatusabinõud hoiatamiseks olid juba väga varakult üleval.

 Tulles tagasi Euroopasse, ei olnud eriti kuskil mingit infot ega hoiatust näha. Nüüd vist hakatakse vaikselt infotahvleid lisama.

 Eriti imelik oli muidugi viimane reis, Frankfurt- Tallinn, kus veerand lennukitäit rahvast läkastas, aevastas ja köhis.... kohe oli tunda, et kodutee ees ja meil enda igatalvine gripihooaeg ka käes.

 Endal oli ka plaan veel kevadel kuhugi lennata ning väikese puhkuse teha, kuid tundub, et pikaajalisi plaane väga ei saa teha, kuna mõnedesse riikidesse võidakse lennureisid tühistada suhteliselt kiire aja jooksul.

Samas on alati võimalus autotrip kuhugi Skandinaaviasse teha ja loodust ja kultuuri nautida ilma suurte rahvamassideta.

 Edu kõigile oma reisiplaanide suhtes, sest kes ikka tahaks oma pikalt plaanitud reisi ja puhkust vahele jätta!

Sama saab ka leida Momondos, alguspunkt Tallinn(alternatiivina Riia/Helsingi)ja sihtkoht Anywhere