Viimased kommentaarid
Hei

Kõige mugavam vist ikkagi võtta juht autoga, kuna selliselt saab stressivabalt liikuda, samas võib 20km nelja-viie tunniga ummikus seigelda olla kindlasti lahe mingi hetkeni, kuni tüdimus saabub. Google maps näitab ilusasti väikeseid vahemaid, kuid liiklus on väga tihe, mis koosneb lehmadest, kitsedest, hobustest, elevantidest, jalgratastest, rolleritest, kaubikutest ja teistest kokku klopsitud liiklusvahenditest. Teine asi puudutab kohalike politseinike poolt pakutatavat "abimaksu", mida turistilt hea nõuda. Minu tavalise juhiloaga hakkasid ka vaidlema, kuna sõitsin rolleriga Galle piirkonnas.

Kolm tundi võib olla piisav aga ka mitte, oleneb palju lende samal ajal saabub ja pikad järjekorrad tekivad. Oleme mitmel korral Estat teinud  ja iseteeninduskioskis regatud, kuid iga teatud arvu inimeste kohta, võetakse osad reisijad veel eraldi kontrolli, mis võib võtta omajagu aega.

Hei

Ostsime ka meie Etioopia  siselennud soodsamalt, kuna olime tulnud riiki ka Ethiopian Airwaysi lennuga.
Kõik toimis nagu pidi ja lennukid on suhteliselt korralikud.


Costa Rical on ise suhteliselt lihtne liikuda ja oma tuur valmis teha, kuna logistilised võimalused on päris head. Soovitan ise seikluspakett kokku panna :)

Saab ka täiesti legaalselt väikese grupi oma sõprade ja giidiga liikuda.

Kuna on pühapäev, siis paljud inimesed suunduvad maalt linna tagasi ja see tõmbab vaikselt ummikkusse, kõik sissetulevad teed ning siis pealejõudmine on kaheldav eriti kui arvestada, et vahemaa on 41km.
Lisaks on palju kordi, kus check-in pannakse varem kinni ja laev läheb juba teele.


Sai veidi aega tagasi ka sealkandis tuuritatud ja Almatõs oli päris vaheldusrikas minna Shymbulaki suusakuurortisse, kuna suusaliftid ja restoranid töötavad ka suvel, saab veidi mägede vahel matkata ja loodust nautida.
 Väga soovitan teha tuur kohalikega Kolsai järvede juurde, kus majutus on kohalikes majades ja järvede juurde viiakse vanade Nivade,Raf jne masinatega.Lisaks kohapeal võimalik olla ka jurtades ning hobustega järvede vahel liikuda.Järvede vesi on väga külm ujumiseks va juhul, kui just talisupleja pole.Meil on 2päeva(2ööd) tuur kokku 35eur/inim hommikusöök ja õhtusöök sees(lõuna sai järvede juures teha)
Tasub kindlasti küsida kohalike käest bussituuride infot aga väike idee siit:
https://travelhub.kz/catalog/tury_na_neskolko_dney/tury_na_neskolko_dney_iz_almaty/679/
 Lisaks väike rannapuhkus on soovitav teha Kapchagay järve ääres, sealt leiab majutuse võimalust nii jurtas, rannaonnides kui ka majades. Sinna saab suht kergel hääletades, kuna pidevalt kõik liiguvad jagatud masinates ning tavalisi taksosid on vähe näha, sõidu pikkus u 1h.
Kui aga soov kuskil mujal ennast veel jahutada siis IIy jõe ääres saab seda teha ja vaadata Buddha petroglüüfe kaljul, koha nimetus Tamgaly Tas.


 Juulis sai ka Stansteadist võetud ja Lutonisse viidud rendiauto läbi Avis 360. Antud pakkumine tundus kõige stressivabam, kuna mida rohkem rendiautode firmade kohta lugesid, seda keerulisem asi tundus ja lõpuks jäi Avis.
 Vasakpoolse liiklusega oli alguses kõige raskem aru saada auto gabariitidest, et mitte liiga ära kalduda ja samas ka mitte liiga tee keskel olla. Liikusime mööda Inglismaa lõunarannikut(ilusaid vaateid sealkandis jätkub) ning väikestes külades sõites oli kitsaid teeolusid päris palju aga kaine mõistusega sai hakkama.
Kindlasti teeks elu kergemaks automaatkäigukastiga auto, kuna käigukang teisel pool tekitab alguses tunnet nagu oleks taas autokooli läinud.
Ehk kõige raskemad olid veel ringteed, kus kolm sõidurida läksid ringile ja kolm sõidurida välja.
Nagu eelpool mainitud, siis parkimine linnas, kui ka vaatamisväärsuste juures siiski tasuline.
 Tavaliselt harjunud reisima selliselt, et esimene öö on kinni pandud ja jooksvalt vaadanud kuhu jõuab ning teel olles midagi bookitud, kuid juulis
 Weymouthi kandis ei olnud midagi enam viimaseks hetkeks pakkuda, seoses puhkuste hooajaga ehk mõnel juhul tuleks siiski majutus kinni panna.
Kaks nädalat tagasi nädala keskel minnes, ootasime Sovetskis 4,5h, olenemata sellest, et meie ees oli vaid 20 autot, vene numbriga masinaid võeti sillal oodates ette kuskil 50 Soovitan mängukaardid ja söök/jook kaasa võtta, kuna hea juhul saab oodates vaid tualetti külastada.
 Tagasi tulime Nida kaudu, seal oli ooteaeg, vaid 2 tundi.
 Muidu Kaliningradis liiklemine rahulikud, palju on küll kiiruskaameraid, samas teed korralikud.   Parkimine igal pool tasuta.
 Kellel aega ja huvi on saab Baltiiski rannast merevaigu tükikesi korjata, mida tegime ka meie.
 

Tallinn-Frankfurt lennul Lufthansaga oli sama asi, otsiti vabatahtlikke ja saime ennast pakutud, ehk 250euri kompensatsioon ja Tallinnasse 3h hiljem saabumine vahemaandumisega  Stockholmis

Väga lahe koht on Gobustani petroglüüfide kaitseala ja sealt edasi mudavulkaanid, mille vahel seistes tundub nagu külastaks mingit ulmelist planeeti.

Väike plaan on ka Kaliningradi külastada lähimal ajal, kuid huvitav oleks teada, kuidas antud uus eviisa süsteem toimib ning kaua piiril tuleb keskmiselt oodata.

2500euri öö eest maksta on suhteliselt kirves...

Ukrainasse ja sealt võtta tuur Prõpjati , samas Valgevenes oli ka päris lahe sõita ehk pakub alternatiivi tavalistele sihtkohtadele.
Turkishiga Tiranasse lennates küll mingit probleemi ei olnud.
*Ohridi järve ääres asuvat Pogradeci linna, soovitan kindlasti külastada, kui aega ja võimalust on.

Hei

Saime ka tehtud Yucatanile peaagu sarnase tiiru peale, kuid kohalike bussidega, ning kasutasime aja võitmiseks ööbusse.
  Reisiplaan on väga tihe, ehk soovitaks kohe Tulumis rohkem aega veeta ja siis sealt edasi minna.
 Vahel keset ööd ajasid söjaväelased rahva bussist välja ja kontrolliti nii dokumente, kui ka pagasit.
 Lisaks San Cristobali minek on päris mägine tee, mis võtab päris läbi, isegi bussis olles.
 Tagasi Cancuni jõudes soovitan külastada Isla Mujerest, kus saab veel mõnusalt aega veeta enne tagasilendu.

Water villa on tegelikult hinnaga 4858,00 € , kuid ilma õhtusöögita 

Heh, saime eelmise aasta suve seal ringi tuuritatud, kuid HAH`i filmiga ei seostanudki.
Nüüd on seda reisi huvitav meenutada, et külastasime Shymbulaki oma  varjatud lisadega :)
Id-kaardi saab tellida läbi neti väga mugavalt ja passi tegemisest Tammsaare teenindusest, kuni kättesaamiseni läks vaid kolm päeva.

Soovitan minna Taboga saarele, kuhu ka kohalikud tulevad päevaks puhkama, kuid väga palju rahvast ei ole.
Tulles tagasi saarelt, saab veel kahekohaliste ratastega liikuda mööda Amadori promenaadi ja vaadata suurte laevade liikumist Panama kanali suunal.
Vanalinnast otse sinna jalutada ei soovita, kuna vahele jääb slumm ja mõtekam on takso või muu transpordiga seda läbida.
Kuna Yalasse ise ei jõudnud, kuid Bocases sai käidud ja seal palju väiksemaid lahedaid saari mida saab avastada, kasutades kohalike paaditaksosid.

Kui nüüd mõelda Cancuni, siis see on ikka väga turistikas ja teedel-tänavatel koguaeg midagi pakutakse.
Playa del Carmenis jällegi hotellid koos rannatoolidega on kõik vallutanud rannaliiva.
Tulum meeldis enim, kuid sealgi on suurte hotellide huvi antud piirkonda arendada väga suur aga hetkel veel leiab väikseid onne kus elada.


Lihtsa paki Eestisse saatmine nii kallis arvatavasti ei ole:
https://www.posta.hr/mail-sending-rate-calculation/6617

Alternatiivina saab uurida FB  Horvaatia eestlaste gruppi, kes-kus liigub, kuid alati on võõraste asjade toomisega risk, mida see saadetav asi reaalselt ikkagi sisaldab ja kas see tasub seda sama nii enda, kui võõral inimesel.
Varasemalt on Trip.ee teemasid omajagu erinevate asjade saatmisega:
https://trip.ee/foorum/uldfoorum/bangkok-abipalve

Momondol see kõik olemas, saab panna ka kontinendi ja otsida võimalikke
sihtkohti kuhu minna või hinna järgi ning lisaks ka teisi parameetreid lisades.

Soovitaks ka Sri Lankat  ja Indiat, lisaks võib vahelduseks vaadata ka Jordaaniasse pakkumisi.