Kultuurireis Gruusiasse.

Tere

Lähen esimest korda Gruusiasse. Mida soovitate kaasa võtta ennekõike riietuse osas? Kas sinna tasub a la kampsun kaasa võtta kui minek mägedele? Millised jalanõud?
Mida veel? Mis külakostiks?

Riietusevalik oleneb suuresti sellest millal minek. Kui mägedesse minek, siis võiks mingi windstopper kindlasti olemas olla.

Aitähh vastuse eest, reis toimub mõne päeva pärast :)

Külakostiks sobib väga hästi liköör "Vana Tallinn". Tbilisis rahavahetuse probleeme pole, vahetajaid on piisavalt. Salle müüakse samapalju, seega tuul pole takistuseks.

Mägedes (oleneb kui mägedes) jalga toetav kerge sissekantud ja jalale tuttav matkajalanõu/toss ajab asja kenasti ära (annab osta ka Tibilisist kui shoppamise tuju on), vahetussokid (nt matkasokid, mis kiiresti ka kuivavad ja jalas edasi-tagasi ei veere) kui peaks kergemat niiskust saama - hea tagasisõidul kuiv sokk jalga susada! Kotis võiks igaksjuhuks ka nt Compeed villiplaaster kaasas olla. Kui pole suur matkasell, võib jalg üllatuda uutest poosidest;) Kampsunit vist ise ei võtaks, aga kapuutsiga dressika / tuulejope ja õhema salli küll (aga mul ka kurk nõrk koht). Mis endal mugav!;) Kui saab tuulevabama ja kuiva päeva, oled t-särgi ja lühikeste pükste üle palju õnnelikum. Hetkel on Gruusias endiselt päris soe/palav. Vaatasin just eelseisvaks reisiks Põhja-Armeenia piirkonna (Gruusia piiriääres) ilma madalamates mägedes ja külmimat näitas 18 C (kõrgus tiba üle 1 km), allpool stabiilne 28-35C, ent ka vihma. Olime mõned nädalad tagasi kuumalainega Lääne-Ukrainas ja kuigi all oli megapalav, siis üleval mägedes kui vihm ja tuul peale tuli, oleks küll olnud vahetusriiete üle väga hea meel (veekindlas väikeses seljakotis kaasas). Meil seda aga polnud ja paar päeva hiljem oli nohu-köha kuumalainele vaatamata platsis kah. Aga sellest oli suva, sest mägedes oli võimas loodusjõudude mängu (ja ka rahet!) nautida.

Külakost sõltub sõpradest-tuttavatest, meie omad paluvad originaal Vana Tallinnat (osad küll segavad piimaga kodus), aga ka Maiuspala ja mustika-valget shokolaadi Kalevilt fännavad. Ükskord sai ka soomlaste murakashanpsu viidud ja isegi Kännu Kukke !;)