Kumb on ilusam saar ja kumb teile rohkem on meeldinud - kas Corfu või Rhodos

Kumb on ilusam saar ja kumb teile rohkem on meeldinud - kas Corfu või Rhodos. Mõtlen just looduse poole pealt.

Olen käinud ainult Rhodosel, seega olen selle saarekese tulihingeline fänn :) Minul ja kõigil teistel, kes tutvusringkonnast seal käinud on, on vääääääägaaaa head mälestused. Usun, et loodus on suhteliselt sarnane neil saartel, Rhodos on lihtsalt natsa suurem (maksimaalne pikkus 78 km, Korful vist 58 vms), kuigi elanikke on seal vähem, seal jätkub ehk tegemist-vaatamist pikemaks ajaks. Päikest, mägist loodust ja ilusaid randu ning merevaateid jätkub mõlemil. Rhodosel on teed väga heas korras, Korful Happytraveli info kohaselt küllaltki halvas seisus. Kindlasti soovitaks mõlemal saarel rentida auto ja omal käel elu-olu avastada, see on vägagi lihtne ja loogiline, kui muretseda korralikud kaardid ja mingi raamatuke, kus peamised vaatamisväärsused sees. Ja kindlasti kõrge faktoriga päikesekaitset kaasa, sest see kollane kera on seal tõeline killer, ära põlemiseks ei pea isegi rannas vedelema...ja ma ei ole eriti heledanahaline :) Ohh, tahaks kohe tagasi sinna päikesesaarele, kus on väidetavalt 300 päikselist päeva aastas, ja tõesti, täitsa usun seda, sest meie sealoldud nädala jooksul ei sadanud kordagi ja pilvi nägime ühel päeval umbes pooleks tunniks, minu jaoks täielik paradiis :) Kui otsustate Rhodose kasuks, siis soovitaksin elada samanimelises pealinnas, kuigi kõrghooajal on seal päris suured rahvamassid, aga tore on ikkagi, saab jalutada mööda mereäärt kulgevat kõnniteed sadama ja vanalinna poole, vaadata laineid, laevu ja inimesi või minna hoopis mõne kohaliku laevukesega väiksele merereisile, nt. Symi saarele. See Mandraki sadam on üldse igati nauditav koht - seal asuvad kaks hirvekuju, mis on Rhodose sümboliks ja tähistavad Rhodose kolossi arvatavat asupaika. Omapärased on ka tuuleveskid. Rhodose linnas on ka akvaarium...(ei ole küll kindel, et see praegu päris adekvaatne nimetus on), kus ei näe küll delfiinide showd, aga huvitav on siiski, kõnniksid nagu koopas ja igasugused erinevad kalad ujuvad kalju sees. Igav ei hakka ka vanalinnas, kus saab käia Suumeistri Palees ja mitmes muuseumis. Vanalinn on üldse äge koht, kus kaubeldakse veel õhtul hiljagi. Kindlasti võiks käia ära ka Rhodose linnast umbes 25 km edela pool asuvas Liblikate Orus, kus praegusel ajal peaksid olema kõik puude tüved liblikatega kaetud, sealt orust saab ka ühe kloostri juurde, hetkel tõesti ei meenu nimi. Ära käimata ei saa jätta ka Kamiroses, mida peetakse Rhodose Pompeiks. Ega pole vist mõtet kõike kirja panna, meil igatahes nädala jooksul igav ei hakanud ja kõike nähtud ei saanud. Igatahes minu jaoks oli selle reisi jooksul palju hingematvaid ja ilusaid hetki :) Ühesõnaga vali Rhodos! :)

Olen sel aastal käinud nii Rhodosel kui Korful- toredad paigad mõlemad.Korfu on looduse poolest mitmekesisem, rohelisem, teed mägedes kitsamad, külad arhailisemad ning seda põnevam. Vaadata on mõlemal saarel küll ja veel, nädalaga ei jõuagi igale poole. Kui küsite, kuhu tahaksin tahasi, siis vastaksin, et mõlemad saared on võrdselt põnevad ja armsad, mõnes mõttes sarnased ja siiski erinevad. Igal juhul soovitan hoiduda kuurortitest, külastada kirikuid ja "kõrtse", kus käivad kohalikud, kolada rohkem sisemaal ja mägikülades. Ka pealinnad on mõlemal saarel mõnusad- Rhodosel keskaegne rüütlite linn ja Korful veneetslaste linn. Rhodosel rüütlite loss, arholoogiamuuseum tasuvad vaatamist. Korful kahjuks muuseumidesse ei jõudnud,va Arhilleion,see oli uhke küll. Rhodosel meeldisid külad-linnad sisemaal- Ebonas näit. Korful jättis väga hea mulje Kassiopi, külad saare loodeosas, Lakonas näit. Korful oli kaunis Paleoakastritsa, kuid seal oli turiste nagu Stockmanni hulludel päevadel. Vali algatuseks kumb saar tahes, mõlemad on head.

Palun abi – olen hetkel kahevahel, kummale saarele sõita, kas Korfu või Rhodos. Kreetal käisime eelmisel aastal ja väga meeldis (Hersonissos oli põhipeatuspaik, aga laenutasime ka auto kolmeks päevaks). Lugesin foorumitest ja tõdesin, et Rhodosel on selline aktiivsema õhtumeluga Faliraki ning seal on ka hea rand ning nii Rhodose linn kui ka veekeskus on suhteliselt lähedal (bussiga ja jala liiklemiseks) ja kui ka üheks päevaks auto võtta, siis saab saarel mujale ka pilgu peale visata. Kahjuks aga ei leidnud Korfu kohta niipalju infot, et milline kuurort seal on Faliraki sarnane. Kas siin teadjamaid, kes oskavad nõu anda Korfu kuurortite kohta?