Kutaisi ja Zekari kuru

Kuna läbi Riia on avanenud kiirelt ja soodsalt võimalus Gruusia külastada, on ka plaan suve lõpus seda maad külastada. 

Oleks plaan teha 2 päevane trip marsuudil Kutaisi-Bordjomi-Vardzia ja lühemat teed pidi üle Zekari kuru tagasi. Kas keegi on seda kuru läbinud rendi juhi/rendi maasturiga? Googlist infot ei leia.

Kahe päevaga seda teekonda mõistlikult ei tee ära.  Parem on sõita nii, et esimene ööbimine Borjomis, siis teine öö Akhaltsihhes Rabati kindluse jalamil mõnes hotellis, kolmas päev Zekari kaudu (Sairme-Bagdadi) tagasi Kutaisi.  Seal teepeal on hea resto (juba peale Sairmet). 

Kohalikud jeebimehed muidugi sõidavad ära küll ka kahe päevaga, kuid ega muud peale autos istumise siis ei jõuagi teha-näha.  Borjomi, Vardzia ja Rabat ei ole poole tunniga läbijoostavad kohad. 
Zekari pass on suvel-sügisel läbitav Delica maasturbussiga vmt  neljaveolise masinaga, isegi kohaliku juhti ei ole otseselt  vaja, piisab üksnes auto rentimisest. 
Kui on konkreetsemaid küsimsui, siis võin juurde selgitada.  

Kuna meie reis Kutaisi piirkonda kestab kokku ainult 4 päeva, siis jääb Vardzia vist ära. Ühe natuke pikema tripi Kutaisist tahaks ikkagi teha. Näiteks Chiaturassepõhja poolseid teid pidi ja tagasi lõuna poolt nii, et tee moodustaks ringi. Mõtlen, kas rentida auto ilma juhita, teha mõne juhiga eelkokkulepe või hakata lennujaamas suhtlema. Kohalik juht lisab vast ka natuke kohalikku koloriiti. Kas selles osas on soovitusi ja millised võiksid olla mõistlikud hinnatasemed?

Kui minek esimest korda, siis on kõige lihtsam eelnevalt  bookingu kaudu sobiv majutus kinni panna (nt see hotelponte.ge) ja siis paluda neil lennujaama vastu tulla. Lisaks organiseerib majutus auto koos juhiga. 

Konkreetselt Chiatura kõisraudteede pärast ei tasu sinna sõita. Neli päeva sisustab Kutaisis ja selle ümbruses lahedalt ära.