Viimased kommentaarid

Kes on seda AB voucherit taotlenud, on see kuidagi nimede ja reiside arvuga ka seotud või saab piiranguteta kasutada?

Ise olen ka kahtleval seisukohal, kas eelistada voucherit(kus pakutakse odavale lennule +20€ igale otsale juurde - Air Baltic) või üritada ikkagi refund rahas saada. Me ei tea täna, mis hinnaga kunagi üldse uued piletid müüki tulevad.  Samuti on voucheri kasutamine keeruline kallimate pikamaa lendude ümbervormistamisel nt hilis sügiseks 2020, kui lennufirma küsib veel juurde lisaks pileti hinna vahet(mis ei ole OK, kuna seda ei ole tehtud varem juhul kui nad ise lennu tühistavad).  Pikamaa lendude puhul oleme üldjuhul leidnud endale sobivama ja odavaima lennupileti. Kui nüüd hakata otsima uut piletit, siis sama lennufirma piletid võivad olla juba kallimad ja kui veel midagi juurde maksta, ei ole kindel, et lennud ka sügisel 2020 toimuvad. Ning otsingul voucheriga on valik piiratud ühe ettevõttega.

Ei suutnud leida vastust küsimusele: Millise lennuaja muudatuse puhul on lennufirmal kohustus(kui on) kliendi soovil tühistada broneering ja maksta pileti raha tagasi? Muudatus 2 h 35 min, teatati 22 päeva enne ja lennuks ARN--ADD-JNB. Hetkel antud liin aprilli tesiseks pooleks veel tühistatud pole. Muidugi kahtlane, kuidas sealt Aafrikast(Ethiopian Airlines) selle raha tagasi saab. Lennufirma ise otseselt ei paku.

Booking pakub tühistamisel nuppu "küsi tasuta tühistamist", mul tühistati tasuta.

Aga jälgima peab, et raha ikka tagasi kannavad. Booking puhul võtab raha maha üldjuhul hotell ja hotell peab ka tagasi kandma. Mõne isegi tasuta tühistatava broneeringu puhul on raha maha võetud kuid tagasi ja keeruline on jälgi ajada, kes seda tegi. Mul oli ühe reisi jaoks tehtud ca 15 broneeringut, nii et võib olla on eri case.

Meie mõistlikust suunas ka olukord, kui Venice beachil sadas vihma ja temperatuur oli 10 kraadi. Nii, et oli lihtne otsust teha ja kaaslasi veenda:). Kohapeal trippides ja kogu aeg mitte uudiseid lugedes, ei saanud kohe olukorra tõsidusest aru.

Meie kogemus oli selline, et pidime naasma 15.03 LAX-ist Tallinnasse. Uudised läksid igapäevaga hullemaks. Nägime, et SAS oli selleks ajaks enamus USA liine tühistanud. 14.03 hommikul proovisin KLM-ga ühendust saada telefoni ja messengeri teel, lootusetu. Kuna olime lennujaama lähedal, panime kohvrid autosse ja üks mees läks passidega check-ini. Lettides oli rahulik, palju teenindajaid oli tööl. Peale paari kordset minu poolset "check, please again", pandi meid  tasuta vahetusega esimese AF lennuki peale ja jõudsime päeva võrra varem koju. Ainuke koht, kus oli näha coronaga toimuvad lisategevused, oli Tallinna lennujaam. Lennukite täituvused ca 75%, ruumi oli.

Jah, ärge sel aastal Gruusiasse oma varustust kaasa võtke.

Kui see eelmises punktis viidatud seadus on olemas, võiks keegi tublim selle ülesotsida ja viite saata. Endal küll, lamellid all, aga vahel tekib mõne teise autoga küsimus.

Avis Eesti (või muu sarnane),  on samasugune vahendamine, mis netis toimivad vahendus lehed. Paljud tuntud autorendifirmad toimivad frantsiisi alusel ja kui Eesti vahendab, sõlmitakse leping ikkagi kohaliku ettevõttega ja probleemide korral peab suhtlema ikkagi kohaliku ettevõttega. Kui rentida kord aastas võib ju 100+ eurot rohkem maksta, 5 + kordade juures on rahaline vahe juba rohkem tuntav.  vahe vast ongi selles, kellele autorent on erakorraline sündmus või siis suht rutiinne tegevus.

Vastuseks Mukile - Läbi economycarrentalsi Maggiore, autoks Renault Captur, lumeketid ja luba sõita Sveitsi sisaldus. Tõe huvides tuleb lisada, et mul on endal tehtud lisaks aastane rendiauto omavastutuse kindlustus(60 €). Ja lumekettide olemasolu tuleb alati kontrollida. Aga broneeriti algul ainult 100.- euri lisaks(küte jms). Vähemalt economy puhul on nii, et tasub vaadata autorendi hinda uuesti ca 10 päeva varem, siis on hind tavaliselt kõige soodsam. Ja vajadusel vana tühistada(kannavad ettemaksu alati tagasi) ja uus bronn teha.

Jah eks rendifirmad peavad ka kuidagi ellu jääma. Ma ise pole arusaanud, kuidas see on võimalik,  kui mina maksan 5 päeva eest nt Bergamos 50.- eurot(sisaldab kõike). Aga kui keegi teine maksab 500.-,  siis nad tulevad toime küll:)

See BTA tingimuste lause, et sul on kindlustuse kaitse 700 eurole, aga makstakse välja ainult 50% on tegelikult pettus väikses kirjas. Lugedes BTA tingimusi, siis reisitõrke vajadusel, ei ole sellisel kindlustusel mõtet. Olete kuskil tingimustes veel seda näinud? Olen täiesti kindel, et need maaklerid ei loe samuti kõiki tingimusi otsast lõpuni läbi ja probleemide korral ei võta vastutust. Ei ole võimalik, et sa enne suht tavalise reisikindlustuse sõlmimiseks pead läbi töötama erinevate seltside 20+ leheküljelisi tingimusi ja lisaks konsulteerima võib olla veel juristidega. Võib olla kuskil mul auto kasko kindlustuse tingimustes ka kuskil väikses kirjas kirjas, et kuigi kindlustusväärtus on 20 000, siis üle 10% summast välja ei maksta?

Bergamos on ainuke rehvi valik suverehv, bronnimisel tuleb vaadata, et sisaldab kette. Paljudel lisatasuta. Ja enne ärasõitu ka kontrollida, et need olemas on. Üldjuhul on orud ja suusakeskuse külad suht lume vabad. Lumi algab kõrgemal. Ei saja tihti lund, aga kui tuleb siis meetri kaupa.

Minu kogemus on, et eraldi saab igal juhul odavamalt kui nn grupi tellimusega. LOT-ilt oli vaja kunagi 20 piletit. Pakuti reisibüroost 300.- tk.

Eraldi ostes tuli hinnavahemikuks 170..240..  Sai ostetud 3..6 kaupa. Nii mitu, kui odavama hinnaga pakuti.  Peale ostu viskas hinna ülesse, järgmine päev jälle alla. Ca 1500.- eurot võitu. Tasus mängimist, kasiinosse ka ei pea minema.

Hetkel Bakurianis lund pole, mäed kinni. Gudauris mõned rajad avatud. Polegi aru saanud,  miks nad tehislund ei tee. Aasta alguse oli probleemiks ka see, et mõlemast keskusest kadus vesi. Nüüd vist  vesi tagasi. Endal ka veebruari lõpuks lennupiletid olemas, nii et jälgime olukorda.

ja talvel jäävad sinna piiri kanti mitmed korralikud suusakeskused. Kõrguste vahed ca 600 m.

Infoks, et mõnes pargis kontrollitakse kaardil olevat allkirja isiku dokumendil oleva allkirjaga, kuna müügitingimuste järgi on kaart personaalne. 

T-Mobile touristi pakett internetiga maksis ca 25 $. Samas peale paketi ostu avastasime, et rend autos on olemas WIFI. Antud wifi töötas põhimõtteliselt igal pool(ka kõrbes). T-Mobile levi oli suht piiratud. Kui oled matkamas kanjonites, mis on samas väga turisti rohked(nt Grand, Yosemite,..) siis on mobiili levi seal väga piiratud või puudub.  Samas auto wifi seal piirkondades töötas.

Oleneb jah, kui keeruline kellegil õhtul/öösel lastega on, mina olen ikkagi võtnud kohe õhtul rendika ja sõitnud sellega lähemale/kaugemale hotelli. Taksoga hotelli minek tähendaks ka seda, et hommikul tuleb uuesti võtta takso renti sõitmiseks. Aja ja raha kulu.

Tegemist on vahendaja lehega. Väljanägemine on sama nagu rentalcars.com. On need kokkuvõttes üks ja sama ettevõte või mitte, seda ei oska öelda. Eri pakkumised tulevad eri rendi firmade poolt, nende tingimused on kõigil erinevad, mis tasub läbi lugeda. Enda kogemusele toetudes, ei ole lõppkokkuvõttes suurt vahet kelle käest rentida. Kõigilt saab osta omavastutuse vähendamist. Tähelepanu tasub pöörata on see vähendamine kuni 0 või 500 € ja palju on päeva maksumus sellel teenusel. 

Soovitan ka netist ostetavat 3 nda osapoole kindlustust. Julgen öelda, et see väide, et rendifirmad otsivad võimalusi, kuidas peale rentimist vigu otsida, on müüt.  Ise olen ca 15 aasta jooksul väga palju rentinud ja siiani on õnneks läinud.  Jamasid pole siiani olnud. Mingit vahet ei ole rendifirma brändil. Ainult Goldcari ei soovita.  Muidugi ei tähenda see seda, et edaspidi midagi juhtuda ei või ja kindlasti kunagi ka midagi juhtub. Ptui, ptui, ptui. Aga maksta superkasko eest juurde ca 20.- euri päev, on sulaselge raiskamine kui rentida rohkem kui korra aastas.

Kui enne lennule registreerimist muudetakse lennuaegasid, siis Swedbank pakub khüvitust sellest tulenevatele muudatusele kokku 150.- ühe krediitkaardiga kaetavatele kindlustajatele kokku

Kas keegi teab - kas see nn liisingifirmade autodele kehtiv suur võimalus, et ilma deposiiti maksmata Venemaale ei pääse kehtib ka Kaliningraadis. Või on see oblast erand?