Sugram

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
10 meeldimist
9 postitust / 65 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ees märtsis reis Balile. Kuna peatumisi 4 erinevas kohas, siis oleks mõte selline, et liikudes kohapealt tellitud autojuhiga hotellist A hotelli B, teha selline päevane ring, mis kataks ära ka nende punktide vahele/ümbrusesse jäävad vaatamisväärsused. Sellise tellimusega ei tohiks vast probleeme tulla? Kas keegi oskab kommenteerida, kas need sõiduajad, mida näitab Google Maps, võiksid tegelikkusele ka vastata?

Korraliku lamellrehvi ei tasu kesk-euroopas rendist loota. Mina pole veel ühtegi sellist saanud, suht kõva seguga M+S-id või lihtsalt suverehvid. Rentides ei ole võimalik teada saada,m illine talverehv alla tuleb. 95% juhtudel on mägipiirkondades asfaldid ka paljad olnud, ketid peavad aga kindlas kaasas olema(autorendist või ost). Lumisest mäest kehva rehviga ülesse ei lähe.

Tais võib vaadata ka: https://www.sawadee.com/. Ja viimasel ajal Agoda on jäänud odavamaks kui booking, hinnalisa lõpus pole enam tulnud. Hotels combinedi näitab viimasel ajal põhiliselt bookingu hindu, olen loobunud.

Nüüd on jah hea võimalus Iisraeli ja Jordaania(Petra) trip ära teha, üldjuhul pilet näiteks Wizziga Riiast Tel Avivi ja tagasi Eilatist alla 100 €. Leiab ka alla 50 €.

Ryanairi puhul kui ühe broneeringu peal edasi ja tagasi lend, siis makse ühe nime vahetuse eest ühel broneeringul kokku 110 €. Just järgi proovitud.

Delfi uudisest. Nii nagu meediaga ikka. Saab kirjutada, et 50 000 inimest on põgenenud või siis evakueeritud. Lugedes, saaksime täiesti erinevalt olukorrast aru.

Kui on soovi natuke pikemalt ringi vaadata, soovitan Iniö ja Nauvo paari matkarada, mis viivad läbi graniidiste metsade kaljudele, kust avanevad ilusad vaated saarestikule.

Ilm on jah oktoobri II pooles loterii. Eelmisel aastal tõstsime sügisese reisi septembri lõppu. Lapsed on ka nädalaks koolist ära saanud, kuna õppimisega on eelnevalt hakkama saadud. Puhkus on nii hinnaline aeg, et ei saa sellega loteriid mängida. Septembri lõpp Rhodosel oli väga päikseline ja ülisooja merega(+boonusena ülihead hotelli hinnad). 2016 müüs Aegan veel kuu enne reisi Kreeka saartele pileteid alla 200 €. Aga eks iga aastaga tuleb Eestist reisijaid ka juurde ja sel aastal võib olukord olla teine...

Ainuke ettevõte, kes on näpuga pärast renti kriime ja tolmu jälgi tagaajanud, oli Avis Frankfurdis. Selles osa, ei ole küll mingit vahet, kas nn. "noname" või "great name" rentija. 12 aasta kogemuse baasil soovitan jätkuvalt economycarrental.com. Seal on alati võimalus, mitte sobiva firma rendi pakkumine ka tühistada.

2 kogemust Goldcariga ja peale seda olen ma välistanud selle ettevõtte. Ülejäänud ca 28 autorendi kogemust on olnud kindlasti tublisti paremad ja siiani pole ühtegi suuremat probleemi tekkinud(mis ei tähenda, et järgmine kord tekkida ei võiks).
Goldcariga lisandub Teil tõenäoliselt iga päeva eest lisatasu 2.- € diiselauto eest(kõik autod olidki neil diislid). Suur võimalus, et saate väiksema auto kui olite bronninud. Suur võimalus, et auto hakkab diislit sisse ajama. Suur võimalus, et palute enne väljasõitu osad rattad ära vahetada(suured velje mõlgid.) Aga, ega Te ei palu laua naisterahvast teenindajal seda teha, vaid võtate ise tagavara ratta ja loodate, et see vastu peab. Suur võimalus, et palute ikkagi kriimud lepingusse ka kirja panna. + paljudel juhtudel ainuke võimalus osta ülehinnatud hinnaga kütus ette ja pärast üritada tühja paagiga tagastada auto. Girona ja Gran Canaria.
Kui lugeda rahvuvahelisi arvustusi, jätkub teemasid veelgi.

Kui seda saaks normaalseks äriks nimetada, siis võiks üritada Viru tn. ka selliseid automaate panna, kust 100 € saad kätte, aga kontolt läheb 200 € maha.

Supersaver.fi aksepteerib Eestis väljastatud kaarte.

Kuna just eile sai lõpuks broneeritud UAE perepuhkuseks hotellid, siis lisan ka oma kommentaari. Meid on 3 täiskasvanut ja 2 last. 5..6 kohalisi apartemente Dubais leidus, aga enamus neist nn. vanemates kivilinna osades, kus rand ja vaatamisväärsused kaugel. Ikkagi üllatas, et Dubai hotellide hulgas oli minimaalselt lõuna euroopale tüüpilisi basseinide ning rohealadega majutusi ja need mis olid, oli mulle kui Kreeka ja Hispaania hinnatasemega harjunule ülikallid. Ja tervet puhkust linna korteris ka ei soovi veeta. Lõpuks tegime nii, et oleme pool ajast Dubais ja pool aega UAE põhja osas, kust leidsin siis nn. unistuste tüüpi hotelli mõistliku hinnaga. Al Hamra Village Golf Resort, 2x kahest tuba ja hind kokku HS-ga 120.- öö maksudega. Dubai linnakorter ilma HS-ta sama hinnaga. Kuna meil väiksem pereliige mahub veel vanemate voodisse, olen otsinud näiteks nii, et valin majutujate arvuks 4 ja siis vaatan eritingimustest, kas on lubatud laps tasuta "existin beding" või tasuta lisavoodi ja mis vanuseni. Seda tingimust toob eriti täpselt välja booking.com. Kui otsingusse märkida lihtsalt laps vanusega, siis otsing eritingimusi ei arvesta, vaid otsib talle ikkagi eraldi voodi kohta. Ja igaks juhuks prindin ka eritingimused välja. Loodan, et saame ka emiraatides hakkama. Airbnb hinnatase emiraatides hotellidest igal juhul kallim.

Kevadel tegime lastega nädalase ringi Phuketi lennujaam-Krabi. Sai ööbitud erinevates ilusates kohtades ja rahulikult teele jäävad vaatamisväärsused ära vaadatud ilma vajaduseta tellida nn. ekskursioon. Auto jäi Krabi lennujaama ning mõned päevad Krabi ümbruses ja läbi Phi-Phi Phuketisse tagasi. Kõik OK ja liiklus norm. Jäin kogetu ja oma reisiplaaniga väga rahule. Auto läbi http://www.economycarrentals.com/ Väike "probleem" oli, et taid väitsid, et meil ei ole Krabi tagastus hinnas, aga hiljem maksid selle lisatasu tagasi. Peaasi, et pimedas võrridele otse ei sõida. Neile meeldib tihti varem teisepoole teed tulla, et siis lõpuni vastassuunas sõita. Rahvuvahelise loa vajaduse peale ei tulnudki, nüüd enne Dubai reisi saan aru, et ka seal oleks pidanud olema.

Levadad vihmaga muidugi ka positiivne kogemus. Vett voolab igalt mäeküljelt. Igal juhul Viimsi ja Grand Rose SPA võidab!

Eks see ilm arvatavasti vahelduv võib olla. Eelmine aasta oktoobri II pool 12 päeva 75% ajast oli pilves ja 30 % ajast sadas. ca 20 kraadi. Kui päike välja tuli, muidugi soe ja mõnus. Saar muidugi super ja kunagi tahaks tagasi minna. Aga koos päiksega. Selle aasta sügispuhkuse tõstsin igal juhul kuu aega ette poole.

Ostsime märtsi koolivaheajaks Dubai piletid Supersaveri kaudu. Pagasit juurde ei valinud. Check my trip näitab igale ühele kahte ära antavat pagasit. Ja samuti Norwegiani kodulehelt allalaetav "travel document". Ei teagi kohe , mida sealt Dubaist 10-ne suure kotiga tuua.:) Samas Supersaveri kinnitus ütleb - "Ainoastaan käsimatkatavarat sisältyvät lipun hintaan". Natuke teeb muret see, et Supersaver registreeris lapseks reisiajal 13 aastase tüdruku(sünni kuupäev lennupiletite bronni ajal antud).

Supersaver tõesti toimis. Kokkuvõttes on ajaliselt läbi Momondo ostmine ikkagi päris pikka töö, sest näiteks odavamasi hindu pakkunud travelink, opodo ja sembo puhul selgus, et ostu ei saa vormistada, alles siis kui kõikide reisijate andmed ja kaardi andmed olid järjekordselt sisestatud. Tulevikuks koostan listi, milliste vahendajate hindu ei ole võimalik edaspidi arvestada.

Probleemiks võib kujuneda nende kindlustuste puhul eelkõige reisitõrge, mis on näiteks 2000 kaardi kohta. Kui kuskil kaugemal kogu perega lennukist maha jääda, siis selle summa eest koju kogu pere enam ei sõida. Seda kas nad näiteks müüvad lisakindlustust või tuleb katete tõstmiseks sõlmida täiesti uus kindlustus, seda ei tea.

Broneerisin 3 õõks Agodas :Seashell Resort Krabi .Basseiniga, soodne,ranna lähedal, uus hotell, toas 2+2 double beds. Hs 3,5 €. Ei ole küll otse Ao Nangis, kes soovib suuremat kisa kära. Ao Nangi ja sama piirkonna ranna kohta öeldakse, et pole ideaalne ujumiseks. Rohkem saarte trippide tegemiseks. Ka esimest korda Tais.

Veel Swedi kaardi kindlustusest:
1.Telefoni teel öeldi, et kehtib ka siis, kui olete teinud ülekande eraisikule(näiteks üks isik tasub arved, teised tasuvad hiljem talle)

  1. Väike on lennuplaani muudatustest tekkivate kulude kate - 150 € euri kaardi kohta. Perega reisides selle raha eest palju ei saa. Meile lubati maksta Helsingi sõidu piletid(laevaga), kuna ei tahtnud loobuda Madeira reisist(pärast TAP-i Tallinna lendude lõpetamist) ja lasin ümber broneerida alguse Helsingist.

Hetkel oli Ikla -Salacgriva lõigul 4 fooriga üherealist lõiku. Õhtul mõlemas suunas sõites tuli vast reisi ajale otsa ca 15 minutit. Aga homme saab uuesti proovida.

Enda kogemus Marrakechist 2 aastat tagasi jaanuaris. Ca 25+ kraadi ja päikseline. Agadiris natuke jahedam.