Viimased kommentaarid

Mytrip - ostetud SAS piletide puhul tühistati üks lend. Märkasin seda SAS-i kodulehelt ise vaadates. SAS-i koduleht näitas ümberbroneeringut 15 minutit varaseme lennuga , kui eelmine maandus. My tripilt mingit teadet  1 kuu jooksul ei tulnud, meilile ei vastatud, telefoni teel lubati kohe ümberbroneerida, 2 nädala jooksul midagi ei juhtunud. Helisatsin Eesti SAS-i, öeldi et see on esialgne automaatne broneering, varasem väljumine saabumisest pole võimalik, tehti uus broneering vastavalt minu soovile.

Ise olen peale otsimisüsteemist piletite leidmist kontrollinud ka lennufirma kodulehe hinda, kui hinna erinevus on minimaalne eelistanud lennufirmat. Eelistama peaks ühe lennufirma lende(või siis täpsemalt lennu koode), siis saad üljuhul ka suhelda ka otse lennufirmaga ja teemasid otse lahendada. Kokkuvõtvalt, oma ja tripi kogemustele toetudes, üldjuhul saab läbi otsimissüsteemi ostetud piletitega probleemide vabalt lennata.  Aga see on väikse riski ja rahalise võidu kaalumise küsimus, kust me pileteid soovime osta. Üljuhul võiks olla nii, et ostad odavamad piletid ja valid sellise kindlustuse, mis probleemide korral katab kulud.

Lisan siia kogemuse Riiast: Põõrdusime check-in-i. Teenindaja vastus"Kui Te soovite, võite suuremad kotid ära anda". Andsimegi check-innis ära 2 suuremat kotti, ühte olime juba eelnevalt pakkinud mõned suuremad vedeliku anumad ja mõned "terariistad". Ülejäänud pagasi kohta öeldid, et ei tea, võib olla väravas korjatakse ära, võib olla mitte. Ei korjatud. Pagasi arvu keegi väravas üle ei lugenud.

Kutaisi: Check-inis korjati ära kõigi nelja reisija kotid ja viienda väikse pagasi kohta, kuhu me olime korjanud dokumendid ja elektroonika, öeldi, et seda meil tegelikult kaasas ei tohi olla, aga olgu peale.
Kokkuvõtvalt.
1. Uus süsteem nii Wizzi kui Ryani puhul, sunnib arvestama 40 minuti ja check-ini läbimise kohustusega, mis eeldab ajavaru.
2.Wizzi puhul olen nõus äraandma käsipagasi, aga ebaselge on kuhu ma peaksin panema elktroonika, passid jms oluline kraam. Võtma näppu? Ostma priority? Nüüdsest on võimalik vedada kraami, mida käsipagasisse ei lubata. 
3. Üldjuhul on kõik teemad lahendatavad ja üle ei tasu möelda. Poliitika võib oleneda kohapealse lennujaama töötajate tõlgendusest ja 100% ühtset toimimise viisi pole.

Israeli rendiautoga ei saa Jordaaniasse. Surnumere ääres pole ka piiripunkte, Jordaaniasse saab lihtsustatud korras Israeli poole pealt ainult läbi Eilat/Aqaba piiripunkti. Aqabast Petrasse pole palju maad, lisaks võib külastada Wadi Rum-i kõrbe. Aqaba on odav, aga viisakamad rannad Aqabast väljaspool.

Juhul kui olla Jordaanias ainult üks päev, on Jordaania viisa ja Petra pilet päris kallis. Juhul kui veeta Jordaanias 3 ööd, on viisa ja väljumine riigist tasuta. Piirile saab Eilatist taksoga ja piirilt Aqabasse jälle taksoga. Agabast saab rendiauto sama hinnataseme ja tingimustega, mis Israelis. Liiklusega probleeme pole. Veebruaris kõik läbi proovitud. Täpsem info : https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293985-i2131-k10174847-Update_to_the_rules_regarding_visa_at_the_Aqaba_Eilat_border-Jordan.html  ja mujalt netist.

Kuna meie reis Kutaisi piirkonda kestab kokku ainult 4 päeva, siis jääb Vardzia vist ära. Ühe natuke pikema tripi Kutaisist tahaks ikkagi teha. Näiteks Chiaturassepõhja poolseid teid pidi ja tagasi lõuna poolt nii, et tee moodustaks ringi. Mõtlen, kas rentida auto ilma juhita, teha mõne juhiga eelkokkulepe või hakata lennujaamas suhtlema. Kohalik juht lisab vast ka natuke kohalikku koloriiti. Kas selles osas on soovitusi ja millised võiksid olla mõistlikud hinnatasemed?

Kondlid olid arvatavasti Chiaturas. Endal ka plaanis suvel Wizz Riia-Kutaisi liini kasutada.

Eelmisel aastal Dubai lennuga järgi proovitud, oligi 2x20 kg pagas sees. Norwegiani kodulehelt sai välja trükkida Norwegiani kinnituse, kus pagas oli sees.
https://trip.ee/foorum/uldfoorum/norwegianil-tasuta-aeraantav-pagas

Just sai ostetud 20 piletit. Odavaim hind netis oli ühele esialgu 210.-. Estraveli pakkumine 320.- inimene. Lennufirma grupi pakkumine 340.- Ostsin eraldi(lennufirma kodulehelt e. siis lennufirma käest) nädala jooksul. Keskmiseks hinnaks tuli 240.-. Võit 1600.- € Ma ei ole kindel, et reisibüroo kaudu saab midagi hiljem muuta rohkem kui lennufirma reeglid lubavad. Ametlikult nad seda välja ei paku. Aga äkki tõesti.
Ehk siis lennupiletite ja reisibüroode puhul kehtib reegel, mida rohkem seda kallim. Mingeid soodsamaid variante neil pakkuda pole, kui sa ise leiad või siis peavad nad selle vahe endale jätma kulude katteks.

Ees märtsis reis Balile. Kuna peatumisi 4 erinevas kohas, siis oleks mõte selline, et liikudes kohapealt tellitud autojuhiga hotellist A hotelli B, teha selline päevane ring, mis kataks ära ka nende punktide vahele/ümbrusesse jäävad vaatamisväärsused. Sellise tellimusega ei tohiks vast probleeme tulla? Kas keegi oskab kommenteerida, kas need sõiduajad, mida näitab Google Maps, võiksid tegelikkusele ka vastata?

Korraliku lamellrehvi ei tasu kesk-euroopas rendist loota. Mina pole veel ühtegi sellist saanud, suht kõva seguga M+S-id või lihtsalt suverehvid. Rentides ei ole võimalik teada saada,m illine talverehv alla tuleb. 95% juhtudel on mägipiirkondades asfaldid ka paljad olnud, ketid peavad aga kindlas kaasas olema(autorendist või ost). Lumisest mäest kehva rehviga ülesse ei lähe.

Tais võib vaadata ka: https://www.sawadee.com/. Ja viimasel ajal Agoda on jäänud odavamaks kui booking, hinnalisa lõpus pole enam tulnud. Hotels combinedi näitab viimasel ajal põhiliselt bookingu hindu, olen loobunud.

Nüüd on jah hea võimalus Iisraeli ja Jordaania(Petra) trip ära teha, üldjuhul pilet näiteks Wizziga Riiast Tel Avivi ja tagasi Eilatist alla 100 €. Leiab ka alla 50 €.

Ryanairi puhul kui ühe broneeringu peal edasi ja tagasi lend, siis makse ühe nime vahetuse eest ühel broneeringul kokku 110 €. Just järgi proovitud.

Delfi uudisest. Nii nagu meediaga ikka. Saab kirjutada, et 50 000 inimest on põgenenud või siis evakueeritud. Lugedes, saaksime täiesti erinevalt olukorrast aru.

Kui on soovi natuke pikemalt ringi vaadata, soovitan Iniö ja Nauvo paari matkarada, mis viivad läbi graniidiste metsade kaljudele, kust avanevad ilusad vaated saarestikule.

Ilm on jah oktoobri II pooles loterii. Eelmisel aastal tõstsime sügisese reisi septembri lõppu. Lapsed on ka nädalaks koolist ära saanud, kuna õppimisega on eelnevalt hakkama saadud. Puhkus on nii hinnaline aeg, et ei saa sellega loteriid mängida. Septembri lõpp Rhodosel oli väga päikseline ja ülisooja merega(+boonusena ülihead hotelli hinnad). 2016 müüs Aegan veel kuu enne reisi Kreeka saartele pileteid alla 200 €. Aga eks iga aastaga tuleb Eestist reisijaid ka juurde ja sel aastal võib olukord olla teine...

Ainuke ettevõte, kes on näpuga pärast renti kriime ja tolmu jälgi tagaajanud, oli Avis Frankfurdis. Selles osa, ei ole küll mingit vahet, kas nn. "noname" või "great name" rentija. 12 aasta kogemuse baasil soovitan jätkuvalt economycarrental.com. Seal on alati võimalus, mitte sobiva firma rendi pakkumine ka tühistada.

2 kogemust Goldcariga ja peale seda olen ma välistanud selle ettevõtte. Ülejäänud ca 28 autorendi kogemust on olnud kindlasti tublisti paremad ja siiani pole ühtegi suuremat probleemi tekkinud(mis ei tähenda, et järgmine kord tekkida ei võiks).
Goldcariga lisandub Teil tõenäoliselt iga päeva eest lisatasu 2.- € diiselauto eest(kõik autod olidki neil diislid). Suur võimalus, et saate väiksema auto kui olite bronninud. Suur võimalus, et auto hakkab diislit sisse ajama. Suur võimalus, et palute enne väljasõitu osad rattad ära vahetada(suured velje mõlgid.) Aga, ega Te ei palu laua naisterahvast teenindajal seda teha, vaid võtate ise tagavara ratta ja loodate, et see vastu peab. Suur võimalus, et palute ikkagi kriimud lepingusse ka kirja panna. + paljudel juhtudel ainuke võimalus osta ülehinnatud hinnaga kütus ette ja pärast üritada tühja paagiga tagastada auto. Girona ja Gran Canaria.
Kui lugeda rahvuvahelisi arvustusi, jätkub teemasid veelgi.

Kui seda saaks normaalseks äriks nimetada, siis võiks üritada Viru tn. ka selliseid automaate panna, kust 100 € saad kätte, aga kontolt läheb 200 € maha.

Supersaver.fi aksepteerib Eestis väljastatud kaarte.

Kuna just eile sai lõpuks broneeritud UAE perepuhkuseks hotellid, siis lisan ka oma kommentaari. Meid on 3 täiskasvanut ja 2 last. 5..6 kohalisi apartemente Dubais leidus, aga enamus neist nn. vanemates kivilinna osades, kus rand ja vaatamisväärsused kaugel. Ikkagi üllatas, et Dubai hotellide hulgas oli minimaalselt lõuna euroopale tüüpilisi basseinide ning rohealadega majutusi ja need mis olid, oli mulle kui Kreeka ja Hispaania hinnatasemega harjunule ülikallid. Ja tervet puhkust linna korteris ka ei soovi veeta. Lõpuks tegime nii, et oleme pool ajast Dubais ja pool aega UAE põhja osas, kust leidsin siis nn. unistuste tüüpi hotelli mõistliku hinnaga. Al Hamra Village Golf Resort, 2x kahest tuba ja hind kokku HS-ga 120.- öö maksudega. Dubai linnakorter ilma HS-ta sama hinnaga. Kuna meil väiksem pereliige mahub veel vanemate voodisse, olen otsinud näiteks nii, et valin majutujate arvuks 4 ja siis vaatan eritingimustest, kas on lubatud laps tasuta "existin beding" või tasuta lisavoodi ja mis vanuseni. Seda tingimust toob eriti täpselt välja booking.com. Kui otsingusse märkida lihtsalt laps vanusega, siis otsing eritingimusi ei arvesta, vaid otsib talle ikkagi eraldi voodi kohta. Ja igaks juhuks prindin ka eritingimused välja. Loodan, et saame ka emiraatides hakkama. Airbnb hinnatase emiraatides hotellidest igal juhul kallim.

Kevadel tegime lastega nädalase ringi Phuketi lennujaam-Krabi. Sai ööbitud erinevates ilusates kohtades ja rahulikult teele jäävad vaatamisväärsused ära vaadatud ilma vajaduseta tellida nn. ekskursioon. Auto jäi Krabi lennujaama ning mõned päevad Krabi ümbruses ja läbi Phi-Phi Phuketisse tagasi. Kõik OK ja liiklus norm. Jäin kogetu ja oma reisiplaaniga väga rahule. Auto läbi http://www.economycarrentals.com/ Väike "probleem" oli, et taid väitsid, et meil ei ole Krabi tagastus hinnas, aga hiljem maksid selle lisatasu tagasi. Peaasi, et pimedas võrridele otse ei sõida. Neile meeldib tihti varem teisepoole teed tulla, et siis lõpuni vastassuunas sõita. Rahvuvahelise loa vajaduse peale ei tulnudki, nüüd enne Dubai reisi saan aru, et ka seal oleks pidanud olema.

Levadad vihmaga muidugi ka positiivne kogemus. Vett voolab igalt mäeküljelt. Igal juhul Viimsi ja Grand Rose SPA võidab!