Viimased kommentaarid

To Jaanus:

Minul olid piletid ostetud 15.04.21 ja nagu kirjutasin, onlines kuupäevi muutes, osade kuupäevade puhul näitas enne, kui oli kuupäevi oli vaja kinnitada, - Additional costs +0.00. Osade puhul näitas jälle juurde makse vajadust. Kas selle tehingu oleks saanud nii ka lõpuni viia, ma ei tea. Piletite ostmise ajal kehtinud tingimuste järgi tuleks jah, maksta kinni hinna vahe uue pileti hinnaga. 

Hetkel ei tasu vähemalt enne seda, kui US teatab piiride avamise kohta täpsed tingimused, midagi veel muuta. Kui enne jõuab kätte lendamise kuupäev, tuleb valida ära uus sihtkoht(ning teha muudatus) või küsida klienditeenindusest, kas on võimalik tühistada lend, aga pileti raha jätta nn. "ootele". Minu puhul LH-le sihtkohtade muudatuse eest mingit lisatasu ei pidanud maksma, pigem tulid uute piletite hinnad natuke odavamad, kui koduleht näitas.

To Jaanus: Nagu ma  enne kirjutasin, sai Lufthansa kodulehel ilma juurde maksmata lennuaega muuta(ma tehingut küll lõpuni ei viinud). Seda saab enne proovida, kas selline võimalus on, mis kuupäevade puhul ja kui täpne kuupäev avamiseks teada on, proovida muudatus lõpuni viia.

Ma arvan, et see piiride avamine tuli ikka suurelt "tänu minule". Kell 18.00 sain just oma Lufthansa piletid ümbervahetatud Lõuna Aafrika multicity lennuks. Enne just kontrollisin, ega USA suhtes uudiseid pole.  Endal oli oktoobri lend. Neid sai Lufthansa kodulehel ilma raha juurde maksmata ka edasi samasse sihtkohta nihutada. Tuleb ainult erinevaid kuupäevi proovida.  Aga Lufthansa klienditeenindusega sai sihtkohtade vahetuse ka suht kenasti tehtud. Läks ca 40 minutit, hinnaks tuli(vastavalt öeldud ja ka saadetud kinnitusele): uue broneeringu hind vastavalt kodulehele miinus vana broneeringu hind. Hetkel ei ole küll raha veel kaardilt maha võetud. Lõuna Aafrikaga tuleb läbida veel viisa kadalipp, muidu antud reis oli just plaanis enne koroonat ja nüüd multicity piletid ka hea hinnaga.

Positiivne kogemus on olemas pangakaardi tehingu vaidlustusest. Kui teenust ei pakutud vastavalt kokkulepitud tingimustele,  alustaksin mina sellest, kui on vähemalt 2x suheldud lennufirmaga ja tulemust ei ole.  Aega läheb küll ca 0,5 aastat, aga protsess vähemalt arusaadav.

Otsin veel sihtkohta, kardan, et oktoobri koolivaheajaks ei jõua Lõuna Aafrika viisat välja ajada.

Head uudised:) Leidsin kogemata oma arvutist ülesse 30.04.21 salvestatud Lufthansa extended rebooking condition ja mida ma loen:

If your flight is not cancelled but you would like to change your travel plans, you have the following options:
1. Your ticket was issued after August 31, 2020:
(a) Your flexible fare conditions apply: You can change your travel date without a change fee as described in your fare conditions. An additional payment may be required if the fare for the new flight is higher. The change must be made before the original planned travel date. Please go to to change your travel online or contact your travel agency.
b) A change of travel class, departure or destination airport is possible*. Additional payment may be required if the fare for the new flight is higher. The rebooking must be made before the original planned travel date. Please contact our or your travel agency for making this change.

Nii, et tervitused "sõbralikule" ja "taiplikule" sirgalale.

Tegelikult helistasin juba natuke varem Lufthansasse ja küsisin, kas sihtkohta saab muuta ja vastasid, et saab küll. Kas see tegelikult ka õnnestuks, veel ei tea. Aga see on küll jama, et nüüd on juba uus tekst neil kirjas. Iga kord ma küll pileti tingimustest koopiaid ei tee, erinevalt osadest "taibudest"

Seda, et tingimustes on kirjas, et muuta saab sihtkohta ainult nendel piletitel, mille reisi kuupäevad on enne 31.08.2021, on küll üllatuseks.  Ja seda, et muudatuse  peab tegema enne 31.10.2021, ei olnud kindlasti enne. Mul teised piletid veel lisaks 2022 kevad. Lugesin tingimusi eelnevalt korduvalt(ka enne piletite ostmist), aga seda tingimust küll ei märganud. Ka siin foorumis seda kuupäeva tingimust keegi pole välja toonud ja eelnevalt on kirjeldatud kogemusi, kuidas hilisemate kuupäevadega piletitel on sihtkohta muudetud.  Lufthansa kodulehel on tingimuste kirjeldust pidevalt muudetud. Ega keegi ei teinud varasematest PDF koopiat?

Trustpilotis on worldwideincuranci hinnang 4,3, mis pole paha. Aasta kehtiv kindlustus 60.- euri.  Politsei tõendit neil pole vaja. Mõnedel kindlustustel on see sees, mis on jama. Ei taha keegi  puhkusel hakata politseid kuskil parklas hakata ootama. On ka Eesti kindlustustega vaieldud enda jaoks täiesti ilmselgeid teemasid ja 1000.- euri pärast kohtusse ka ei lähe.

Kirjutasin oma kogemusest, kus ei ole olnud ühtegi jama 50+ korda. economycarrentals.com puhul makstakse broneerimisel ca 10 % koguhinnast vahendajale.(10..20 €) üldjuhul. Kui soovid teenuse tühistada või rentida mõnd teist autot 48 h enne rendi algust, siis tühistad tellimuse ning makstakse tasutud summa kaardile tagasi. Rohkem ette maksma ei pea.  Seejärel oled oma voucheriga(jkokkulepitud hind ja tingimused) autorentija laua taga ja sõlmid nendega otse lepingu ning tasud tasu. Autot renditaksegi otse rendifirmalt. Rendifirmadele on alati omavastutus ja tagatise nõue. Üldjuhul ei küsi nad tagatist kogu omavastutuse määras, vaid üldjuhul ca 300...600 € Kui krediitkaardil on piisavalt vahendeid ja olemas kindlustus, mis katab omavastutuse, tasub jätta rendifirmale omavastutuse tagatis.  Kui vahendeid pole või ei ole omavastutuse kindlustust, tasub osta rendifirmast omavastutuse vähendamise kindlustus. Üldjuhul 15..25 € päevas ehk pea sama palju kui rentimine ise.

See autokindlustuste teema, et millises ettevõttes on normaalne/riskivabam rentida, millises mitte, on üle "probleemitud" teema. Olid ka mul analoogsed küsimused, kui ma 20 .a. tagasi tegin oma esimesi autorente, aga ei ole enam nüüd. Arvatavasti peale 50+ rentimist. Auto valin 90% ecomomycarrentals.com, kõige soodsama hinna järgi, enamjuhul otse lennujaamast pakutava rendi, omavastutuse kindlustuse teen aastaks worldwideinsure.com, kohapeal ühtegi kindlustust juurde ei osta. Siiani kordagi kasutama pole kindlustust pidanud(tõenäosusteooria järgi see kord kunagi kindlasti tuleb). Mõned väiksed teemad on olnud, aga siiani midagi juurde maksnud pole. A-jaa, 1x paar kiirusetrahvi oli. Ainukesena väldin Goldcari( 2 x rentisin, oluliselt väiksemad autod kui broneeritud, aga neil oli kõik juriidiliselt korrektne, lisaks autode kvaliteet oli kehv ja agressiivne lisateenuste müük - vaadake hinnanguid).

Jah, saab kogu raha tagasi. Kui kiirelt saab, ei oska öelda.

See lugu, et LH küsib vahetuse eest rohkem raha, kui piletite reaalne hinnavahe on ei ole kuidagi OK. Kuna neid juhtumeid peaks päris palju olema, ei saa aru, mida nad alati seal klienditeeninduses uurivad ja mõtlevad, neil peaks standard vastus olemas olema. Kahju, et Lufthansaga ei saa kirjalikul teel suhelda, muidu saaks taotleda kaarditehingu tühistamist(jääksid tõendid), kuna nad ei paku seda teenust nendel tingimustel, mis kokkulepitud on. Mulle hakati nende klienditeeninduses kunagi rääkima(Fuerteventura vahetus Porto vastu), et vahetus ei ole võimalik, kuna uus sihtkoht peab jääma 500(?) km kaugusele uuest sihtkohast. Katkestasin kõne ja helistasin uuesti, teise teenindajaga sel korral  vahetamiseks probleeme ei tekkinud(peale selle, et 30 minutine kõne ja kõva spellimine). See mis juurde pidi maksma klappis minu arvestusega. Lisatasu ei küsitud. Ainuke anomaalia oli see, et nädal aega hiljem kanti tagasi veel ca 15 euri inimee kohta ja  eraldi lapsele tehtud broneeringu kogu raha. Broneering jäi küll kehtima, aga kui uurisin, mis sellega on, kas lennata saab, öeldi, et on maksmata broneering. Loobusime sellest piletist. Nii, et täielik segadus, "saksa" täpsuset pole juttugi.

Pole selle wizziga sõitmine nii hull, midagi. Sel aastal juba nendega 2x Itaalias käidud.  Kui lend on juba alustanud, siis muudavad vähe või muudetakse mingil ajal enne hooaja(suvi/talv) vahetust. Kuna hinnad  on soodsad ei juhtu ka midagi kui lendu muudetakse. Kui sul sobib, vahetad hinnna mõjuta  uue lennu vastu, Kui ei sobi, saad raha +20% kontole tagasi ja ostad uue pileti uuele kuupäevale.

Kas Lufthansa kodulehel(netis) ei ole võimalik ise piletit  muuta?

Ka Itaalias on osadel kiirteedel ainult telepassi või internetis tasumise võimalus(üks lõik oli Malpensast Como järve suunas). Jäta meelde või kirjuta üles neti aadress, kus tasuda saab. Kodus olles logid sisse, märgid ära oma auto numbri või rendiauto numbri ning tasud selle ajavahemiku eest, millal sa teed kasutasid. Teistel lõikudel tasud pangakaardiga. Kahjuks vanad seadmed ei aktsepteeri viipemakset.

Wizz-iga on ju üldjuhul nii, et kui neil lennud ikka sel ajal toimuvad saad valida ise uue aja 2 nädalat enne ja 4 nädalat kodulehel.  Sel juhul piletite hind ei muutu. Mõnikord tasub isegi lasta 120% raha tagasi kanda WIZZ-i kontole ja teha ise uus broneering täpselt nendele aegadele, mis sobib. Või ka siis teise sihtkohta. Santorini on Super, kindlasti tasub külastamist nüüd, kus meiesuguseid vähem.

No nii Kanada on avamas piire vaktsineeritutele, äkki tuleb ka US järgi. Samas jälgin aktiivselt ka Lufthansa kauglendude võimalikke soodushindu(Mehhiko, Kostariika, Lõuna -Ameerika), muutmiseks, hetkel midagi soodsat pole. Kindel, et ka transiitiks ei saa me hetkel USA "otsa" kasutada?

Sirmione jääb juba Po tasandikule, seal mäetippe pole.

Jah on kunagi ka küllalt lastetooli kiletatud(väikse rulli kilet paned ka tagasitulekuks kohvrisse :)). ja kaasa võetud. Nüüd arvatavasti odavlendajatel see kaasavõtmine korraliku raha eest. Mõnedes autorentides on ka tool tasuta olnud, aga selleks peab proovima erinevaid lehekülgi.

Kui lugeda Lufthansa kodukat, siis loen välja, et 1 aastane kehtivusaeg kehtib ainult juhul "If one or more flights of your trip are cancelled"

Seda, et  vähemalt 14 päeva enne peab muutma, ei loe ma jälle kuskilt välja, kevadel muutsin 1 päev enne.

Selle pärast kirjutasingi enne, et ärge uskuge iga klienditeenindaja juttu, see peab ka kodulehel ka kirjas olema. Ega nad ise ka ei jaga, kui üks ei jaga, tuleb järgmisele helistada.

Kahjuks ei ole Eesti ikka veel viisavabastusega (seal on näiteks Venemaa) ja e-viisa taotluse  võimalusega riikide nimekirjas. Hetkel on võimalik(?) Lõuna-Aafrikasse siseneda ja sinna ka näiteks Lufthansa USA-sse ostetud pileteid vahetada(lisatasuga). Aga viisa taotluse keerukus välistab hetkel selle võimaluse.

Lisan , et Garda järve kagunurgas(samas kus ka Gardaland) on Movieland kaksikpark veepargiga. Movieland on Universal teemaparkide "koopia", aga täiesti heal tasemel. Pilet kaksikparki ka suht odav, 38 €. Meie veetsime 12 tundi ja jäime rahule.

Lufthansa klienditeeninduse kohta, et ärge heitke meelt, kui esimene kord hakatakse seletama, et vahetada ei saa või on veel mingid eritingimused. Lugege läbi Lufthansa kodulehel toodud tingimused ja ärge heituge, kui klienditeenindus seletab midagi muud. Helistage uuesti, teisele teenindajale. Teenindajate inglise keele aktsent on ka üldjuhul väga raskesti arusaadav. Kui reisini veel aega, tasub oodata mõnda Lufthansa pakkumist, sest 300 eurost kauglendu üldjuhul ei leia.

"Tundub", et hetke segaduses on "soodsamad" hinnad USA-s autorendi firmadest otse broneerides, võrreldes vahendajatega. Tegin broneeringu vahendaja poolt toodud soodsama pakkujaga ja hind kukkus 250.-. Ehk hetkel Avis 10 p full size, 600 €(millest 80 € ühe otsa tasu). Teised tuntud brandid samas 2 x kallimad.Tundub ka, et kõik kindlustused on sees. Midagi hetkel ette maksma ei pidanud. Nüüd tuleb veel oodata piiri avanemist.