Kuuba sept-november

Tere!

Oleme plaanimas reisi Kuubale. Hetkel on mõttes ajavahemik sept-nov.

Kas kogenumad reisisellid oskavad rääkida, kas sellel ajal on üldse mõtet minna? Kiire google otsing ütleb, et august-oktoober on orkaanihooaeg. Kas keegi teab, kas oktoobri lõpus võiks väiksem oht olla?

Kuidas üldine turvalisus? Terviseriskid? Kas on viisat vaja (kui jah, siis kuidas taotleda)?

Kuidas Kuubal majutusega lood? Ringi liikumisega (autorent vs bussid/taksod)?

Kas on huvitavaid matkaradu/vaatamisväärsusi/looduspaiku?

Kuidas elukallidus on võrreldes Eestiga? Söömine-joomine-ööbimine

Kui teate veel midagi huvitavat või vajalikku, mida ise küsida ei osanud, siis lisage julgelt.

Siinsed Kuuba teemad on läbi loetud? Kui ei ole, siis loe ja küsi siis uuesti, kui midagi selgusetuks jäi.

1
0

Orkaanide ajal ma ei läheks kindlasti, alles olid sealsed rannad ja hotellid väga halvas seisus orkaan Irma tõttu, me käisime selle aasta veebruaris ja endiselt annab viimane suur orkaan tunda, mitmeid kohti alles taastati.  Kirjuta hurricane Irma Cuba googlesse ja näed, mis toimub. 

Viisat on vaja, jälgima peab, kas lennufirma läheb läbi teiste riikide või maandub otse Kuubal. Vastavalt sellele tuleb vormistada viisa kas kohalikus reisibüroos või ajada ise korda koos Esta ja muude nõuetega.  Viisat küsitakse kohe, kui esimesele lennukile hakkad minema, viisata lennukisse ei lasta. 

Vaatamisväärsused, hotellid ja ringisõitmised - nendega pead põhjalikult tutvuma ka teistes teemades, sest Kuuba on väga teistmoodi riik, sest seal on aeg peatunud 60 aastat tagasi ja pead põhjalikult tutvuma mida seal riigis teha saab.

Kui tahad asjad lihtsana hoida või oled lastega ja soovid peamiselt rannapuhkust nautida, siis osta piletid Finnairist, viisad võta Reisieksperdilt, sest nemad vahendavad viisat (seda juhul kui sa Usa pinnal vahepeal ei maandu). Enne reisi täida Finnairi kontole logides oma andmed, sest sisenetakse Usa õhutsooni. Vaata Booking.com-ist hotell Varaderosse, sealt saad mõned päevaekskursioonid mujale, aga arvesta, et kaugele sa ei saa minna, Kuubas kiiresti ei sõideta.  Auto rentimisega meie ei riskinud, enamus saarel ei ole internetti ja vahemaad on pikad, kui nende logudega midagi juhtub, oled õhtul pimedas kusagil suvalisel teeservas, nagu meie kahel tuttaval perel juhtus. Me õppisime nende kogemusest, sest meil oli ka lapsed kaasas ja seetõttu sõitsime autojuhiga ringi. 

Bussiekskursioone korraldatakse igal pool ja need ei ole kallimad kui ise minna, aga ühistranspordi kellaaegadest kinni ei peeta, bussijuht võib vahepeal sugulase ära viia, suvalises kohas peatuseid teha, lõpuks võib paarisaja km läbimiseks päev vabalt kuluda. Havanna jaoks võiks paar päeva hoida, aga hoiatan ette, ühed maailma kallimad hotellid asuvad selles linnas, kodumajutused on samuti toredad, aga veidi hispaania keele oskust on sellisel juhul hädavajalik.  

Elukallidus on seal väga suhteline, sest Kuuba on väga vaene riik ja poodidest seal midagi osta ei ole. Väljas söömine on loterii, kas kallis ja halb toit või odav ja halb, head toitu saad kallimates hotellides. Puuviljavalik on igal pool kesine, kuigi on tegemist sooja riigiga, aga mõnes kohas ikka saab neid osta ja maista. Karastusjoogid on suhkruga üle ujutatud ja üsna imelikud, puhas vesi osta igaks juhuks alati kaasa ja tagavaraks, puhast vett ei ole igal pool. 

Järjekorrad on igal pool, ei suuda uskuda, kui saad 10 minutiga midagi aetud, enamasti on järjekord ikka pool tundi ja isegi kolm tundi, kui kannatust jagub.  Valuutat pead lennujaamas kohe vahetama, pärast ei pruugi kusagilt leida, rahaautomaate on vähe või seal ei ole piisavalt raha sees. 

Võiks veel palju kirjutada, aga loe kindlasti teisi teemasid, aga küsi miski huvitab. 

Kuubas mulle meeldis rikkumata loodus, palju palme ja maailma ühed ilusamad rannad. Inimesed olid rahulikud ja sõbralikud, kuid liiga sõbralikega peab ettevaatlik olema, aga sellest edaspidi mõni teine päev.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased