Viimased kommentaarid

Lhtne jah, aga tulvikus oleks ehk mõistlik endale Gold vaba tagasimakseg krediitkrt totleda, reisil kulub ära ja kaardi kuutasu 4,96 € (59,52 € aastas), millega kaasneb tasuta reisikindlustus. Seega tuleb kogu perele aastaks odavam kui ühe reisi kindlustus.

see 130 on ju absurdne hind.

AndresR, mis taksosõidust sa räägid, jutt on ju lennujaamas rongile minemisest. Ei tea, kas seal on miskit muutunud, aga eelmine aasta andis sinna platvormile jalutada päris pikalt, aga eks oleneb kui kiirelt pagasi kätte saab.

Mille poolest mingi Leedu putka on usaldusväärsem kui budgetair näiteks, mida kasutavad kümneid kordi rohkem inimesi? Aga see selleks, pole teemasse:)

GeorgK valikust ma küll aru ei saa, parem siis tõesti lennufirmalt kui need vahendajad, pole ei head hinda, ega mingeid muid eeliseid, aga no alati igaüks ise otsustab.

Jens Paradiisisaar kirjutab :
"Kuid tasub üle kontrollida, kas on tehtud A-hepatiidi vaktsiin ning hea oleks, kui on omandatud kõhutüüfuse immuunsus. "
A hepatiit ei ole sugugi tore haigus, olen kunagi sõjaväes selle läbi põdenud, parem vältida.

Kott tuleb lindile koos äraantava pagasiga, seega täpset aega on raske õelda. Kuna Ryani puhul pead niikuinii välja minema ja uuesti turvakontrolli läbima järgmisele lennule minnes, siis lisaaega läheb, aga kõik oleneb palju sul järgmise lennuni aega on ja mis lennujaamaga tegu. Kui midagi eriti väärtuslikku seljakotis ei ole, siis ei pea miskit kiletama.

marko, eespool ju kirjutati, et iga seb klient võib kasutada 2 euro eest virtuaalkaart, mul isiklikult on Visa deebet krediitkaardiomadustega ja MC püsimaksega krediitkaart ja igal pool makstud saanud ühega neist. Siin on lugeda olnud probleemidest tickets.ee kaarditasuta maksmisest, neid pole kasutanud.
PS Martin Sepp, kui sa räägid 1 inimesele pileti ostmisest, siis võit ei saagi väga suur olla, see pole ju reaalselt võimalik ilma mingi keemiata, suurema seltskonna puhul on teine lugu, kui võidad 130 euri, siis võid ju isegi selle 30 ära maksta kaardimakse eest ja oled ikka 100 võidus

Veelkord, olen ostnud hulgaliselt pileteid vahendajatelt ja pole mingeid kaarditasusi kunagi maksnud. Keegi ei sundinud ju tickets.ee sugust vahendajat kasutama. Kui see ärimudel enam ei tööta, siis paraku tuleb kallimalt osta, mis teha. Siiani sai vahendajata pakutud tunduvalt odavamaid hindu ära kasutatud.
Eks ärimudel mingil määral niikuinii säilib, sest üritatakse muude lisateenuseid, kindlustust, suunat autorendi ja hotelli bronnima jne.
PS Martin, sa vist ise ei loe mida mina kirjutan. Ahjaa, tihti tuleb lennufirmadel endal ka lisatasusi juurde, a la tickets fee jne.
Hotellide puhul küll vaadatakse, mis hind lõpuks tuleb maksmise eel, usun, et enamus on seda teinud ka lennupiletite puhul
" Või on ainult nii väikese summa võrra soodsam, et see ei tasu enam riski ära, "
Nagu eespool näited tõin, siis ei saa sinuga nõustuda, viimase kuu jooksul vahendaja kaudu ostes võitsin pere peale sadu eurosi. Kusjuures mismoodi su enda jutt väikesest summast pädeb, kui ise kirjutad, et uue seaduse mõjul ei ole vahendaja enam 50 euri odavam nagu enne. Järelikult eelmise nädalni oli ikka suurem kui väike summa :D

Martin Sepp, momondo ju pakub lennufirma enda lehte ka, selleks need otsingumootorid ju olemas ongi? Kui keegi juba ise reisi kokku paneb, siis ilmselt on selleks võimeline, et suudab hindu võrrelda ja arvutada, kust on mõistlikum osta. Loomulikult ei ole mõtet igasugu aferistide lehtedelt osta, selle kohta on ka tripis teemad olemas ja ka seal paljud on rahul firmadega, mida ise kahtlaseks peaks. Sama teema on ka kindlustusega, kes ostab iga kord nädalaks kindlustuse, kes kasutab pangakaardiga pakutavat kindlustust aastaks jne.
PS Ma tegelikult ei saa Martini probleemist hästi aru, ma olen küll rahul kui raha saab kokku hoida, aga see ei ole ju kohustuslik, alati võib osta kallimalt või lausa turismibüroost, mida ma olen ka ise teinud, kui mingil konkreetsel liinil tasuta pagas jne hinnas pakkumine tehti.

"No see jutt õigest kaardist kõlab kui mõne sellise saidi turundusjuhi suust, ära pane pahaks norsu :) Ehk siis reaalsus on see, et on vaid väga vähesed kaardid, millega makstes teenustasu ei lisandu."
Vabandust, ma ei ole küll mingi eriliste kaartide omanik, aga olen viimasel ajal ostnud piletid Tallinn-Guadeloupe 425 euroga ja Tallinn-Malaga SAS 149 euroga ja ei ole mingeid kaarditasusi lisandunud maksmisel, lisaks kui ostad näiteks 5 le, siis ilmselt see 6 eurot inimese kohta ei muuda ka pakkumist oluliselt halvemaks võrreldes lennufirma kodulehelt ostmisega või turismibüroost rääkimata.
Sellega olen nõus, et tihti sooduspakkumistel ümberistumiste ajad ebareaalsed, eriti USA puhul ning viimasel ajal on tihti olnud tickets.ee parima hinnaga, mida ei tahaks kasutada, kuigi ilmselt mingi lähisihtkoha puhul riskiks kui võit ilme.

Õige kaardiga ei tule mingit lisatasu, muidugi 10 eurose vahe puhul ostad enne lennufirma lehelt, samas näiteks 20 euro puhul 5 pere puhul on juba 100 euri vahe ja natuke juurde ja on selle raha eest terveks nädalaks rendiauto olemas.

mull, sul vist on koolis matemaatika läbimata. Eespool õeldi, et võid raami sisse diagonaalis, arvuta välja kui suur läpakas teoorias sinna mahub. Arvutasin ja selgus, et minu 15 tolline õhuke samsa läpakas peaks sinna ära mahtuma küll. Lisaks ei hakka keegi isegi kontrollima kui tegu tõesti läpaka kotiga. Kuskil teemas kirjutasin, et need, kes oma 20kg hiigelkohvritega lennule trügivad, keeravad teistele reisijatele ja tulemus ongi nüüd käes.

Ma väga täna urvekas, et mind noormeheks tituleerisid, aga ma ei mõelnud küll midagi paha oma postitusega, lugesin välja et puhkus ei luba pikemalt reisida, pensionäril tõesti seda muret ei ole:) Üksi muidugi on ebamugav kuhugi reisida ja seega kõik arusaadav, samas kui on oma seltskond, siis miks mitte kopereeruda, alles siin oli artikkel, kus pensionäridest 70+ ja 80+ vanapaar seljakotiga pool maailma läbi rännanud, on ka selliseid. Mujal maailmas ongi tavaline, et pensionil ollles on võimalus pikalt reisida, paraku meil ei ole veel pension selline, mis seda võimaldaks. Aga igal juhul edu uute riikide avastamisel!

urvekas, kui äkki reisiks omal käel, siis saaks endale palju rohkem reisimist lubada kui neil organiseeritud kultuurireisidel? Muidugi kui käid pikkadel bussireisidel, siis ise lennates suurt kokku ei hoia, aga kui räägid, et puhkus on piiratud, siis aega hoiaks küll kõvasti kokku.

No kui ootused ei ole üleliia suured, siis vaevalt, et pettumuse osaliseks saad. Palju loeb kokkuvõttes oma emotsioon ja reisikaaslane samuti. Võimalus olla kahekesi ja nautida puhkust on juba omaette väärtus. Seega hea tuju kaasa ja kõik läheb korda :)

Eks nende osade palet näitavad ka laotud miinused objektiivsetele küsimustele, sest ma küll omaarust ei üritanud väita, et mulle inimese arvamus ei meeldi.
Bali on koht nagu iga teine, ei midagi erilist, eriti kui oled rohkem ringi sõitnud, aga veelkord sõita sinna vihmaperioodil, siis ikka oli vast kodutöö tegemata@Kuuuurija.
Minu postitus ei olnud absoluutselt selle vastu, et kellegile Bali ei meeldinud peale üleskõetud võltsootusi. Mulle endale näiteks ei meeldinud Sri Lanka kuigi enamus siin vaimustuses. Kõik kena ja loodus ilus jne, aga see pidev giidide rahanuiamine ja turistidele parkida jne hidadega kirve väänamine hakkas vastu. Ei teagi miks, aga jäi sitt maitse suhu, kuigi ei välista, et seljakotiga läheks uuesti kunagi.
Eks inimeste huvid ja maitsed olegi erinevad, aga väga palju sültub ka sellest millal minna ja kus liikuda jne.

No eespool ju kirjutati, et Nusa Dua hotellide rannad on kindlasti suht puhtad. Kindlasti on neid veel.
Mis teemaalgataja "ausat" postitust puutub, siis inimesel oli endal kodutöö totaalselt tegemata ja siis ongi nii, et väljamõeldud ootused ja reaalsus ei lähe kokku, eriti kui minnakse valel ajal.
Ma koguaeg imestan, et mida need massid sinna talvel ronivad, kui Bali on muule Aasiale pigem alternatiiv just sügisel kui mujal Aasias ja Kariibidel jne vihma või orkaaniperiood. Talvel on ju mõistlikum minna mujale Aasiasse, kus siis ka hea ilm ja kuhu vihmaperioodil ei ole jälle mõtet ronida kui pettuda ei taha.
Jah kindlasti on Bali räpane, aga selline see kolmas maailm on, kõik mis käes on , kukub lihtsalt maha, parimal juhul siis pühitakse maja eest kõrvalpöösasse.
Põrutasin ise kunagi sügisel Balile kuna Malaisias sadas mitu päeva ja seal oli ilmateate järgi päike. Ei pidanud pettuma, päikest oli, ujuda sai, ringi sai sõita jne. Ma ei tea, mis "paradiisi" inimesed neist massitursimi kohtadest ootavad, kui koht on popp ja kõik käivad, siis loogiliselt keerab seal parajaks turistilõksuks ära ja turiste on palju. Ei ole paraku nii, et tahad moodsat infrat ja samas üksi rannas istuda, tuleb valida, kas üks või teine.
Teemaalgatajele ja mõnele veel soovitaks siis edaspidi vältida Indiat, Sri Lankat, Kambodzat , Aafrikast rääkimata, raudselt on igal pool prügi ja turiste üritatakse igal sammul pügada kui selleks valmis ei ole.

kodulehel on kõik kirjas: https://www.ryanair.com/gb/en/plan-trip/flying-with-us/baggage-policy
If you have not purchased Priority & 2 Cabin Bags, you are only permitted to bring 1 small bag on board. Your second 10kg bag will be tagged at the gate and put into the hold free of charge.

LesKusMis, kõik õige, aga see jutt ei kehti lastega koolivaheajal reisimisel. Mis puutub seda sõõmist, siis tasub vahel vaadata, palju on AI ja tava paketi vahe ja lüüa kokku, kas ikka kuskil Kreekas või Hispaanias suudad ikka nii palju lastega ära süü ja juua. Kes tahab odavalt hakkama saada, on igal juhul pere puhul korter odavam, lisaks siis tavaliselt on mõistlik tihti auto rentida juba lennujaamast, ei ole sinna ja tagasi saamine ka probleem. St. kokkuvõttes taandub kõik hinna ja kvaliteedi suhtele: kui ikka 5 kesi 6-700 näkku on vaheajal liiga kallis, siis võtad ja orgunnid ise poole odavamalt, kui saad AI 400 kätte, sis muidugi pole mõtet ise jebida :D

AInult 50 euri? Njah, teine inimene käib selle 50 euri teenimiseks 1-2 päeva tööl, loomulikult kui 50 euri pole raha, siis võib vahetada kus iganes, milles küsimus.

Olen viimasel ajal kõik piletid neilt ostnud, vastavad korralikult meilidele jne. Kui seal selle lisaasja ostad, mis lubab teavitamist ja tasuta asjaajamist ning järgmisest ostust alet, siis arvesta, et see kehtib ainul nende lehele otse minnes, kui lähed momondost kus hind odavam, kupongi kasutada ei saa.

Aga miks mitte jätta Yosemite , SF linn ja muu sügise peale teinekord ja seekord külastada teisi, vaatamist ja sõitmist seal kandis jagub, ise 2 korda käinud ja ilmselt lähen veel. Ilmselt LA keegi mingeid talvekumme ei paku, siis tuleks autot vaadata juba kusagil kus pikemalt lumi maas.
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g32655-i61-k6871834-Rental_Car_from_LA_with_Winter_Tires_for_Mountain_Driving-Los_Angeles_California.html on tiba juttu, kui viitsimist võid veel tripadvisorist jne otsida winter tyres in California or smth

Makumakus: Mina olen küll Aasias Agoda kaudu kõige soodsamad hotellid leidnud. Agoda on Aasia päritolu firma vist seetõttu"
Ma olen seda ka enne kirjutanud, aga mainin veelkord, et Agoda ja Booking on sama firma, kuuluvad mõlemad portaalid Priclinele.