Viimased kommentaarid

merlyn tegi ise tagastamatu broneeringu, kindlustust ei teinud ja nüüd on kõik teised süüdi? Selle peale ei tule, et paljudel polegi kusagilt seda raha võtta, mida sa tagasi soovid. Võtsid riski, ei vedanud seekord, teinekord oled targem.

PS improved on juba ette jõudnud

Kus siin see nali on? Kaial on täiesti õde olemas, st lame.

Sotimaale ilmselt vedas meremehi, endalgi üks tuttav lendas tööle laeva peale, st uus meeskond sinna, vana tagasi.

dim, sa ajad ju sulaselget jama. Ma käisin aprilli koolivaheajal Fuengirola piirkonnas, midagi sa ei saa normaalse hinnaga 2+3 last. Teises teemas kirjutasin Lissaboni ja ümbruse kohta augustis, 100euri ringis olid odavaimad pakkumised, isegi linnast väljas campingus ei saa bungalot odavamalt. Jah, meie hinnad on kohati üle völli aetud ja küll lastakse õhk välja või pannaks äri kinni. Ka Spadega on nii, et GR ja GOspas maksad veekeskuse eest ka hullult, samas saad mõnes teises spas perepileti 15 euroga, ei tapa ju ära? Mina näiteks suvel ei raatsi üldse kuhugi reisida, kodus on nii mõnus, pigem reisin sügisel ja talvel kui meil sitt suusailm. Aga igaühel ongi  oma harjumused ja puhkuseviisid ja mis puudutab hindasi, siis kui see on nii tulus äri, pange äri püsti...ei kus sa sellega, aga soiguda on hea.                                             Hetkel kusagil muidugi turiste pole ja majutusi saab poolmuidu broneerida, aga mis sest tolku kui sa lennata ei saa.

dim sooviks ka neid apartmente 2 magamistoaga 500 nädal perele Päikeseranniku kandis, tänud:)

Pileti hinda ei määra see äriettevõtte, vaid riiklikud struktuurid, sest enamus firma tulust tuleb dotatsioonist.

Jah, reedel minna ja pühapäeval tulla on tõesti kallis, sama palju läheb kütusele ja ongi juba pea 100 läinud kui natuke ringi ka sõidad.

Ja mingit kõrgendtud nõudlusest hetkel jutt ei käi, praamide graafikud on poole höredamad kui tavaajal.

Läksin esmaspäeval ja täna õhtul taas mandril. Oli ikka mõnus küll üle pika aja kodus olla:)

speedy, nii hull vast asi pole, linnajeebi liikluskindlustus on mul näiteks 46 eurot aastas, ehk ala 4 euri kuus.

Reisikindlustuse üle tuleb jah tulvikus korralikult juurelda, olukord pole enam endine vist niipea.

mõni on isegi nii loll, et ei saa aru, kui tema üle naerdakse:)

siin käis jutt mingist odavast kodu/talumajutusest, neis palgalist tööjõudu ei ole. Kui jutt on suurtest asutustest, siis on mastaabiefekt+täituvus.

Mis neid riigimakse puudutab, siis ka see pole päris kindel, mäletan Austrias hotell Mulk omanik rääkis, et väikemajutusel makse polegi sisuliselt, sest riik on rahul, et saad endaga hakkama ja ei küsi toetusi.

Võtame näiteks Portugali, hooajal on hinnad kallimad kui meil, palgatase nagu meil, hooaeg kordades pikem.  

Sama ka Hollandis ja Taanis, igal pool on hooaeg pikem ja me võime siin kasvõi nahast välja pugeda, Saaremaal on hooaeg 2 kuud ja nii on ja jääb enamuse jaoks.

St kokku loeb see aastas võimalik väljamüüdav päevade arv, tööjõukulu on probleemiks ja mõjutajaks kui on hommikusöök, seepärast on kallimates riikides ühe enam apartmenttüüpi majutused, kus koristaja/firma suure hulga apartmentide peale. Tallinnas näiteks on airbnb päris odav juba, pakkumine ja mass teeb oma töö.  Kindlasti on võimalik majakesi jne odavamalt välja anda, kui meil tekib komme neid massiliselt kasutada ja mitte ainult nädalavahetustel. Kõik see on puhas exeli tabel, iga majandusinimene suudab selle koostada ja saab aru, mis hinnast alates on mõttekas äri lihtsalt kinni panna.

mehisk, millised kulud meil oluliselt väiksemad on? Täitsa huvitav oleks teada.

raske on väike elektrooniline kaal kotti panna?  Lisaks on 2 eri käsipagasit nüüd, väiksema puhul vast kaaluga naljalt probleemi ei teki, pigem ikka möötudega. Kui kambaga minek, võtke üks pagas lisaks näiteks tagasiteel ja mure lahendatud, endal viimati perega piisas kui võtsin 1 suure käsipagasi, tegelikult täitsa piisab, st muidu vead igaks juhuks igasugu mittevajalikku kaasa. 

Ütlen ausalt, et ilmselt mul on vedanud, aga käsipagasit pole kunagi möödetud ega kaalutud, aga kasutan ka seljakotti, mida annab kokku suruda vajadusel.

mehisk, ma olen ju tegelikult nõus, et kallima otsa majutus on enamusele siseturistidel üle völli hinnaga ja tõesti soodukaga saab sama hinna eest soojale maale. Aga eks võimalused on erinevad, ma ka imestasin kui keegi tuttav rääkis, kuidas Como järve ääres 1k majutuse eest maksis päev, aga eks võimalused ongi erinevad inimestel.

Ma annaks küll oma korteri välja Kuressaares ka 50 euroga, kui see oleks 30p välja renditud suvel jutti või no minimaalselt 20, aga kui võtta iga nädal ainult 3 päeva nädalavahetus, siis tuleks ju 12p kuus ja 600. Siis pole ju mõtet jebida, anna välja aastaringselt 350-400 kuus ja ei pea koristama ja linu pesema jne. Küsimus ongi siin täituvuses ja massis, kui sul on apartmenthotell 50 korteriga, siis saadki odavamalt anda ja inimesed koristama jne võtta, aga kuskil Hiiumaal sa ju ei saa täituvust, st meil ei ole kommet siseriiklikult massiliselt puhata raha eest, pigem leitakse sugulasi, tuttavaid või külastatakse vanemaid.

aga nii ju ongi?  See 50 euri öö korter tuleks kõne alla pikema peatumise korral, mitte 1-3 päeva, airbnb välismaal seda reguleeritaksegi koristustasuga, mis juurde tuleb. Soov saada majutust 10 euri nägu on võimalik ilmselt piirkonnas, kus ülepakkumine ja hooaja välisel ajal.

Lisaks hetkel ilmselt seoses koroonaga ei saa hindadest eriti objektiivset pilti, Kuressaares ka hetkel saab jaanipäevaks 2le majutuse 30 euroga alates.

"Norsu. 2019 aasta septembris Albufeira keskuses meil oli norm hotell 6 ööd -300€."

KUI lugeda, siis ma kirjutasin tipphooaja hindadest.  Loomulikult on peale puhkuste perioodi igal pool hinnad hoopis teised. 

Lisaks oli jutt ju perepuhkusest ja 5 le inimesele, ylar ei maini mitmele hotell oli, kui 2 le, siis  maksabki ju isegi väljaspool tipphooaega 100 eurot päevas perele.

mehisk: "orsu - vaatasin piirkondi kus on samuti lühike hooaeg nagu Eestis, ehk Taanit ja Hollandit. Vaatasin 3 öö hinda augusti nädalavahetusel - hinnatase EUR 45-90/öö kahene tuba või majakene. Ikkagi tekkib tunne, et Eestis on selline puhke majutus kallim kui peaks olema." Ka see on ju hirmus kirves näiteks minu jaoks, ma ei ole nõus maksma 180 eurot öö eest kui perega reisin ja see alumine ots 90 euri ongi sellise hind millega peab igal pool arvestama minimaalselt.

Kes räägib, et Euroopas on hirmus palav suvel, siis näiteks minu jaoks oli ikka täielik shokk, et augusti alguses oli Portugalis 20-26 kraadi ja vesi enamuses kohtades ujumiseks liiga külm, lõpuks Lissabonist lõuna poole natuke trehvasime kohale, kus saared piirasid ookeani ja sai enam vähem norm veemõnusi nautida, pakun, et oli Setubali kandis.

PS ma olen muuseas täiesti nõus, et kalli spa raha eest Eestis, saab paketireisi sooduka kuhugi sooja, samas kui rääkida Euroopast, siis hakatakse võrdlema sealset odavat korterit ja meie kõige kallimat spad, seal kohapeal leian kergelt ka 10+x kallimaid majutusi. St. kui leppida suurema apartmendi või majaga, saab täiesti normaalse hinnaga puhata, nagu eespool näite tõin,  võin rahulikult välja rentida 3 toalise uues majas asuva apartmendi merevaatega 500 nädalas ehk perele siis 15 eurot öö näkku. Usun, et Tallinnas saab ka airbnb päris ok hinnaga korteri, majas kus isegi elan Kalamajas on mitu sellist odava otsa majutust. Et Pärnus on hinnad paigast ära ja suvel sinna ei kipu, on jah omaette küsimus, aga ilmselt pikalt ette planeerides leiab ka seal miskit.

Tegelikult ma suvel ei kipugi kuhugi kaugele reisima, sest meie suvi on niigi lühike ja tahaks seda nautida, Portugali reis oli erand kuna seal toimus üks üritus, kus osalesin, Vahemere äärde on ok minna ka oktoobris veel.

Ahjaa, eespool juba keegi vist küsis, aga mõelge, et olete majutaja, hooaeg on 2 kuud ja siis mõelge rahulikult, mis hinnaga olete nõus seda tegema, saategi vastuse kätte hinnapiiri kohta.

russing, su jutt ei päde tegelikult. Hooajal sa ei saa Lääne-Euroopas odavamalt. Olin ise eelmise aasta augustis Portugalis ja 100 euroga perele öö midagi leida oli üliraske, ilmselt kui pool aastat ette osta, siis saaks ehk soodsamalt.

Ma võin sulle rentida küll Kuressares merevaatega korteri uues majas perele 500 ga nädalaks, milles küsimus:D

St. see jutt, kuidas tipphooajal saab mujal ööbimise üliodavalt, on legend. Jah oktoobri löpus olen ise ka Küprosel 300 ga nädala korterit rentinud 5le, aga neil on see hooaja lõpp juba, mitte tipphooaeg. St. tipphooajal sa ikka ei saa Euroopas midagi odavalt ja siis võid ka sattuda täis peldikusse.

no kui ei taha raha, siis ei taha, mis teha:)  Õnneks autorendifirmadest puudust ei ole ja hertzist pole tõesti ammu rentinud, hinnad pole järelikult konkurentsivõimelised olnud.

Blue, nii lihtsalt need asjad ei käi, kui selliseid juhtumeid saab rohkem olema, antakse naad kohtusse ja see läheb neile kalliks maksma.

olen ka kasutanud paar korda budgetairi, aga isiklikult 10 eurose vahe pealt seda ei teeks, aga kui vahe on näiteks 5x 30 euri, siis mingi Euroopa sisese marsuudi puhul paneb kasutama, sest säästatud 150 euro eest saad juba auto rentida.

Aga sellega ongi nii, et kõik on hästi kuni ükskord ei ole. Kui võtta hotelle, siis just vastupidi enamus kasutab vahendajaid, mitte ei osta otse hotellist, sest nii on mugavam.

Tulevikus kindlasti inimesed mõtlevad rohkem, aga eks kokku oleneb kui tihti lennatakse ja kui palju säästu tuleb ning kas see kaalub üles võimalikud probleemid.

jah, kindlasti võib nii reisida, aga kes raha ja aega hindab, siis igal juhul  jaanusm ühes paadis, eelmine aasta sai just nii Portugalis käidud, st odav lend+rendiauto on kõige säästlikum rahakotile, ajast rääkimata.

Kui sul see teada on, siis ei peaks ju Air Balticut Air Berliniga enam segama ajama?

ei tea kuidas sa seda teed? Isegi koju Saaremaale ei saa sõita, sest siis ei saa tagasi tööle.

Ära igaks juhuks muidugi ütle, mis lennufirma piletitega tegemist on, kuhu ja mis ajal. Ahjaa, mille alusel sa ise soovid pileteid tühistada, sellist võimalust tavalistel odavatel piletitel ei ole, jääb hetkel loota, et lennufirma ise tühistab lennud ja saad raha tagasi.

See on siis ühekordne muutmise võimalus broneeringutele, mis tehakse tänasest kuni kuu lõpuni. Ja muuta saab kuni aasta lõpuni. Kel ostetud, nende jaoks ei muutu midagi.

PS vatse järgmises postis täpsustab