norsu

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
316 meeldimist
5 postitust / 971 kommentaari
47 (7.5%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

minek on koolivaheajal, eks see määrab ära, et enam odavalt miskit tulemas ei ole, st piiri seab see, et Eestist välja on kallis saada. Võid vaadata algusega Helsingist näiteks ja tagasi Tallinna.

Kui inimene oma esimeses foorumipostituses hakkab osasi inimesi esteet-kusipeadeks lahterdama, siis ütleb see inimese kohta nii mõndagi. Mul küll ei tuleks selline väljendumine pähegi, ilmselt ütleks, et ei vaja luksust jne, aga ilmselt oleme Raivoga mingid dinosaurused:D

Olen koolivaheajal olnud Sitsiilias, Küprosel ja Maltal. Üleeelmine aasta Maltal keeras viimased päevad ilm ära, ülejäänud aeg on olnud päike ja 24-27 kraadi sooja, vesi mõnusalt soe. Eks väike risk on alati, aga usun, et Küpros, Alanya, Sitsiilia ja Kreeta oleks suht suure tõenosusega head valikud.
Ise sai seekord otsustatud matka ja ilusa looduse kasuks ja ostetud piletid hiljuti Assooridele 195 euroga ning tagasitulles jäetud meelega ka 1,5 päeva Lissaboniga tutvumiseks.

ei ole. Oleneb ju kust tuled ja kuhu edasi lendad nagu ise siia ka kopeerisid: This depends on which country you have come from, and which country you are travelling onwards to.
Mondrai on vahepeal postitust muutnud.
Läbima pead passikontrolli, kuna väljud Shengenist. Kui pagas läheb otse ja terminal sama, siis turvat ei tohiks olla, aga AB kogemus puudub.

tasub osta see soodusliikme staatus, tasub 1 korraga ära. Hinnad jah muutuvad pidevalt, kui ikka tundub soodne ja sobiv, siis tasub kohe ära osta. Olen märganud, et tihi on sooduspileteid 2 tk, kui tahad perele osta siis tuleb rohkem maksta.

AndresR, sa midagi segamini ei aja? 100 euro eest peaksid ju 110+dollarit saama?

vast see pagas ei ole probleem, passikontroll ja turva uuesti on niikuinii. Võibolla räägid stjuardessiga, et sul on kohe edasilend ja katsud esimeste seas kiirelt maha saada ja eks turvas anna ka trügida, teoreetiliselt peaks jõudma ja vähemalt oled USAs kohal, kui lend hilineb jne, siis lennufirma toimetab ikka kohale kuna ühel piletil.
Siin on olnud sooduspakkmisi, kus ümberistumise aeg on 50 min USA s olnud, olen need kohe välja praakinud, aga ometi müüakse.

siin on kümneid kordi eri teemades kirjutatud, et USAs tuleb alati esimeses lennujaamas pagas välja võtta. Pead läbima kõik passikontrolli formaalsused ja pagasi uuesti ära andma ja siis turvakontrolli läbima nagu eespool on kirjeldatud. Võid jõuda ja võid mitte jõuda, kõik oleneb juhuste kokkulangemisest, st kuidas sabadega on ja kas lennuk jõuab sisse õigel ajal.

Kui reis läks korda, siis võibolla on aeg vahendajale mitte maksta ja ise piletid ära osta ning ööbimine broneerida. Ei midagi sellist millega vahendaja hakkama saab ja sina mitte :)

Jalutad lennujaama sisse, vaatad kus on turvakontroll, läbid selle ja vaatad infoekraanilt mis gate/väravast sul lend läheb. Väravas ootad kuni hakatakse inimesi lennukisse laskma, seal näitad veelkord oma piletit paberil või moblas ja ongi kogu lugu kui pagasit pole. Riia lennujaam on piisavalt pisike, seega probleeme ei tohiks tulla. Kui lendad Shengenist välja, siis on peale turvakontrolli ja enne väravaid ka passikontroll.
Sihtkohas kui ei ole passikontrolli, siis jalutad jah lihtsalt lennujaamast välja.

sama teema on juba täna hommikust olemas, kas peab taas uue tegema?

remark, eks ta ole, nende pärast kes ülisuurte käsipagasitega lendavad, ongi see kontroll ja jäävad hammasrataste vahele ka need kel 1 cm üle nagu Katrin.
Ise olen kasutanud seljakotti, seda annab ikka kokku pressida ja kasvõi miskit välja võtta, kohvrit ikka väiksemaks ei pressi :D Teine variant mida pere puhul olen kasutanud, on 1 pagas kamba peale osta kuhu saab vedelikud jne panna.

Remark "On siis keeruline mõõdus ja kaalus kohver timmida? Miks peab midagi hirmkavalat hakkama leiutama. 20kg on lubatud ju.
Ehk räägid meile ka mis ajast 20kg on lubatud?

ma saan hoopis aru, et anti kavatseb Ungarist veini kaasa võtta ja siis minna Serbiasse ja Montenegrosse ning sealt Horvaatiasse. Võib probleeme tulla küll, sest tegu EL välja ja sisse liikumisega, mitte EL sees.

Kui sul on ühe suuna pilet, siis on see võimalik. Teoorias peaksid saama Helsingis õelda, et tahad pagasi ainult Singapurini saata, sest seal vaja suveriideid jne välja võtta. Täpsemalt pead uurima konkreetselt firmalt.
Kui sul on edasi-tagasi pilet, siis sellele viimase lennule minemata jätmisega tühistad enda tagasilennu võimaluse minu teada.
PS Alar jõudis ette:)

helenad, fakt just seda tähendab, et see, keda ründasid rääkis shengeni sisenemisest, mitte Gibraltari vatuseks eelnevale postile.
Muuseas ise sa avapostis kirjutasid ka: "UK saatkond juba hirmutas, et ilma passideta võidakse keelduda meid ka Hispaaniasse laskmast "
Seega hinga rahulikult sisse ja ilusat reisi :D

"@Arne112 UK ja ka Gibraltar ei ole muideks Schengenis. Kontrolli veidi enne fakte kui sõna võtad asjade keeruliseks rääkimise osas."@helenad
Faktide kontrollimise fänn võiks aru saada, et jutt käis Shengeni sisenemisest, mitte sellest , et Gibraltar seal oleks. Seega tasub lugemisoskust harjutada :)

Tankimispeatui tehakse vahel ebasoodsate tuulte jne tõttu. Norwegianiga Dubaist Helsingisse lennates näiteks tehti tankimine Varssavis tugeva vastutuule tõttu ükskord.

just, oled õigesti aru saanud.

ma olingi lahke ja nägin vaeva ja otsisin talle hinna 117 euri isegi välja. Aga kui keegi arvab, et ise ei viisi paari klikki teha ja kirjutab, et keegi otsiks talle piletid jne, siis võib tõesti reisibüroo pool pöörduda.
Millegipärast sellise teemaalgatuse peale ei viitsinud talle keegi lahke ja abivalmis inimene poole päeva jooksul vastata, Avien, oleks võinud mu kirjale vastamise asemel siis ise teemaalgata eest vaeva näha ja vastata, mitte mind rünnata :)

mul on kuri kahtlus, et trip.ee ei ole tasuta reisibüroo. Siin on sooduspakkumiste rubriik, kas sealt sooduspiletide otsingumootorit kasutada käib raudselt üle jõu.? Niipalju viitsimist võiks vähemalt olla, et pakuks välja, mis ise leidnud, kui isegi seda ei viitsi, siis on ikka eriti ülbe tahta, et keegi seda sinu eest teeks. Pakun, et alates 117 eurost võiks 1 suuna leida, seega jõudu.

Olen käinud Salil, puhas kuiv kõrb, kõik mida vaadata, näeb ära poolepäevase tuuriga, mis maksis vist mingi 20 taala. Ainuke vaatamisväärsus on sisuliselt vana soolakaevandus ja seal olev järv, kus saab ülisoolases vees hõljuda, lohesurfareid oli suht palju, st saar tuuline ja neile seal ilmselt meeldib.
Restos hinnad kirved, soovitaks võtta mingi AI paketi, RIU kompleks oli toit ja rand päris ok, st kui keegi soovib puht rannapuhkust Egiptuse jne asemel, siis selelks ta sobib, Matka- ja seikluste huvilistel soovitaks mõni muu koht valida.

kratt, kuidas Salile lendad, kas mingi paketiga?

Lisaks improvedi jutule, et miks mitte Hiina või Jaapan lisaks Taivanile. Ise juuli-august tavaliselt ei reisi, sest seda Eesti suve on niigi väha ja hea seda nautida:)