Viimased kommentaarid

kuidas on selle rahvaga, kes on Türgist peale seda sinna kolinud, tuleb suht tuttav ette meie demograafiat  ja olukorda NL okupatsiooni ajal meenutades.

Mis seda issi juttu puudutab, siis juhuslikult ma mäletan seda aega ise ka, ära võta isiklikult:D

Oot, bosse, sa siis üritad väita, et Türgi vägesi ei ole Küprosel või mis su avalduse mõte oli, et lõid korra majja ja lahkusid? Minu info kohaselt ei lahkunud, vaid tõid kordades elanikke Türgist juurde.

Et nüüd valet arusaama ei jääks, siis nagu eespool kirjutasin, siis Kreeka pool oli sama palju süüdi ja ka hiljuti ei soovinud saare ühendamist ja koos EL ga liitumist, st ise on süüdi, et saar ka hetkel jagatud on ja Erdogani poliitiktat arvestades ka edaspidi jääb.

Aga teemasse jäädes, siis piiriületus pealinnas on kiire, ise küll kasutasime passe. Erilist muljet pealinn ei jätnud, aga ilmselt kunagi tulevikus on võimalus eraldi Põhja-Küprost külastada.

bosser, kirjutaks eesti keeles?

Kindlast on Põhja-Küprosel tegu Türgi poolet vallutatud aladega. Iseküsimus on, mis selle vallutuse põhjustas ja selleks oli kreeklaste genotsiid saarel asunud türklaste vastu, st pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad.

Kõigepealt kirjuta, kelle lend ja kas ühel piletil. Igal juhul saad teada, kuhu pagas liigub pagasit ära andes, võid igaks juhuks ka üle küsida, kas ikka läheb sihtkohta, sealt saad ka pagasilipiku, kus näha sihtkoht.

Mitmelt reisilt LA, SF, Miami sama kogemus, mis Kerlyyyl. Auto võtnud Alamo/Nationalist alati.

Võrreldes Kuubaga on näiteks Dominikaan palju parema hinna-kvaliteedi suhtega, mind omal ajal häiris kõige rohkem, et talvel polnud isegi troopilisi vilju kusagilt võtta, tüüpiline sovietistan. Aga eks meri ole soe ja rannad ilusad, kui rummi piisavalt tarvitada, elab üle :D 

Ei kindlasti tasub ära käia, aga no nõuka aja inimesena seda "nostalgiat" eriti ei soovi.

kui mitmekesi, siis kõik telefonid annavad otsad? Aku laadida ei ole ilmselt raskem, kui leida koht kus reisil väljatrükk teha.

1. See, et raha broneeriti, ei tähenda, et oleksid piletid saanud. Sul ilmselt ei ole kinnitust piletite kohta. Tihti võib ka teistel vahendajatel ette tulla, et näitab soovitud kogust pileteid, aga reaalsuses on neid vähem, saad bronni sel juhul lihtsalt tagasi.

2. Kui sa ei reageeri, siis ilmselt saad selle bronni lihtsalt lahti mingi aja pealt, sest pileteid sul ju ei ole ma saan aru.

Nad ei pea su pileteid tühistama, sest sul ei ole neid kunagi olnud.

Seda kiwit ma isiklikult väldiks, sest müüvad tihti odavlennufirmade pileteid nagu oleks 1 broneering, aga reaalsuses on iga segment eraldi ja jamada korral oled hädas.

Sugram, ehitiste kindlustusel on see täiesti tavaline. Kindlustad 480k ja kui maja maha põleb, siis pakutakse sulle pood, sest ega siis kindlustussumma pole see, mis sulle makstakse.

Milleks sul peaks 2 viisat vaja olema?  Sa ei lahku ju vahepeal Vietnamist?

jah, ma olen kursis, et on olemas ravimid, aga viirusega on lood natuke teistmoodi kui igasugu bakteriaalsete haigusteda, sisuliselt saad ainult toetada organismi võitlust viirusega, st reaalselt ei ole gripiga nii, et neelad ravimit ja saad terveks. Sama on ka coronaga, saad c vitamiini ja muuga immuunsust tugevdada ja eelkõige on fataalne tulemus nõrgematele organismidele.

Jah, kindlasti turvaline, aga jube kallis. Oleneb mis hinnaklassis ööbimist soovid ja kus. Kui linnast natsa välja, siis Club in Eilat on suht mõistliku hinna, basseini ja korraliku hommikusöögiga.

mees80, sa tead mingit ravi viiruse, näiteks gripi jaoks?

Eks lennukis alko tarbimine ole keelatud nagu USAs tänaval. Vala lennujaamas ümber või sega colapudelisse koks valmis ning võid rahulikult tarbida, pole vaja oma rummi või muu pudeliga teiste ees vehkida. Või hoia läbipaistmatus kotis äärmisel juhul. Kui ise väljakutsuvalt ei käitu ja nina täis ei tõmba, pole probleemi.

puht märkuse korras parandaks pikkjailusa juttu: Universal asub ikka Hollywoodis, mitte Anaheimis ja San Diego Zoo on ikka väga üle haibitud. Kui Sekvoiade juurde minek, siis eelistaks LA ja seda enam San Diegole  Surmaorgu ja Vegast.

see Veigo jutt on tegelikult pisut ebatäpne, Qatari lennukid saavad lennata Katarist välja ainult Bahraini või UAE õhuruumi kaudu, kui ka kaarti vaadata, muud võimalust ei ole.

https://www.alaraby.co.uk/english/comment/2018/1/8/how-qatar-is-overcoming-the-aviation-blockade

täiskasko hind tuleb ilmselt sellele veel juurde, kui seda soovite. Kui hommikul varakult Punasesse kanjonisse põrutate, siis ehk jõuate ära käia, tasub arvestada, et talvel läheb suht vara pimedaks.

Ken, kus rentida tahad, Eilatis on tavaline, et hea hinna saamiseks peab rentima vähemalt 3 päevaks.

olen rentinud nii Iisraelis kui Jordaanias, piisas Eesti loast. Igaks juhuks võib ju see rahvusvaheline luba kaasas olla.

lihtneelu, siin käis jutt 10 kaupa kaasa toomisest. Meil on vaba maailm, vea palju tahad. Isiklikult olen alkot kaasa ostnud rohkem nagu meeneks, aga no rumm enamus läheb siiski mingi hetk tarbimisse. Aga, tänapäeval, kus tihti tuleb pagas lisaks osta, siis alko pärast seda osta on mõttetu, aga kui ta juba olemas ja kaalu üle, miks mitte.

Buldooza ütles, et ratsionaalset argumenti ei ole ja tal on õigus. Emotsionaalselt võib osta nagu eespool ka kirjutasin:)

PS Buldooza ei ela Eestis

Tollil pole Schengeniga mingit pistmist, see on puhas passikontrolli teema. Tollipiir on ikka EL piir. Üldine kogemus on, et Rootsi ja Soome saabudes tolli eriti ei huvita, mis sul pagasis on, see on rohkem Tallinna teema. Kui oled pagasi vahepeal välja võtnud, siis Tallinnas ma praktiliselt võin väita, et tulen EL riigist, kui pagas läheb otse, siis ei saa. Tax free poe puhul peaks terve pakendi ja ostutseki alusel turvast läbi saama küll käsipagasiga, aga eks tasub ostes jah üle küsida.

milleks transiitviisa, kui jätkulend ja transiittsoonist ei välju, pole ju vaja? Või on plaan liikuda Venemaale muud moodi ja sealt alles lend?

Vabandust, ma ei tea, kuidas meie toll arvutab, vaatasin lihtsalt aktsiisimäärasi. Aga ilmselt teema pakub huvi laiemale reisiseltskonnale, seega anna meile teada kuidas läks peale reisi ja palju maksid. Kodulehelt ei suuda leida täpsemat infot kahjuks.

Sa midagi segamini ei aja? Tegin kiire arvutuse ja 1 liitri 40 se alko aktsiis ja km peaks olema mingi 9 euri, lisaks siis km ostuhinna pealt. Aktsiis ei ole ostuhinna pealt ju? Mingit lahjat alkot a la vein ilmselt võiks vedada kui väga meeldib, aga no igaühe oma asi.