Viimased kommentaarid

merevesi teeb ainult head, eriti kui nii palju reisini aega. Olge nüüd inimesed normaalsed,  mingi küüne pärast reis ära jätta?

kas pole seal probleem selles, et lapse puhul tuleb osta istekohad, sest laps üksi istuda ei lase, st kui seda pole tehtud, siis ei lasegi lapsele õiget vanust panna?

mis hinnaga ise oled leidnud? Vaevalt, et miskit soodsat viimane hetk saab, tuleb ilmselt 218 välja käia näiteks 26.  Turkish18.15 ja 00.10 kohal Antalyas või 1,45 Gazipasas

Riiast saaks 25.  ilma pagasita miski 153  Gazipasa aga no sinna vaja ka saada ja 2 ümberistumist Norwegian+Pegasus läbi Stoki, Antalya miski 10 odavam
Helsingist umbes sama. Odavlende võid ise vaadata Azai.eu st

lennujaamamaksud saad tagasi küsida

Kui ühel piletil ja lennujaama reeglid lubavad seda 35 min, siis võid proovida, kui lennuk hilineb, saad järgmise lennuga edasi.  Riias ei tohiks küll probleeme olla selle ajaga  kui lennuk ei hiline.  Vaatasin järele, Finnair lubab ka Vantaas 35 minutid minimaalseks ümberistumise ajaks, seega teoorias võid osta küll.

Eelmine aasta olid saadaval läbi Kiievi piletid Taisse, enne jõule minek ja 31 õhtul oleks Kiievisse jõudnud uut aastat vastu võtma ja siis järgmine päev koju. St. tasuv vahel momondost läbi lasta oma sihtkohad, ehk näkkab miskit, aga vaevalt, et midagi mugavate ja kiirete ümberistumistega mõlemal suunal.

Käisime veebruari alguses, ilmad vaevalt suurt erinevad, päike ja vahel natuke pilvi ja vihma ka, Basse Terre kindlasti vihmasem mägede tõttu.

Autorent on hooajal suht kallis, maksime väikese Renault Twingo eest 245 eurot 5p täiskaskoga võetud läbi Billigeri Enterprisest. Mägedes tuli ikka korralikult autot vägistada, vahel oli tunne, et isegi 1 käiguga ei lähe üles, aga masin pidas vastu ja kusagil käimata ei jäänud. 
Söögikohtade hinnatase on tunduvalt kallim kui meil, supermarketites talutav, osa kallim kui meil osa asju odavam.  Rumm 5-7 eurot 50 kraadi liiter, tume alates 9 eurost, aga pigem üle 10. Meeldisid juustud ja muidugi kohalik Guadeloupe melon, mis normaalse hinnaga erinevalt enamusest kohalikest banaanidest jne, mis olid kordades kallimad kui meil.
Grande Terrel elasime Gosieris, mis lennujaamale lähim rannapiirkond. Lennujaamast sinna sõitsime kohaliku bussiga, pilet  oli odav, vist oli miski alla 1,5 euro, seega kui ülisuuri kotte pole või kohe autot ei võta, kasutage julgelt.  Gosieri rand on suht väike, rahvast palju, aga liivarand ja söögikohad ja ka supermarketid olemas. Airbnb võetud majutuste puhul tuleb arvestada, et kõigi 4 eri majutuskoha puhul  google mapsi link oli täiesti vale, seega kuna sel ajal Telia levi oli olematu, sai ikka natuke nalja ja paanikat ka, samas kohalikud on sõbralikud ja abivalmis, eriti kui prantsuse keelt tiba oskad, sest inglise keelga praktiliselt pole midagi teha :D Kuna samal ajal reisil olnud eestlased kaklesid usinalt Teliaga, siis reisi löpupoole oli kohati isegi levi ja andmeside olemas, st ehk tulevikus on lood paremad, algul oli ikka üllatus, sest tegu ikkagi EL ga.
Basse Terrel on ilusad randasi kogu läänerannikul, a la näiteks 2 erinevat Plage de Petit Anse nimelist jne, maanteel on sildid olemas ranna nimega, keerake sisse ja vaadake üle. Leidsime ka randasi kus olime praktiliselt üksi või koos paari inimesega, Grande Terrel seda eriti ei juhtunud, st turiste oli seal tunduvalt rohkem.  Lisaks soovitan kindlasti sõita ja teha matk vulkaani Soufriere peale, sinna saam lääne poolt, sama vulkaani teisel küljel kuhu saab ida poolt on rida koskesi, mida külastasime samuti ja tegime päevase matka, aga mägedes peab arvestaa, et tipud tihti udus ja võib sadada. Chute du Carbet siis koht kus mitu erinevat matkarada eri koskede juurde. Sinna tasub arvestada ikka päev kui matkata soov, vulkaanil saab ehk poolega hakkama, oleneb kui pikalt matkata. Soovitatakse ka  Les Saintesi väikesaari Basse lõunaosast, kuhu saab Trois Riviersist, kus peatuda on ainult siis mõtet kui sealt saartele minna, oli huvitavamaid linnu.  Ise väikesaartel ei käinud piirtud aja tõttu.
Kokkuvõttes oli Guadeloupe nagu Kariibid ikka, samas EL ja turvaline aga ka selle võrra kallim, kuna ise olime väikese eelarvega siis kõik kokku; lend+autorent+ööbimised ja söök/jook läks alla 900 euri näkku 10 ööd kohapeal. Sellest lend oli 425 eurot. Kui prantsuse keelt ei oska, siis kohalikega suhtlemine on problemaatiline, reisi jooksul kohtasime paari inglise keele oskajat, lisaks kohalikus kreooli murrakust ei saa prantslased ise ka alati aru.  
Öömajad tasub suht varakult proneerida, sest iga päevaga jäi normaalse hinnaga kohti vähemaks, endal oli esimesed 5p Gosieris Eestist bronnitud, teised 3 ööbimiskohta võtsime jooksvalt kohapeal. Airbnb st, sest enamus pakutavaid hotelle olid üle mõistuse kallid.  Soodsaim supermarket tundus olevat Leader Price, aga olid esindatud ka teised ketid, suur ostukeskus kus Decathlon ja muud poed koos asus Baie Mahultis Basse alguses Pointe a Pitre vastas kohe.
Kui on konkreetsemaid küsimusi, küsi julgelt.

võta rendiauto, oled vaba liikuma millal tahad ja kuhu tahad. Vasakpoolse liiklusega harjud ruttu, aga soovitan võtta automaadiga rendiauto, muidu see vasaku käega käikude vahetamine võib probleem olla osadele ja eks suuna asemel jäädki algul klaasipuhasteid tööle panema:) 

PS Suuremate linnade vahel on kiirtee, uhad teiste järgi ja ei saa arugi, et valel pool, kõige raskem on algul lennujaamast minema saamine, edasi oled juba harjunud.

valdeku reisid teevad alati kadedaks ja loed neid mõnuga, jätka samas vaimus!

Mulle jääb küll suht arusaamatuks see jutt, et mingil põhjusel ei saa valitud asukohta reisida?  Lisaks kui planeerid puhkuse ja pole kindel, kas üldse sõidad, siis loomulikult tasub enne uurida, mis võimalused on loobuda.  Kui on mingi terviserike jne, siis selleks on ju reisikindlustus. 

Lisaks siis oli esialgse postituse info selles mõttes ebatäpne, et sooviti ostetud reisi vahetada hoopis teise sihtkoha vastu, mitte muuta hotelli jne, st sisuliselt käis ju jutt reisi tühistmisest, mitte muutmisest, suur vahe. Täpsustavatele küsimustele ka vastust ei tulnud.
Lisaks siis see flex aitab ainult kui reisini on jäänud üle 21p.
Järeldus; ostke reis ära siis kui olete kindel, et saate reisida ja sõlmiga kindlustus

karvanejakole, nagu ütlesin, siis meie ajal veel õpetati koolis matemaatikat :D Kui kokku küsiti 300 muutmise eest ja antud lingil on kirjas, et muutmine on 60 euri, siis sellest tulebki, et tegu on 5 inimesega, nii lihtne ongi.

Henry, kui arvutada oskad, siis saad ju, et 5x15 ongi 75 eurot :)

Mida te muuta tahate? Sihtkohta, aega, hotelli?  Ilmselt oleneb sellest palju, kas reisikorraldaja tahab teile vastu tulla või ajab paberil näpuga järge ja on kliendist pohlad.

Tagantjärgi ütled, küll, et oleks selle lisateenuse ostnud, aga kas ikka oleks selle 75 euri tahtnud juurde maksta sel hetkel?

Ryan lendab eraldi odavlennufirmade terminalist, peaks ajaiselt jõudma vabalt.

ehk kasutad tripi otsingut, siin on neid Kuuba teemasi päris mitu.

Raha saad vahetada ainult pangas või siis lennujaamas. Välismaalastele on kasutusel CUC, ööbida on ilmselt rahakotile sõbralikum mõnes casa particulares, kus hind miski 35-40 CUC.

eks loll saab kirikus ka peksta. Reisida võib mitut moodi, kes ei loe raha ja maksab igal pool letihinda, kes otsib ja leiab kasvõi priclines ja hotwires jne soodushindasi.

Erilist matemaatilist geniaalsust näitab jutt: 10 päeva ja 1100€ võibolla,  kuid kaks nädalat alla 2000€ -no kuidagi ei õnnestu."
Et lisanduvat 4 päeva 900 ei õnnestu kuidagi veeta, eksole:)

krissand, lamamistoolid ja varjud on igal pool tasulised, seega randasi tasuliseks nimetda on ikka suur eksitamine.

tänan, tsekkasin. 5 kohaline Hyundai i20 tuleb koos selle total relaxiga 302 euri 11p ehk 27,5 päev, Billigerist saab odavamalt, aga kel krediitkaarti pole ja tahab deebetiga maksta jne, siis päris ok. 30 euri sellest ilmselt on 00.30 kättesaamise lisatasu.
Billiger vahendab siis Argust, kes pakub Centauro Opel Corsa Arguse kindlustusega 153 ehk 14 päev,

Ivan, ammu vaadatud. Rohkem huvitas kuidas teistel kindlustustel see on, aga ilmselt kui kirjas pole, siis autorent sinna alla ei lähe.
vastutuskindlustus (isiku- ja varakahju kindlustusperioodil kokku) 10k
"kolmandatele isikutele ootamatult ja ettenägematult tekitatud varalised või isikukahjud, mille seadusjärgne hüvitamise kohustus on kindlustusvõtjal.
Aga küsin kindlustusest otse järele, oleks küll suur võit kui kaardiga 100 euroga omavastutusest vabaks saad, paberimajandust pärast muidugi on kui miski jama.
Endal just Malagas vaja aprilli löpuks auto vaja võtta 11p ja kisub sinna 250 kanti 5 le auto. Mis muidugi pole ka paha hind täiskasko puhul vahendajalt.
Budgetair pakub miski 170 ainult 0 omavastutusega, aga Goldcar ja tundub siin loetu järel riskantne, lisaks pole budgetairi kasutanud erinevalt autoeuropest ja billigerist, autoeurope jääb seekord valikust välja, sest pakub ainult Sixt i kirvega.

ostad reisikorraldajalt ainult lennu, aga tavaliselt väga soodsalt miskit ei saa, aga kui vabu kohti palju, siis võib juhtuda.

Ivan Juhmi viimane märkus LHV autorendi kindlustuse kohta tekitas huvi, selles ei ole siin keegi enne juttu teinud. Lugesin siis SEB pakutava PZU kaardikindlustuse tingimusi ja huvitav kas see autorendi omavastutus läheb selle mõiste:
vastutuskindlustus (isiku- ja varakahju kindlustusperioodil kokku) 10k
"kolmandatele isikutele ootamatult ja ettenägematult tekitatud varalised või isikukahjud, mille seadusjärgne hüvitamise kohustus on kindlustusvõtjal.
alla?
LHV vist on see autorent eraldi välja toodud?