Viimased kommentaarid

liitun hbertiga. Korduvalt budgetairi kasutanud ja ilusasti vastavad meilidele jne, ka pole kordagi mingeid lisatasusi maksnud. 

Ja kust sa selle 78 eurot võtsid, ilmselt ise võtsid sealt mingeid lisateenuseid, proovisin spetsiaalselt kuni maksmiseni, täpselt 439 eurot nagu momondos ja mastercard deebetiga pole mingit kaarditasu, teistega on 9 eurot.

remie, fakt on see, et kui võrrelda enamuse reisifirmade pakkumistega, siis ongi tegu soodsa hinnaga. Nagu kirjutasin, siis isegi omal käel hetkel selleks ajaks reisi kokku pannes sa odavamalt seda ei kombineeri kokku samadel tingimustel. Inimesed ei ole rumalad ja teavad väga hästi kui tihe konkurents turisminduses ja lennunduses on ning reiside kiirest välja müümine näitab, et firma tegutseb väga minimaalse juurdehindlusega ning inimesele, kes tahab 2 nädalat ühes piirkonnas lebotada ja ringi vaadata, on tegu muretu pakkumisega, ostad paketi ja rohkem muretsema ei pea. Tais käiakse palju, aga näiteks Zanzibari pakkumised olid väga hea hinnaga, kasuta või ise :D

Veelkord, mina seda -50% õigeks reklaamivõtteks ei pea ja firma ise on ka tunnistanud, et see on üle pakutud. Samas vaadates mis hinnaga enamus neid nishifirmasi oma reise müüvad, siis inimesele, kes ise ei oska asju ajada, on tegu hea võimalusega.

Siin Tai teemasi lugedes on võimalik küll osadel 2x kallimalt seal puhata, aga see selleks.

Tegu on meil levinud tüüpilise reklaamivõttega, fb lehel firma ise tunnistas ka seda, et tuleks see -50% üle vaadata, aga no visuaalselt on efektne. Meil levinud praktiga järgi seda tarbija petmiseks küll ei saa nimetada, sest kokkuvõttes loeb kas pakutav hind on hea või ei ole. See, kuidas OSSA oma reisid suht kiirelt välja müüb, näitab, et tegu on täiesti heade pakkumistega, mida omal käel kogenematul inimesel pole just lihtne ületada, eriti kui oma aeg jne. ka loeb.
Mis Marieli arvutusi puudutab, siis tegelikult on hotelli hind 1412, sest keegi hotelli välja ei osa enne reisi, aga kohad pead broneerima.  Seega inimese kohta 706. Kogu hind on 1179, seega jääb lennupileti ja transfeeri jaoks 473.
Grupipilet on kallim kui x vahendaja kaudu ostetud soodushinnaga pilet, eriti arvestades, et reisini on veel ainult paar kuud. Isegi kui  võtame, et ostad kohe hotelli välja, siis on lend+transfeer alla 560 euri. St. pakun, et normaalsete ümberistumistega Mariel täna ei suuda odavamalt seda reisi ise kokku panna ja seda näitab ka, et pakkumine on suht kiirelt ära müüdud.
Kust tuleb firma kasum? Eks nad on hotellis 26 toa pealt hinna alla rääkinud ja teenivad nii kokku inimese peal 50-100 eurot, kusjuures pead reisikorraldaja tagatist kohe suurendama päris märkimisväärses summas. Ütleks, et päris riski bisnes kui ükskord peaks sitt ventikasse lendama ja mingi jama reisil juhtuma, siis on kohe kogu aasta teenistus läinud.

no enamus vaevalt mingit viisat endale saatkonnas taotleb, st pole selleks vajadustki.

EUR on USD ja seega ka Dubai valuuta suhtes nõrgenenud viimased kuud, seega sealt võib mingi 5% juba pea vahet tulla.

alla 600 euro on ju pakkumisi küll  nii Finnairi kui Aeroflotiga.

eiei, sellest sa ei rääkinud, investeeringuid iseenesest ei suurenda ega vähenda kasumi suurust.  Silte siin kleepisid ainult sina:""Tööandja puhaskasum on töötaja saamata palk. " See on lause reaalse sotsialismi ja kommunismiga mitte kokku puutunud Lääne kommunistide ja vasakpoolsete lumehelbekeste sõnavarast.  Inimene, kes nii kirjutab, sildistab end ise ära, mitte teised :)

Aga kollase vaated on selged, ega siin rohkem polegi midagi arutada.

"Tööandja puhaskasum on töötaja saamata palk. " Puhas kuld!

See väljend ütleb inimese kohta kõik ära. Ime siis, et ettevõtlus on üha vähem populaarne. Mitu firmat kollane on loonud või mitmele inimesele palka maksab?  
Need uue põlvkonna kommunistid ei saa paraku majanduse toimimisest üldse aru, kui pole kasumeid, pole ka investeeringuid ja lõpuks ja arengut.

Just nimelt, jõudsid ise ka löpuks arusaamisele, et ühiskonna areng ja konkurents paneb palgad paika.  Vabalt võib ametühingud ära kaotada, midagi ei juhtu. Meil sisuliselt pole ametühinguid, samas palgad tänu konkurentsile suurenevad kiires tempos.  KUI riik on rikas, siis võib jah riik ja ametühingud palkasi nõuda ja kehtestada, aga kui näiteks, meil oleks kehtestatud 20a tagasi miinimumpalgaks ametühingute survel näiteks tuhat eurot meie hinnataseme juures, palju firmasi alles oleks jäänud?

PS veelkord, Kreekas jne on väga tugevad ametühingud, miks nad ei saa siis neid Lääne palkasi? Ma olen nõus, et kuna meil on kõik reguleeritud, siis mingid miinimumid võivad kehtestatud olla, samas näiteks Tallinnas 1k miinimumiga ei juhtuks midagi, aga kusagil Valgamaal või Saaremaal jääksid pooled töötuks ja peavad Tallinna või välismaale kolima ja kodu maha jätma. Kodus tal on elamine jne olemas, Tallinnas läheb korteri üürimine juba niipalju maksma, et see 1k on tunduvalt vähem kui kodus saadav 700
Muuseas, see miinimumpalga asi on tegelikult rohkem maksupoliitiline meede, sellega tagatakse, et vähemalt sellelt summalt makstakse maksud, 
Mis meie palkasi ja ettevõtete kirumist puudutab, siis toon konkreetse näite. Lihtsuse mõttes ümardan numbrid. Kui töötaja saab 1k kätte, siis firma kulu on 1550 ja kui nüüd firma otsustab palgata parema inimese ja talle 1500 peo peale maksta, siis on firma kulu 2550, st 500 palgatõus läheb firmalt topelt maksma ehk 1k.

"Me võime naerda või nutta, aga läänemaailma kõrged palgad ongi ju saavutatud eelkõige just tänu ametiühingute jõulisele positsioonile ühiskonnas. "

Ei, speedy, see ei ole õige. Läänemaailma kõrged palgad on saavutatud tänu majanduse arengule koos tehnoloogia ja tööviljakuse arenguga, samuti odava töö siirdamisest mujale. Tõsi on muidugi see, et teatud aladel on tänu ametühingutele palgad teiste ühiskonna liikmetega võrreldes ebaõiglaselt suured. Ka Kreekas jne on väga jõulised ametühingud, aga palgad ei ole hoopiski need, mis arenenumates riikides. 

sigala, eks tippi saab ka jätta vastavalt võimalustele. Kui sina oma 8k palga juures jätad 10 taala, siis 800 palgaga inimene saabki jätta 1 taala, proportsioon jääb samaks, kusjuures reis ise on talle kordades rohkem maksma läinud palgaga vörreldes. 

USA on jah selline koht, kus peab tippi jätma, samas kuskil kiirsöögikohas see ei kehti jne.  ja jootraha võetakse ka seal prosana arvest, mitte täiesti lampi. 
Ma saan aru, et vaesed "rotid" ei tohiks üldse reisida kui neil puuga raha seljas ei ole, aga veelkord, kõike sa ei saa enda rahakoti pealt mööta. Eriti küünilised on su vihjed paljulapseliste perede aadressil, sigalas peaks ju neid põrsaid palju rohkem olema :D

Kõik õige, aga palgad saavad tõusta kui kogu ühiskond muutub rikkamaks. Meil on tegelikult palgalõhe pealinna ja muu Eesti vahel viimastel aastatel väga kiirelt kärisenud. Arvan, et see on veel suurem probleem kui välismaale minemine. Algul kolid Kuresaarest Tallinna ja siis mõted, et kui juba kodu maha jätad, lähen siis juba välismaale ja sinna need noored jäädavalt kaovadki. Ma ei tea, mida sa täpselt arstiabi all mõtled, aga ma küll ei ütle, et see olematu on. Loogiline, et suuremate probleemide ja operatsioonide puhul tehakse neid Tallinnas ja Tartus, sest tahes tahtmata ei ole väikeses kohas piisavalt praktikat, st nagu ei taha lennata praktikata lenduriga, nii ei taha ka kirurgi juurde, kes antud operatsiooni paar korda aastas teeb.

PS meedikud ja õed ongi ju oma õiguse eest seisnud jalgadega hääletades.  Ühiskond on rikkamaks muutunud ja ka nende palgad on tõusnud, samas Soome kolkakülas pakutavaga ei suuda need niipea konkureerida. Kõik väärivad suuremaid palju ja paremat elu, aga see ei saa mingile grupile tulla teiste arvelt.

sigala, ma saan aru, et sul on igav, aga kas peab seda oma rahakoti pealt tulenevat iba igasse teemasse genereerima?

Võttes aluseks su postituse Ryani teemas, kas ei peaks need töötajad kõrgemat palga nõudma, selle asemel, et turistidelt raha välja pressida? Kas sa ka kui mingit tööd teed, eeldad, et lisaks palgale peaks sulle veel klient korraliku summa maksma?
Jootraha peaks olema tasu hea teeninduse eest, mitte, et kui raha ei jäta, siis panema su mingisee haisvasse tuppa ja sülitame toidu peale ja paneme voodi pesemata linad ning jätame toa koristamata. Aga muidugi kui sigala on enne 20 taala visanud, siis kirtsutatakse 5 peale nina, 1 st rääkimata. St. selline suhtumine teeb karuteene teistele, kelle palk ei ole üle 8k kuus nagu "normaalsetel" inimestel.

Siis kirjutagi, et "normaalne piloot", mitte inimene.

Kõik on alati suhteline, võibolla mõni elab 1k palgaga palju paremini kui teine Londonis 5k. oleneb palju elamise jne eest maksad. 

"Tuleb teha valikuid, paremad oskused, rohkem koolitust, vastutusrikkam töö paremas ettevõttes, ehk vähem lapsi jne. "
Paraku nagu ütlesid, on elu ebaõiglane ja isegi kui kõike teha nagu soovitad, ei jagu neid kõrgepalgaisi töökohti kõigile. 
Sigala suhtumise pealt, peaksid kõik arstid välismaale tööle minema ja kodu maha jätma, sest normaalne inimene ju sellise palga eest ei tööta jne, õnneks enamus ei mööda kõike rahas.

" tänases vääringus aasta keskmiseks palgaks alla 100k euro, siis 8000 kuus, miinus maksud. Miks peaks üks normaalne inimene sellise töötasu eest midagi tegema? "

Pakun, et 95+% Eesti elanikest saavad vähem palka, pead neid kõiki siis ebanormaalseteks?

sigala kommentaarid on muidu päris head, aga seekord lööb see äriklassi reisija suhtumine välja. 165 ja odav? Paar klikki ja tripadvisori foorumis pakutakse kuskil 13k hinnaks. http://taxisrilanka.info/taxi_cab_to_from_Mirissa.html siin näitab ka alla 70 euro, seega Tokenil õigus.

teine huviline, ega seal suurt teha ei ole, mingi õhtu oli rannaalal turg, kus müüdi puuvilju ja muud nänni. Saab teha tripi kohe vastas olevale saarele, ise ei käinud. Kuna pealinnaga on bussiliiklus normaalne, siis ühel päeval käisime seal, jalutasime, ostsime üht teist vajalikku, sest pool pagasit tuli paar päeva hiljem. Meil oligi nii, et algul puhkasime ja saime päikese doosi kätte, teine reisipool sõitsime ringi ja matkasime jne. Lisaks siis Bassel on ilm palju pilvisem ja sajab rohkem, sest mägine ja püüab pilved kinni. Kui Gosieris säras päike, siis üle mere oli naabersaare kohal näha pilvemassiive.

Nagu eespool kirjutati, siis tegelikult ei olnud Telial isegi levi seal, reisi lõpupoole siiski kohati sai rääkida, sest teised samal ajal saarel olnud eestlased pommitasid Teliat igapäevaselt. Google mapsi soovitaks igaks juhuks kodus või wifis alla tömmata, siis saab ka offline hakkama, teid väga palju pole ja sildimajandus on olemas. Probleem oli Airbnb ööbimiste linkidega, absoluutselt kõik olid täiesti valed ja tuli vaeva näha, et kohti üles leida, eriti kui telefon ei tööta ja helistada ei saa. Aga kohalikud olid väga abivalmis ja helistasid ja aitasid, samas meil oli natuke prantsuse keelt tonkav inimene olemas, lisaks siis osa kohalikke panevad oma kreooli murret, millest mandri prantslased ka alat aru ei saa:D

IST võid jah leida, aga mitte oluliselt odavamalt, pole vist Tallinnast alla 115 viimase aasta jooksul silma hakanud, eelis oleks muidugi otselend. 

Pjotr, kuhu sul need piletid 138 eest on? Kui lõunasse Vahemere äärde siis pole küll mõtet paremat pakkumist oodata, st. suure tõenäosusega seda ei tule.

Kirjutasid Puerto-Rico kohta ja kommenteerisin seda.  Paljudes riikides on ka tuntud kaubamärkide esindajaks tegelikult kohalikud firmad. Abiks on liikluseeskirju mitte rikkuda ja reegleid järgida. Paraku on osades riikides, eriti Lõuna-Euroopas tihti vastupidi, väldi kohalikke kliendi tõmbamise peal väljas olevaid firmasi.

Seattle18 jutt on muidugi täielik jama. 

tripadvisoris on viimaste kogemuste teema olemas, mitu päeva peab olema, et tasuta viisa oleks, väljumistasud jne muu info. Kui keegi ise lähiajal käinud, võib muidugi kogemusi jagada. Ise pole veel otsustanud, kas minna Petrasse või jätta Jordaania eraldi reisiks.

ei näe, miks sa peaksid muretsema. Võta rahulikult ära. 

Lähemal uurimisel on tegemist mingi Hotels. comi kalaga või soodukaga, hotelscombinedi lehelt näitab ka seda pakkumist. Ilmselt peaks see hind olema inimese kohta, aga näitab 4 le. Kui niikuinii plaan seal ööbida, siis mis sul ikka kaotada on, võibolla maksta kohe hotels. comile ära ja halvimal juhul maksad õiget hinda.