Viimased kommentaarid

Bahama, Barbados, Kuuba, Dominikaan, USVI ja BVI on ikka suhteliselt turvalised riigid. Kõige rahulikum tundus Bahamal ja Kuubal, Barbados on väike ja ülerahvastatud, taskuvargaid on seal palju, Puerto Rico on turvalisuse teemal viimastel aastatel ohtlikumaks muutunud (riik on sisuliselt pankrotis, politseile ei jätku palgaraha), aga pimedas ei maksa kusagil üksi käia ja kui politsei ütleb, et mõnesse piirkonda ei tasu minna, siis tasub kuulata. Puerto Rico oli suhteliselt igav, teistel saartel on põnevam.  Meile sobisid kõige paremini Bahama ja USVI saared, kõik oli olemas või autosõidu kaugusel, turvaline ja ilusad rannad, samuti olid kõike võimalik rentida. Lapsed ütlesid, et Kuuba on lahe ja läheks tagasi, aga nemad ju sovjetiaega ei mäleta, aga üks huvitavatest Kariibi saarest on Kuuba küll, ilus ja lopsakas loodus, aga vaene ja mahajäänud riik, vaevaline oli ringi liikuda ja normaalseks eluks tuli kõvasti sebida ja järjekorras seista.  Ise alustaksin Bahamast või Virgin saartest.

Kiidan veel üht söögikohta, Siguldas Tobio sushi, lisaks maitsvale sushile  lubatakse koerad sisse ja tuuakse koerale kûsimata veekauss kûlma veega.

Kui ööbida apartmentides ja maamajades, siis koerte eest tihti raha ei võeta, hotellides enamasti võetakse.

Oleme Riversides olnud, spa on väike ja tagasihoidlik, saksa turiste oli tookord palju ja nemad riideid saunades ei kanna, teismelised ei tahtnud eriti paljaste inimeste keskel olla.  Muidu oli spa hubane, aga kui korraga on rohkem kui paarkümmend inimest, siis saunades on üsna kitsas.

Booking.com tuleb valikuks panna "lemmikloomaga lubatud" ja siis tulevad need majutused, kuhu võib koeraga minna. Edasi peab vaatama, kas peab kirjutama neile koerast või mitte, osad kohad võtavad raha, paljud mitte. Jurmalas on Lielupe Semarah, nemad lubavad koeraga, aga võtavad öö eest raha.  Palangal on Meguva Resort spa, seal on hea koeraga olla, palju ruumi ja jalutamise kohti.  Restoranidest rääkides,  kui sõidate autoga Läti poole, siis Ainazi tee ääres on restoran ja hotell Plavas, nemad lubavad koeraga nii hotelli kui restorani, saab nii õues kui sees istuda. Soovitan seda kohta, suurepärane toit ja teenindus. Riias on vähe restorane, kuhu ei lubata koeraga, seal ei ole meil kunagi probleeme olnud. Need restoranid, kus on väljas terrass, nemad lubavad alati seal koeraga käia. Suured kiidusõnad Ventspilsi linnale, see on üks koerasõbralikumaid kohti kus oleme Baltikumis käinud, palju hotelle kuhu lemmikuga minna ja need restoranid, kus oleme käinud, toovad küsimata koerale alati veekausi.

Bdsm - kust pärineb su info, et Qatar Helsingist ei lenda? Ma ei ole pausi märganud ja igal ajal saab lennata Maldiividele Helsingist, samuti mujale. Ma olen sel aastal nendega mitmeid reise teinud, pole mingeid probleeme, tavalises graafikus lendavad ja klienditeenindus töötab kiirelt, kohe vahetavad ja aitavad, kui on mingi küsimus.

Qatar Airwaysi puhul kirjuta neile otse klienditeenindusse ja nad vahetavad su pileti Helsingi vastu, saad Helsingist lennata. Ma reisin palju Doha kaudu, tõenäoliselt on sul jätkulend õhtul ja Helsingi lennukiga jõuad Male lennule edasi. Nad vahetavad praegu pileteid tasuta. 

Mina läheks, sest kuurordid on üsna tühjad, tee tervisekindlustus ja enamus Maldiivide saared on omaette ja ühe majutusega ja sa ei pea rohkem teistega koos olema kui õhtusöögi ajal ja sealgi võid paluda, et teid pandaks kaugemale istuma. Hetkel on nii vähe turiste, et enamus soovid täidetakse lisatasudeta.

Mina Aerofloti kindlasti ei ostaks, sest kolmandik Venemaa ettevõtteid seisab, nafta hind kõigub üsna kontrollimatult, koroona tippaeg ei ole kätte jõudnud ja Venemaa abipaketid on ühed viletsamad maailmas.

Emirates, Qatar, Finnair, Air France.  AirBaltic loodetavasti.

Kui enamus pereliikmed on pikka kasvu ja kaasas on veel lemmikloom, kuivab Eestis öömajade valik üsna kokku. Paljudel vooditel on otsad ehk pikem kui 1.75 seal magada ei saa, pikakasvulistele peredele turismitaludes kohti enamasti ei ole. Pikki teismelisi ei mahuta kuidagi mitu ühele diivanvoodile, nagu kipuvad majutusasutused tihti pakkuma. Lisaks olen Eestit iga nurga pealt poole oma elust näinud ja seetõttu Eestis puhkama ei kipu. Kui ilmaga samuti ei vea, siis 200 - 400 eurot öö eest toas lisandväärtuseta istuda on liiast. Eesti majutusasutuste valik on suurematele peredele peaaegu olematu.

Kirjutasin mitmesse Jurmala ja Palanga spasse, hotellid tehakse varsti lahti ja saab juba juunisse broneerida, aga spade avamise kohta lubasid ei ole ehk võib juhtuda, et hotell on lahti, aga spad kasutada ei saa. Oodatakse otsuseid. 

Millal Poola oma piiri lahti teeb, keegi on kuulnud?

Jälgin teemat, sest oleme perega käinud igal suvel reisil, aga praegu veel ei riski lennupiletite ostu ega autoreisi planeerimisega. Võib-olla pääseb lähiriikidesse aga kui tekib võimalus, läheks lõuna poole. Vältides muidugi rahvarohkeid kohti ja turismiatraktsioone, me liiguks ainult loodust imetledes ringi, seetõttu tuleks rohkem autoga arvestada. Lennuk on mugav, aga mõte, et pean istuma võõrastega kinnises ruumis mõned tunnid, praegu eriti ei ahvatle.

Kas arvate, et juunis ja juulis pääsevad turistid Poolast läbi, et saate autoreise planeerida sealt läbi sõites? Hetkel ei taheta isegi seal töötavaid inimesi teistest riikidest sisse lubada, kuidas peaks kuu aja pärast turistid läbi pääsema?

See viimane link on kena turundusjutt Uibo poolt, aga mina sellele ei panustaks, sest ei ole teada, kas, kuhu ja millal lende tehakse, samuti peab olema tagatud rahastus, mida ilmselt oodatakse riigilt. Reinsalu on otse välja öelnud, et Eesti riigil võimekus puudub, et igast nurgas eestlasi koju tuua.

Ma soovitaks, et küsige Qatarilt, kas nad muudaks Dohast lennu Arlanda asemel tasuta Helsingisse, siis on teil märksa lihtsam laevaga koju tulla.  Põhjendage, et Arlandalt lõpetas AirBaltic lendamise. Rootsi on kriisipiirkond mitmetele riikidele, nende kolme päeva jooksul võib olukord veelgi keerulisemaks muutuda.

Qatar Airways pakub vahemaandumisega Dohas Helsingisse lende, nendega saaksite kiirelt tagasi. Qatari lennufirma lendab Helsingisse tavapäraselt, sest Soomes ei ole suurt viirusepuhangut, aga see võib tundidega muutuda. Me olime Langkawil eelmisel nädalal ja juba siis olid suured reisipiirangud paljudesse riikidesse.

https://reisijuht.delfi.ee/news/news/koroonaviirus-ja-lennuhinnad-kuhu-edasi-lennupileteid-pakutakse-juba-tasuta?id=89192471

Ei imesta, et AirAsia pakub peaaegu tasuta pileteid, alles eelmisel nädalal oli Langkawi nii tühi, et tundus kummitusliku saarena, kust on inimesed pagenud.  Pantai Cenangis oli veidi liikumist, kuid SkyCabis, mille kohta olid jaanuaris netis kommentaarid, et järjekorrad on 2,5 - 4,5 tundi, oli pärastlõunal peale meie ja töötajate treppidel ainult üks ahv, kes prügikastides sobras ja jäätisepabereid nagu pähkleid lüdis. Ühe restorani omanikuga suheldes selgus, et toidukoha on käive langenud 80%. Veidi parem oli olukord Koh Lipel, kuid Hiina turistide passikontrolli aken oli kinni ja hiinlasi me saarel ei kohanud. Turismisektoris on hetkel üsna kehvad ajad ja lähikuul ei paista miski paranevat, sest riigid sulgevad piire erinevate riikide turistidele ja isegi julgemad mõtlevad, et kas peaks tasuta minema kui tagasisaamine on keeruline ja kulukas.

Mis puutub viirusesse, siis meie väikesaartel oli rahulik, alles siis kui Itaalias puhang tekkis, vaadati eurooplastele veidi teise pilguga, aga kuna temperatuuri mõõdeti kõigil ja turiste oli vähe, siis võtsid enamus kohalikke rahulikult. Pigem muretseti töökohtade kaotuse üle kui viiruse leviku üle.

AirBalticul on infonumber 6 610 819 kus vastatakse eesti keeles, alustaks neist. Kui nemad ütlevad, et ei saa aidata, et pead vahendajaga ühendust võtma, siis saada kiri Momondosse. On võimalik siiski variant, et AirBaltic pakub edasilükkamist või plaanivad su nädalavahetuse lennu tühistamist, siis saad rohkem infot juba lennufirmast. Kui nemad ütlevad, et kuidagi aidata ei saa, siis pead asjad vahendajaga korda ajama.

Purjus inimesi ei võetagi lennukile ja kui satuvadki, siis enamasti eemaldab kapten nad enne õhkutõusu. Ma ei ole oma mitmesaja tehtud lennu jooksul lennukis ühtegi purjus inimest kohanud. 

Imikute kaasavõtmine on õigustatud kui tegemist on vajaliku reisiga, puhkusereisidele imikute kaasavõtmist ma mõistlikuks ei pea ja mida rohkem reisin, seda enam arvan, et neljanda eluaastani ei ole laste kaasa võtmine puhkusereisidele laste suhtes õiglane. Võiksin välja tuua reisikogemuste tõttu vähemalt paarkümmend põhjust, miks ei ole mõtet alla 4-aastasi kaasa võtta, olen neid varem üles loetlenud, aga eelkõige peaks lapsevanem mõtlema lapse mitte enda heaolule, mitte ainult lennukis. Toon ühe näite, kuidas võib üks sõit reisi rikkuda. Mul on täna võtta värske kogemus, kus kasutasin praami ja kui väljas oli 34 kraadi, siis praamil vaevu paarkümmend soojakraadi, endalgi jalad külmetasid, aga poole tunni pärast oli lapsi aevastamas ja köhimas rohkem kui paar, sest konditsioneer puhus otse peale ja kinnisest praamist pääsu ei olnud. Koroona viiruse tõttu mõõdeti kõigil mahatulijatel temperatuuri, ma ei näinud, et kedagi võeti kõrvale, aga üks sõit võib kogu reisi rikkuda. Sama võib juhtuda lennukis, näiteks Emirates lennukites on enamasti jahe ja isegi täiskasvanutel on raske terveks jääda, rääkimata lastest.

Gripivaktsiini puhul tuleb arvestada, et vaktsiini töötatakse välja 9 kuud ja selle aja peale viirus muteerub ja järgmise hooaja jaoks toodetud vaktsiin ei pruugi toimida. Info pärineb TÜ tervishoiu instituudi uurimustööst "Riskirühmade gripivastase vaktsiinide kulutõhusus" ja minu arst kinnitas, et kui gripivaktsiin seetõttu ei toimi, siis on tegemist teise tüvega ja neid tüvesid võib igal hooajal isegi neli-viis olla, aga vaktsiin aitab ühe-kahe vastu. Kui tulebki välja koroonaviiruse vaktsiin, siis see ei pruugi kiiret leevendust tuua, sest turule tuuakse see toorelt ja ilmselt kõrvalmõjudega, nagu juhtus seagripi vaktsiini puhul. Aitab tervislik ja c-vitamiini rikas toit, käte pesemine ja desinfitseerimine, vältida tuleks rahvamasse ja säilitada normaalne närvisüsteem, paanika tekitamine ainult nõrgendab tervist.

Me oleme nüüd mõned päevad lastega Malaisias olnud ja siiapoole teel olles Vantaa lennujaamas paistis, et maskide kandjad on ainult Aasia turistid. Doha lennujaamas ei saanud üldse aru, et vähem oleks turiste, lennujaam oli tohutult ülerahvastatud, aga hiinlastest hoiti eemale, et kui suurem turismigrupp saabus, keda väliselt võis Hiina grupiks pidada, siis rahvas tegi neile ruumi, kuigi ei olnud eriti vaba ruumigi, seetõttu see silma torkaski. Lennukis ei kandnud keegi maske, ainus maskikandja oli Malaisias passikontrolli töötaja, aga kahjuks kirurgimaskiga, nagu 99% inimestest, keda nägime maske kandmas, klapiga maske võis ühe käe sõrmedel üles lugeda.  Kohapeal hotellis küsiti kolm küsimust, et kus riikides olime ja mida tegime viimased 14 päeva, aga Helsingi lennujaamas check-ini tehes pidime samadele küsimustele vastama, see oli tavapärasest erinev.  Me pesime hoolega käsi ja igal pool pakuti tasuta käte desinfitseerijat, muus osas eriti viiruse teemal midagi silma ei torganud.

If Kindlustuselt järgnev vastus

Kui epideemia kuulutatakse välja siis kui Te viibite sihtkoha riigis, siis on tegemist kindlustusjuhtumiga. Kui Te aga reisite sinna peale epideemia välja kuulutamist, siis ei ole tegemist kindlustusjuhtumiga.

Minu lemmikuid on läbi aastate Guatemala, Kasahstan, Shangai, Kuuba, Alaska, Ameerika raamatud on kvaliteetselt ja tempokalt kirjutatud, aga parimaks pean Tiit Pruuli Minu Maailm, hästi sisutihe ja huvitav. Rahulikult võib vahele jätta kõik Tai raamatud, Normeti Tenerife, Dublini, Las Vegase, Viin ja Bali, need ei pakkunud elamust.  Hea teema, ma läksin soovituste peale Minu Aasiat, Tartut ja teist Tenerifet tellima:)

1,5 - 2,5 tundi autoga, aeg oleneb mis päeval ja kellaajal sõidad, neljapäeval on ummikud, teistel päevadel on rahulikum.  Üsna sirge tee kiiruskaameratega, lihtne sõita.

Improved, kui oleksid ise hotellipidaja teeksid ilmselt samamoodi:). Kui hotell on tühjavõitu, siis kogu personali pole mõtet tööl hoida, odavam on tellimuse peale hommikusööki teha ja see klientidele erilise teenusena välja pakkuda.  Suure hommikusöögi suhtes on mul kahetised tunded, saan aru, et on tervislik hommikuti korralikult süüa, aga ma ise ei suuda endale kuhja sisse kühveldada, vaid võtan seda kui meeldivat võimalust, et keegi teeb mu eest kohvi ja omleti valmis, lõigub puuvilja ja ma ei peagi perele süüa tegema. Meil on peres neli meest, kellest osa on täitmatud teismelised, hotell võib hommikusöögi kasvõi puu alla serveerida, niikaua kuni mina seda valmistama ei pea, olen ma kõigega rahul:)

Meie sovjetiajast väljunud eestlased oleme viiruste suhtes üsna külma närviga, aga ameeriklased on iga uudise peale paanikas, ilmselgelt on meedia suhtumine tekitanud ka teistes turistides soovi individuaalsete valikute järele ja hotellid püüavad kiirelt kohanduda.  Turismisektoris on igal juhul keerulised ajad.