Lähiajal Türki?

Tere! Kas keegi siin on reisimas lähiajal Türki? Piirid peaks vist avanema 15. augustil, reisikorraldaja sõnul on Türgi reise broneeritud nii suve lõppu kui sügisesse (paljud neist kevadel ära jäänud reisid), aga reisikorraldajal vist muu jutt olla saakski.. tahaks päriselt teada, kas keegi on plaaninud sinna tuleval hooajal reisida, kas praegu oktoobrisse broneerimist peate mõistlikuks? Seda ei tea keegi, kas piirid sel ajal lahti on, aga reisikonsultant muidugi kinnitab, et saab alati edasi lükata/valida uue reisi sama hinna eest vms. Kui optimistlikuks peate, et reis oktoobris ka tegelikult toimuks, jagage mõtteid, aidake otsustada

Seda, kas Türgist tulles peab jääma 14 päevaks eneseisolatsiooni otsustab meie jaoks tõenäoliselt ELi Nõukogu. Seni pole Eesti teinud ühtegi iseseisvat otsust selle kohta, et lisada nimekirja mõni ELi või EMP väline riik.

Türgi on muidu turismile avatud ja liinilennuga võid vabalt minna. Tagasitulles pead lihtsalt seda 14 päeva reeglit Eestis jälgima. Kui mõtled reisikorraldaja tšarterlendu, siis ma isiklikult ei ostaks midagi enne, kui Türgi on lisatud meie nimekirjadesse. Kui seda ei teha, siis jäetakse lennud lihtsalt ära. Edasi lükata ja muuta nende valiku piires muidugi saad, aga raha tagastama kuulduste järgi need Eesti kaks suurt korraldajat ei hakka hoolimata seadustest, reeglitest jne.

Meil sõpradega on edasi lükatud aprilli Türgi reis, peaksime minema nüüd 1-8 oktoober. Tuusik andis infot nädal tagasi et hetkel on kõik reisid kuni augusti lõpuni tühistatud. Pean võtma nädala pärast uuesti ühendust, siis saan rohkem infot, kas ja mis edasi.