Laste turvatoolid Tais

Tere,

plaanis on reisida kuu aja pärast Taisse (natuke Bangkok, aga põhiliselt Krabi vms. piirkonna rannad). Kuna kaasas on 2,5a laps, siis küsimus autosõidu turvavarustuse kohta: kas sealsetel taksodel/grab juhtidel on autos turvatool olemas või tuleks ise kaasa võtta?

Parmat,

Margus

Kahjuks pole ühtegi lapse turvatooli Tai taksos/bussis silmanud (Phuket/Krabi piirkond). Taksodes on sildid, et turvavööde kasutamine on kohustuslik ja selle nõude mitte täitmisel ähvardab trahv, kuid paraku on nii mõneski sõidukis turvavööd sellised suvalised soolikad, mida enam reguleerida ei saa ja lihtsalt pannakse peale kohustuse pärast, aga turvalisusega pole seal midagi pistmist. Peamised nn.linnataksod on tuk-tukid ja nendes pole turvavarustust üldse. Kui broneerite ööbimise, siis tasub küsida ka majutusasutuselt, et kas neil on pakkuda lapse turvatooli. Ao Nangis oleme lastega reisides olnud Lux Family Villas, kus on mugav tasuta transfeer linna/randa/turule ja tagasi (ülisõbralik suhtumine ja üks tore härra kes igapäevaselt seal toimetab ja on bussijuht, tema on sündinud Eestis). Neil on majutuskoht väga läbimõeldud lastega perede majutamisele- mänguväljak, mugav bassein basseinimänguasjadega, telekamängude tuba. Usun, et neil võiks ka turvaistmed olemas olla.

0
0

Ohutusnõuded sealmaal tiba teistsugused kui meil , näiteks Bangkoki taksos - uuel Toyota Corollal olid tagumised turvavööd ära lõigatud.

Hotelli transfeer ei pidurdanud kui kari koeri teed ületas, olime kõik shokis, autojuht küll pärast üritas väita, et ega nad alla ei jäänud.

Tuk-tukis ei saa suurt vist midagi ohutuks pidada- järsk tagasipööre üle kuu rea polnud harv nähe.

Aga neil kujuneb see kõik kuidagi iseenesest ja eurooplane harjub ka mõne päeva jooksul

1
0

Tai on muidu igati tore ja turvaline riik, kuid liikluskäitumine ja -ohutus on allapoole igasugust arvestust. Samad kogemused kui avo888' l. Tais ära arvesta sellega, et kui oled vöötrajal, siis on sul eelisõigus teed ületada. Tihtipeale sai pärast kergendatult hingata kui üle laiema vöötraja koos lastega lippasin ja lõpuks tervena kohale jõudsime. Kuna liigume Tais alati palju kohapeal ringi, siis alati olen näinud paari laibakotti, suuremat avariid ja rolleriga külje maha pannud liipavaid turiste. Tore, et mõtled juba eos lapse turvalisusele liikluses!

1
0

Bangkok ja üldse terve Tai on meeletu liiklustihedusega, seal ei saagi kehtida mingid vöötrajad (aga erinevalt mõnes naaberriigist nagu Vietnam foorid ja foorituled siiski kehtivad), vaid teeületamine toimub silmside, teineteisemõistmise ja koostöö tulemusena. Liiklussurmade arv on Euroopaga võrreldes siiski kohutav.

Lasteistmed muudeti Tais 2022. aasta seadusega kohustuslikuks, aga ei, keegi pole neid seal põhimõtteliselt näinud üheski taksos ega Grabis. Kohalik taksoäpp on seal Grab, tasub installida ja töökorda sättida - ei välista võimalust, et seal võib olla mingit child seatiga autode alajaotus - või et kui pidevalt tellida mingeid kaks korda kallemaid Premium või Luxury autosid, siis on parem lootus lasteistme olemasolule. Odavates ja tavalistes autodes kohe kindlasti pole midagi sellist.

2
0

Võin ka kinnitada eelpool kõnelejate sõnu.

Olles ise näiteks Bangkokis vähemalt sadakond korda erinevate taksode/Grabiga/Uberiga (mis enam vist ei ole Tais saadaval)/isegi Boltiga sõitnud, pole ma ka kordagi näinud ei autos ega pagasnikus mingit turvatooli. Aga eksisteerib tõesti (õrn) võimalus, et mõne firma äpis on võimalik ettetellitud transpordi korral selline luksus isegi saada. Küll aga Boltil sellist kategooriat kindlasti ei ole. Tänase seisuga on seal äpis sellised kategooriad: Economy, Taxi, Bolt, Ladies, Comfort, XL ja Motorbike.

Vaatasin Grabi ka üle ja seal ei paista ka sellist kategooriat kusagil (valik on küll Bolti omast laiem, hõlmates ka Assist, Pet, SUV, VAN, 6-Seat, kuni 7-päeva ettetellimine jm.). Ei ole näha ka mingit nupukest lisade tellimiseks.

Võimalik, et peale seaduse muutmist asjad muutuvad mingi aja jooksul. Aga seaduse kehtima hakkamisest on möödunud alles alla poole aasta ja see on ju Tai...

Ja sebrad on Tais vaid musta asfaldi ilustamiseks maha maalitud. Samas aga jah, kui vaatad juhile otse silma sisse, võib juhtuda, et ta lausa naeratab ja annabki sulle teed tänava ületamiseks. See on aga pigem siiski erand kui reegel.

Määrib ehk ka märkimist, et lastetooli kohustus on Tais alates eelmise aasta septembrist ja kehtib alla 6-aastastele VÕI nendele, kes on pikkuselt alla 135 cm (jah, just nii). Trahv on kuni 2000 THB.

Kuni 2017 aasta märtsini võis Tais autoga sõites kinnitada ainult esiistme turvavöö (sellest ehk ka need mahalõigatud turvavööd) ja peale seda on turvavöö kasutamine kohustuslik olnud ka tagaistmetel. Erandiks need sõidukid, millele ei ole tehases tagumisi turvavöösid pandudki (nt. tuk-tuk).

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased