Viimased kommentaarid

@ Korsten

Sinu loogika ei klapi. Sellisel juhul peaks see 5mm paksemate seintega kohver ka kaaluma teisest oluliselt rohkem. Siiski on mõlemad täpselt ühe kaaluga.

Ja miks üldse peaks tehtama nii paksu seinaga kohvrit?

Polükarbonaat (PC) on piisavalt tugev ja elastne ka ilma sellise mõttetu paksenduseta.

Kas keegi seletaks mulle ära, kuidas on see võimalik ja millest tingitud:

American Tourister Modern Dream Spinner (4 wheels) green 55 cm

55x40x20

35L

American Tourister Jetglam Spinner (4 wheels) plum 55 cm

55x40x20

40L

Selliseid näited on küll ja veel.

Mahub ju:

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/baggage/priority-and-2-cabin-bags

Priority & 2 Cabin Bags gives you the benefit of boarding the plane via the Priority Queue and carrying your small personal bag (40x20x25cms) and 10kg wheelie bag (55x40x20cm) with you on board.

Sa surusid ehk sinna "small personal bag" raami seda kohvrit?

Aitäh kõigile.

Sain häid mõtteid.

kohvrid1 jätan praegu valikust tõesti välja. Paistab, et on oluliselt soodsamaid ostuvõimalusi.

Ise vaatan Euroopa (rendiauto)reiside jaoks 55cm polükarbonaadist kerget käsipagasi kohvrit, mis lipsaks peale teiste lennufirmade ka Ryanairi mõõdukasti sisse.

Pikamaareiside jaoks on olemas 77cm American Tourister ja muudetava mahuga seljakott käsipagasiks.

Huvitav on see nähtus, et 55cm ja 77-78cm kohvrite hind ei olegi suurusjärgu võrra erinev.

Ja teine nähtus, mis tundub imelik, et ühesuguste välismõõtudega kohvrid (nt. 55x40x20) on seest vägagi erineva litraaziga. Kuidas see küll võimalik on? Vahe on isegi kuni 6 liitrit (33L vs. 39L).

@ Velle

Ja kõik selle info suutsid nii lihtsalt ära mahutada ainult ühte pisikesse lausesse.

Võimas.

Ausalt öelda ei saanud ma suurt midagi sellest tekstist aru. Ei tea, kas hilise kellaaja pärast või on siin ikka mingi muu põhjus (näiteks täpitähtede puudumine, hulgaliselt kirjavigu ja seosetu mõte). Pigem kahtlustan seda viimast varianti.

Aga oletan, et tahad omale saart osta.

Ja palun:

https://www.sothebysrealty.com/eng/sales/int/private-island-type

https://www.privateislandsonline.com

Vali aga välja. Ja tuld!

P.S. Tänapäeval on võimalik täpitähti pea igale telefonile, läpakale, tahvlile ja lauaarvutile külge pookida. Ei ole ju mingi raketiteadus (no vähemalt minu arvates). Nii palju võiks ju austada neid, kellele kirjutad.

@ kaduja

Miks tagasi vaja?

Sa pidid ju üheotsamees olema.

@ kaduja

Kui me siin kõik oleme kohe-kohe üksteist sööma hakkavad ja pimeduses istuvad lollid, lambad ja vaimuvaesed, siis miks sina küll siin foorumis oled ja meilt aga head nõu küsid? Sa paistad ju ise ikka hulga maad targem olevat kui meie kõik kokku.

Vast saaksid asjalikumat nõu näiteks hoopis Delfi kommentaariumis? :)

Minu isiklik arvamus on, et sina oma suhtumisega ei saa mitte kusagil välisriigis 20 aastat rahulikult elatud. Ilmselt juba paari kuu järel lennutataks sind mis iganes kohast kestvate ovatsioonide saatel minema.

P.S. Huvitav, kas Gruusias peale kollase päikese ja rohelise muru selles murus ikka seened ka kasvavad?

Hehe... kaduja ikka siin veel?

Pidid ju ammu juba läinud olema siitmailt.

Soovisin siis isegi head teed sul minna.

Sööd oma sõnu?

----------

/kaduja    11. märts 23:36

Mina ootan praegu, et kool läheb karantiini, siis loodan lapsega sõita paariks-kolmeks nädalaks rahulikult Hispaaniasse puhkama. Vaatasin just välja endale mägedesse väikese villa koos basseiniga. Igatahes on seal päikese käes päris mõnus seda viiruse paanikat üle elada, kuna hinnad on ikka uskumatult odavad. Ise aga saan seal oma tööd teha stressivabalt ja basseini ääres istudes. Kui see on kriis, siis sellist kriisi mina soovingi. Superhea aeg rahulikult saabuva majanduskriisi eel oma asjad üle vaadata. Tänan kõiki paanitsejaid./

Kas ei oleks mõistlik panna teemale pealkiri, mis kasvõi natukenegi sisu olemust kajastaks?

Näiteks "Auto rentimine Venemaal" või midagi sellist?

Praeguse pealkirja järgi ei tea keegi absoluutselt, mis sisu teemat avades sealt vastu vaatab ja kas ta sellega tutvumisest üldse huvitatud on.

See, mida ma siin just praegu lugesin ja nägin...

Proovin selle ühe sõnaga kokku võtta.

VÕIMAS!

Ja minu küsimus:

MILLAL (mitte "KAS") ilmub rikkaliku pildimaterjaliga raamat sellest äärmiselt ainulaadsest reisist???

Mina oleksin raamatupoes esimeste hulgas seda nõutamas.

Selline julgus, minna 8 euroga mitmeks aastaks reisile, kõik need läbielamised ja emotsioonid, läbikulunud tossutallad ja kohalike toetav kaasaelamine ...

See lihtsalt väärib (ilmselt mitmeköitelise) raamatu kirjutamist.

Siiralt - tunnen kadedust.

Ei usu, et ma ise oleksin võimeline midagi võrreldavat ette võtma. Aga väga tahaksin küll.

Kindlasti soovin edu ja jõudu tulevasteks jalutamisteks!

Sellepärast, et sul on esmavalikuna praegu krediitkaart/deebetkaart.

Vajuta sinna, kus on kirjutatud "fast transfer" koos linnukesega ja saad valida ka teisi variante ("easy transfer", "low cost transfer").

@ sebin

Kui soovid tingimata raha saata oma krediitkaardilt, siis on muidugi saatmine kallim. Pangakontolt aga on see täpselt nii palju, nagu ka enne kirjutasin.

Linnukese koha pealt ma ei mäleta. Hakkasin Transferwisega summasid liigutama juba mitu aastat tagasi ja võib-olla tõesti tegin siis kuhugi mingi linnukese ka. Aga igatahes peale seda on raha Tai panka alati laekunud kenasti Tai baatides.

Ma ei ole kordagi kasutanud krediitkaarti raha saatmiseks vaid alati pangakontot. Ja on see linnukese tegemine siis nii keeruline?

Ega pole ju nagu ka suurt mõtet Taisse eurosid saata?

P.S. 20 sendi osas oli jutt ju hoopis sinu kodupanga võimalikust teenustasust (Swed, SEB vm.) Euroopa sisese pangaülekande eest. Transferwise "fee" on hoopis teine asi. Seda tuleb alati raha saates nii või naa maksta.

Olen ise korduvalt kasutanud Tai ja Eesti vahel rahade liigutamiseks Transferwise teenust ja ei ole kordagi probleeme olnud. Saaja konto asub samuti Bangkok Bank'is.

Hetkel on 500 euro Taisse saatmise teenustasuks 4.60 EUR ja 1000 euro saatmise teenustasu 7.68 EUR.

Ei usu, et mingi panga teenustasu (mõlemale poolele kokku) sellest väiksem oleks.

Iseenesest on see tänuväärt projekt ja reisipiirangute ajal ajab asja ära küll.

Mis mind aga nende videote juures häirib, on kalasilma (fisheye) moonutav efekt.

Oma silmaga neid kohti nähes ei teki seda tunnet, et mõni kõrge, Pisa torni moodi tugevalt kaldu olev sammas sulle kohe-kohe pähe kukub.

@ anaakel

Mida see info siis annab?

Itaalias on kogu elanikkonnast suitsetajate protsent samuti 24. Siis pole ju midagi imelikku, et ka surnutest on 24 protsenti olnud suitsetajad.

Näiteks Prantsusmaal on suitsetajate protsent 2017. aasta andmetel Itaalia omast tunduvalt suurem (36 protsenti 24 vastu). Elanikkonna keskmine vanus on ka üsna sama (41,4 Prantsusmaa, 45.5 Itaalia). Ometi aga on seal fataalsete koroonajuhtumite suhtarv Itaaliast oluliselt väiksem.

Eesti on Itaaliaga suitsetajate protsendilt praktiliselt samal tasemel (23 protsenti 24 vastu). Siis ei saa ju öelda, et Itaalia on rohkem suitsetajate maa kui Eesti. See 1 protsent võib ka nn. "mõõtmisviga" olla.

Europe smoking rates by country, 2017

Soome keelab pühapäeva südaööst pendelrände Eestist

Neljapäeva hilisõhtul otsustas Soome valitsuse kriisikomisjon keelata tööpõhise pendelrände Eestist. Otsus jõustub pühapäeval 22. märtsil kell 00.00.

Otsus puudutab kõiki, kelle alaline elukoht on registreeritud Eestis, aga töökoht on Soomes. Sellised inimesed peavad nüüd valima, kas nad soovivad jätkata töötamist Soomes või pöörduda tagasi Eestisse.

Neil Eesti kodanikel, kelle elukoht on registreeritud Soomes, on endiselt võimalik Soome siseneda, kuid nemad peavad jääma pärast riiki saabumist 14 päevaks kodusesse karantiini.

@ Markus Laulasmaa

Praeguses olukorras soovitaksin küll (kui vähegi võimalik) mitte kasutada piletite ostmisel vahendajaid. Vahet pole, kas Tickets, Mytrip või mis iganes muu.

Lennufirmadega otse on kindlasti kiirem ja probleemivabam tegeleda võimalike muudatustega reisiplaanides. Neid muudatusi võib aga praegusel ajal ette tulla tihti. Isegi kui pileti hind tuleb veidi kallim, säästad ilmselt kõvasti närve.

Soome kuulutas välja eriolukorra ja plaanib piiri sulgeda alates 18. märstist.

Otsus ei ole veel lõplikult kinnitatud.

Finland closes schools, declares state of emergency over coronavirus

"Authorities have set in motion preparations to close the country’s borders. Passenger traffic to Finland is to be suspended as soon as possible, with the exception of returning Finnish citizens and residents."

Turistid riiki sisse enam ei saa:

"no tourists or foreigners will be allowed to enter the country"

aga riigist välja ikka pääsevad:

"...all government and private premises would be closed during the movement control order, except for essential services such as utilities, telecommunications, transport, banking, health, pharmacies, ports, airports, cleaning and food supplies."

Kui äkki varsti ka sealtkaudu enam Eestisse ei saa, siis ehk on mingil moel abi sellest:

Nordica tütarfirma on valmis Euroopa piires kaasmaalasi Tallinnasse tooma

@ Chill

Buying a SIM Card in Mexico Guide

Amigo Óptimo plus sin fronteras

500 MXN: 13 GB regular data and unlimited data for Facebook, Twitter, Instagram, and Snapchat, to be used in Mexico only, valid for 33 days. Activation: lnt500

Eesti piirab ajutiselt Schengeni sise- ja välispiiri ületamist ning taastab piirikontrolli alates 17. märtsist.

Eestisse pääsevad edaspidi vaid Eesti kodanikud ja Eesti elamisluba või elamisõigust omavad Eesti elanikud, sh nn halli passi omanikud. Samuti need välisriigi kodanikud ning need välismaalased, kelle pereliige elab Eestis.

Samuti on erandiks rahvusvaheline kaubavedu ja elutähtsat teenust osutavad inimesed.

Eesti riiki tohivad transiitkoridorina läbida välismaalased, et jõuda oma koduriiki, juhul kui neil ei ole COVID-19 haigusnähte.

Samast kuupäevast peavad kõik Eestisse sisenejad jääma kaheks nädalaks isolatsiooni.

Riigist väljumise keeldu ei kehtestatud.