trip-krainetrip-ukraine-dark
Lastega Soome mäesuusatma - palun soovitusi

Tere!

Plaanis minna lastega Soome mäesuusatama. Palun soovitusi, kas 4 ja 3 aastasel on ka mäele asja? Kodus küll tavaliste suuskadega tatsavad rõõmsalt ringi. On mingeid muid vahvaid tegevusi ka lastele suusakeskustes? Ja kas suusad tasuks Eestist laenutada või soomes kohapealt?

tänud kõigile, kes kogemusi jagavad!

Oleneb, kui palju viitsid ise nendega tegeleda. Minu omad said esimest korda mäesuusad alla 3-aastaselt, aga tuleb tõdeda, et esimesed 2 aastat oli nende tasemeks a la Himose madal titeküngas ja sinisel nõlval minul kahe jala vahel laskumine. Suusakeskustes on kindlasti ohtralt kelgutamiskohti, mis neile ka palju rõõmu pakuvad. Suuskade laenutamise kohapealt tuleb võrrelda kodukatel hindu ja mõelda, mitu päeva neid suuski ikka tegelikult laenutada plaanis/vaja on

Käisime Rukal, kui noorem tütar oli 3,5-aastane ja sai suusad alla. Esimesed päevad olime titemäel, viimased paar-3 tulime vaikselt ka pikematelt laugematelt nõlvadelt alla. Algul soovitan trakse kasutada. Ruka oli meile alustamiseks paras. Sealkandis Kuusamos on suur veekeskus olemas. Lisaks sai Rovaniemis Jõuluvana juures käidud, põhjapõtru uudistatud, nii et see reis on lastel siiani meeles - superelamus. Aasta pärast läksime Ylläsele ja seal tulime juba terve perega ülevalt mäest alla nädal aega jutti. :) Oleme suusad alati kohapealt laenutanud, traksid samuti sealt. Kiivrid ja saapad ostsin siit, need on kõvasti vatti saanud ka siinsamas Kuutsemäel käies. :)