trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Tänud vastajatele! Olen ise ka alati Swedbankis reisikindlustuse teinud, ent kogemus kahjujuhtumite osas puudub. Neil ei lähe suusareis ohtliku tegevuse alla, kui sõita tähistatud radadel, aga on võimalik spordireisi lisakaitse võtta, mis katab nt. rendivarustuse kahju. 

Seesamil läheb igasugune mäesuusatamine ohtliku tegevuse alla, ent kuna neil on hetkel reisikindlustus -25% sooduskoodiga trip2020, tuleb hind veidi soodsam, aga jään ilmselt Swedi juurde, neil on ka meditsiiniabi hüvitislimiit kõrgem.

Kuidas on kogemused Swedbanki ja Seesami reisikindlustustega? Hetkel on mõlemal sooduskampaaniad ja hind oluliselt odavam kui nt.Salval. Vaja 10 päevaks suusareisile ja mõlemal juhul arvestasin sisse ka lisakaitse (Swedil spordireis ja Seesamil ohtlik tegevus harrastusena).

BTAst käin kaarega mööda, ei ole olnud meeldivat kogemust nendega.

Sai just perega tehtud aprillis autotripp Põhja-Itaaliasse, vahepeatusega Viinis. Start kl 8.30 (ei ole hommikuinimesed) Tallinna lähistelt, õhtul kl 21 Varssavis. Peatusi mitu (iga paari tunni järel), umbes 20min pausid. Sõitsime mehega vaheldumisi, 500 km/nägu. Varssavis õhtusöök, öö ja start järgm päev kl 12, õhtuks kl 21 Viinis, koos peatustega.

Pariisis olen alati eelistanud apartemente hotellile, valik suurem, hinnad soodsamad ja enamus taskukohaseid hotellitube on seal, nagu suurlinnades ikka, riidekapisuurused. Lastega (3) olime mõned aastad tagasi okt lõpus ühes suuremas apartmendis, mille elutoast avanes vaade Eiffelile. Tornil olid siis juba jõulutuled ka peal, niiet igaõhtune vaatepilt vilkuvate tuledega tornist naelutas nad pea tunniks aknale ja jättis kustumatu mälestuse. Pane Airbnb otsingusse nt Eiffel Tower, näed saadaolevaid variante. Metroopeatus oli lähedal, ent enamus kohtadesse läksime jalgsi ja ühe päeva liikusime laevaga Seine jõel, need peatuvad enamuse olulisemate vaatamisväärsuste juures, näeb rohkem, jõuab rohkem. Ja ega 3 päevaga Pariisis palju jõuagi. :)

Lihtsalt vahemärkusena, et vähemalt liikluskindlustusjuhtumi osas on mul BTAga isiklikult värske kogemus, mille põhjal soovitan sellest kindlustusseltsist suuure kaarega mööda käia. Ei vaevu nad suhtlema, on ise väga raskesti kättesaadavad ja hüvitise maksmisest üritavad kõikide vahenditega kõrvale hoiduda.

Käisime Santorinil sept 2016, nädal aega. Lennu võtsime Aurinkost, mugav otselend, hind oli ka ok. Muu orgunnisime ise, ööbisime Kamaris mõnusas väikses basseiniga hotellis (Bookingu kaudu), 100m rannast ja restoranidest. Kohapeal sai nii bussiga sõidetud (Kamari-Fira-Oia), jalgsi matkatud kui üheks päevaks ka rendikas võetud (väike kabrio Fiat 30eur), et kogu saarele tiir peale teha.Santo Winery - maitsvad veinid, ilusad vaated, saab nii kaasa osta kui tellida (veini, mitte vaateid :)).Vabaõhukino Kamaris - unustamatu elamus, soovitan!Söögikohtadest katsetasime ehedaid Kreeka kööke, enim meeldis Koralli restoran Kamaris - hubane väike pererestoran maitsva toidu (ja ouzoga :)), väga meeldiv teenindus. Omanik tänas uksel kättpidi kõiki lahkuvaid külastajaid. Koht oli ka koguaeg täis, broneerisime laua eelmisel õhtul, tipphooajal tuleb kindlasti ette reserveerida.Teised restoranid olid suht tavapärased, eriti rannaäärsed, nö.sisseviskajatega - nendesse enam ei lähekski. Kõrged hinnad ja olematu teenindus.Päikeseloojang Oias - ei midagi erilist, aga lihtsalt ilus mälestus.Igati mõnus tripp oli ja nagu iga reisiga - täpselt nii tore, kui ise endale teed. :)

Alati ei anna ka kõrge hinne garantiid, kogesin äsja augustis Poolas Sopotis ööbides. Kuna käisime seal suuremal kontserdil, tegin igaks juhuks juba jaanuaris ehk üle poole aasta varem broneeringu uuemas apartemendis, hotelliga võrreldavas hinnaklassis. Et soov oli olla koos sõpruskonnaga ühel pinnal ja keskmine hinne üle 9 ehk suurepärane, sai see valitud. Jama algas juba nädal enne reisi, kui majutusasutus oli krediitkaardilt võtnud suurema summa, kui broneeringus ette nähtud. Päringu peale viitasid nad pangatasudele, valuutakursi erinevusele (maksumus oli zlottides), ent konkreetset arvet ega tšekki võetud summa kohta ma ei saanudki ja minu pank vastas, et summa peeti Poola poolt kinni ikkagi eurodes. Kohapeal anti meile 2 magamistoaga apartemendi asemel oluliselt väiksem (ja odavam) 1 magamistoaga korter, mis oli hilisõhtul peale 14-tunnist autosõitu enam kui ebameeldiv üllatus. Peale vaidlusi ja selgust, et kusagilt midagi paremat võtta nagunii ei ole, otsustasime esimese öö seal mööda saata.  Õige apartemendi saime pärast sekeldusi järgmisel päeval. Ka Bookingule sai helistatud/kirjutatud, mingit otsest kasu sellest ei olnud. Palusid pilte teha saadud korterist ja edastada kõik sõnumid, mis majutajaga vahetatud. Ent mingit kompensatsiooni 1.öö eest odavamal pinnal muidugi ei saanud, Booking kompenseeris vaid 25 eurot algselt enamvõetud broneeringutasu. Seega apartementide osas neilt samuti erilist abi ei tasu oodata, võib-olla hotellidega on seis parem. Negatiivne arvustus sai mõistagi kirjutatud, ja üllatus-üllatus, neid oli sinna lisandunud sel suvel veelgi. Ent keskmine hinne on sel majutusasutusel jätkuvalt 9,1 - seega olge hoolsad ja lugege arvustusi! :)

Legolandi osas ei oska kaasa rääkida, aga tulime just eile Gdanskist, läksime eelmisel nädalal (Tallinnast) 14 tundi ja eilne sõiduaeg oli sama. Pea pool sellest läks Poola, kus oli teedel remont remondi otsa ja liiklus väga vaevaline. Minnes valisime lühema, Kaliningradi piiriäärse tee, mis oli põhimõtteliselt külavahetee traktorite ja kombainidega, keskmise kiirusega 60 km/h. Tulles otsustasime 100km pikema, kiirtee kasuks, mis oli 60 km ulatuses remondis ja sinna läks üle tunni. Ehk siis sellega võiksite arvestada, et isegi paari metsapeatusega (pikemaid peatusi ei teinud) on min sõiduaeg Tln-Gdansk 13-14 tundi.Gdansk iseenesest ületas kõik ootused - kaunis vanalinn, puhas, ilus, rahulik. Põhipeatus oli meil Sopotis - samuti superkoht, megasoe merevesi, ilus puhas rand, odav söök-jook, meeldiv ja sõbralik teenindus. Olime seal 3 päeva, aga oleks meelsasti jäänud nädalaks. :)Sopotis oli mere ääres kämpinguid küll ja telke/karavane hulgi. Rahulik piirkond, mingeid tüütuid nännipakkujaid/kerjusi jmt ei märganud.

Tulime eile Poolast, Läti-Leedu teed on ikka superkiired võrreldes Poola omadega, kus üks traktor/kombain ja teeremont ajab teist taga. Panevežysest soovitan samuti otse läbi linna sõita, ringteel oli remont ja meeletud ummikud. Minnes (eelmine nädal) seisime seal tunnikese. :(Waze ja Google olid koguaeg kasutuses, aga kordamööda saatsid mõlemad sirtsusohu (eriti Poolas), seega reaalse ajavõidu kohta ei oska öelda. Omavahel nad ka kokku leppida ei suutnud, pidevalt läksid neil kiireimad marsruudid lahku. :)

Oleme paar aastat tagasi perega siin olnud - https://www.homeaway.co.uk/p6079176, jäime väga rahule!

Oleme 2x perega nädalase Barcelona tripi teinud, viimati eelmisel sügisel. Lapsed on erinevas vanuses olnud, aga must-see kohad on mõlemal korral olnud Aquarium,Tibidabo lõbustuspark, Montjuici purskkaevud, Parc Güell, Sagrada Familia. Viimase 2 puhul soovitan aja ette broneerida, eriti kui on soov neid samal päeval külastada, sest vähemalt oktoobris olid seal veel mitmetunnised järjekorrad. Sama käib La Pedrera kohta, kui on soov sinna sisse minna (katus eriti kaunis õhtupäikesega). Montjuici värviliste purskkaevude puhul kontrollige kindlasti show toimumise päeva ja kellaaega, oktoobris oli see ainult reede-laup üsna hilisel kellaajal. Viimati käisime ka nii loomaaias kui CosmoCaixas, soovitan soojalt mõlemat.Taskuvargaid on seal jätkuvalt palju, eriti La Ramblal ja muudes turistikates. Jahitakse just gruppe ja lastega peresid. Metroos tasub samuti ettevaatlik olla, seal tihti justkui aidatakse sind lapsega või käruga ja samal ajal või hetke pärast tehakse taskud/kotid tühjaks. Oli selline kogemus, õnneks saime viimasel hetkel jaole. Isiklikke asju ja väärtesemeid ei tasu nähtavale jätta ning üldse on parem mitte väga turistina silma torgata. :)

Ka mina pikaajaline booking.com kasutaja, esimene tõrge tekkis möödunud suvel Riias, kui nende kaudu tehtud bronnist ei teadnud hotell kohapeal midagi. Hotell oli fully booked, suure hädaga saime viimased toad, millest üks asus hoovipealses vanas majas ega vastanud muidugi mingitele tingimustele. Et aeg oli hiline ja kaasasolevad lapsed surmväsinud, ei hakanud nendega pikemalt vaidlema ja saime kuidagi ööbitud. Hommikul lahkudes leidis hotell, et kuna toad (ehk voodid magamiseks) ju saime, siis oli kõik ok. Mina nii ei arvanud. Väikese soodustuse suure sõjaga lõpuks ikka sain. Bookinguga eraldi klaarima ei hakanud, aga päris tigeda arvustuse kirjutasin küll. Kortereid ja maju Euroopas olen bronninud Airbnb ja homeaway kaudu, probleeme pole olnud. Otse omanikult küll ei julgeks võtta, suured vahendusfirmad annavad siiski omapoolse garantii.

Käisime Rukal, kui noorem tütar oli 3,5-aastane ja sai suusad alla. Esimesed päevad olime titemäel, viimased paar-3 tulime vaikselt ka pikematelt laugematelt nõlvadelt alla. Algul soovitan trakse kasutada. Ruka oli meile alustamiseks paras. Sealkandis Kuusamos on suur veekeskus olemas. Lisaks sai Rovaniemis Jõuluvana juures käidud, põhjapõtru uudistatud, nii et see reis on lastel siiani meeles - superelamus. Aasta pärast läksime Ylläsele ja seal tulime juba terve perega ülevalt mäest alla nädal aega jutti. :) Oleme suusad alati kohapealt laenutanud, traksid samuti sealt. Kiivrid ja saapad ostsin siit, need on kõvasti vatti saanud ka siinsamas Kuutsemäel käies. :)

Vt. igaks juhuks ka www.lastminute.com, sealt võid leida. Kui Airbalticuga lennata, siis igal juhul soovitan lisamaksudega nõustuda, kuna hiljem on muudatuste tegemine ülikallis.