ninn

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
0 meeldimist
0 postitust / 5 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Oleme paar aastat tagasi perega siin olnud - https://www.homeaway.co.uk/p6079176, jäime väga rahule!

Oleme 2x perega nädalase Barcelona tripi teinud, viimati eelmisel sügisel. Lapsed on erinevas vanuses olnud, aga must-see kohad on mõlemal korral olnud Aquarium,Tibidabo lõbustuspark, Montjuici purskkaevud, Parc Güell, Sagrada Familia. Viimase 2 puhul soovitan aja ette broneerida, eriti kui on soov neid samal päeval külastada, sest vähemalt oktoobris olid seal veel mitmetunnised järjekorrad. Sama käib La Pedrera kohta, kui on soov sinna sisse minna (katus eriti kaunis õhtupäikesega). Montjuici värviliste purskkaevude puhul kontrollige kindlasti show toimumise päeva ja kellaaega, oktoobris oli see ainult reede-laup üsna hilisel kellaajal.
Viimati käisime ka nii loomaaias kui CosmoCaixas, soovitan soojalt mõlemat.
Taskuvargaid on seal jätkuvalt palju, eriti La Ramblal ja muudes turistikates. Jahitakse just gruppe ja lastega peresid. Metroos tasub samuti ettevaatlik olla, seal tihti justkui aidatakse sind lapsega või käruga ja samal ajal või hetke pärast tehakse taskud/kotid tühjaks. Oli selline kogemus, õnneks saime viimasel hetkel jaole. Isiklikke asju ja väärtesemeid ei tasu nähtavale jätta ning üldse on parem mitte väga turistina silma torgata. :)

Ka mina pikaajaline booking.com kasutaja, esimene tõrge tekkis möödunud suvel Riias, kui nende kaudu tehtud bronnist ei teadnud hotell kohapeal midagi. Hotell oli fully booked, suure hädaga saime viimased toad, millest üks asus hoovipealses vanas majas ega vastanud muidugi mingitele tingimustele. Et aeg oli hiline ja kaasasolevad lapsed surmväsinud, ei hakanud nendega pikemalt vaidlema ja saime kuidagi ööbitud. Hommikul lahkudes leidis hotell, et kuna toad (ehk voodid magamiseks) ju saime, siis oli kõik ok. Mina nii ei arvanud. Väikese soodustuse suure sõjaga lõpuks ikka sain. Bookinguga eraldi klaarima ei hakanud, aga päris tigeda arvustuse kirjutasin küll.
Kortereid ja maju Euroopas olen bronninud Airbnb ja homeaway kaudu, probleeme pole olnud. Otse omanikult küll ei julgeks võtta, suured vahendusfirmad annavad siiski omapoolse garantii.

Käisime Rukal, kui noorem tütar oli 3,5-aastane ja sai suusad alla. Esimesed päevad olime titemäel, viimased paar-3 tulime vaikselt ka pikematelt laugematelt nõlvadelt alla. Algul soovitan trakse kasutada. Ruka oli meile alustamiseks paras. Sealkandis Kuusamos on suur veekeskus olemas. Lisaks sai Rovaniemis Jõuluvana juures käidud, põhjapõtru uudistatud, nii et see reis on lastel siiani meeles - superelamus. Aasta pärast läksime Ylläsele ja seal tulime juba terve perega ülevalt mäest alla nädal aega jutti. :)
Oleme suusad alati kohapealt laenutanud, traksid samuti sealt. Kiivrid ja saapad ostsin siit, need on kõvasti vatti saanud ka siinsamas Kuutsemäel käies. :)

Vt. igaks juhuks ka www.lastminute.com, sealt võid leida. Kui Airbalticuga lennata, siis igal juhul soovitan lisamaksudega nõustuda, kuna hiljem on muudatuste tegemine ülikallis.