LAV-st värsket info lastega reisijatele

Käisime perega LAV-s läbi Istanbuli ja teadmiseks lastega reisijatele, et kindluse mõttes kaasa sünnitunnistus või ingliskeelne koopia sellest.  Me pole naisega abielus (tal teine perekonnanimi), reisil olime koos ühiste lastega lapsed on minu perekonnanimega, olgugi, et viisad ja passid on olemas nõuti sünnitunnistusi juba Tallinna lennujaamas. Siis väikese selgitustöö tulemusena said nad ise ka teada, et see aasta enam sünnitunnistusi ei pea kaasas olema.AGA järgmine kadalipp öösel kell  23.00  Istanbulis jätkulennule minnes sealsed ametnikud ei teadnud sellest, et sünnitunnistusi pole enam vaja midagi ja öeldigi, et teid ei lasta LAV-i sisse ja edasi ei saa kui kuidagi mingit paberit või tõestust ei esita. No  kust saab õhtul kell 23.00 sellist asja?Helistasime siis Eesti välisministeeriumisse ja seal selgitati meile. Lõpuks otsis siis lasteema tlf-s välja lehe kus oli näha, et ta on seotud lastega. Ametnikele sobis.SIIS üks probleem, mis veel tekkis. Meil naisega olid passid kehtivad kuni 17. maini sel aastal. Minekul (kuna 8h oli järgmise lennuni) lasti meid vahemaandumisel türki, tagasitulles aga leidsid ametnikud, et mingil juhul pole see võimalik, kui me just ei soovi selle 6h aja eest türgi viisat teha u. 60e näguLihtsalt teadmiseks see info. 

See ei ole ainult LAVi puhul nii vaid üleüldse kui on alaealiste lastega reisimine juhul kui reisib vaid üks lapsevanem või kui perekonnanimed erinevad. Tingimused tasub alati sihtriigi saatkonnast üle uurida kas on tarvilik teise vanema (notariaalselt kinnitatud osadel juhtudel) volitus (kui reisib üks lapsevanem koos lapsega) või sünnitunnistuse koopia/rahvastikuregistri inglisekeelne väljavõte, kus on mõlemad lapsevanemad peal näha (juhul kui ühe vanema prk nimi teine). Täpsem info on ka Välisministeeriumi Reisi Targalt kodulehel olemas: https://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/

Me oleme palju reisinud erinevates riikides ilma laste sünnitunnistusteta ja see oli esimene kord, kui selline tõrge tekkis.