Heathrow's lendude vahe 1,5 tundi

Broneerisin piletid algusega Helsingist läbi Londoni Mumbaisse. Murelikuks teeb see, et tagasilennul on Londoni Heathrow lennujaamas lendude vahe 1,5 tundi. Kas sellise ajaga on reaalne jõuda Helsingi lennule? Pole varem läbi Heathrow lennanud, sellepärast tahtsingi küsida, kui kaua võib seal ühelt lennult teisele jõudmine aega võtta?

Kui tagasilennud samal piletil, siis pole ohtu ja mahajäämise korral pannakse järgmisele lennule. Kui aga piletid erinevalt ostetud ja maha jääd, siis ei kompenseeri kahju keegi. Non-schengeni lendudel on soovituslik 3h varem kohal olla, EU sisestel 2h. Heathrow on suur, väga kaua võtab aega peak tunnil turvakontroll. Arvesta ka seda, et gate ei panda kinni siis kui lend väljub, vaid vähemalt 1/2h varem. Kui reisid äraantava pagasiga, siis julgen öelda, et ei jõua, käsipagasiga võid jõuda. Edu.

Tänan vastuse eest. Lennud on ühe piletil, aga pagasi osas pean veel mõtlema, ilmselt tulebki minna käsipagasiga. Tavaliselt ma ei osta nii lühikese lendude vahega pileteid, aga kuna hind oli üsna hea, siis mõtlesin, et riskiks.

Tegemist on, eeldusel, et mõlemaks vedajaks on BA, miinimum lubatud ümberistumisajaga.

Nagu eelpool öeldud -- kui lennud ühel piletil (pole vahet, kes on vedaja), ei ole see Sinu, vaid lennufirma probleem.
Kui lennud eraldi piletitel, on maha jäämise võimalus märkimisväärne.

Kui vedajaks on BA (või BA+AY), siis Mumbai lennud saabuvad terminal 5, Helsingi lennud väljuvad terminal 3. Kui lennud on samal piletil, pole sul ilmselt  vaja pagasit välja võtta ning saad kasutada airside terminalide vahelist bussi. Sellisel juhul ei pea sa passikontrolli läbima, küll aga turvakontrolli. Poolteist tundi on piisav.

Hilinemise korral, nagu juba eespool öeldud, on see lennufirma mure, kuidas sind Helsingisse saada. AY opereerib päris mitu lendu päevas, suur võimalus, et saad juba samal päeval edasi lennata (kui sa just päeva viimase BOM lennuga ei saabu, kui see hilineb, siis viimane HEL lend on vist juba läinud).
Eraldi piletite puhul nõus Rauliga, väga kahtlane, et jõuad. Pead terminal 5 läbima passikontrolli, võtma pagasi ning landside transfer terminal 3. Variandid on HEX või metroo, mõlemad terminalide vahel tasuta. Sõiduaeg suht sama, metroo käib tihemini, kui HEX, aga HEX platvorm on terminal 3 lähemal, kui metroo.
Terminalis läbid turvakontrolli ja sprindid väravasse. Väravat nii vara ei suleta, kui esimene vastaja väidab, küll aga peab turvakontrolli sisenema hiljemalt 35 minutit enne lennu väljumist. Terminal 5 tähendaks turvakontrolli hilinemine automaatselt offloadi, terminal 3 peaks teoorias olema võimalik override, kui keegi vastutav isik su peale halastab, aga ma ei soovita seda katsetada.

Tänan põhjaliku info eest. Otsustasin siiski sellest broneeringust loobuda, sest tundes ennast, jääb see 1,5 tundi mulle liiga lühikeseks ajaks..