Viimased kommentaarid

Suht segane teema selle eelmise postitusega. Et kas lugupeetud uuuuuuuu nägi und ja pani selle kirja. Või siis ei näinud und, vaid käis hoopis trippimas. Mitte füüsiliselt. Ja pani selle kirja.

@isaac

Iga riigi piirivalvuril/immigratsiooniametnikul või kes iganes sinuga piiril tegeleb, on lõplik sõna, kas sind riiki lubada või mitte.

Aga et UK kuulus Euroopa Liitu (ja tehniliselt kuulub aasta lõpuni), siis ei saanud nad takistada EU kodanike riiki sisenemist. 

Ei hakka nad sisenemist takistama ka 8. juunist, lihtsalt sinu liikumisvabadus pärast riiki sisenemist on väga piiratud (loe: olematu).

Aga kui ametlik reegel ütleb, et lennujaama vahetus transiidil ei ole lubatud, ei ole ka ametnikul seal suurt tõlgendamisvõimalust. Kui seaduse sõnastust muudetakse, siis on jah teine asi.

@Isaac

Senini pole piiril oleval ametnikul EU kodanike puhul midagi olnud otsustada. Kui kodanik just tagaotsitavate nimekirjas pole, pole ka ametnikul põhjust uurida, kas tegemist transiidi või pikema visiidiga.

Üks suur probleem lennujaamade vahelise transiidi lubamisega on see, et seda kasutataks karantiinist mööda hiilimiseks. Näiteks lendan Lutonisse ja esitan passikontrollis 20 eurose Ryanairi pileti Stanstedist Kapa-Kohilasse. 

Lahkelt lubataks mul siis bussi peale minna, kuhu ma loomulikult ei jõua, nagu ka lennule, vaid kolistan täiesti vabalt mööda Inglismaad ringi.

Samuti tundub imelik ühistranspordi lubamine, kui neil, kes karantiini suunduvad, soovitatakse tungivalt ühistransporti ja taksot mitte kasutada.

Loodetavasti saad läbi, aga valitsuse ametlik leht ütleb endiselt nii:

Exemptions from self-isolation requirements

  • a transit passenger, an individual transiting to a country outside of the Common Travel Area, who remains airside and does not pass border control

Pole välistatud muidugi, et enne 8. juunit tehakse nimekirja muudatusi.

Proovida pole keelatud, aga ole valmis karantiiniks. Lutonis ei ole transiittsooni, lendude vahetuseks peab passikontrollist läbi minema, mis reeglite järgi tähendab karantiini.

See Dublini kaudu lendamine ootab julgeid testijad :) Iirimaal on samuti kahenädalane karantiin, aga transiitreisijatele see ei kehti. Pole aga teada, kas Iirimaa ja UK vahetavad omavahel infot reisijate kohta, st et lendad küll läbi Dublini, aga Inglismaal lüüakse ikkagi karantiini.

Kel Inglismaal karantiiniaadressi pole, viiakse kuskile riiklikult orgunnitud kohta ja kulud tuleb endal kinni maksta.

Oluline info neile, kel edasilend Londonist. Karantiin ei kehti, kui lennujaama transiittsoonist ei väljuta. Kuna Heathrow (ja hetkel ka Gatwick) on öösel suletud, peab edasilend olema samal päeval.

Et nigeerlased, ghanalased ja iraaklased reisivad eestlastest rohkem? Päris karm

AY LHR-HEL-TLL oleks kiirem ja loogilisem. Nad küll vähendasid graafikut, aga kolm lendu päevas vist käib endiselt Londoni ja Helsingi vahet. Ei oska peast öelda, mitu lendu Tallinnasse on. Praeguse seisuga lubatakse Helsingis airside transitit.

Kes on ise katsetanud, oskab ehk kommenteerida, kas lennujaamast sadamasse lubatakse minna, kui näiteks laevapilet Tallinnasse olemas on.

PS Tütar on natuke mustema pildi maalinud. Õues käimist ei piirata siin juba terve nädal :)

Ee.... Teemaalgataja uuris asja pea viis aastat tagasi, tõenäolidelt tal juba Tenerifel käidud

Kuna karantiini veel kehtestatud pole, siis ei ole kellelgi ka kogemusi jagada.

Kuupäeva pole välja käidud, aga arvatakse et mai lõpust hakkab kehtima. Hetkel on teatatud, et karantiin ei kehti Iirimaalt ja Prantsusmaalt saabujatele, pole välistatud et neid erandeid lisatakse veelgi.

Korralduslikust poolest on teada, et iga saabuja peab andma aadressi, kus ta kaks nädalat karantiinis veedab. Kas ja kuidas seda kontrollima hakatakse, pole teada.

Need, kellel pole aadressi, viiakse kuskile riiklikult organiseeritud kohta. Sellest ma järeldan, et enne kahte nädalat ikkagi minema ei lasta.

UK kohta tegi üks youtuber videopäevikut aasta algul. Siis oli kõik hotell ja söök tasuta karantiinis

Aasta algul ei olnud UKs mingit karantiini

BT ja BA on mõlemad Gatwickis lõunaterminalis. Aga hetkel on BA kogu oma Gatwicki operatsiooni seisma pannud ja pole teada, millal see võiks taastuda.

See on võimalik ainult Heathrows. Lutonis ja Stanstedis airside transferi võimalust pole, Gatwicki osas ma pole kindel, kuid vist tuleb ka seal riiki siseneda.

BBCst: Johnson says it will "soon be the time... to impose quarantine on people coming into this country by air".

Ehk siis ei midagi konkreetset. Karantiin tuleb, aga ei öeldud millal. Ega seda kas või kuidas see transiitreisijaid mõjutab.

Lennufirmadele annab see igatahes korraliku matsu, IAG alles mõned päevad tagasi lootis, et juuliks on taastunud 50% lennuplaanist, karantiini korral seda loomulikult ei juhtu.

Ei ole küll maikuu, aga märtsis olin Tenerifel. Kahe magamistoa, rõdu ja merevaatega apartment veidi üle 500 € nädal. Tõsi jah, söögi eest pidi ise hoolitsema

Aga kas see kehtiks ka juhul, kui ESTA on küll olemas, aga USA endiselt eurooplasi sisse ei luba? Siis vist tasub ainult lennu tühistamist loota?

PS Flyertalkis on juttu mõnest juhtumist, kus inimestel oli lend USAsse ostetud enne reisipiiranguid ja USA oli proaktiivselt nende ESTA tühistanud.

Johnson esineb täna õhtul avaldusega, eks siis kuuleb, mis, kuidas ja kas üldse

Ok, see on uus info minu jaoks. Hea tulevikus teada :)

Raul, kas Luftil on tingimustes, et viisa puudumine/keeldumine lubab full refundi? Ma kahtlustan, et enamik lennufirmasid saadaks selle jutuga kukele. Vajalike dokumentide olemasolu on reisija sügavalt isiklik probleem ja peaks minema voluntary cancellation või no show alla. Ja tagasi saab nii palju, kui pileti tingimused lubavad.

Hetkel küll jah on paljudel lennufirmadel tingimused palju lõdvemad (ei ole kursis SASi poliitikaga) ja lubatakse vabamat muutmist/tühistamist. Parim lahendus teemaalgatajale on see, kui mõni lend tühistatakse. Kas TLL-ARN lennud üldse toimuvad hetkel?

Ei tea, kui palju sellel tõepõhja on, aga mitmed meediaväljaanded on viimastel päevadel kirjutanud, et UK plaanib kehtestada 14 päevase karantiini kõikidele saabujatele.

Ei mõista, miks nüüd, kui paljud riigid tingimusi leevendavad. Ja kui see tõeks osutub, muutuvad minu juulisse planeeritud lennud väga kahtlaseks.

Kui maailma lõppu ei kuuluta, saad miinuseid nii et vähe pole :D

Nõustun Rauliga, kaua see jama enam kesta ei saa. Minul on piletid juuliks, augustiks ja septembriks.

Juuli osas olen veidi kahtleval seisukohal, kas lennud ikka toimuvad. Aga kui toimuvad ja mind sihtkohas üle piiri lastakse, ma ka seal lennul olen.

Augusti ja septembri osas olen päris optimistlik.

Kellelt sa plaanid piletid tagasi osta?

Kui mõtled tühistamist ja lend alles detsembris, siis enne novembri keskpaika pole küll mõtet midagi ette võtta.

Selgitage rumalale, kuidas riidepuude ja patjade vähendamine nakkusohtu kahandab?