Viimased kommentaarid

Tallinnas pole hiljuti käinud, aga eelmine aasta oli vähemalt lounge terrassil suitsetamine endiselt lubatud.

Ateenas aga näiteks olid kõik turvakontrolli järgsed suitsuruumid suletud.

Koroonaajastul läbitud lennujaamade kogemused:

LHR - suitsetamisala terminal 2, teistes ainult õues

HEL - suitsuruumid nii Schengeni kui ka mitte Schengeni alas

TFS - terass lounge'is (hetkel suletud)

SPU - suitsuruum avatud

EDI - ainult õues

GIB - ainult õues

ATH - ainult õues

TLL - terass lounge'is, vb ka teised suitsuruumid

LCY - ainult õues

ACE - terass terminali mõlemas otsas, lounge (koos terassiga) suletud

BA'l on 30. augustil kaks lendu SPU-LHR ja üks SPU-LCY. Kas on mingi kindel põhjus, miks just Madridi kaudu lennata?

Wizz lendab uute A320 ja 321 (mis mulle isiklikult meeldivad rohkem, kui B737 suguvõsa) lennukitega, keskmine vanus alla 6 aasta. Selles osas teevad suured odavlennufirmad traditsioonilistele full service firmadele silmad ette. 

Aga lennukite vanuse pärast pole mõtet muretseda, korraliku hooldusega kestavad need väga kaua, paarikümne aasta vanused lennukid pole mingi haruldus.

Mida sa mõtled üliväikese lennuki all? A320 on kõvasti väiksem, kui A380, aga selge ju, et Tallinnast Rooma sellega ei lennata. Samamoodi on A320 kõvasti suurem kui ATR72, ja jällegi, Tallinnast Rooma sellega ei lenda.

Timatic on see, mida lennujaamade check-in'i töötajad vaatavad. Uuendused on viimasel ajal päris kiirelt sisse viidud.

Ise saab näiteks siit vaadata, mis nõutud ja mis mitte. Loomulikult kui reis väga kauges tulevikus, võivad nõudmised veel mitu korda muutuda.

Kalifornias oli aastakest 10 tagasi kubernaator.

IEV on linnale lähemal jah, sinna lähevad põhiliselt odavlennufirmad, aga KBP on peamine Kiievi lennujaam. Poolteist aastat tagasi oli KBPst Maidanile Uberiga 335 UAH (~10€), tagasi 350 UAH. Nüüdseks võivad hinnad juba muutunud olla.

Isaac, 14 päeva on piiriks kompensatsiooni saamiseks. Ümber broneerimise eest ei tohiks lisaraha küsida olenemata sellest, kui pikalt ette lend tühistati.

See LH lendudele ümberbronnimise eest lisaraha küsimine tundub veidi kahtlane. Et reis algab ELis, peaks see olema kaetud EC261 ning võimaldama tasuta ümberbroneerimist, juhul kui tühistajaks oli lennufirma ja kõik lennud ühel piletil.

Eraldi piletite puhul peaks BRU-NYC minema EC261 alla. NYC-LIM-NYC lendudele peaksid kehtima DoT reeglid, millega ma väga kursis ei ole, aga need peaksid suht sarnast kaitset reisijale pakkuma. Keegi teadjam ehk oskab täpsemini neid kommenteerida.

Ingliskeelses tekstis olevat "by private means" tõlgiksin ma kui isiklikku transporti ja ühistranspordi (ka lennuki) kohta see ei kehti.

Aga võin ka eksida loomulikult.

Dim123, 10 punkti sulle! Laua viin suhkrutreega :D :D Igatahes tahan ma selle nüüd kindlasti ära proovida, hullem ikka ei saa olla kui Mehukatti Royaliga

Jah, neljapäeval 7.45 on ok, juhul kui aega arvestatakse lennuki väljumisest. Osad riigid arvestavad aega saabumisest, täpsusta igaks juhuks üle. 48 tundi enne reisi ei tähenda, et test tuleb teha täpselt 48h enne, vaid mitte varem kui 48h.

Kui tegemist ei ole vältimatu tööreisiga, siis ei ole hetkel väga mõtet tulla.

Kolm päeva enne lendu on vaja teha negatiivne koroonatest, tingimused testile siin. Lisaks pead broneerima kaks testi, millest esimene tuleb teha hiljemalt teisel ja teine mitte varem kui kaheksandal päeval pärast saabumist. Autoriseeritud testipakkujad on siin. Lisaks tuleb enne lendu täita PLF

Saabumisel Eestist tuleb olla kümme päeva eneseisolatsioonis, seda saab soovi korral lühendada vabatahtliku testiga viiendal päeval, autoriseeritud pakkujad on siin. See test tuleb samuti enne lendu broneerida ning PLFi kirja panna.

Kui oled viimase kümne päeva jooksul viibinud või läbinud mõnda nendest riikidest, siis sind UKsse ei lubata.

Veigo, on sul äppile link? Otsisin igalt poolt, ei leidnud :D

Kas hr Musk siiski hiljem mitte ei tunnistanud, et ta ikkagi oli nakatunud?

Veigol on õigus, kui keegi ka peaks teadma vastust Frankfurdi ja Müncheni (varem kirjutati vist nii) lennujaamade kohta, ei hakka ta teemat isegi lugema, sest pealkiri on Riia-Nice-Riia

Reisimisest on tehtud koll, millega kõik tahavad võidelda. Ja oli see nii juba enne koroonat (Gretat mäletab keegi veel?).

Ei hakka hindama, kas reisimine on ohtlikum või ohutum tegevus kui muud asjad. Aga nagu eespool juba välja toodud, need kes reisivad, testivad end tihemini ja nakatumise korral saab end kiirelt isoleerida. Need, kes vaid poes käimiseks kodunt välja lähevad vb ei testi end kunagi ja sümptomite puudumisel nakatavad kaaspoodlejaid.

Ise ma pole juba kaks kuud lennukisse pääsenud, "lõbureisid" on siin määramata ajaks keelatud. Võimaluse korral läheks kindlasti kuskile, reegleid ja ettevaatusabinõusid järgides loomulikult.

Vata kaks postitust ülespoole

Varasemalt oli ta ilmselt tuntud kui bdsm.

Samas vahel võib film ootused üles kütta ja kohapeal suure pettumuse osaliseks saada.

No ei saanud mina Bratislavas sellise elamuse osaliseks

Mina sain näiteks alles Angkor Wat'is teada, et Tomb Raider seal filmitud on. Ja Balil olles kuulsin esimest korda filmist Eat Pray Love.

Nii et pigem on reisimine mind mõnda filmi vaatama pannud, põrutavaid elamusi neist jäänud ei ole.

Kas erkij on bdsm'i reinkarnatsioon/rebranding?

Üheski Hispaania ametlikust allikast ma ei leidnud, et antikehade test koos negatiivse PCR oleks lubatud, pole aimugi, kust Kompass selle võttis.