Viimased kommentaarid

QR õigus seekord. EC261 kehtib väljaspool EL registreeritud lennufirmadele ainult juhul, kui lend algab EList.

Aga vaata üle QR enda tingimused, kas need näevad ette hüvitist/toitlustust/majutust.

Peab vist tagasi kooli minema :)

Kooliajast päris palju möödas, aga nagu oleks meeles, et 25% 300 on 75.

@Arabela

Mitte automaat ei määra teenustasu, vaid pank/finantsasutus, mis automaati opereerib. Tais näiteks maksad 200+ bahti iga kord, kui automaadist raha võtad, pluss oma panga teenustasu (kui see on).
Ka Inglismaal tuleb tihti ette, et £1.99 teenustasu kasseeritakse.

DMZ tuure vist praegu ei tehta. Endal mais minek, tahaks ka DMZ/JSA teha, aga vähemalt TripAdvisoris ei paista keegi teadvat, millal jälle turiste sinna lubama hakatakse.

Jah, laupäeva öösel osad metrooliinid sõidavad, kaasa arvatud Central Line, mida ilmselt peate kasutama

Võib ka näiteks sama Central Line'ga Oxford Circusest Liverpool Streeti minna ja sealt National Express A8. Väljub mälu järgi iga poole tunni tagant ja sõiduaeg öösel u tund. 

Pane tähele, et night tube toimib ainult reede ja laupäeva öösel. Teistel päevadel pead liikuma ööbusside või taksoga.
Unustasin enne lisamata, et kui olete näiteks kolme-neljakesi, võib mõelda ka privaattransfeeri peale, näiteks neid olen mitmeid kordi kasutanud.

Raam peaks olema check in'is enne turvakontrolli ja ka väravas, nagu bosser ütles. Käsipagasi kaalumine väga tihe toiming ei ole, aga korra on seda mul ette tulnud.

National Express on kindlaim valik neist. Kaks tundi kindlasti varem kohale. Sellised kellaajal liiklusega probleeme ei tohiks olla, aga parem karta kui kahetseda. Pilet osta ette ära, endal oli Stanstedi saabudes juhus, kui vahetasin lennu varasema vastu, aga siis istusin mitu tundi lennujaamas, sest bussid olid välja müüdud.

Soovitaks võtta ka Stanstedi security fast tracki, hoiab kõvasti aega kokku.

Siin näiteks 2300 arvustust. Kui see on vähevõitu, siis.. ma ei tea.

56 x 45 x 25cm - maximum and must fit within our baggage gauge. Bags larger than this will incur the relevant hold bag fee. Hands Free bag counts as customer cabin allowance. Customers can take a personal item with them on board.

Seega jah, saad väikese koti kaasa võtta. Suurema koti annad bag drop'is, ehk siis enne turvakontrolli. Täpsemalt siin.

Igasugu asju võib välja printida, aga check in'is ei maksa need suurt midagi. See, kas sul on õigus kuskile riiki siseneda tehakse kindlaks TIMATIC põhjal. 

Kui arvad, et võib probleme tekkida, on soovitav lennujaama varakult kohale minna ja kui esialgne vastus on "ei", palu mõni ülemus kohale kutsuda.

Kui konkreetne lend hilines ilma tõttu, siis tõesti kompensatsiooni ei saa, kuid lennufirmal lasub siiski duty of care. Ehk siis tuleb tagada söök ja vajadusel majutus.

Kui aga lend hilines, sest eelnevad lennud olid hilinenud (knock on effect), siis võib olla võimalus kompensatsiooni saada. Samas 100% ma seda väita ei julge, ei ole spetsialist.
Mäletamist mööda oli tripis teema sellest, kas pakettreisi korral peaks kompenseerima opereerinud lennufirma või reisi organiseerinud büroo, kuid kahjuks pole hetkel aega seda otsida.
Edit: AY on suht tagapool tabelis, mis võrdleb kui lihtne on erinevatelt lennufirmadelt kompensatsiooni kätte saada.

Singapurist Balile "siselendu" vast ei ole. Aga odavlende piisavalt.

Vaata AirAsia, Jetstar, Scoot vms. Oleneb millal lennata tahad, aga alla 100 euro leiab kindlasti. Muidugi pead arvestama, et iga liigutuse eest tahavad odavlennukad lisaraha.
Sobivate lendude leidmiseks võib kasutada erinevatel otsingumootoreid (Skyscanner, momondo, kayak), aga kui diiliks läheb, siis mina ostaks otse lennufirma kodulehelt.

Võib ka HSL äpi tõmmata, sellega ostes on pilet €4.20.

Kui lend Finnairiga, siis saab pagasi eelmisel õhtul 18-21.30 vahel ära anda. Kuskilt on kõrva jäänud, et turvakontroll suletakse 21.00, aga kindel ei ole.

Schengeni alas teisel korrusel Burger Kingi kõrval on GoSleep kapslid, maksab vist u 40€ öö.

Kas on hetkel EL väliseid riike, kuhu ID kaardiga pääseb? (Peale Norra-Shveitsi-Islandi). ID kaart on isikut tõendav dokument, reisidokument on pass. 

Ja Eesti ID kaardi saab mõne teise EL riigi kodanik ainult siis, kui ta alaliselt Eestis elab.
Kui plaanis pärast Brexitit UK külastada, soovitan pass ära teha või vaadata, kaua praegune kehtib. Vb ei lähe seda piiril vaja, aga passi tegemise kulu on väiksem piirilt tagasisaatmise kuludest.

Kui passi lehtedelt on tükid väljas, ei üritaks ma sellega ühtegi riiki siseneda, vaid vahetaks uue vastu.

Ja seda ainult saabudes, exit immigration'it UKs pole.

Aga mis täpselt pärast Brexitit saama hakkab... Küsi pärast Brexitit :) 29. ja 30. märtsiks mina endale EU ja UK vahelisi lende ei bronniks

Kas geo-blocking EUs detsembris ära ei keelatud?

Teemaalgataja ei maini, millal ta soovib lennata, aga näiteks veebruaris on piisavalt AirAsia pileteid veidi alla 50 euro üks suund. Nagu imrpoved mainis, tuleb iga asja eest juurde maksta.

Garuda ja KLMi hinnad algavad u 110 eurost suund.