Lennu ära jäämine riigipiirangute tõttu

Teretere, minul selline küsimus. 

Millised tingimused kehtivad siis, kui reis jääb ära riigi poolt pandud piirangute tõttu? Tehniliselt ei ole siis ju kohustus neil raha tagastada? 

Üleüldse praegu pakettreiside broneerimine kevadesse pigem no või go?

Tere

Mida pead silmas riigi poolt pandud piirangute all? Kas mõtled isiklikke piiranguid (näit eneseisolatsiooni kohustus COVID-haigega kokkupuute korral) või üldisi (näit eriolukord)? Kevadel eriolukorra ajal eriolukorra tõttu ära jäänud reisipaketi eest oli inimestel õigus raha tagasi küsida.

Seda mis kevadel toimuma hakkab ei oska ilmselt keegi ette ennustada.

0
0

Kui viirusenäitaja on liiga kõrge ja sinna ei saa reise teha põhimõtteliselt

0
0

Üldjuhul lennud lendavad kohale nt Lufthansa. 

Kõik oleneb sellest, mis tingimustel on pilet soetatud. Üks variantidest on teha Covid reisitõrke kindlustus.

0
0

Sihtkoha järgi otsustades on vist tegemist Egiptuse puhkusereisiga?

Kui tegemist on tšarterlennuga ja Eesti ei luba lennata, siis lend tühistatakse ja saab raha tagasi küsida. Hetkel on näiteks otselennud Egiptusesse keelatud.

Kui mõtled seda, et piiranguks on eneseisolatsioon Eestisse naastes vms ja lennud käivad edasi, siis mingeid rahasid üldiselt enam ei tagastata. See pidu on nüüdseks lõppenud.

0
0

Kindlustuse peale ma väga suuri lootusi ei paneks. Hetkel kehtib välisministeeriumi soovitus MITTE reisida, seega kindlustuse andjad ei hüvita covidist tingitud reisi ära jäämist. Võib üle küsida aga olen suht kindel, et nii on.

Pakettreisi kevadeks hetkel osta ei soovitaks. Liiga suur risk on rahast ilma jääda. Pankrotimenetluses asuvad eraisikute väikesed üksiknõuded suhteliselt madalal.

0
0

Eesti välisministeeriumi reisihoiatused pole seaduslikult siduvad seega meie kindlustused minu teada mingeid eraldi nimekirju ei koosta.

On tõesti riike, kus vastav reisihoiatus tähendab automaatselt, et selle riigi kindlustusfirmadest ostetud kindlustused ei kata enam teatud kulusid. Aga Eesti nende riikide hulka ei kuulu.

See ei välista, et mõnel firmal ka Eestis mingi sarnane punkt lepingus ei ole.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased