trip-krainetrip-ukraine-dark
Lennuaja muutmine

Kui lennufirma muudab oma graafikut (paar kuud enne reisi) ning mulle kui reisijale kaasnevad sellega lisakulud, siis kas mul on õigus kulude kompenseerimisele lennufirma poolt?

Esialgse graafiku järgi oleks ümberistumine olnud ca kell 17.00 kuni 02.30, peale graafikumuudatust on see aeg 17.00 kuni 11.00 järgmisel hommikul. Kuna tegemist on viisariigiga, siis tuleb vormistada viisa ning ööseks ka hotell võtta. Kindlustust ei ole, sest reis on alles paari kuu pärast. Ja vaatamata sellele, et graafikut muudeti juba ca kuu aega tagasi, ei ole lennufirma sellest siiani mulle teatanudki.

On keegi sellise teemaga kokku puutunud? St, et kas tasuks üldse midagi nõuda?

Hea oleks teada ka lennufirmat ja marsruuti. Ja seda kas lennud olid ühe pileti peal. Edasine lähtub eeldusest et tegemist sama piletiga. Kui juhuslikult olid piletid eraldi, siis saab lennufirma vastutust vaadelda ainult ühe pileti piires ja kõik jätkuühenduste ja plaanide muutusega seonduv on sügavalt su isiklik probleem.

Igal juhul võib lennufirma vajadusel muuta lennugraafikuid kuni 2 nädalat reisi. Kui graafikumuutus toob kaasa ühenduse kadumise samal piletil oleva jätkulennuga, tuleb pakkuda alternatiivset marsruuti või piletiraha tagastamist. (Saan aru et käesoleval juhul ühendus ei kadunud, lihtsalt ooteaeg transiitlinnas pikenes). Reisija võib piletiraha tagastamist taotleda ka juhul kui muudetud graafiku tõttu muutub oluliselt sihtkohta jõudmise aeg (millega siinkohal võikski tegemist olla).

Graafikumuutuste tõttu täiendava kompensatsiooni maksmise kohustust lennfirmadel ei ole. Heal juhul mõni võib pakkuda omalt poolt hotellimajutust, aga see oleks siis puhtalt ainult heast tahtest. Samuti ei aita vist plaaniliste graafikumuutuste vastu reisitõrke kindlustus.

Ehk praegusel juhul kõige reaalsem variant oleks piletiraha tagasi küsida ja leida uus lennuvariant mugavamate ühendustega.

Jah, erinevad lennufirmad on - Jet Airways esimesel lennul ja sealt edasi kaks Finnairi lendu.

Sihtkohta jõudmise aeg lükkus kella kümnelt hommikul kella viiele õhtul. Piletiraha ei ole mõtet tagasi küsida, sest tegemist on ikkagi kõige parema hinnaga lendudega :)

Aga kuidas graafikumuudatusest teatamise kohustusega on? Kuigi nad muutsid oma graafikut juba kuu aega tagasi (ca kolm kuud enne reisi), siis praeguseks mulle nad sellest teatanud ei ole. Seda võin ma tegelikult ka FA reisitingimustest ise otsida :)