Lihavõtted Pariisis

Kas oskab keegi rääkida midagi lihavõttepühadeaegsest Pariisist: Milliseid kitsendusi toob kaasa pühade aeg Pariisis? kas muuseumid on avatud? kas kauplused on avatud? kas ühiskondliku transpordi liikumistes on erinevusi tavalise nädalavahetusega? kas on mingeid special üritusi/kohti,mida võiks kindlasti sel ajal külastada? Tänud vastajaile

Milliseid kitsendusi toob kaasa pühade aeg Pariisis?

  • Prantsusmaal ei ole vaba päev mitte Suur Reede, nagu meil, vaid Vaikne Esmaspäev. Muidu on pühad nagu pühad ikka--kohalikud sõidavad linnast välja, turistid trambivad mööda linna ringi. kas muuseumid on avatud? -Reeglina on avatud hariliku graafiku järgi, aga igaks juhuks tasub enne vaadata muuseumi kodulehekülge. kas kauplused on avatud?
  • Osad poed on esmaspäeval lahti, osad mitte. Turismipiirkondades reeglina on, elurajoonides reeglina ei ole. kas ühiskondliku transpordi liikumistes on erinevusi tavalise nädalavahetusega?
  • Esmaspäeval vist liigub ühitransport nädalavahetuse graafiku alusel. kas on mingeid special üritusi/kohti,mida võiks kindlasti sel ajal külastada?
  • Minu teada küll ei ole.