trip-krainetrip-ukraine-dark
Liibanoni viisa

viimased selleteemalised postitused olid 2 aastat vanad, sellepärast küsin värske praktika kohta kui keegi on Liibanoni Süüria pool liikunud. Plaan minna Liibanoni talvituma perega. Viisade kohta on netis vastukivat infot: alates "immediate passporti" saamisest endise NL meeskodanikele kuni selleni et tasuta viisa saab piiril EL liikmed peale Baltikumi. Enne kui Liibanoni saatkonnast Poolas järgi küsin tahaks praktikat teada. Näiteks Süüri viisa kohta teavad ka kõik et seda peab EL kodanik saatkonnast taotlema, ometi sain ise eelmisel aastal Türgist Süüriasse minnes viisa piirilt.

Käisin selle aasta alguses, aprillis, viisa piirilt, hästi lihtne saada. Süüriasse sõitsime taksoga, taksojuht ajas kõik asjad korda. Lihtsalt raha oli vaja. Vaata, et sul passis Iisraelis käimise kohta jälgi ei ole. . . . Lause ja kohanimed algavad suure algustähega!

Damaskusest Beirutisse sõites ei ole viisaga mingit probleemi ja kuune viisa peaks jätkuvalt tasuta olema. Eesti passi omanikud saavad mõlema riigi viisad täiesti ametlikult piiridelt. Liibanoni viisa saavad kõigi EL riikide kodanikud piirilt. Süüria viisaga on see konks, et kui sul on kodumaal Süüria saatkond, siis pead sealt võtma. Kuna Eestis saatkonda pole, siis meie saame ametlikult piirilt. Mõlema riigi viisasid olen korduvalt saanud nii lennujaamades kui ka erinevates maismaa piiripunktides.