Liiga noor?

Tere! Ma olen 12 aastane aga ma tahan kohe minna vahetusõpilaseks. Sealt kust mina vaatasin sai alles 15-aastaselt kas on mingi koht kus saaksin praegu juba minaa??

Juba 1. septembril saad ju Eestis ka kooli minna...

Päris 100% kindel ma selles pole (kõigest 99%), aga arvan, et nii noorelt veel minna ei saa. Vahetusõpilaseks minek nõuab juba tugevat keelepagasit ja suurt iseseisvust ning arvatavasti sellepärast nooremaid võtta ei taheta. Oota veel 3-4 aastat ja seni uuri asja: kuhu sa täpselt minna tahad (nii ei maksaks ka minna, et peaasi, et kuhugi saaks) ja kui kauaks, mida nõutakse ja kui palju see maksma läheb.

Seniks aga toredat kooliaasta algust! ;)

Tegelikult sa peaksid saama oma kooli kaudu, kui su kool osaleb mingis projektis. Kuna sa oled 12-aastane (oletan, et lähed 6. klassi), siis saaksid arvatavasti kuuks ajaks (võib-olla ka natuke kauemaks). Mitu aastat sa oled inglise keelt õppinud? (oletan, et 3-4a). Soovitan sul enne ikka põhikool ära lõpetada ja siis minna, kuhu ise tahad. Kui sa tahad aastaks minna, siis pead arvatavasti järgmisel aastal Eestis klassi kordama.