Madeira 2016

Tere
plaanin sügisel ( okt algus) minna Madeirale, sh külastada levadat.
Reisile tuleks kaasa 6aastane laps. Paluksin jagada infot, kes on varem seal käinud- kas soovitate ? Esialgu on plaanis Germaloga grupireis, aga kui tuleb kuristiku serval kõõluda, nagu ühes youtube videos näha oli, siis mõtleks ümber ja valiks turvalisema reisi.

Ootan ka muid muljeid, soovitusi Madeira kohta.

Ette tänades, Thea

Anna andeks, aga Sinu küsimus on kummaliselt esitatud. Mida ohtlikku saab olla ühes organiseeritud grupireisis ohutusse sihtriiki? Bussireise korraldatavate firmade, sh Germalo, põhikliendid on suures osas pensionärid. Vastavalt sellele on kokku pandud ka reisikavad ja midagi üle jõu käivat seal ei ole.Kui Sa pead ohtlikuks levada matka, ei pea Sa ju sinna minema.Kui pead ohtlikkuse all silmas seda, et buss sõidab kuristikuga vahetult külgnevatel teedel, siis mägedes on see paratamatu.

Germalol on ju levada lisatasu eest. Ja see kindlasti raske ei ole.
Mina käisin mõned aastad tagasi Madeiral. Võtsin puhkusereisi ja tuurid tellisin selliselt leheküljelt:http://madeira-seekers.com
Tuurid olid minibussiga. Praegugi on see pakett 2 täispäeva ja üks poolepäevatuur 65 eurot. Lõuna on lisaks 10 eurot.Peale lõunasööki oli pooletunnine levada. Vahetasime poolepäevase Nunnade oru tuuri Jeep safari vastu. Pidime selle eest lisaks maksma 10 eurot.Aga see oli seda väärt. Maksmine toimus sularahas ja kohapeal. Esimese tuuri hommikul maksime sulas kogu tuuride eest. Tellisime juurde rahvusliku õhtusöögi,mille hind oli 30 eurot. Meile tehti 10% soodust, nii et 27 eurot ja sinna viidi meid taksoga ja toodi ka tagasi taksoga. Meie jäime küll väga rahule. Esimesel tuuril olime meie kolmekesi + veel kolm inimest. Teisel tuuril oli 7 inimest. Jõudsime igalpool enne suuri busse ja ei pidanud kuskil passima järjekorras.