Majutus Havail: kas broneerida või mitte?

Head foorumikülastajad!

Suundun paari nädala pärast koos abikaasaga mõneks ajaks Havaile, täpsemalt sisaldab reisiplaan Kauai, Maui ja Hawaii saare külastamist. Oma reisi detaile planeerin tavaliselt jooksvalt kohapeal, Eestist broneerin majutuse tavaliselt kohalesaabumisele järgnevaks paariks päevaks. Edasi vaatan, millises kohas ja kui kauaks mulle pea maha panna meeldib. Samamoodi tahaksin teha ka Havai saartel.

Olen erinevatest infoallikatest läbivalt lugenud, et Havail ei ole talvehooajal mitte midagi kohapeal saada, kuna kõik on pikalt ette broneeritud. Ma ei taha seda kuidagi uskuda ja mõtelsin, et küsin oma kaasmaalastest teadjamate inimeste käest järgi, kes oma silmaga Havai ilu imetlenud, kuidas siis olukord on? Kui palju peab sobiva vaba majutuse leidmiseks vaeva nägema? Ja kas kohapeal on saada igas hinnatasemes majutust või küsitakse "hädaliselt" viimast, mida võtta annab ehk ebaõiglast hinda?

Nõuandeid ja ka kontakte, linke vms. ootan siis eelkõige Maui, Kauai, Hawaii saarte kohta!

Ette tänades!

üsna põhjaliku ja objektiivse info maui kohta on kirja pannud üks ameeriklane Jon ja selle leiab http://www.mauihawaii.org/. Meie lähtusime omal käel maui avastamisel sageli tema juhistest ja näpunäidetest. see on nagu väike raamat, mille saab välja printida. Hotell oli meil küll varem broneeritud, nö jooksvalt broneerimise kohta ei oska seetõttu eriti kommenteerida. Meie hotellidest ei olnud küll ükski puupüsti täis, aga me ei käinud ka kõrghooajal vaid juunis. meie lemmikkoht mauil oli hana. see on käänulise tee (road to hana) peaaegu et lõpus ja seal ei ole nii palju turiste, kui mujal havai osades. lisaks on seal lähedal nii musta kui ka punase liiva rand. ja väga ilus hotell Hana Maui. lisaks on hanas ka rantšo tüüpi odavamaid ööbimiskohti. Hanasse on igal juhul mõtet minna mitmeks päevaks, seega seal ka ööbida, sest sinnakanti jäävad ka vihmametsad koos koskede ja matkaradadega, bambusmets ja seven sacred pools. see maaliline road to hana on 1. korda sõites väga ilus, aga sõit võtab ka ilma peatusteta üsna palju aega ja lisaks on oht, et süda läheb pahaks:)

Käisime väikse seltskonnaga Hawaiil 2 aasta eest märtsis. Kauaile ei jõudnud, kuna seal sattus olema maalihe, mis tee ära viis, aga Mauil ja Hawaiil sõitsime ringi (kokku vast mingi 7-10 päeva).

Meil ei olnud samuti mingeid hotelle broneeritud, kuna igal pool mujal (Aasia, USA mainland, Lõuna-Euroopa) reisides pole jooksvalt hotelli saamisega kunagi probleeme olnud. Aga Hawaiil olid probleemid! Kohad olid tõesti lihtsalt täis. Hosteleid jm odava otsa majutusi seal eriti polegi ja üldse pole hotelle palju. Kahese toa eest tuli (mu väga viletsa mälu järgi) ikka vähemalt ca 700-800 krooni maksta, vahel rohkemgi.

Kuidagi me siiski alati öömaja leidsime, aga see oli ausalt öeldes suht frustreeriv. Iga hommik algas sellega, et Lonely Planet'is toodud hotelle läbi helistada. Ja siis päeval ringi sõites tuli arvestada, et õhtuks sinna kohta välja jõuda, kuhu öömaja oli õnnestunud saada. Nii et jah, ise üritaks järgmine kord küll ette broneerida. Maui on nii väike, et saab ühes kohas baseeruda ja day-trippe teha. Hawaiil võiks vast erinevateks öödeks saare eri otstes broneerida.

Konkreetsete hotellide kohta ei mäleta kahjuks enam midagi soovitada.

Aga muidu on Hawaii imekena. Enjoy!

igaks juhuks soovitaksin juba piiri pärast bronni teha..(meilt seda nõuti) Käisime novembris ja siis vabade kohtadega probleeme ei olnud, praeguse kohta ei tea.. trinity jutt Hana kohta täitsa õige (et tasuks sinna rohkem aega planeerida kui ainult üks päev). Ja mina soovitaks kindlasti käia Lahainas ja seal toimuval Luaul. Hipilinn Paia oli samuti päris armas :) Aaa ja snorgeldama ei ole mõtet minna nende turistipaatidega, kuna kalda lähedal on täpselt sama ilus (sai mõlemad variandid ise järele proovitud). Mõnusat reisi!

Tere, kas keegi oskab soovitada majutust Maui'l? Eelistame B&B tüüpi majutust.

Korterid Mauis

Tere. Otsime soodsat korterit Mauis Havail. Juuni- August 2011. Lähme poisiga suvel tööle Hawaile, kas kellegil on kogemusi jagada või soovitusi anda?