Majutus Jaltas

Plaanis minna augusti lõpus omal käel Jaltasse, ja küsimus ikka see sama vana- kas pakutakse ikka neid kortereid ja palju nad nüüd maksta võiksid?

1
2

Ise tulin nädal tagasi koos perega ja esimene öö jäime hilja peale, võtsime öömaja 25 dollarit. Ei olnud kõige parem ja wc asus hoovis. Teisel päeval hakkasime hommikul kohe otsima ja saime täitsa mere äärde 35 dollariga öö/päev. Väga korralik. Üldiselt mida kaugemal keskusest ja merest seda odavam. Mida lähemal seda kallim.

0
0

35dollariga väga korralik???????????

0
0

See summa käib öö või inimese kohta?

0
0

Mina isiklikult Jaltas ei soovitaks üldse ööbida, ei meeldinud see koht:S Mis sul Krimmis plaanis teha on?

Aga küsimusele vastates - korterit leida on muidu raske, kuna linn on suur ja nad ei taha oma aknale panna silti: Shilje. Kui aga Bussijaamas nüri näoga seista (eriti veel seljakotiga) teevad tädid rünnaku. Hind on 2-toalise eest alates 30dol öö, suht ok kahe-toalise saab 45-ga. Tasub sihtida kallimaid, kes on oma kodus eraldi süsteemid paigaldanud, sest muidu võetakse öösel seal vesi välja. (euro kurss on seal hirmus madal, vahetage ainult dollareid kaasa!)

0
0

Tulin just krimmist. Jalta on tõeline pommiauk sinna ei soovita küll jääda. Kui soov meres kümmelda siison parim koht sudak sest seal on liivarand ja puha :). Kui tsivilistasiooni otsid on parim koht Sevastopol. See linna moodi teised lihtsalt suured külad. Öömaja pärast ära muretse nikui bussist maha saad on mutid nagu raisakotkad su ümber ja pakuvad kõike mis pähe tuleb. Ainult ära vähesega lepi ja esimest kohe äravali sest suht palju hämatakse. Reisist võid lugeda http://krimm2007.blogspot.com/

0
0

Eelpoolsetega täitsa nõus.Unustage Jalta.Ööbige Gurzufis või Aluštas.Ka äsja saabunu,kaks nädalat kohapeal.Sevastopoli välistaks absullllll

0
0

Aluštal pole suurt vahet Jaltaga ja kumbagi ei anna võrrelda Gurzufiga - viimane on ikka väga idülliline mägilinnake - ilus, vaikne ja mugav(vahemaad ja turistide arv).

0
0

Mõtlesime, et ööbiksime Gurzufis või Aluštas, ja sealt siis rändame Jaltasse. plaanis on natuke ikka ringi vaadata-Nikita park, Massandra, delfinaarium, Vorontsov jne.Bussid , taksod peaks ju sõitma marsruudil Gurzuf-Jalta. Oleme kohapeal nädala, nii et ainult rannas vedeleda küll ei jaksaks. Vaataks ikka ringi kah. Kas tädikesed pakuvad öömaja Gurzufis ja Aluštas samamoodi kui Jaltas?

0
0

Aluštas on majutuse leidmine kõige lihtsam. Astu lihtsalt mööda tänavat ja iga maja tee ääres pakub kodumajutust. Astu sisse ja uuri. Hinnad on odavamad kui Jaltas, kuigi erilist luksust otsida ei maksa. Gursufist jäi mulle küll mitte meeldivad mälestused. Esiteks oli rand räpane ja selle eest nõuti veel 3 grivnat. Teisek sattusime pubisse kus mitte midagi ei olnud. õlle kapa järjekorda võis end panna kui soovi oli. Tualetti kah ei saanud sest puudus baaris vesi :DD. Sellisteks üllatusteks tuleb Krimmis alatai valmis olla. Kui mitte närvi minna ja asja huumoriga võtta on nalja nabani ja üllatusi iga päev. olin ise kolm nädalt krimmis ja sealne mentaliteet viskas ainult ühe korra ära :) Edu reisil. Üldiselt tasub ööbida kuskil soovitavate vaatamis väärsuste lähedal. Sest trantsport on odav aga bussid peaksid kummist olema. Seega mida lühem sõit seda parem. Taksosid tuleb vältida kuni viimase võimaluseni.

0
0

Järeldan, et liigute nii - lennukiga sinna ja trollga edasi, sel juhul: Alušta, Gurzuf(Hurzuf), Nikita park, Massandra loss, Jalta jäävad kõik väga lähestikku, ühe ja sama Simferopol-Jalta tee äärde. Pole muud kui ronid esimes punktis trollilt maha ning liikled edasi kohaliku marsaga, 3 grivnat tavaliselt ots, graafik on tihe ja marsajuhid enamasti väga abivalmid. Takso järele ei näe vajadust.

Vaatamisväärsused nüüd küll jalust ei raba - ei mastaapide ega erakordsusega ja eestlase silm on harjunud ilusaid, puhtaid asju vaatama, mis korralikult sildistatud... aga noh oma silm on ikka kuningas. Igasuguste viitadega on üldiselt kehvasti. Arvestada võiks ka sellega, et turistilõksudes kasseeritakse raha enamasti etapikaupa. Näiteks: Nikita botaanikaaias maksad sissepääsu eest ja siis eraldi iga nn näituste-väljapanekute eest. Samuti Pääsupesa lossi juures, et laevaga sinna ja siis poolel mäel maksad, et edasi lossi juurde saata, jne. Lihtsam variant on võtta pakett(pakutakse tänavatel): saad ka trantspordi ja giidi ning maksad ikka jupikaupa aga meeletutes järjekordades passima ei pea nt Ai-Petri mäel. Samas, omal käel uudistades on sul vaba graafik, et mida ja kaua kuskil ringi vaadata tahad.

Rannaga on nii, et see on lõikudeks jagatud ning tasuline st lõik kuulub kas mõnele hotellile või sanatooriumile. Nii, et enda asi kõige soodsam kaup välja sebida(~3-20 grivnat) ikka vene keeles, inglisega pole midagi teha. Altkäemaks on teemaks igal pool ja igal keelatud asjal on lihtsalt oma hind.

Öömaja pakkujad on juba maantee ääres oma auto-müügipunktidega paigas - vahendavad siis erinevatsse linnadesse erinevaid pakkumisi. Kõige suurem valik ongi vahendajatel, vahendustasu maksab üürile andja. Kauplemise kommet ei ole. Pakkujad istuvad-käivad ringi ka linnades sees või siis on pakkumise silt uksele-aknale pandud. Hea on enne linnaga tutvuda ja alles siis sobiv öömaja otsida kuigi praegu on hooaeg ja valik ei pruugi tea mis suur olla.

Ilusat reisi!

0
0

Arumaeisaa,kust otsast on seal rand räpane.Ei tasu seda 3 grivnat kokku hoida.Kui Te just ei viibind sadamas,kus maksma ei pidanud seal tõesti täielik läga.Eestlasi sattub sinna tõesti harva,aga kahju.Ilusa loodusega võrratu mägiküla.Võtke korralik elamine @50 doltsi ja nautige elu.Vahemaad odavad marsaga läbimiseks ja pole ka hullu mõnikord taksojuht pöördesse ajada,ning musta Volgaga ringi kimada.Edu Teile!

0
0

kui palju maksab pääs sinna pääsupesa lossi ja ai-petri mäele?

0
0

Mäele: Gurzufist marsa ja giidiga pakett 40 grivnat + 25 + 25 gondliga mäele ja alla + 10 veetakse seal giidiga üht koobast veel vaatama + veetakse sind mingisse söögikohta kus tehakse tasuta nn veinitesting(mille peale veinimeistrid minestaksid) eesmärgiga sulle kohalikku veini pähe määrida ning loomulikult lastakse sul just sellest kohast(erinevatel giididel on erinevate söögiputkadega kokkulepped) tellida oma söögid-joogid. Lisaks on seal mäel igasuguseid kaubapakkujaid ja muidu äritsejaid kes kõik üsna agressiivselt sinu rahakoti sisust osa püüavad saada. Lossi juurde: Jalatast laeva ja giidiga 40 grivnat + 3 grivnat poolel mäel. Loss on väike ja sees on mingi kallis restoran, teed tiiru ümber ära ja ongi kõik. Loomulikult igasugu "müügimehi" on kõik kohad täis: "Tee ikka pilt ahviga, või tõmba endale satsidega kostüüm selga, või pildista koos paabulinnuga..." Kahju neist loomadest ja suveniirid on suht mõttetud igal pool. Omaette elamused muidugi mõlemad :D

0
0

Lossi juurde saab ka ise Jaltast marsaga sõites ja siis 3 grivnat makstes. Marsa siis on odav, ekskursioon kallis. Muidugi saab ka giidiga ja rohkema rahaga, aga no eks selle raha eest saab peaaegu korraliku lõuna kahele kuskil mujal - enda valik põhimõtteliselt. Pääsupesa on imho nii mõttetu koht, et sinna üle 30-40 krooni üldse raisata ei maksaks.

0
0

Peale koobaste võtke endale sobivad matkad ise ette.Läbi Jalta kõik ülimalt lihtne.Hoiate kõva perelõuna kokku,üldjuhul tuleb pea poole soodsam ja pingevabam.Kui Teile meeldib aga lõputu venekeelne giidi jutuvada terve sõiduaja,-andke minna.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased