Makedoonia viisa!?

Tere! Oskab keegi öelda, kas Makedooniasse sisenemiseks on eestlastel viisa vajalik? Välisministeeriumi kodulehelt vähemalt ma ei leidnud seda maad viisavabade riikide nimekirjast. Kui viisa on vajalik, kust seda saaks? Tänud.

mina aasta tagasi oleksin pidanud minema stockholmi, kus on nende saatkond... aga ei viitsinud seda laiskusest ette võtta ja sinnapaika see jäi :)

Ning viisavaba ei ole ta ka - selle järgi mis siin kirjas.

kas Eestis reisibüroode kaudu oleks Makedooniasse võimalik viisat saada?

Reisieksperdi väitel peab iga viisataotleja isiklikult dokumendid saatkonda viima.

Mul sama küsimus, tahan ka ise veel augusti lõpus Makedooniasse minna ja kui ma kevadsel seda asja Reisieksperdis arutamas käisin, öeldi mulle, et ei ole vaja isiklikult Rootsi minna, et nad ajavad selle asja ise korda ainult, et neile peab maksma selle eest.. samas lugesin aga ühelt ingliskeelselt leheküljelt, et EU kodanikel pole Makedooniasse sisenemiseks viisat vaja, nii et nüüd ei teagi, mis õige on.. ise lähen homme büroose ja küsin järgi:) Millal lähed?:)

Meil plaanis minna aug teises poole, tahaks Kreekasse jõuda ja Makedoonia ilusti teel ees. Tundub kena koht olevat, seega tahaks külastada. Kuidas ja kuna ise lähed ja kui reisifirmast vastus käes, äkki teatad ka mulle. (charlie@starline.ee)

Ma tahaks ka minna augusti teisel poolel, aga just nii, et sihiks ongi Makedoonia...millega lähete?:) Ja eks ma annan teada, kirjutan mailile:)

Käisime ka Kreekas (9.07.2004)ja läbi Makedoonia ei saanud. Piirilt saadeti Jugoslaaviasse tagasi. Olime nii õnnetud, sest keegi teadis öelda, et saame piirilt viisa osta. Jugoslaavia piirivalvur lohutas, et sõitke läbi Bulgaaria, nii tegimegi ja sai käidud. Väga lahe ja ei tulnudki eriti pikem ring. Suhtumise küsimus muidugi :))). NB! Jugoslaavias on väga kõrged teemaksud. Meil läks terve Jugoslaavia läbimine 71 EUR-i. Teed aga pole ollagi??? Loodame, et meie eurod ikka teeehitusse jõuavad. Politsei on iga natsa aja tagant ja hästi halastamatud, nagu leeduski. Me ei pannud kiirusepiirangut tähele ja saime 25 EUri-trahvi. Trahv tuli maksta jugo rahas ja nii jäin mina ,koos oma mehe passiga, trahviroodu kuni teised, mõni kilt edasi, rahavahetusse läksid. Leedukad küsisid kiiruse ületamise eest 150 EUR-i, kuna meil vastav summa puudus, siis leppisid 50 EUR-iga ka ja sobis EURO kupüür. Jugoslaavia ja Bulgaaria on nii lahe, satud justkui kaks- kolmkümmend aastat ajas tagasi. Lipp, lipi peal nagu heal õndsal vene ajal..ja Sofias on unustamatu vaatamisväärsus- mustlaslaager või linnak. Hobused kõnnivad vabalt tee peal...ah ma võikski rääkima jääda... P.P.S JUGOSLAAVIAS(peale Ungari piiri) ON ARUHARVA BENSUKAID! Aknapesijaid kleebib igal pool külge ja kui sa ei luba, siis saad needuse kaela! Kõik kes kahtlevad, ärge enam kahelge-sõit läbi Jugo ja Bulgaaria Kreekasse on parim. Lähen kindlasti veel.:))))

Oma mehe naine, kas võib veel mõned küsimused Kreeka ja selle teekonna kohta meilitsi?

Tänud ette, Andrus

Olin "oma mehe naise" reisil kaasas ja võin kinnitada tema sõnu. Kui võimalik minge kindlasti läbi Jugo ja Bulgaaria, sealt saate omaette elamused enne Kreekat. Nende riikide piiridel olge ettevaatlikud tolliga. Sõltub ilmselt tollitöötajast. Mina pidin aru andma oma käekoti sisu kohta. Väidavad, et otsivad narkotsi. Seda võimsam on jõuda Kreekasse. See riik on lahe.

charlie Küsi aga julgesti! kiisu.triibud@mail.ee Kirjutan kohe foorumis meie seiklustest ka pikemalt.

Viisa kindlasti vajalik. 99-ndal sai Makedoonais käidud ja siis sai Kreeka poolt sisenedes viisa piirilt. Hind oli kuskil 30-50 DEMi vahel. Väga eksootiline riik meie jaoks ja kindlasti tasuks vaatamist. Muidugi oli see hetk, kus Kosovo sõjast oli möödas vaid mõni kuu ja kogu Balkan segaduses.