Maksud riigipiiridel(Makedoonia - Serbia - Bosnia Hertsogoviina - Horvaatia - Sloveenia)

Tere! Plaanis siis ülalnimetatud riikidest läbi sõitta ja olen kuulnud, et sealkandis küsitakse mõnedes riikides piiri peal nn makse(öko-, transiidi-, teede-, kindlustus, jne), kas keegi oskab õelda läbides neid riike, kus(millisel riigipiiril) ja kui palju autoga v mootorrattaga raha küsitakse ja mille eest? Plaanis juulis Kreekast kuidagi Itaaliasse saada ja tahaks teada millise rahaga peaks riigipiiridel arvestama, kuna kuulsin mingist ühkordsest sõiduki transiidi tasust Serbias(100 EUR-i), siis võtab mõtlema kas minna üldse laevaga otse. Igasugune info on teretulnud. Aitähh ette vastajaile.

Ma sõitsin 2-3 aastat tagasi kõikidest piiridest korduvalt üle. Mainitud riikide puhul piiril maksma ei pidanud. Mul oli Eesti auto rohelise kaardiga.

Maksta tuli Albaanias 10 euri per inimene mingit turistimaksu + auto desifintseerimise maksu (1-2 euri). Ka Bulgaari piiril oli mingi desifintseerimise tasu. Aga endise Jugoslaavia osas piirimakse ei olnud.

Kiirteedel loomulikult on maksud, mõni neist võib alata väga piiri lähedal i.e ostad juba piirilt vinjeti vms.

0
0

Teedemaksud on kiirteel täiesti legaalsed, seevastu öko-, transiidi- vms maksude puhul aitab alati lärmilöömine, kviitungi nõudmine ning mõne saatkonna numbriga vehkimine.
Kindlasti tuleb enne reisi kontrollida oma rohelist kaarti, kas läbitavad riigid on sinu rohelise kaardiga kaetud. Kui seal näiteks Serbiat ei ole, siis tuleb ka see 110 euri kindlustust piiril tasuda. Seega hea eeltöö väldib jamasid :) Mis puudutab marsruuti, siis kui on tahtmine kiireimat teed mööda Kreekast Põhja-Itaaliasse pääseda, siis on minu soovitus teha seda Makedoonia-Serbia-Horvaatia-Sloveenia kaudu. Bosnia teed kõlbavad küll sõita, aga maastik mägine, mistõttu keskmine kiirus isegi suure pingutamisega üle 70 km/h ei tule. Seevastu kiirtee Belgradi ja Zagrebi kaudu on kiire ning mugav, ca 1250 km ja 14 tundi sõiduaega. Kindlasti võib ka laevasõidu alternatiivi kaaluda, aga see sõltub, kuhu kohta Itaalias tahad minna. Kui Kesk-Itaaliasse, siis võib ülesõit Kreekast Itaaliasse Barisse olla isegi soodsam kui läbi Balkani uhamine.

0
0

Ei maksnud piiril Makedoonias, Serbias, Horvaatias ja Sloveenias. Teisi ei tea. Teemaksu koguvad teepeal, eriti Serbias. Aga see on tühine summa.

0
0

Aitähh kõigile vastamise eest, nüüd saab juba midagi kindlamalt planeerima hakata :) Kui kellegil lisada midagi või on muid kogemusi olnud siis kommentaarid alati head ja oodatud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased