Malaisia.Semporna sukeldumine

Kuigi siin on Malaisiast palju infot lugeda, siis mind huvitab väga konkreetselt sukeldumine Sempornas. Oleme sinna minemas 10- ndal detsembril, plaanime kindlasti sukeldumist umbes 5 päeva. Siin foorumis loetust jääb mulje, et kindlasti peaks selle eelnevalt broneerima. Samas õnnestus leida vaid paar saiti, ehk on siiski ka kohapeal võimalik? Kas kellegil on endal kogemus ja oskab mõnda klubi soovitada, olen ette
väga tänulik! Ja kõigi asjasse puutuvate nõuannete eest ka!

Sipatan on aastalõpus populaarne paik ja suure huvi tõttu lubatakse sinna väidetavalt (?) vaid 120 sukeldujat päevas. Soovitan siiski broneerida. Teekond KK-st pole just kõige lühem, et kohapeal päevi oma järjekorda oodata.
Mõned veebiaadressid:
http://sipadanscuba.com/
http://www.borneodivers.net/
http://scuba-junkie.com/
http://billabongscuba.com/

Tänan, et kommenteerisid, arvasin juba, et minu küsimus jääbki kommentaarideta!
Kas oled seal ka ise sukeldumas käinud, keda sellisel juhul kasutasid, kus elasid?

Mul on ka üks meile oluline, lihtne küsimus- kas ja kus on Semporna kandis ujumise, rannapuhkuse randu? Või siis üldse sellel poolsaarel?

Ma ise hullasin Kinabatangi jõe džunglites ja Sandakanist kaugemale ei saanudki. Küll kohtasin reisikaaslasi kes ootasin sealsetes öömajades oma bookitud aega Sipadanile sukelduma või tulid sealt.
Sipadan tungubki olevat see „kõige-kõige“, aga vaata seda borneodivers.net lehte- seal on ka muid võimalusi. Sipadani hinnad on vist kõige kõrgemad, seepärast vaata ka alternatiive- Mabul, Kapalai.

Ühte oma siselendu oodates tegin aega parajaks Kota Kinabalus(KK) Kesklinna sadamast lähevad paadid 15.minutiga kolmele saarele.No nendel saartel saab liiva peal pikutada ja snorgeldada - päevakese puhata. Aga need saared pole kindlasti väärt, et nende pärast Borneole sõita. Sobivad, kui oled KK aega parajaks tegemas. Kota Kinabalu on kole linn, seal pole lihtsalt midagi teha.

Kui sukeldumishuviline, siis hoia Borneol ikka Semporna kanti, Celebesi mere äärde.

Hääd reisi!