Maldiivid- update: post-Covid ja hinnatõusu ajastul

Tere!

Tekkisid mõned küsimused Maldiividel reisimise kohta. Lugesin kõik varasemad Maldiivide teemad ka siin foorumis läbi, kuid enamus infot juba vananenud ja ei saanud kõige osas häid vastuseid.

Meil tekkisid siis järgmised küsimused:

1. Kas keegi oskab täpsustada, et kui soovida puhata ühes või kahes erinevad resortis, siis transport Male-ist resorti (vesilennuk või kaater) tuleb alati broneerida läbi selle resordi? Sellist nö ühistranspordi stiilis ja ise piletite ostmise võimalusi ei ole? Ning, kas saan õigesti aru, et vesilennuki hinnad on tõesti ~400 dollarit (kaugemate resortide puhul isegi 900) per person? Ehk siis mitmes erinevas kohas peatudes läheks ainuüksi transpordi peale kahele üle tuhande dollari?

Saan aru, et post-covid ajal on iseenesest mitme saare vahel liikumine jälle ok.

2. Oskab keegi soovitada häid 'tasukohasemaid', kuid siiski kvaliteetseid resorte, kus oleks nii veepealsed villad kui rannavillad, et saaks mõlemad ära proovida? Valik on väga kirju ja alati on hea kuulda kellegi isiklikke kogemusi :)

3. Kas koha peal pakutavad erinevad merereisid (nt delfiinide vaatluse reisid jms) on tehtavad ka väikeste lastega? Ehk on kellelgi kogemusi just 1a lapsega, et millised paadid olid, kas oli väga pumpy ja, kuidas laps vastu pidas?

4. Kas keegi on hiljuti tuvastanud, et lennupiletid Maldiividele saaks soodsamalt, kui lennata Helsingist, Riiast, Stockholmist vms? Ise praegu uurides erilist hinnavahet ei ole tuvastanud, aga kuna lendame pisikese lapsega, siis mida vähem ümberistumisi seda parem oleks.

Suur aitäh juba ette kõigile kes vastavad!

Malediividel on kõik suhteline. Oleme post-covid sealt nüüd 2 korda läbi käinud, viimane kord paari kuu eest teel Austraaliasse, aga kogu talveks (või pigem kuuks paariks) pole enam viitsinud sinna talvituma jääda.

Aastate eest oleme korra talvitunud ühel kohalikul põhjapoolsemal saarel, seal oli küll kõik sigaodav, hotellilaadne majutuski täpselt ei mäleta aga pigem ikka alla 100 dollari öö. Toidu kättesaadavusega oli raskusi (peale kohaliku kala), samas ei olnud seal ka ühtegi teist turisti, see oli aeg, kui mõned kohalikud saared alles avasid end välismaalastele. Need saared on ka täna alles. Seal oli isegi loomisel privaatne rand turistidele, India piiri lähedane regioon ei olnud ka kuigi maruislamistlik ja tõenäosus terrorikski vast madalam kui mujal.

Hinnad on küll tõusnud, aga vähem kui mujal. US dollari baasil on ka see soodne, et dollar on just ca 10% nõrgenenud euro vastu viimasel paaril kuul.

Üldiselt ma ütleks nii, et kui sa pead küsima, mis miski asi maksab, näiteks transport saartele, siis see koht pole sinu jaoks, eelarvelises mõttes. Hinnad on ette antud ja võivad jah vabalt olla 1000 dollarit inimese kohta suund vesilennukiga. Pikemad sõidud paatidega avamerel olenevad paljuski hooajast ja ilmast, bumpy on igal juhul. Transport on kuurorti monopol ja teenistuse allikas.

Kuurortid on ka kallid, vaevalt et alla 500 öö midagi leiab. Teist samapalju lisa söögile. Veepudel võib vabalt kuni 10 dollarit maksta, lisaks oodatakse jootraha. Veepealsed villad muidugi ei ole hinnaklassis 500. Mingi mälupilt tuleb ette, kus restorani kõige odavam praad oli 89++ dollarit. Seda ei hakanud ka tellimagi, sest kelner vihjas, et liha on selles eriti vähe. Siit järeldus, et half board või veel parem all inclusive tasub pigem võtta. Alkohol on ka ootuspäraselt väga kallis, (kvaliteet)veinipudel võib vabalt mitusada dollarit olla.

Lennupiletite kohta ei hakka parem soovitama, ise lendame pigem äriklassis ja kui head hinda ei leia, kasutame lennumiile/punkte. Seda muidugi ka hotellide osas, kuigi Malediivid on populaarne ja nõutud sihtkoht ja rahvusvaheliste ketihotellide hinnatase, ka punktidega, ei ole kuigi soodne. Samas kui tahta kindlat kvaliteeti (ja näha palju USA turiste) siis pakun, et Hiltonilt punkte ostes soodusmüükide ajal pole Hiltoni keti hotellisaared Malediividel sugugi kehv valik.

Aga vähegi piiratud eelarvega soovitaks pigem kohalikke, pealinnast kaugel olevaid saari, kuhu pääseb liinilennuki (on ka monopol enamvähem aga mitte ühe kuurorti hinnastada) ja privaatkaatri kombinatsioonis. Jah, kaater on kallis igal juhul, samas kohalik saar on igal juhul odav, eriti kui majutuses 5 tärni ei nõua. Ja piiratud eelarvega seal ei saa nõuda. Niiviisi saab kindlasti ka pikemaid reise sinna teha ja kohapeal kauem olla, ka saari vahetades. Samas 1 aastase lapsega ma tsivilisatsioonist nii kaugele ei reisiks.

Väike kasulik edit veel siia juurde: resordid on ka klientuuri mõttes eriilmelised, ketihotellides on pigem USA suunal kaldu klientuur, aga teiste puhul oleneb mis riikides neid turundatakse - võid sattuda näiteks ainult Itaalias müüdavale saarele, mõned keskenduvad prantslastele, endale meeldivad praktilistel põhjustel jõukatele araablastele suunatud kohad. Päris kõik neist ei ole vist vabamüügis aga osa peaks ikka olema. Jaapani turistiga saar on ka päris hea valik, Hiina omaga mitte nii eriti, kuigi hetkel neid hiinlasi vist suurt veel ei ole liikvel. Ja odav saar meelitab igast riigist kohale pigem sellise "rotirahva" koos kaasnevate nähtustega.

7
2

Aitäh nii põhjaliku vastuse eest!

Selge see, et ega me Maldiive säästu-reisina ei valigi. Ning kuna väike laps kaasas, siis ei hakkagi soodsamaid local saari ja hotelle vaatama. Pigem soovime jah olla ühes mõnusas kuurordis, kus ilus rand, bassein ja toidud-joogid kõik olemas, et ei peaks trippima palju ringi ja otsima, kus midagi leiab, isegi kui see kõik tuleb rahaliselt kallim. Seekord ongi reisi eesmärk just puhkus :)

0
0

Meenus veel küsimus, et kas ilm märtsis- aprilli alguses on Maldiividel veel ok või läheb juba vihmaseks/ tormiseks?

0
0

Reisil märtsi alguspoolelt keskpaigani ei meenu küll et ilm oleks probleemiks olnud, aga eks see võib aastati ja piirkonniti varieeruda.

Kui kallim resort, siis pange paika kui kaugele on huvi paadis loksuda, mõned sõidud ikka päris pikad, versus vesilennuk. Tõenäoliselt langeb valik mõne saare peale, kuhu peab sõitma kas otse vesilennukiga või tavalennuki ja vesilennuki/kaatri kombinatsioonis. Seda tuleb teha valgel ajal, niiet võimalik on vajadus öö veetmiseks, selleks vaadake Hulhumalel mõni parema klassi hotell.

Kahe taolise sarnase resorti vahetamine ühe suht lühikese reisi jooksul ilmselt ka mõttekas ei ole.

Teiseks pange paika kui suur saar/resort peaks olema. Ja edasi vaadake juba hindu ja pigem vähemalt half/full board kui mitte all inclusive. Lugege kommentaare tripadvisorist ja bookingust, ka expediast.

1
0

Mina olin 2021 märtsis 3a lapsega, me võtsime odavama resordi, 15 ööd / kõik söögikorrad hinnas kokku 2000 eur / 2 täiskasvanut + laps. Transfer oli kiirpaadiga ca tund ja maksis 142 dollarit edasi-tagasi, kiire ja mugav variant kui ei soovi veel üht lendu kohe otsa.

Meil oli Beach villa, teadlikult lapsega vee kohal ei tahtnud, sest siis pole endal ühtegi vaba hetke. Kolme-aastasega sai ilusti käia delfiine vaatamas ja snorgeldamas. Üheaastasega ma seda ei teeks, st käiks ühe kaupa (teine vanem valvab last niikaua). St üheaastane ise veel ei naudi.

Alkohol ei olnud meie resordis väga kallis, st me ise väga ei joonud. Aga õlu oli nt 8 euri, pudel halba veini 35 ja 50-60 euri eest sai korraliku.

Väikese lapsega peaks arvestama, et kui kaugel on päris arstiabi, resortides on tavaliselt väike arstipunkt, aga haiglad võivad olla väga kaugel. Samuti tuleb arvestada, et sobilikud mähkmed ja toit ( juhul kui veel püree on põhitoit) tuleb kaasa võtta. Ja ujumise varustus - jalanõud ja ohutu ujumise lahendus. Aga kui sööb tavatoitu siis nt meie resordis oli ülihea toiduvalik (sh puuviljavalik).

Märtsis ikka sadas vahepeal, tuli lahmakas ja siis oli ok. Aga tuli tihti suure rajuga, äike ja torm. Iga öö müristas ja mulle tegelikult meeldis vaadata õhtuti rannas äikest kui see lähenes.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased