haaletaja

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 16 aastat tagasi
26 meeldimist
28 postitust / 412 kommentaari
240 (38.4%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Panen südamele, et kindlasti peab selles vanuses inimene jooma piisavalt vett, ning liikuma lennu ajal. Üle 3 tunnist lendu väga ei soovitaks. Veenduge, et ta ikka veidi liigub võib teeb neid harjutusi. Peale lendu kindlasti kontrollige, et üks jalg ei oleks teisest rohkem paistes, kui on, pöörduge koheselt arsti poole. 

Reisikindlustus tehke ka kindlasti. 


Muidu soovitatud sihtkohtadest on Istanbul väga hea variant, aga ka näiteks Ohrid Makedoonias (otselennud suvel) ja Budapest Ungaris. 

Kwame, see millist malaaria ravimit valida, sõltub millise vastu on reidentsus ja millise vastu mitte. Mina näiteks alati eelistan lariami, eelkõige selle tõttu, et kõrvalnähtusid ei ole, ning tuleb võtta üks tablet nädalas. Mulle isiklikult sobib see palju paremini, see et sulle ei sobinud, ei tähenda, et teistele ei sobi.  

Alati pole see võimalik võtta seda tüüpi ravimit, mida eelistad, sest olenevalt piirkonnast ja malaaria tüübist kirjutab arst ühe või teise tüübi (aga selle saab ka ise järgi vaadata eelenevalt). 


Hbert, see on juba kuritegelik ju, keelduda retsepti väljastamisest ja panna ohtu patsiendi elu. Mina teeks kaebuse haigekassasse. St kõigepealt teavitaksin oma kavatsusest perearsti ja kui siis asjad ei hakka liikuma, teeksin kaebuse. 

Õnneks mul Tartus (kus mu perearst) sedaliiki probleeme ei ole :)

Sellisel juhul on võimalik valida alati endale (normaalne) perearst, kes seda teeb. Aga võibolla Tallinnas tõesti see probleem, sest nimistud on väga täis ja lisatööd ei taheta. Aga mujal Eestis ei peaks probleem olema, eriti seal, kus ei ole spetsiaalset reisinõustamise kabinetti, kuhu minna. 

Kõike peale kollapalaviku saab teha ka perearsti juures. Lihtsalt tuleb ette helistada, sest vastavad vaktsiinid tellitakse ette.  Ma ei näe põhjust, kui ei ole ekstra soovi reisinõustamise teenuse järele (või kollapalaviku vaktsiini), minna spetsiaalsesse kabinetti. 

Improved'ile vastuseks: ma arvan, et päris palju on neid, kes reisivad lastega üksinda.  Vōi kui kaaslasega reisida 8 korda kuus siis ilmselgelt on mõistlik, et kaaslasel on oma piiramatu kasutusega kaart. 


Minu arvutus on selline, et kui PP maksab 160 euri aastas, ja ütleme, et kasutan lounge 3-4 korda kuus ( 1-2 vahemaandumisega reisi kuus). Siis tuleb ühe korra hinnaks umbes 4 euri. Seega nagu tasub ilusti ära.


Vahemärkusena pean ütlema, et kui enne kiitsin Tallinna lennujaama lounge, siis nüüd olen ülipettununud - lastenurk kaotati ära! :(

Mul on Swedbanki platium kaardi piiramatu kasutusega priority pass. Juba septembris olen kasutanud 8 korda, kuid lounge'ide kvaliteet on väga erinev. Mina vaidleks vastu - soovitan just lastega reisimisel kasutada. Minu laps on aastane ( veel ei käi) ning hindamatu on hea vaikne ala, kus on veidi puhtam ringi käputada. Igal pool on alla kahe aastased lapsed tasuta, mõnedes lounge'ides ka alla kolmesed. Superlennujaamades on eraldi laste mängutuba (Riia) või mängunurk (Tallinn). On ka kohutavaid lounge (nt Catania), aga üldiselt ikka parem kui olla tava ootekohas.


Kalliks teeb asja, kui kaaslase kaasa võtad, sest siis see igakordne 27 dollarit ära ei tasu.

Kellelgi on kogemust, millal see kaaslase summa maha võetakse kaardilt? Mul näiteks septembri eest pole midagi praeguse seisuga võetud.

Ma lendan 27. november ja tagasi 10. detsember. Lähen beebi (1 a 3 kuud siis) ja sõbrannaga. Äraantavat pagasit ei võta :)

Kes veel minemas alla 2 aastase lapsega, jagage muljeid, kas selle beebikorvi saite (peaks saama kuni 11 kg kaaluvale lapsele) ja kas/kuidas oli lubatud võtta käru (kas lisaks käsipagasi 1 ühikule)? Jutt siis Leveli lennufirmast. 

Samuti on oodatud soovitused lapsesõbralike kohtade osas :)

Ootan soovitusi hea kvaliteediga rendifirmade kohta. Kas Korful kehtib põhimõte, et mida väiksem, seda parem?  

Vaatan, et mitmed rendifirmad pakuvad citroen c1 või sarnast autot. Kas see auto saab mägistel teedel hästi hakkama? Tundub päris pisike (ma harjunud autot rentima USAs, kus mini klassi vist ei eksisteerigi), seega veidi kahtleval seisukohal.  Samuti huvitaks kui kellelgi on kogemusi, et kas sellisse autosse võiks mahtuda turvahäll (taha istmele) ning kas on mõistlikum võtta kaasa enda häll või rentida autofirmast?

Täpsustan ka, et soovin rentida 10 päevaks lennujaamast,. 

Mitte midagi ei ole vaja (igaks juhuks majutuse broneering/aadress), peale kannatuse, sest kuskil ca 2 tundi tuleb istuda ja oodata kõrbeva päikese käes, kuni passi tagasi saab ja kui järjekorra maha magad (üks mees karjub suvalises kohas su passiga ja vehib pildilehega) siis veidi kauemgi. Passi kätte saamine tähendab, et nüüd võid minna järjekorda ja üks onu lööb templi passi.

Veebruaris 2017 sai Langkawilt saabudes 30 päevase viisatempli. Pole õrna aimugi miks (mul ei olnud vaja ka nii palju, ega ma seda ei küsinud ka). Lihtsalt infoks.

Lisan juurde ka fakti, et mingil juhul ei tasu raha vahetada Langkawil, nagu soovitatakse mitmetes reisifoorumites. Kui vahetada Langkawil, tuleb kursiks 34. Kohapeal praegu oli kurss 36.2, iga nuka peal saab vahetada.

Tundub vist sobiv teema küsimusele - kas on mõttekas osta ära Internetis piletid suunal Koh Lanta - Phi Phi ja Phi-Phi - Ao Nang? Pakkujaid netis tundub olevat mitmeid. Või peaksin pigem küsima oma hotellist siin Koh Lantal /jalutama suvalisse putkasse, kus on reisibüroo peal kirjas?
Iseenesest tahaks kindlasti, et see transfer sadamasse oleks kindel (mitte, et keegi kogemata unustab ära), aga samas ei viitsi nagu kuskile ekstra "otsima" ka minna.

Ise küsin, ise vastan ka :)

Koh Libongile saab nii, et võtta lennujaamast mikrobuss bussijaama - 90 bhati. Sealt edasi paneb bussijuht sind kohe järgmise mikrobussi peale, mis viib Hat Yao sadamasse (80 bhati) - sama buss peatub ka Kuan Thung Khu sadamas enne seda. Sealt saab 50 bhati eest Libongile. Libongis tuleb võtta mootorrattatakso, et saada sinna saare ossa, kus on 4 majutuskohta, mis saarel on. Jala minema ei maksa hakata, ca 20 minutit mootorratta sõitu (100 bhati). Targem oleks ette broneerida, sest kui puhkemajad on välja müüdud, siis on jama :)
Ma sain viimase bungalow (500 bhati) Libong resort nimelises kohas, kus muide on seni Tai parim köök (eriti Crab curry). Rand on ilus, aga mõõna ajal snorgeldada ei saa. Väga rahulik ja meeldiv koht, kõige odavam ja turistivaesem Trangi saartest.
Saarte vaheline takso on kallis, seega odavam variant on minna "ühistranspordiga". Ko Libongilt tagasi mandrile, siis Kuan Thung Khu sadamasse (mina maksin mikrobussijuhile 100 bhati, et ta sealt läbi sõidaks ja mu maha viskaks, sama raha eest saaks ka mootorratta taksoga). Edasi on pilet 450 bhati Koh Kradanile. Mina läksin õnne peale välja, Internetis olid viimane kui koht välja müüdud. Ülal toodud Ko Kradan Island resort Internetist ostes odavam selle aasta seisuga oli 30 € bungalow, aga see oli ka välja müüdud.
Ko Kradanil on kokku umbes 10 resorti, millest ca 3 ei ole ilmselt Internetis, seal hulgas toodud Paradise Lost + veel 1-2 samas saare otsas (paadilt maha tulles minna vasakule). Kohale jõudes ma käisin läbi 5-6 reorti, kus ühes oli saada bungalow (1200 bhati). Ise sain sellise ekstreemse asja nagu "tree house" - mis naljakal kombel oli seal samas kohas kui ülal toodud Kradan Island resort (tunneb ära õlleklaasiga ameeriklase järgi). "Tree house" maksis 500 bhati, ning reaalselt oligi onn puuotsas. Sinna pidi ca 5 meetrit ronima banbusredelit mööda, ning ma pakun, et ei redel ega puumajakese põrand üle 70 kg ei kannataks :) Ööbimine oli väga ekstreemne, kõige selle eluga seal dzunglis (ei olnud kinnine onnike :)).
Igal juhul Koh Kradani rand oli väga ilus, samuti kui tulu mõõn sai minna Sunset beachi, mis oli ca 10 min läbi džungli teisel pool saart (sai ka ujuda mõõna ajal).
Igaks juhuks märgin ära, et Lost Paradise-s tundus olevat saada "dormis" ööbimist 700 bhati eest. Curry on nende söögikohal küll maitsev, kuid krevette tellida ei tasu, sest nad küpsetavad need üle :)
Koh Kradanilt Koh Mookile paat maksis 300 bhati. Koh Mook on seni kõige vähem huvitav saar. Koh Mook-ilt pilet Koh Lantale on 550 bhati ja läheb Charlie rannast.
Kui kellelgi on täpsemaid küsimusi Trangi saarte kohta, vastan hea meelega. Siiski soovitan kõigil võimalusel majutus ette broneerida paar kuud, sest seda on vähe.

Turkish airlines'i puhul on ülitähtis osta pilet nende enda kodulehelt, siis helistatakse kohe personaalselt ja üritatakse pakkuda hea alternatiiv. Kuigi pilet on võib-olla 20 € kallim kui tripsta (vms saidi) kaudu ostes, siis see tasub igal juhul ära. Hetkel tühistatakse väga palju Tallinn-Istanbul lende (mulle vähemalt tundub nii), seega alternatiiviks pakutakse kas päev varem või päev hiljem lendamist. Kui tekib tänu sellele vajadus Türgis ööbida, siis saab tasuta 4 või 5 hotelli koos transferiga.
Mulle näiteks ei sobinud lennata päev hiljem ega varem, seega pakkusin välja, et nad lennutaks mind läbi Helsingi ja toimis - finnair Helsingisse ja edasi Turkish airlines. Midagi juurde maksma otse loomulikult ei pidanud.
Kui kasutada muid lennusaite broneerimiseks, siis on nende reisibüroode ülesanne piletid ära muuta. See omakorda võib tähendada, et lennumuutusest ei saa teada enne kui lennujaama minnes. Meie reisiseltskonnal oli hiljuti nii, et mul ja ühel teisel inimesel oli ostetud Turkish airlines kaudu, ja teisel kahel tripsta kaudu. Mulle helistati kohe Turkish airlines kontorist ja ainus põhjus miks teised kaks said ka uued lennud oli selle pärast, et ma ekstra küsisin. Muidu nad ei oleks reaalselt isegi teadnud, et lend on tühistatud, sest neile reisibüroo ei helistanud ega isegi ei saatnud maili.

Parim kurss mille leidsin oli 15 pesot euro eest, 14 dollari eest. Seda kurssi sai turul Ave. Brazil tänaval. Pole just päris õige aga kuuldavasti paremat Puerto Igazus ei saagi. Restoranides see-eest pakuti ülihalba kurssi (11-13 pesot dollari eest).

Kui on ostetud piletid suunal Amsterdam - Tallinn - Amsterdam detsembris, kas siis on põhjust muretseda, või pigem võib eeldada, et antud lend asendatakse näiteks KLMi lennuga? Piletid on ostetud Estonian airi kodulehelt.

Minu andmetel (st Interneti andmetel on hetke peso kurss 10,4 pesot euro eest, aga lugesin kuskilt, et mustal turul on ca 16). Kas kellelgi on kogemusi mustal turul raha vahetamisega Puerto Iguazu-s? Saabun Argentiinasse üle maismaa piiri, ning vahetaks hea meelega soodsama kursiga raha :)

Selline küsimus, et kui juba seal olla, kas on mõttekas vaadata koske mõlemalt poolt, või on sama kogemus olenemata sellest, kus poolt vaadata?
Minu andmetel on pilet Argentiina poolel 260 kohalikku (ehk ca 25 €?) ja Brasiilia poolel 62 kohalikku (ehk 15 €?)? Kas keegi oskab kinnitada seda infot? Kuidas oleks kõige parem kohale saada, kui Brasiilia poolel maaduda Iguassu lennujaamas?

Mis võiks olla Nepaalist reisibürooga minemise hind?

Hei, kas kellelgi on uudiseid Tiibetisse sisenemise osas? Kas annaks minna tuuriga Nepaalist? Vaatan, et viimane info siin on 3 aastat vana.

Mind huvitaks terrorirünnakute oht rannikul? Palju reaalselt on? Kuhu võib minna ja kust oleks parem eemale hoida?

Hetke seisuga mugavaim variant on lennata airbalticuga nt Tallinn - Riia - Larnaca. Või siis otselennuga Riiast. Tulin eile just tagasi, kasutades Larnaca - Riia - Tallinn varianti. Kevade-suve poole muutub ka graafik tihedamaks.

Ma jagan ka oma kogemust, mis erinevalt paljudest on positiivne. Reisifirmaks supersaver.fi ja mu algsed piletid olid HEL-ZRH -BOM - Raipur - DEL - ZHR - HEL. Siis nägin checkmytrip'is, et see Raipur-Delhi oli tühistatud ja veidikese google translate abiga sain Soome reisifirma lehel ära täidetud tagasiside ankeedi, et küsida, mis saab.
Vastusega läks ca nädal aega, ning kõigepealt pakkusid nad mulle, et kas sooviksin lennata tagasiteel Raipur - BOM - DEL, kuid küsisin, et kas sobib kui lendan tagasi lihtsalt Delhi'st ja sain 2 päeva pärast vastuse, et ok ja uued piletid mailile. Nüüd on ka checkmytrip's kõik ok ja confirmed.
Soome firmad on küll veidi aeglased, aga korrektsed :)

Kas keegi on lahendanud probleemi ka supersaver.fi -ga? (piletid Raipuri algusega Helsingist)?
Proovisin e-maili, mis on nende lehe all osas: asiakaspalvelu@supersaver.fi aga see enam ei tööta, saatsid mind mingile soome keelsele tagasiside lehele sealt.
Ma hea meelega saadaks lihtsalt e-maili neile, aga mu soome keel on ümmargune null, seega ei ole veel õiget kohta üles leidnud.