Maltal rendiautoga

Jagame läbi videolugude, loomingulist lähenemist elule. Teeme tiiru rendiautoga Maltale peale. Luuled laulud sünnivad kohapeal ja eluettepoole. Siit saab nii mõnigi julgust reisimiseks, räägime enamuselt Eesti keeles. Me ei plaani midagi ette, kõik sünnib kohapeal ja kohalolus. Lennupilet ja minek. Maltale igaksjuhuks broneerisime hotelli ja saime öösel kätte ka rendiauto. Ülejäänu juhtub kohapeal, hotellide hinda valime Google Mapsist, kohapeale minnes küsime vaatame ja siis otsustame.

Kuidas sina reisid kas organiseerid kõik ette, või lased sündida parimal mis tulema peab?

https://naeratusemiljonar.ee/seiklused-maltal/

Kirjutaks veidi jõuludest Maltal. 24.12 Maltale jõudes olin veidi segaduses, kui märkasin, et esimene buss lennujaamast läheb alles tunni pärast. Peale seda aga üsna tihedalt. Ei osanud sellele tähelepanu päärata ja võtsime bolti Sliemasse, 12€. 24.12 paistab neil olevat üsna elav ja harilik päev, õhtuti olid restoranid/baarid avatud, elu käis, Pacevilles oli korralik pidu, rahvast liikus ja ühistransport toimis. Vallettas oli jõuluturg, vaaterattale sajameetrine järjekord ja kõik äärmiselt elav.
25.12 läksime bussiga akvaariumisse ja jäime lõksu - ühtki bussi lähema nelja tunni jooksul ei paistnud. Pidime võtma bolti, seekord juba 30€. Need bolti sõidud hakkasid tüütama ja rahakotile, seega otsisime infot busside anomaaliate kohta. Selgus, et jõulude (ja ilmselt ka lihavõtted, muud riigipühad) ajal ongi bussiliiklus hõre ja perioodiline. Mõned tunnid hommikul ja pealelõunal ja kell 21 lõppeb taas. See oli viimaseks tõukeks rendiauto võtmisel. Rent ise imeodav, aga pakkujad tahavad 1200-1500€ tagatist ja hindasin üsna kõrgeks võimalust mõni kriim saada. Enterprise pakkus 25€ eest päev 0-omavastutust ja väike Aygo oli neljaks päevaks meie. Parkimine oli veidi keeruline, igal pool pidi otsima ja ootama, aga iga kord ja igal pool leidsime sobiva koha alla 10 minuti. PS - kõik rendiautode numbrimärgi tähekombinatsioonid lõpevad xQZ tähisega. See tähendab, et kohalikud suudavad aru saada, et sa oled "ohtlik" ja ka ise suudad eristada, kes kohalik, kes rendikaga.
26.12 üritasime Gozole saada, aga hommikul kell 10 oli ummik sadamasse pea 10 km pikk ja ei näinud võimalust sel päeval üle saada. Saime ringiga Mellieha randa ja vedelesime seal, kell 14 ei olnud ummik veel palju järgi andnud. 27.12 saime hommikul kell 9 peale tunnist ootamist üle, liiklus Gozol oli tihe, rendikaid meeletult, rahvast jagus kõikjale.
Sõitsime ka kõik suuremad keskused õhtuti läbi. Birzebuggia ja Marsaxloxx - ülivaiksed, mõni pood, üksikud restod, aga need ka kell 21 kinni. Mellieha ja ümbrus - sama seis. Buggiba - veidi elavam, Valletta uskumatult elav ja Sliema ning Paceville nagu suvistel tippaegadel.
Gozol õnnestus vana Azure window asukohas paadireis saada, inimene 4€, sõit läbi koobaste merele, kaljud, koopad, korallid - üliäge ja milline hinna/kvaliteedi suhe! Saare põhjaosas on ka väiksem Window, mis veel alles.

4
0

Tere.

Kuidas öösel saab Sliemasse? Kas bussid ka sõidavad? Transferi aeg sinna on 50 min, kuigi sõita on 12 km. Kust võtta rendiauto, on mingid kohalikud firmad seal olemas?

Mida saaks Maltal märtsis teha/vaadata, kui on kuus päeva? Kas ainult ühistransporti kasutades saab hakkama ?

0
0

Käisime Maltal aastavahetusel, 31. detsembril sinna ja 6. jaanuar tagasi.

Üldist:
- Vaadata on meeletult, sest kultuurikiht on nii paks. (Sõbrad on kõik sama öelnud.)
- Loodus on samuti ilus, kaljud ja merevaated ja koopad.
- Isegi aastavahetusel oli ilm meie jaoks meeldivalt soe, päikeselised päevad.
- Mina käisin mitu korda pikalt meres ujumas ja oli mõnus.
- Ühistransport töötas meie jaoks suurepäraselt.
- Gozol võtsime rendist rattad ja see oli väga hea otsus - väga mõnus päev tuli.
- Aktiivsemale inimesele on seal olemas sukeldumine, süstasõit / paadisõit, kaljuronimine, rattasõit.
- Geoloogia-huviline võib end kaljust ja fossiilidest ja noorest lubjakivist (5 miljonit aastat vana, Eesti paekivi on 500 miljonit) lolliks kaifida.

Abiks on raamat "minu Malta" ja sama autori (Ingrid Eomois) Facebooki grupp "alati Malta". Usun, et ka tema ekskursioonid on toredad.

Kes tahab pikemalt lugeda, siis meie muljed.

Valletta ja selle ümbrus:
https://kurinurm.blogspot.com/2023/01/malta-valletta-vaike-kivist-linn.html

Malta kõrge kaljune edelarannik (Dingli kaljude ümbrus):
https://kurinurm.blogspot.com/2023/01/malta-edelarannik-dingli-kaljud-ja.html

Gozo saar:
https://kurinurm.blogspot.com/2023/01/malta-gozo-saar-jalgratastel.html

Kõik muu ja olmelised teemad:
https://kurinurm.blogspot.com/2023/01/malta-reis-koik-muu.html

Autot me ei rentinud. Maltal ei tundunud see vajalik, saime kõik kohad bussiga käidud, üsna kiiresti ja mugavalt. Liiklus on vasakpoolne ja päris kole, eriti need kihutavad bussid. Gozol käies võiks sealt auto võtta küll, kuid meile meeldis jalgratas rohkem.

3
0

Busside info on olemas nii kohalikus mobla-rakenduses (Tallinja) kui Google kaardil. Paned Googlesse, kust kuhu sa saada tahad, annad tuleviku kellaaja ette (1. märtsil kell 01.30 öösel) ja kohe näed, mis läheb, koos kõikide ümberistumiste ja valikutega. Malta on hirmus uhke oma "reaalajas bussi-info" üle.

2
0

Suur tänu vastuste eest.

Kas bussipiletid on vaja bussijuhilt osta või mis süsteem seal on?

Mis riideid võiks võtta? Jope ka kaasa? Kui kallis on våljas söömine?

0
0

Bussipiletid - ostad lennujaamast Tallinja kaardi nädalaks. Seda viibutad bussi minnes lugeja ees. (Sisse minnakse alati eest uksest). Odav, mugav.

Riietus - vaata ilmaennustust. Meie tahtsime ise vabalt ja palju vabas õhus ringi liikuda ja matkata, seega alati joped kaasas.

Väljas söömine - hinnad nagu Eestis. Palju huvitavaid restorane, kõik Vahemere ümbruse köögid on olemas. Kohalikud veinid olid täitsa head. Väikesed toidupoed on linnades lahti pea kogu aeg. Külades jällegi peetakse lõunapausi, kinni on nii kõrtsid kui poed.

Elektripistikud on teised, "inglismaa omad". Võta ülemineku-adapterid kaasa või uuri oma majutajalt, ehk on tal euro-pistikud ka olemas. Aga pigem ei ole.

Paar viita, mis mulle endale abiks olid:

Ühistransport:
https://www.maltauncovered.com/travel-guide/public-transport-getting-around/
kasulik arutelu lehe kommentaarides

Autosõit ja autorent:
https://www.maltauncovered.com/malta-car-hire/tips-driving-in-malta/

Igasugu matkamine ja loodus:
https://www.maltatina.com/ ja https://www.maltatina.com/map/

Gozo:
https://www.maltauncovered.com/gozo-island/

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased