Marokosse

Tere!

Plaanin Marokot külastada, 11. Märts Toulouse-Casablanca. Kuidas on selle linnaga, tasub 1 ööks jääda või samal päeval peale paaritunnist jalutamist rong Marrakeshi võtta? Marrakeshi sooviksin 3 päevaks jääda, sealt edasi Essaouirase, seal veedaks samuti 3 päeva. Kuidas Essaouiras ööbimise hinnaklass on? Marrakeshis ei usu, et probleeme tuleb kuna riade ja hostele palju. On ehk kellelgi veel soovitusi kuhu minna 2-3 päeva, millest hoiduda? Mida külastada jne.

Kõik abi vägagi tere tulnud ning tänan juba ette ära, pole kunagi varem Egiptus ega sellistes teistes maades käinud, ei oska mida oodata :)

Parimate soovidega, Strijder

Olin nädalapäevad tagasi Casablancas matkabussiga liikudes ülevalt mööda rannajoont. Ja kuivõrd ma ka ei püüdnud seal midagi leida vaadatavat, siis püüdluseks see ka jäi. Omaette elamus oli muidugi kulgeda öösel bussiga mööda linna. Aina ja aina sattusid ette rajoonid, kus kees ööelu koos lõketega ja kaklustega tänavatel. Bussiga kulgedes aina lehvitati, kuid kui oleksin samal ajal ja samas kohas jalgsi... Varsti aga plaan Hispaaniast minna Marokosse tagasi, kuid siis juba lõunapoole. Äkki mõni teadjam oskab öelda mis mul jäi nägemata ))

Sai käidud omal käel Marokos septembri lõpul marsruudil Fez-Marrakech (vahemaa läbisime rongiga). Oli väga mõnus ja põnev reis. Külastatud sai ka Essaouirat ja võetud 3-e päevane kõrbetuur, mis sisaldas Ait Benhaddeu, Ouarzazate, Dadeši org, Todra kuru, Merzouga, kaamelisafarit ja ööbimist oaasis hotellis ja kõrbes telgis. Heaks abimeheks oli eestikeelne silmaringi reisijuht Marokost (saadaval ka raamatukogudes). Marrakechist valisime booking.com kaudu ööbimise Riad´is le Coq Berber (mediinas ja mitte kaugel Jemaa-el-Fna väljakult) mõnus, puhas ja väga sõbraliku teenindamisega. Isiklikult Essouiras 3 päeva ei oleks, minu meelest piisaks 1 öö-päevast.

kokku mul siis 9 päeva

11.märts Toulouse-Casablanca 19.märts Marrakech-Toulouse

Kas üleöö Casablancasse võiks jääda? nt külastaks Fezi 1-2 päeva, Marrakech 3 päeva, Essaouira 2 päeva või miskit sellist, rongipiletid ei tohiks hirmkallid olla seal :)