eleanna

Uus kasutaja, liitus Tripiga 8 aastat tagasi

3 meeldimist
9 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas saan õieti aru, et vaktsineerimise sertifikaadi olemasolul ei pea mingeid teste kusagil tegema.

Tänan.

Kas keegi on vaktsineerimise tõendiga, või mis iganes see dokument ka on, Kürosele juba lennanud ja saab kogemusi jagada, kuidas toimis.

Tänan.

Lendasin 13.09 ja tagasi siis 21.09. Lennujaamas tehti covidi test, sest märkisin deklaratsiooni täites, et olen nõus enda laskma vabatahtlikult testida. Tundus , et pea pool lennukit oli samamoodi käitunud. Nö vabatahtliku testi eest kasseeriti 240 lari ( julgemad vaidlesid ja said tasuta). Kes seda lahtrit ei täitnud, lasti kohe üle (temperatuuri mõõdeti). Testi tulemuse sain  juba sama päeva pealelõunat, mingeid piiranguid ei seatud. Mask peab olema koguaeg käepärast, et vajadusel ette panna.

Tasub siiski ette broneerida elamine, sest mõned kohad tegelikkuses ei võta vastu. Meil nii Tbilisis juhtus.

Rahvast on kõikjal harjumatult vähe, aga ega see häiri, vbl isegi vastupidi.

Batumis pooled kohad kinni, aga sest pole eriti lugu. Kahjuks olid meres meduuside hordid, ujuda eriti ei saanud (Batumi rannas siis).

Käisin ka Stepatsmindas ja tegin matka Meteo Stationi juurde ehk nö Kazbegi baaslaagrini. Sellel hommikul (öösel), vaatamata lubavale ilmale, ei läinud tippu ühtegi inimest (headel aegadel ca 100). Matkajaid oli ka ikka väga napilt. Hotellis ja restoranis olime seal ainukesed külastajad :( Kahju, turismist elatuvatele inimestele ikka keerulised ajad.

Aga Gruusia on ikka endine oma soojuse ja sõbralikkusega :)

Jh, minu andmetel augustis alustas 1 lennuga (plaanis oli 2,aga Georgia ei võtnud kahte lendu vastu). Sept näitab 2 lendu. Minul piletid 13.09 ja hetkel pole mingit infot, et lendu ei toimu.

Tere. Mida see mägine retk endast kujutas (kuhu minek oli, kui kauaks, mida näha sai)? Tänud ette :)

Piletid olemas, 740 euri Tallinn-Kathmandu-Tallinn (Finnair ja Air India), lennukopaniide kodukatelt bronnitud ja väljaostetud.

Väga huvitav fotomaterjal, tänan suurepärase emotsiooni eest!

Omal käel Iraani

Pähe on tekkinud mõte ja südamesse soov külastada Iraani. Omajagu juba ringi reisitud, aga Lähis-Idasse jõudnud veel pole. Vaadates reisifirmasid, kes sinna ringreise teevad (Germalo, Tensi), on hind päris krõbe. Lugedes siit erinevaid reisikirjeldusi, tundub, et täiesti võimalik ka omal käel ära käia. Vaatasin, et ise oleks võimalik Istanbulist lennates saada päris norm. hinnaga lennupiletid. Kuidas aga edasi? Kas keegi oskab soovitada, kuidas oleks mõistlik kulgeda, et näeks ära Shiraz´i-Yazd´i- ja Isfahan´i (ja kuhu võiks veel kindlasti minna, maa ju nii suur, et tuleb mingi valik teha), samuti ööbimisvõimalused. Kõik soovitused ja nõuanded teretulnud. Tänan.

Ostetud piletid Finnairist Tallinn-Phuket, Bangkokist edasi eraldi lend Phuketile. Kas olen õieti aru saanud, et peame viisa tegema kindlasti ära juba Bangkokis? Vabandust, kui kindel vastus juba kusagil tripis olemas, aga kindluse mõttes küsin üle. Tänan.

Sai käidud omal käel Marokos septembri lõpul marsruudil Fez-Marrakech (vahemaa läbisime rongiga). Oli väga mõnus ja põnev reis. Külastatud sai ka Essaouirat ja võetud 3-e päevane kõrbetuur, mis sisaldas Ait Benhaddeu, Ouarzazate, Dadeši org, Todra kuru, Merzouga, kaamelisafarit ja ööbimist oaasis hotellis ja kõrbes telgis. Heaks abimeheks oli eestikeelne silmaringi reisijuht Marokost (saadaval ka raamatukogudes). Marrakechist valisime booking.com kaudu ööbimise Riad´is le Coq Berber (mediinas ja mitte kaugel Jemaa-el-Fna väljakult) mõnus, puhas ja väga sõbraliku teenindamisega. Isiklikult Essouiras 3 päeva ei oleks, minu meelest piisaks 1 öö-päevast.