Matkaautoga Lofoodid ja Kystriksveien

Plaan lastega minna ca 10 päevasele retkele matkaautoga Lofoodid ja tagasi mööda Fv 17 teed rannikut alla ja otse Stockholmi. 

Küsimus, et kas peaks seda retke alustama Helsingist või Stockholmist. Kilomeetrite vahe tuleb ainult ca 200, aga kumb algus on meeleolukam?

Kui alustad Helsingist, siis saad kahes riigis sõita. Väike boonus tuleb ka sellest, et helsingi otsa laevapilet on odavam kui Stockholmi oma. Stockholmi puhul on alternatiiviks DFDS Paldiskist.

 Oma kogemusest võin öelda, et 10 päeva jääb lühikeseks. Peate tormama.

1
0

Ma armastan Sthlm-Oslo teed.

Kuus tundi kena loodusmaastikku, väikese liiklusega....nauding

1
3

Tulen just sarnaselt reisilt. Käisime Põhja-Norras sh Lofootidel. Läksime Helsingist, tulime Stockholmist. Tulime Norras Fv17 pidi lõuna poole ja enne Trondheimi keerasime mägede vahelt Rootsi poole suunaga Botnia lahe ääres olevasse Skuleskogeni rahvusparki.

Tähtis polegi niivõrd riik, kust alustada, vaid see, kuidas marsruut paika panna ja kas on aega või tahtmist teel olles ringi vaadata. Mõlemas riigis on võimalik kulgeda igavalt mööda maanteed või teha põnevaid kõrvalpõikeid. Ise jäin Rootsi kaudu tagasitulekuga rahule. Pikem merereis kodu poole oli reisile kena rahulik lõpp.

10 päeva on tõesti lühike aeg. Kuna Lofoodid on väga atraktiivne sihtkoht, siis tasub ehk võimalikult otse sinna minna, et saaks maksimaalselt kaua koha peal olla. Selleks on mõistlikum minna ja tulla Soome kaudu. Lisaks on see oluliselt odavam: esiteks on laevapiletite hinnavahe mitmekordne, teiseks on Soomes kütus odavam. Rootsis on diisel kallimgi kui bensiin.

P.S. Hea uudis autoga Lofootidel ja Kystriksveienil reisijatele on see, et alates 1. juulist 2022 on mitmed praamid tasuta: https://www.torghatten-nord.no/showarticle.aspx?ID=7f18797c-2262-4f67-ad03-3ba33b38c6bd

1
0

Tänan info eest, kui Bodøst lõuna poole liikusite mööda fv17 teed, siis ilmselt jäävad tee peale mitmed praamiga ületused. Kas neis pole vaja broneerida ja üleminekud ladusad või on mõnes kohas ka võimalus, et peab tunde ootama?

0
0

Alusta Stockholmist ja lõpeta Helsingis nii on vähem stressi.

Kallis kindel laev enne ja kuna Helsingist käib pidevalt saad lihtsalt sadamasse sõita või paar tundi ette netist osta pileti. Nii ei ole stressi, et pead kindlad päeval kindlal ajal laeva peal olema. 

Ise nt. plaanisin Norrast alla tulles kuskil keskel ööbima jääda. Hommikul kell 8 startisin Sodankyläst, käisin kiiresti jõuluvana juures ja Oulu kandis tuli mõte, et tahaks ikka õhtuks oma voodisse magama saada. Vaatasin, et kell 19:00 läheb laev ja peaks jõudma selle peale. 18:30 olin sadamas, ostsin kassast pileti ning 21:30 sai kodus õlle avada :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased