Viimased kommentaarid

 Buldooza poolt väljatoodud vastuolud avaldatud infos on olemas ka kõigis muudes valdkondades. Tihti ongi see vastutuse jagamine erinevate firmade puhul omaniku teadlik äriplaan juhuks kui kusagil miskit hapuks läheb. Sina lihtinimesena pead siis aru saama, kellelt üldse midagi küsida ja kes millegi eest vastutab. Probleemide puhul algab ping-pong ja kurnamistaktika. 

 Seega tasub alati uurida vastaspoole tausta. Pakuti ükskord mulle tubli elektrik välja. Tausta järgi hoopis keevitaja. Soovitaja kehitas siis lihtsalt õlgu ja ütles, et tema teada on mees elektrik aga ju siis enam vist pole. Alati tasub vaadata, mis firmaga tegu. Pidev maksuvõlg või kogu aeg vahetuv kaader on tõsised ohumärgid. 

 Vastutuse ja riskide jagamine pole iseenesest automaatselt tüngategija tundemärk. Küll aga kasutatakse seda tihti ära.

Vot see oli muigamapanev  lugu.  Hea investeering 5 eur  ja rahu garanteeritud. Teatud hetkel oleks ise ehk ka 10 maksnud. 

Ise suutsin küll rahulikult nädal aega vastu pidada aga see pidev lüpsilehma kuvand hakkab lõpuks kurnama.

Silma ja head kätt sul jätkub.

Mul on ka kindlustusmaakler, kes alati oma pakkumised saadab koos kommentaariga mida võtta, mida jätta ja miks. Mingi 10 aastat juba.

Kogemused ja teadmised on ikka jagamist väärt. Seda ei vaidlusta keegi.

Aga... selle jagamise käigus ei tohi vääratada ja häid tavasid eirata. Kuna sa viimati meie reegleid mõttega lugesid? Miks nii mitmedki kasutajad sinu poole "näpuga näitavad"? Katsu leida seos, kui suudad.

Kristy777-l on ilmselt maja kõrval kelder ja naljahambast sõbrad kinnitasid sinna suure sildi "Selver". Ühes õiges keldris ongi, moosid, mahlad ja juurikad. Kaalud neid ise nagu parasjagu tahad.

Juhin tähelepanu, et teema algataja on Liisi Laanemäe aga mujalt rentis autot LiisM.

Mul Sitsiilias polnud mingit abi sellest, et Eestist algne bronn tehtud. Ikka pidin ise võitlema.

Väga täpselt asjaolusid ei mäleta aga Eesti kontori poolt lubatut ei arvestatud.

Veigo, sa sobiksid sellele reisile väga hästi. Kas oled juba oma nime kirja pannud?

 Ma kohe huviga ootan, mis sest kõigest välja tuleb. Aasta tagasi oleks ennast ka kirja pannud aga täna on asi tiba kahtlane.

 Laevaga kohale ja laevaga tagasi nõuab aega. Samas jääks ära hulk kahtlasi piiriületusi. Enne Budapest-Bamako rallit üks eesti seltskond proovis eelnevalt antud teed läbida ja veendus, et seal on tõesti täielik bardakk. Head närvid ja rahakott peavad olema. Ning piisav reisimise kogemus lisaks.

 Ise pakun ka, et asja teostamine pigem võimatu tänastes oludes.

Hea seltskond ja hea tuju on kindlasti olulised. Ju siis oli täiskasvanute reis. 

3,5 päeva kohal kisub ikka nigelaks jääma. Kui muid variante pole, peab ära kannatama. Üldiselt alla kahe nädala pole mõistlik nii pikka ette võtta.

TerjeKa

Teil vist tuli enamus sellest nädalast rooli taga istuda. Mingi 4 sõidupäeva peaks tulema.

Tära Muratis olid immigratsiooniametnikud väljas.  Ankeet pluss muu kontroll 5 minutit. Teine auto istus pikemalt. Kohalikud lendasid madalalt ja peatumata läbi.

Pärast meid lahkusid ka ametnikud.

 Ilmselt hetkel ei peeta seda desovärki nii vajalikuks. Pakun välja, et kui meil haigestumine tuntavalt tõusma hakkab, toimub ka muudatus selles osas. 

 Niipalju veel, et ega see pidev desoga mäkerdamine nahale meeldiv pole. Kusagil ilmus ka esimene arglik artikkel, kus sellele juba tähelepanu juhiti. Kriisi tippaegadesl oli mitmel politseinikul nahaga juba problem pidevast desotamisest.

Raske on tõmmata täpset piiri, kust alates on mingid normid põhjendatud või mõtetud. Selle piiri tõmbamist ei saa kohe kindlasti jätte igaühe otsustada. Tekiks anarhia. Osad katsuvad omalt poolt mõistliku käitumisega kaasa aidata, osadel on aga kõigest pohlad ja arvestatakse ainult enda hetkesoovidega. Ma hästi ei usu, et piire seavad inimesed, kes neid puhtalt kohvipaksu pealt ennustavad. Eks see eneseisolatsiooni nõue ongi selliselt ette nähtud, et osad siis täidavad ja teist osa niikuinii ei suudeta kontrollida. Mõtlev inimene saab tõesti ise aru, et metsapeatusel sa koroonat külge ei saa. Üldine reegel ongi selline poolpehme. Tagantjärgi tarkus on alati täpisteadus olnud.

Nüüd natuke lugemisoskusest. Siin mõned postitused eespool dim123 väitis, et talle meeldib puhas linnatänav. Näiteks oli Valgevene. No ja siis tuli kriitikat stiilis, et talle meeldib totalitaarne ühiskond jne, jne. Kuulge, jutt oli ju puhtast tänavast, kust siis sujuvalt riigikorra juurde suunduti. Sõna KORD saab tõesti kaheti mõista. Ta ei kiitnud, et ta ise seal Valgevenes elada tahab ja seda riiklikku korda fännab.  Mulle ka kunagi väga meeldis Ida-Saksas nähtud kord ja puhtus. Teadsin juba siis, mismoodi riigis asjad käivad. Aga vot näed, siiani mäletan, kui puhas seal oli.

  Miks nüüd tagantjärgi räägin? Meenus üks vana anekdoot "loogilisest mõtlemisest". Ehk keegi veel mäletab, mida arvas hunt, kui rebasel tulemasinat polnud... ( Vastus: impotent)

Tuttava politseiniku sõnul kontrolliti küll. Läks akna alla, helistas mobiilile ja palus ennast aknal näidata. Lõuna-Eestis, kus 5 korrust maksimum.

 Kui pilet maksab mingi 30.- EUR, siis ostad ära ja kui reisi hetkeks asi kahtlane, kirjutad lihtsalt kuludesse ja unustad.

Täitsa mõnus reis oli  teil.

Druskininkai on hea vihje, kuigi jääb pisut kõrvale. Kuldiga on juba aastaid listis aga ajaliselt pole sobinud.

Delfiinide etenduse lõppedes saab raha eest teha pilti, kui delfiin sõrmede vahelt toitu võtab. Lapsed olid väga elevil. 2 pilti maksis vist 25.- EUR. Aga pildid saab kätte hoopis teisest majast piletikassast. 

 Kusagilt reklaamlehelt lugesime paar aastat tagasi välja, et väljaspool Nida ainsa kämpingu piire ööbimine on keelatud. See on ka ilmselt põhjus, miks kämping meenutab 90-ndate pommiauku ja hind on konkurentsi puudumisel kirves. Mis teha, kui klientide voog on sulle tagatud ja ennast eriti liigutama ei pea. Mandri Leedus oleks see urgas sügiseks pankrotis.

 Rasedana minnes on päris palju riske.  Kodus on igasuguste probleemide lahendamine lihtsam. Enamasti ei juhtugi midagi aga ette ju ei tea.

Esimene aasta võiks kodus olla aga väga palju sõltub lapsest. Kuidas talub sõitmist, kodust väljas käimist, kas on rahulik või kisab pidevalt jne, jne. Esimene aasta sõitsime lühemaid otsi ja Soome näiteks.

Võib ka autoga minna aga kõige parem on siis matkabussiga, kus sees külmkapp, gaasipliit ja igal hetkel on võtta soe vesi. 

Enda nahal järgi proovitud. Lapsed olid küll siis juba peaaegu kaks aastat vanad aga 2 nädalat Saksamaal oli väga tore reis.

19 km söögikoht:

 Sattusime sinna tagasiteel Poolast paar aastat tagasi. Esimese hooga sõitsime mööda ja pöörasime otsa ringi.  Suur plats ja kohti vähe. Hinnad ka kõrged. Kõik  ainult sularaha eest. Jäigi lastel loomaaias käimata ja kõht tühjaks. Sellise elava liiklusega trassi ääres ainult sularahale orienteeruda tundub hullumeelsus. Ainus vabandus oleks ajutine tehniline rike aga seda oleks tulnud mainida juba esimeses lauses.

Minul on meelde jäänud otsus, et teist korda me sinna ei lähe. Interjöör ise oli täitsa OK.

Kusagil vasakut kätt Tallinnast minnes kohe tee ääres on ka üks söögikoht, kus krundi tagaosas on selline talumehe kodune loomaaed. Küülikud puurides ja veel paar-kolm looma oli. Lastele meeldis seal väga.

Marks, sa pole ainus. Konservid, taskulamp, WC paber jne, jne.

Olen ka raamatule mõelnud aga aega pole. Asjad hakkavad kahjuks tõesti ununema.

Kas mingi kehtivusaeg ka on?

 Messengeri vestlusest jääb ju jälg arvutisse, telefonivestluse puhul ei saa hiljem tõestada, mida nad algul lubasid.