Viimased kommentaarid

Saksamaa liiklus on nii tihedaks läinud, et reaalsed kiirused on pigem 140-180 km/h. Tahtsin ka üle 200 proovida. Eesmärgini kulus mitu tundi. Kogu aeg tegi keegi eespool mõõdasõitu ja pidin hoo maha pidurdama. Päris hullu ka panna ei tahtnud. Hilistel õhtu ja hommikutundidel on liiklus natuke hõredam

  1990 nägin küll, et kõrvalt lendas mingi tume auto mööda. Isegi värvi ei jõudnud fikseerida. Hetk hiljem nägin eespool veel tumedat täppi. Olid ajad..

Vein on väga üldine nimi. Inimeste maitsed on niivõrd erinevad, et selle järgi osta ei saa. Kas rose, valge või punane? Kas magus või kuiv jne. Keegi ei tea mis sulle maitsb. Kui otsid lihtsalt kuulsamat nime, siis seda ehk keegi teab ka.

Olen korduvalt käinud Hispaanias just oktoobri teises pooles. Ilm meie jaoks soe, vesi ka talutav. Kuu keskel lõppeb suurem hooaeg ja hinnad ka normaalsemad. Kui meeldib veel soojem aeg, siis september. Millist temperatuuri talud, seda peaksid juba ise teadma. Enamusele august kuumuse tõttu ei meeldi aga minule sobib. Loomulikult tuleb alati olla valmise selleks, et just sinu reisi ajal on mingi külmalaine või vihm.

Ida-Euroopas olen mõnikord alustanud sulaselges eesti keeles. See annab märku, et ma pole venelane. Siis võid järgmiseks inglise või vene keelt pakkuda. Midagi pole teha, venelaste maine tänu nõukaaja "vennalikule abile" on mudaliigas.

Eile olid täpselt kirjeldusele vastavad kiluvõileivad laual olemas. Osa jäi veel tänaseks kohvijoomisekski.

Jah, maailm ongi jõudnud sinnamaale, et kogu aeg peab mõtlema, et mingi jama otsa ei sattu. Kas see tuli üllatusena??
Kuna inimeste headust kasutatakse tihti ära, siis teemaalgataja "solvumine" on päris kummaline. Aitamine pole keelatud aga tuleb ka riskidele mõelda. Igati asjakohane on abilistele meenutada, et maailm pole roosamannakarva.

  1. Gironnasse ja siis Loret De Mar. Sealt pole kaugel Barcelona.
  2. Malaga ja sinna ümbrusse jääv. On mitu kradi soojem, kui Barcelona kant.
  3. Bari, Itaalia saapakontsa lähedal. Otselennud Riiast. Hinnatase natuke kõrgem kui Hispaanias.
  4. Portugal

See lennujaamas ülekuulamine on justkui Iisraeli kaubamärk. Juba aastast 1994. Varasemast kogemust pole. Umbes nii, et selle asemel, et konkreetselt nõuda koti sisu lauale ladumist, heietatakse pool tundi teemal, kus sa selle kotiga ringi liikusid või mitu korda luku lahti tegid.

See on miinimum, et te politseid ja turvafirmat teavitasite. Mis reaktsioon oli? Tegelikult oleks pidanud ka Välisministeeriumit teavitada. Nimelt on sellel asutusel kombeks teiste riikidega suhelda. No vähemalt mina oleks teavitanud sõltumata sellest, kas on tulemust või ei. Välisministeeriumi tehtud infopäring on oluliselt kaalukam, kui turisti kaebus.

Me sõitsime Montjuici mäele Hispaania väljakult bussiga. Pilet 1.- EUR nägu. Piletijärjekorras rääkisime Ameerikast pärit vene perega. Nemad tulid köisraudteega ja olid ikka üle 60 Euro maksnud. Kui kuulsid, et meil läks ainult 4.- EUR, siis vandusid korralikult. Aga elamuse mõttes on köisraudtee huvitavam. Hetkel näitab, et köisraudtee pilet alates 12,70 inimene. Ei süvenenud, kas üks ots või edasi-tagasi.

Sama soovitus. Pl Espanyas (Hispaania väljak) olid selged viidad ja eraldi perroon sildiga Montserrat. Eksimise võimalus suht olematu. Seal on metroo, tavarongi ja busside sildid erineva värviga. Montserrat (vist) ja Tibidabo olid pruuni värvi.

Loen ja ei usu, mis iba inimesed suust välja ajavad. Käin reisil ja tulen lapseta koju ja ei miskit??? Loomulikult ei tunne keegi koolis, lasteaias huvi. Naabrid, vanavanemad, sugulased. Halloo?? Mida te mõtlete? Lihtsalt räägite kõik surnuks?
Ma arvan, et selliste juttude levitaja tuleks koos pildiga uudistesse riputada ja avalikult häbistada. Kaoks teistel samasugustel isu valetada. Loo autor on nagu lasteaia tasemel ja ei oma ilmselt elust õiget ettekujutust. Või kuulab ammuli suuga samasuguse tasemega kuulujutte, kuidas kõik on ära ostetud, maha salatud, keegi millestki ei hooli, kõik summutatakse jne, jne. Mõnikord ongi asjad viltu aga eeldada, et alati?? Siin eespool mainitud vaikne kannatamine on pigem sellise tüübi ainus käitumismall. Ideaalne ori.

Ja veel. Jaanusm poolt väljaöeldu peaks kõiki mõtlema panema. Kui me istume sabad jalge vahel, kõrvad lontis, vot siis kohe kindlasti ei muutu miskit paremaks. Päris paljud avalikkust šokeerinud juhtumid laste väärkohtlemisest on naabritel/kohalikel osaliselt teada. Aga mugavam on mitte märgata.

Kas mitte ühes postituses ei kõlanud soovitus Kuubal oma muredest majutajale teada anda? Kohalik võib-olla teab kedagi, kes võiks teada lahendust.

Olen ka panga unistuste klient. Tavaline deebet ja krediitkaart mõlemad rahakotis. Et mitte kuutasu maksta, võtsin kindla tagasimaksega krediitkaardi. Mitte keegi ei sunni sinna panga maksegraafikuga tagasi maksma. Alati võid rohkem kanda. Kasvõi kogu kulunud summa oma tavakontolt.

Krediitkaarti kasutangi harva. Enamasti Swedi deebet krediidi lisaga on juba piisav. Aga mitte alati. Samas olen juba piisavalt mugav, et ka plaan B käepärast oleks. Päris pikalt ei omanud krediitkaarti. Ajapikku kogunes mitu juhtumit, kui oleks vaja olnud. Siis leidsingi, et milleks stressata ja kogu aeg kalkuleerida.

Mina kaldun ka selle poole, et vaadake mingi pakett. Muidu saab esimese korra tegevusi liiga palju. Kui isegi lendamisega kogemust pole, siis seda enam. Pluss kõik muu takkaotsa. Inimesed on erinevad. Esimene kogemus peaks meeldiv olema. Kui ise orgunnida ja miskit korralikult metsa läheb, siis pikaks ajaks tuju läinud.

Kindlasti vaadake ka Riia poole. Kanaaride ja Egiptuse puhul valiks ma esimese reisi kindlasti Kanaaridele. Oluliselt valgem ja euroopalikum.

See on juba vana info, et näiteks Rootsi poolt kruiisi samale laevale bronnides on odavam. Põhjus võib olla selles, et eestlane baarides-poodides palju ei kuluta täna kehvale elujärjele. Rootslasele antakse poolmuidu pilet, sest laevas olles ta juba raha niipalju ei loe.
Teada on juhused, kui Rootsi kruiis võetakse algusega Helsingist. Väidetavalt tuleb odavam. Endal sellega kogemus puudub.

Niimoodi mängitakse ka siis lolli, kui su konto on ära kaaperdatud. Klienditeenindaja esimese kõne ajal reetis kogemata selle, kui mulle ühe spetsiifilise küsimuse esitas. Kui said aru, mis on juhtunud, siis hiljem tekkiski jutt stiilis, et teil siin allkirja näidis oli aegunud. IRW!

Mina ei saanud tookord oma kasutajatunnusest kaugemale ja arvasin, et mingi tehniline tõrge. Järgmisel päeval siis selgus tõde. Kontoris läks uue allkirja andmisele peaaegu tund ja teller koos kontori juhatajaga tegelesid siis selle "pisimurega". Järjekordselt tekkis küsimus, miks peetakse klienti idioodiks, kes loodetavasti ajusid ei oma. Aga jah, pank ei saa ju eksida, selline on sõnum.

Tegu oli Swediga.

Ei tahaks küll uskuda, et ka läpakakotti koos sisuga sunnitakse pagasiruumi andma. See oleks ju läpaka surm. Kihlveol panustaks ma pigem selle, et läpakakott sõltumata mõõdust reisib ka edaspidi rahulikult salongis. Kui läpakakott on nii suur, et sinna mahub ka jope ja muus staff, siis see ei pruugi tõesti salongi saada.

Ära võetakse see tasuta kaasasolev salongi kohver või seljakott. Midagi juurde maksma ei pea. Eks nad hindavad silma järgi, mille võiks lennuki kõhtu peita.

Minu viimastel lendudel korjati suur hulk kohvreid juba väravas ära. Rahvas seisis sabas ja siis käidi ja nopiti. Jõuga just ei sunnitud aga keegi ei vaielnud ka. Kätte saime oma kohvri sihtkoha pagasilindilt. Eelnevalt ei öeldud, kas ootan lennuki kõrval või lähen pagasilindi juurde. Lennukist väljudes oli juba selge, et lennuki kõrval midagi ei jagata.
Mulle see isegi sobis, sest see ongi paras porno, kui suuri kotte salongi võetakse. Alati peab meeskond hullu vaeva nägema, et neid kuidagi ära mahutada. Endal ka oli lihtsam. Ainult läppari ja fototehnika võtsin salongi kaasa.

Nonii, kas teleporteerusid?

Enamus Müncheni rendiautode kohta ilmselt eeldatakse, et neid kasutatakse linnas ja lähikonnas. Mugav suhtumine teenusepakkuja poolt, kui juba tunni aja kaugusel on mäed.
Mis firmast auto rentisid? Oleks ka teistel hea teada. Ilmselt on see suvine rehv talverehvi märgistusega grammi võrra odavam. Lihtsalt liigne koonerdamine teenusepakkuja poolt?

Kumb on mõistlikum, see on vana filosoofiline küsimus. Selles vastuses on hunnik muutujaid, mida me keegi ei tea. Algab see juba sellest, mis teile meeldib ja mis kogemused eelnevalt on. Reeglina olen soovitanud esimese reisi siiski paketika võtta. Suur osa tööd tehakse sinu eest ära ja totaalset altminekut väga kartma ei pea. Mõnele meeldib enne puhkust pisiasjad ära määrata ja tellimusele lisada. Puhkusel olles täidetakse graafikut ja muutusi ei proovita. Paketika puhul saad siis organiseerida, mida kohapeal teed. Või siis lihtsalt lebotad.
Reisilt tagasi olles oskad juba arvata, kuhupoole peaks tulevikus kalduma. Siin foorumis on juttu piisavalt, et ka ise miskit kokku panna. Osa lõbu juba ongi see planeerimine ja sobiva otsimine. Paari reisi järel tekkib juba vilumus.
Olen näinud ka inimesi, kes never-ever ei hakka midagi ise orgunnima, vaid esitavad lihtsalt tellimus, mille siis kinni plekivad. Enamus siiski liiguvad selle isetegemise suunas.
Kui sul juhtub tutvusringkonnas olema keegi, kes palju reisib, mine talle külla. Selline õhtu võib anda palju rohkem infot, kui siin foorumis mitmeid päevi erinevaid teemasid lapates.