Viimased kommentaarid

Kui meenutada, siis jah, sobisid ka seotud kontolt tehtud maksed ehk siis ka deebetkaart.

Lisan omapoolse vihje. Teemaks autoreis Saksamaale ja Swedi kuldkrediitkaart. Igaks juhuks uurisime enne reisi, kas on mingeid tingimusi, mida kindlasti jälgida. Vastati, et kogu reisi kütus tuleb kindlasti osta selle krediitkaardiga. Siis kindlstus kehtib kogu perele.

Kümmekond aastat tagasi hakati Zamosci restaureerima. Tulemus on muljetavaldav. Peaks olema UNESCO nimekirjas.

Eile läbisin umbes 18.00 Riia ringi ja üks valgusfoor ja 5 minutit lisaaega kulus. Boonuseks on sile asfalt versus Riia linna lipp-lipi peal tänavad. Panevežise ringteed vältisin ja linnas sees tee lapilised-kühmulised. Üldse kippub tihti olema nii, et riigimaantee on sile ja linnsildist algab konarlik asfalt, mis lõppeb linnasildiga.

Täna õhtul Sigulda ja Riia vahel uues KOOL tanklas diisel 1,187. Enne Cesist Cirkle-K diisel 1,23

Hetkel just läbisin lõigu Võru-Riia ringtee. Võrust Apeni tipp-topp. Ainult Võrust väljasõidul teeremont ja 70 piirang.  Apest kuni Siguldani paras pommiauk. Seda lõiku ei soovita. 

Riia ringteel ainult foor ja kesköö paiku ooteaeg 6 minutit. Enne seda lõiku käskis Waze mul paremale linna suunda keerata. Ignoreerisin ja ei kahetse.

Näiteks Valga piiripunkti ALKO 1000 juurest edasi Läti poole mingi 500m. on tankla paremat kätt ja seal see Eesti ID kaart kehtib. See soodustus pole suur aga olemas ta on. Otse ALKO 1000 kõrval on ka tankla aga ei mäleta enam, mismoodi seal oli.

Google otsingusse Bologna ja siis pildid:
https://tinyurl.com/yadqpsgt

Sirvid natuke ja kui miskit ilusat silma jääb, saad edasi uurida. Olen niimoodi palju huvitavat leidnud.


Aga kuhu? Kui pikaks ajaks? Mida tegema jne???

Väga lahe kirjeldus ja pildid on ka hästi valitud. Endalegi sobiks samad kohad üle vaadata.

 Ukraina piir on jah omaette kogemus. Minu matkabussist käis üle 2 brigaadi. Kuna ma viina ei joo ja suitsu ei tee, siis Ukrainast Poolasse minnes kumbagi kaasa ei ostnud. See oli "viga". Arvati, et vean midagi muud, sest kõik teised normaalsed inimesed ju viivad. Õnneks jäi buss algosadeks lammutamata aga aega läks omajagu. 

 Mul õnneks on Nõukaaegne kogemus nii vene miilitsa kui Leedu-Poola piiriga  ja see karastas.

 Meie oleme küll alati saanud reisi ja shoppamise koos teha. Reisi pikkus tuleb küll kokku kolm nädalat. Tavaliselt esimene peatus ongi Varssavi kiirtee äärde jääv suur keskus. Kaartidel nimega Targowek. Siis edasi enamus Saksas. Lasteriiete lemmik on C&A. Jalanõud Deichmann.

Aga see teema on rohkem naise vaadata. Tagasi jõudes annab seda kola tuppa tassida. Kui vaatad hinnavahet, siis see shoppamine säästab suure osa kütusekulust.

Olen Lätis lehvitanud ID-kaarti ja Olerexi "sugulased" teevad siis parema hinna. Mul eraldi Olerexi kaarti kui sellist pole. Paljud ettevõtted on läinud seda teed, et ID kaart ongi kliendikaart. Muidud on rahakott tänu hulgale kliendikaartidele järelveetav.

Ukrainasse võib minna küll aga kiirus tuleb arvestada 30-40 km/h. Siis saad pidama, kui löökauk juhtub ühest teeservast teise olema. Slaalomisõidust võivad käed ka haigeks jääda. Ma suutsin seal isegi matkabussiga terveks jääda.

Kunagi ammu sai reisitud Volkar Caravelle bussiga. Tagumiste istmete vahele tegin vahetükid, et oleks sile voodi. Voodi all oli reisiks vajalik. Pärast reisi sai kolme minutiga bussiks tagasi. Meid oli 4.

 
Minu arvates on parim matkabuss. Juba 10 aastat pole teistmoodi reisinud.

Minul link hetkel avanes.

 See Ventspilsi muuseumis töötav vanaproua rääkis, et omal ajal viis armastus ta sinna. Valvas näitust kõige kõrgemal korrusel, kus on riided ja topised. 

Kuidas plaanite minna? Auto, matkabuss, lennukiga kohale?

Teiseks on see küsimus liiga laialivalguv. Ma ei usu, et selliselt soovitusi tuleb.

 Riia oli tõesti nõukaajal hitt omaette. Kardan, et täna pigem tavaline loomaaed.

Teel Palangasse sattusime selisesse kohta:
https://www.google.ee/search?q=pape+beach+latvia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi39feRgvHbAhVCDSwKHT8CAhAQ_AUICigB&biw=1280&bih=891

Kunagi täiesti inimtühi aga nüüd juba liikus rahvast hulgim. Ainuke miinus, et sinna läheb umbes 8 km kruusateed, mis tänu tihedale liiklusele tolmas kogu aeg. Lisaks oli eelmisel suvel tee nii treppi sõidetud, et andis silmad ette
 ka suure autotootja katsepolügoonile.

Kuna transiit käib läbi Bauska, siis meie käisime paar aastat tagasi Bauska lossis. Osa on renoveeritud, osa veel ootel. Ei jää suurest trassist väga kaugele. Sealt edasi on suht kohe tee Rundale lossi. Kahjuks suletakse lossi aed suht varakult. Oli vist 17 või 18.00. Pool tundi enne sulgemist oli pileti hind jätkuvalt hinnakirja järgi ja me loobusime. Oleks eeldanud paindlikumat suhtumist.

 Ventspilsist sai ka teises teemas kirjutatud. Tõesti, lastel oli seal ronimist ja turnimist küllaga. Meil kulus seal perega terve päev. Enne Ventspilsi oli lahe järv. Soojema ilmaga mõnus koht.
 Teine võimalus on minna Jurmalast Kura poolsaare kaudu. Käisime ka Kolka neemel, kus oli imeline vaade loojuvale päikesele. Seal on ehitatud korralik parkla ja ka WC oli puhas ja korralik. Pluss veel jäljed kunagisest piirivalve tugipunktist. Paar tundi kulus jälle nagu niuhti.
 Palanga peatänava alguses oli lastele atraktsioone parasjagu. Meie omad nautisid Palangat hilisööni, igav ei hakanud.

 Berliini on palju kiidetud,. Augustis saan oma arvamuse kirjutada.

 Olen käinud pigem juuli lõpp-augusti algus Lido di Jesolos paar korda. Olime rannast 500 m matkabussi kämpingus. Vesi vähemalt 26 kraadi. Rand madal ja laste jaoks sobiv. Vesi oli siis puhas ja Veneetsia oma solgiga jääb piisavalt kaugele. Õhk 30 ligi aga eestlasele peaks sobima. See sõltub paljuski hoopis konkreetsest inimesest. Hindasid väga ei kommenteeri aga pakun, et supermarketis väga kallis pole. Käisin mingi 10 aastat tagasi.

 Alternatiiv on kas raudtee või parklad, mille juurest paadiga Veneetsiasse sõidutakse. Nende parklate puhul müüakse sulle edasi-tagasi pilet. Meie parkla viimane paat startis tagasi juba 20.00. Seega jäi õhtune melu nägemata. Nüüd kasutaks vist pigem seda parkimismaja. 4-5 inimese puhul ostad sa kõigile eraldi paadipileti, mis oli tolla mingi 10.- Eur nägu. Sellisel juhul polegi Veneetsia parkimismaja enam kallis. Säilib vabadus liikuda sulle sobival ajal.
 Lido di Jesolost käib ka mingi laev Veneetsiasse aga jälle see pilet ja sõltuvus graafikust.
  Minu jutule lisaks loe veel otsingust. Veneetsiast on mitu teemat: https://trip.ee/search?q=Veneetsia

 Nojah, rääkisimegi erinevatest laevadest. Kui meenutan, siis tõesti nägin teises sadamas natuke suuremat DFDS laeva seismas. Kieli otsal on jah kajutit vaja.

  Ise olen siiani eelistanud maad mööda sõita. Ei meeldi mulle see pool aastat ette bronnimine ja hind oli ka suht soolane.