Matkamine Lõuna-Saksamaal

Plaanis on minna suvel kahekesi matkama Lõuna-Saksamaale, arvatavasti Müncheni lähistele. 

Kas keegi siin on käinud ja oskab soovitada mõnd kindlat rada või kanti, mida kindlasti tasub näha või kuhu minna? 
Olen tänulik iga vihje eest.

Kuigi me ise ei käinud just matkareisil, julgeksin soovitada Berchtesgadeni kanti, kui meeldivad mäed, järved ja alpimaastik (ja lehmad seal peal). Nagu öeldud, meie jalutuskäigud piirdusid paari kilomeetri läbimisega, kuid huvi korral oleks võimalusi selleks jagunud küllaga, erinevate pikkuste ja erinevate raskusastmetega. Seal on Saksamaa kõrguselt 3. mäetipp - Watzmann, ilusad mägijärved Königssee ja sellest üle sõites Obersee ja nende vahel imeilus karjamaa koos lehmadega ja võimalusega juua sooja lehmapiima ja süüa kõrvale korralikku singivõileiba. 


Ja kui olete ajaloohuviline, siis Berchtesgadenis on ka Hitleri Kotkapesa. Veel saab külastada soolakaevandust, sõita kelguga (sommerrodelbahn), sõita elektrilaevaga Königsseel, käia veekskuses ja võib-olla veel muudki. 

Samas olen kindel, et ükskõik, kuhu te Alpides lähete, pettuma ei pea kuskil.

Natuke teise suunda Münchenist jääb Saksa kõrgeim punkt Zugspize, seal ümberringi ka päris kenad matkarajad, natuke maad sealt Austria poole jääb selline päris lahe sild nagu Highline 179. Ka päris vahva kohake. Ja veel omakorda paarkümmend km edasi siis jääb Ludvig II loss - Neuschwanstein ( mis on kõigile teada Disney filmide algusest). Jne. Nii nagu Urve ütles, Alpides ei pea pettuma nii või naa, mine kuhu iganes. PS Münchenis endas on jube lahe õllerestoran- Hofbräuhaus, mis ka pisut seotud Hitleriga. 

Kas see on filmi "Kirgede torm" võttepaik?