Viimased kommentaarid

Teema lõppenud.

Eks katsun oma harimatu inimese eluga kuudagimoodi hakkama saada ja järgmised postitused teen ( kui üldse teen) ÕS-i abiga nagu kirjutaksin emakeele kontrolltööd.

Tänud Pimmu!

Annab lootust. Lähme kahe juhiga, tagasi tuleme kolmega.  Ei kavatse ööbimiseks kuskil peatuda.

Oleme suusatama ja suveti Austriasse matkama sõitnud alati ühe jutiga ( ööbimist kuskil ei plaani). Nii ka seekord .Pärast on 10 päeva karantiini ja puhkus on niikuinii. Aega välja magada küll.

Lõpuks õnnestus leida ka keegi kes midagi taipas. Põhja- Makedoonia ja Leedu välisministeeriumid suhtlevad omavahel. Homseks lubati vastust.

Tean. Olen kaks korda ka kahenädalasel käinud. Kuna praegu polnud puhkust võtta vaid pidin graafikuga mängima, siis läks nii. Ja ega mulle oleks ka kolmest nädalast vähe. Varssavis tahaks alati suuna Austriale võtta. (Lihtsalt mäed on võrratud). Ps. Autos mängisime reisialiast ja I know küsimustele vastamist. Igav ei olnud.

No päris nelja ei tulnud. Aga suusareisidest harjunud Austria otsi sõitma. Pole probleem, eriti kui seltskond autos hea.

Eile jõudsin tagasi nädalaselt ringilt (Eesti, Läti, Leeedu, Poola, Tsehhi, Austria, Saksamaa ja tagasi ilma Tsehhit läbimata. Ööbimised Leedus ja Austrias). Minnes ei kontrollitud midagi. Korra sai Saksast Austriasse naastes läbitud lauskontroll ( ega te ei tulnud Prantsusmaalt?). Tagasi tulles Poola-Leedu piiril võeti maha ees sõitnud LV auto.  Muidu ei huvitanud meie tervislik seisund kedagi. Üldiselt sujus kõik normaalselt. Politseid oli küll palju liikvel, aga muidu  on õhustik sõbralik. Maskid siseruumides ja ühistranspordis ning käte desimine- see on lihtsalt elementaarne. Nagu eelpool mainitud- teeremondid Poolas. Nüüd istun  eneseisolatsioonis- nagu peab

1\. Uued kohad läbisuusatatud suusakeskuste nimekirjas: Serfaus-Fiss-Ladis ja Sölden, ning Costa del Sol/ Gibraltar suvel. Gibraltar oma pärdikutega oli vahva, Hispaania ei jätnud paraku mingit positiivset muljet. 2) Kohe jaanuari alguses suusatama Ischglisse ja hilissügisel pooleteiseks kuuks Austraaliasse rändama

3)-

Hommikust! Kõik sõltub sellest kas Sa tahad näha "turistikaid" või tahad minna sinna, kuhu turisti jalg ei astu ( ja kohati ei peakski astuma).Raske on soovitada, kui sa isegi välja ei paku, mis Sind huvitab.Mõned lingid siiski:https://www.tripadvisor.com/Attractions-g60763-Activities-New_York_City_New_York.htmlhttps://www.nycgo.com/must-see-week?cid=NYCSEM_MSW19_DX_W19_US_EN_BRANDED&utm_source=NYCSEM&utm_medium=DX&utm_campaign=VibrancyW2019&utm_content=MSW19&gclid=EAIaIQobChMIn9nS3fCF4AIVVuaaCh04Xw18EAAYAyAAEgJT7PD_BwEEdukat planeerimist!

Tere Reisisellid!1) Austria mäed ikka omas vanas headuses talvel. Mayrhofen. Ja nüüd sügisel Hiina, Austraalia, Uus-Meremaa seljakotireis matkaautoga. Kõige hullumeelsemalt arusaamatum koht minu jaoks on Hiina piirikontroll (olles senini liikunud Euroopa piires) ja sealsed lennujaamad oma inglise keele oskusega.Positiivsest küljest aga koaalad ja Austraalia rannad murdsid mu südame. Ja NZ loodus on üliilus.2) 2019 veebruaris ja märtsis ootavad meid juba broneeritud suusakohad Austrias- seekord kaks käimata kohta: Serfaus ja Sölden. Ootused on kõrged. Eks suve osas veel  näeb. Novembris taas puhkus. Äkki kuskile Kanadasse....3) Ehk tuleb sügiseks midagi lombi taha. Siis kasutaks küll ära ( Kanada, USA)

Tere neile kellega kunagi teemaarendus oli. Käidud suur reis koos Hiina, Austraalia ja Uus- Meremaaga. Ääretult vahva  oli. Aega muidugi Aussis nappis, aga muidu oli kõik super. Teemaga seonduvalt. Shanghais pääsesin maale 21.25 ja edasilend oli nelja tunni pärast. Mingit probleemi piirikontrollis sellest ei tehtud, et aeg lühike. Paraku jäi maale minemata, sest kodutöö oli tehtud hindele üks- reisikaaslase pass aegus sinnajõudmise hetkel 2,5 kuu pärast. Üksi ei hakanud ka minema. Kuna ilm oli väga udune ja vihmane ning kellaaeg hiline ja õues pime, siis me ilmselt suurt miskit ei kaotanud- poleks näinud ei valgusmängu ega ka rongisõidu ajal suurt midagi. Pisut vihale ajas( ikka enda peale, sest kontrollisin üle kui kaua peab kehtima pass nii Aussi kui NZ-i minekuks. Hiinale ei pööranud üldse tähelepanu), aga mis teha. Tuleb lihtsalt kunagi Jaapanisse minna :).

Tänud Kopsyle ja Siddharthale väga informatiivse kirjutise eest.

Niipalju kodutööd sain tehtud, et Maglewiga linna sõitmine pidi olema ikka elamus omaette ( kui juba seal olla, siis tuleb ära teha) ja sealt lõpp-peatusest siis liin 2 metrooga edasi linna poole. Bundi. Soovitati sellist kohta nagu VUE- baar, mis asub Grand Hyatt hotelli 30+ korrusel. Sealt pidi kõrguvatele hoonetele olema imeline vaade. Bund peaks olema valgustatud 22.30-ni (kas keegi teab täpsemalt öelda- olen seal pühapäevasel õhtul) aga rongid ei liikle sellisel ajal vist enam. Seega tagasisõit peaks olema taksoga.  Kuidas kohalik uber toimib?Põhimure on see, et lennujaamas mulle  öeldakse, et kuus tundi liiga vähe, me ei lase teid linna....Transiitviisat saab seal teha ka lennukis või peab lennujaamas tegema?

Pudongi Rahvusvaheline lennujaam. Lend Sydneyst jõuab plaani järgi 19.20 ja väljub Müncheni poole 01.25. Lennuinfos on kirjas sama lennujaam.

Natuke teise suunda Münchenist jääb Saksa kõrgeim punkt Zugspize, seal ümberringi ka päris kenad matkarajad, natuke maad sealt Austria poole jääb selline päris lahe sild nagu Highline 179. Ka päris vahva kohake. Ja veel omakorda paarkümmend km edasi siis jääb Ludvig II loss - Neuschwanstein ( mis on kõigile teada Disney filmide algusest). Jne. Nii nagu Urve ütles, Alpides ei pea pettuma nii või naa, mine kuhu iganes. PS Münchenis endas on jube lahe õllerestoran- Hofbräuhaus, mis ka pisut seotud Hitleriga. 

Oh see on väga hea uudis. Ei tea, millal see ühendus tulla võiks? Plaanin novembrisse Austraalia- Uus- Meremaa reisi, saaks otse minema.

Täitsa minu oma viga. Veel eile uurisin Katari kohta ja vaatasin, et liin on Quatar airlines ja täna küsin Omaani viisa kohta. Endal ka piinlik . Aga selguse sain, et katar on 90 päeva viisavaba. Suurim tänu tähelepanu juhtimast.

Tere! Mõte on minna aasta teises pooles turistina Austraaliasse ja lendamine oleks vahemaandumisega Dohas. Kahe lennu vahe on kaks tundi ja ilmselt pole aega lennujaamast kuskile minna. Kuidas sel juhul viisaga on?

Kui kauaks plaan on minna? Poiss või tüdruk? Kui hea on inglise keele tase? Ja milliste huvidega laps on- see mis Sulle tundub väga äge, ei pruugi 9 aastsele mingit huvi pakkuda. Natural History Museum, Science Museum. ( mõlemad tasuta sissepääsuga) https://www.visitlondon.com/things-to-do/sightseeing/london-attraction/top-ten-attractions?ref=mosaic#FllHdgt0zfxeCfJC.97. Ise pole käinud, aga poeglaps sõitis gondliga linna kohal mingil aastal. Ei teagi, kas see on veel alles. London Zoo ja see life olid väga ägedad.

Tere! Millega lähete, millal reis on ja milline on orienteeruv hind ilma mäepiletita? Endal on asjad paigas, lihtsalt ise me hooajal teist korda ei lähe ja üks tuttav naisterahvas koos pojaga tahaks minna ( naisterahvas siis kolmandat korda Austriase, poiss teist korda). lubasin talle, et aitan uurida. Terje

Üldiselt võib 16 aastane lennata üksi( mu 16 aastane tütar on sel suvel lennanud üksi nii Tallinnast Stockholmi kui ka Zürichist Ljubljanasse ja sealt edasi Skopjesse). 16 aastasel oma dokument peab ikka olema. Kui finnairi koduleht ütleb, et pole vaja ei reisisaatjat ega lisagarantiikirja, siis polegi vaja. See on erinevate lennufirmade oma teha.

Küsimus jääb nüüd küll natuke Poola teedest väljapoole, aga kas keegi on Lodzist edasi liikunud Tsehhi suunale. Google maps näitab päris mitmeid remondilõike. Kuna Kotkapesani lühim maa läbi Tsehhi, siis juhatab maps nii. Samas Wroclaw- Dresden- München kaudu tuleb küll ring paarsada kilomeetrit, kus pisut vähem märgitud teetöid, aga kiirused ja teelaiused pisut teised.

Kommenteerimaks siin mõnesid mehi, kes viitavad küll koomas olemisele, võimetusele naviga sõita ja kui naiste saunas jutule, siis mägedesse suusatama minnes sõidame seda lõiku alati!!! öösel. Esimesest kolmest reisist mäletan maksuputkasid ( 2015 märts, 2015 detsember ja 2016 veebruar) . Viimasest kahest mitte ( 2017 jaanuar, 2017 märts) Küll paraku ei mäleta ma enam seda gps marsruuti. Esimesed kolm reisi oli kindlalt suunaga Berliinile. Vaadates teekonda, mille praegu mulle garmin annab, siis see viib tõepoolest suunaga Lodzile ja Wroclawile. Ju me siis viimased kaks korda seda teed pidi läinud- talveööl ei saa ausalt öeldes suurt muhvigi aru, sõidamegi navi juhendamise järgi- sest ühtegi teemaksu me enam maksnud pole. PS Peepmehele teadmiseks, saan siiamaani päris hästi navidega hakkama. Kaliningradi pole kunagi Austria asemel jõudnud ja tänu navile eksinud vaid korra, kui see mind eelmisel aastal suunal Austria- Rumeenia teeremondi tõttu visalt suunas sama lõiku uuesti läbima. Panin navi kinni ja sõitsin lihtsalt suunaviitade järgi. Rohkem ei eksinud.

Hommik! Raivo, äkki annad siis teada, kuidas kiirteemaksudega on. Kui märtsis suusatamas käisin olid Varssavist Berliini suunal kõik tasulised lõigud likvideeritud sõiduautodele, Isegi putkad maha võetud. Jube hea oli sõita seda kiiret lõiku nüüd. Muidu oli koguaeg öösel vaja maksta ja ikka ärkas terve seltskond üles. Kuna 30 juuni jälle ees sama teekond, siis huvitab küll just Poolas toimuv. Maps suunab Augustowist Lomza peale ja sealt siis Ostrow Mazoviecka juures E 67 peale tagasi. On see OK, või peaks üldse S8/ E67-st hoiduma? Peale Varssavit on suund Katowice poole (eesmärk jõuda Eagles Nest'i) või peaks hoopiski liikuma Saksamaa (Dresden- München) kaudu. Kuidas see lõik on?

Oleneb kui vanad on teised pereliikmed ja mis teid huvitab. Ja kui kauaks jääte. Kas võtate rendiauto või kasutate ühistransporti. Võib ka mõlemasse kohta minna- nad ju üksteisele suhteliselt lähedal. See siis vastus küsimusele kas Rooma või Napoli.

Sooja seal sel ajal eriti palju pole, 15 kraadi kanti.

küsimused Plane'ile. Kirjutasid, et Sloveenias on vinjett kiviaegselt kleepsuna. Märtsis oli Austrias ka veel kleeps, kas nüüd on miski muutunud? Ja see Pyramidenkogel. Kuidas te sealt alla tulite- kas trepist saab ka tulla? ja kaas see väljastpoolt kulgev tross toob alla? Terje