Mauritius - ilm, transport jms

Hei!

Kes on veebruaris käinud Mauritiusel - kuidas ilm oli? Veebruarit väga sinna reisimiseks ei soovitata, aga tahaks teada, kuidas päris kogemused on olnud.

Lisaks:

- mis piirkonda elamiseks soovitate kaheks nädalaks?

- kuidas söögikohtades üldine hinnatase?

- kas saab ka ilma autota hakkama, kui tahta ringi kolada mööda saart (nt taksoga, ühistranspordiga vms)?

Tänud!

Käisime selle aasta veebruaris perega. Kahe nädala jooksul saime vihma paaril korral, üldiselt oli ilm igati hea.

Meie rentisime auto ja käisime läbi terve saare risti ja põiki. Kuna me oleme alati harjunud olema ratastel, siis meie jaoks oli vaid see lahendus, sest pääsesime igale poole just siis kui ise soovisime. Rendiauto võtsime juba eelnevalt broneerides lennujaamast. Tegelikult saab koha pealt rentida ka oluliselt odavamalt. Meie hirm oli, et oleks okei firma, okei kindlustusega kuid tegelikult on saare liiklus väga sõbralik ja kõik esialgsed hirmud liikluskultuuri osas olid alusetud.

Kindlasti saab enamuse nähtud kasutades reisibüroode abi. Pakuvad päeva reise ja tulevad võtavad hotellist peale ja toovad ka õhtuks tagasi.

Meie asusime Flic en Flacis ja seal reisibüroosid palju, kes pakuvad toure ja sõidukeid rendiks. Samuti ohtralt söögikohti igale maitsele ja rahakotile.

Reisibüroode tuurid on tegelikult väga asjalikud ja soovitaks kindlasti. Päevane reis autoga või paadiga või katamaraaniga ca 35-50 euri per inimene. Selle sees siis transfeer, paat, söök ja ka jook hinna sees. Meie pere lemmik oli katamaraani reis saartele.

Hinnad on suht eestilikud, natukene ehk ikkagi odavamad nii poes kui ka söögikohtades. Kes naudib tänavatoitu, saab väga odavalt hakkama. Flic en Flaci restoranid olid üldiselt küll odavamad kui Eesti restoranid. Aga ilmselgelt kohtasime reisil ka inimesi, kes rääkisid suurtest ja kallistest söögikohtadest.

Meie valikuks ööbimisel oli läbi Airbnb võetud villa Flic en Flaci lähistel. Mõnus suur maja, oma basseiniga ja väga mõnus peatuspaik.

Üldjoontes väga mõnus ja sõbralik saar puhkamiseks. On näha ja on teha ja jääb aega ka iseendale lihtsalt vedelemiseks.

6
0

Tere

  • Me käisime ka veebruaris ja olime 10 päeva. Iga päev oli ikkagi väga soe ja päikeseline, vahepeal rohkem pilves. Saime mitu korda kerget vihma, aga üldse ei häirinud vaid pigem oli mõnus ja tõesti läks väga kiirelt üle ka. Samas jällegi kohalikud rääkisid, et nädal enne oli mõnes kohas ikka korralik uputus niiet kunagi ei tea seda ilma.
  • Soovitan kindlasti rendiauto võtta. Teed ja liiklus on väga okei seal. Järgmisel korral me teeks samamoodi nagu eel kommenteerija- võtaks kohe lennujaama ja annaks ära ka alles lennujaamas. Seekord sõitsime taksoga hotelli ja nende kaudu rentisime. Teise hotelli sõitsime taksoga ja siis võtsime Maki- Car-Rentalist. Kui lähete ja olete hotelli välja valinud siis vb nende kaudu saab soodsamalt kui sealt Makist. Taksoga ringi sõita pigem kallis. Teine variant on turismituuridel käia bussidega aga igaljuhul auto annab ikka nii suure vabaduse.
  • Toidukohtadest tõesti saab kõike. Kaubamajade juures on toidutänavad, kus sõime soodsalt lõunat. Samas õhtuti maksime ka eesti hinda. Oleneb täiesti milliseid kohti valida.
  • Olime kahes hotellis. Põhjarannikul Maison Du Nord Hotel. päriselus ilusam kui bookingu piltidel :) enda hinna eest olime väga positiivselt üllatunud. Super tore omanik ja töötajad, no tõesti pole nii abivalmis ja toredaid töötajaid kuskil näinud. Toad suured, väga puhtad, hommikusöök hea. Aga selles hotellis ööbimisel on hea auto olemasolu, et jõuda kohvikuteni on kõnnitee suht olematu.
  • Teine hotell oli Flic en Flacis Seastar hotell. Basseiniala oli suht väike, muidu tuba ilus ja hommikusöök ka väga hea, väga euroopalik hotell. Rannale ja kohvikutele lähedal.

Ma kirjutasin siia postitusse pikema kommentaari peale reisi, kui soovid lugeda pikemalt. Meile igaljuhul väga meeldis Mauritiusel! :) https://trip.ee/foorum/uldfoorum/mauritius-jagage-vaerskeid-kogemusi

4
0

Aitäh @intstrt ja @L.p väga sisukate kommentaaride eest!

1
0

Minu 2018. aasta muljeid võid leida raamatus "Minu lõunamaa" ja ilmselt tuleb midagi ka otsinguga siin Tripis välja.

Ka tänavu käisime seal, küll jaanuari kahel viimasel nädalal. Vihma saime päris kõvasti, aga sain aru, et olidki väheke erandlikud ilmaolud. Viis aastat tagasi enam-vähem samal ajal seal viibides oli küll ka vihma, aga seda oli nii vähe, et pigem me lausa ootasime neid väikseid sabinaid. Nii et ega garantiid ei ole kunagi, aastad on ju erinevad.

Siiski on Mauritius suur lemmik ja küllap sinna veelgi läheme.

2
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased