Mauritius - jagage värskeid kogemusi

Tere

Lähme perega märtsis 2-nädalaks Mauritiusele (2 täiskasvanut, 4a ja 1a).
Lähme esimest korda, mistõttu ka mõned küsimused:

* mis piirkondades soovitate peatuda ja ehk oskate soovitada ka konkreetseid hotelle (hea meelega rohkem kui 2 korda majutust ei vahetaks)?
* kas rendiauto on vajalik, kui tahaks veidikene ringi rännata või saaks hakkama ka taksodega? Kui rendiauto vajalik, siis kustkaudu võtsite?

Kõik üldised soovitused ka teretulnud, mida vaadata (rannad, mäed, kohalikud külad/linnad, pargid jne), millest teadlik olla jne..

Tänud ette :)

1
2

Tere

Mauritiusele käidud 2 korda ja ütlen kohe, ilma autota seal ei saa. Liiklus on vasakpoolne, paar korda vastas suunas, ja saate hakkama. Autot saab siin: https://www.ebrahimtours.mu/

Mõistlik hind ja laste turvatooli ka saab

Peatuda soovitan Grand Baies. Hotellid on kallid, soovitan kodumajutus. Võin soovitada maja, kus ise peatusime, aga peab arvestama, et elamurajoonis ehitus pooleli, aga üldjuhul alatest 18.00 kuni 08.00 on vaikus. See on ühepere elamu koos basseiniga

Ebrahim tourist sab ka katamaraan sõidud, mis PEAB võtma. Võin saata teile nende brošüüri, kui kirjutate, kuhu saata.

Ilusad rannad on Mont Chousy, Perebeir, Troux ou Bisch. Kõik asuvad Grand Baie ümberringis. Blue Bay on ka väike ja ilus, aga lennujaama lähedal. Grand Baiest tund sõita autoga.

Toidu hinnad nagu Eestis. Meil on ka 4ja liikmeline pere. Olime 16 päeva jõulu ajal ka. Toidu rahaks läks 1000 eurod. Enamasti käitud supermarketis Super U. Nagu meie Maxima.

Kui on küsimused veel, kirjutage

5
3

Oleme praegu siin ja tagasi 1 veebruar. Oleme Grand Baies ja seda nn baasiks ei soovita. Pigem Flic en Flac, kust tulime ja kuhu ka homme tagasi läheme. Sealt on kõik saar paremini võetav ja ka rand parem, kui Grand Baies ja Pereberes, kus oleme nädala viibinud. Põhjas ei ole palju teha.

Ebrahim tours oli meil hotellis kohe kõrval. See on otse Grand Baie avalikus rannas. Alla 50-ne euro päevas nad autot ei pakkunud ja seda ka ülejärgmiseks päevaks. Tegime üleskutse Mauritiuse FB grupis, saime kohe mitmeid pakkumisi ja praegu on auto 22 eurot päev.

Samas võib takso nn giidiga päevas saada 40-50 euroga ja see on kindlasti kaalumist väärt. Siin on vasakpoolne liiklus, teed kitsad ja ilma viitadeta. Giid autoga päevaks perele võib kokku hoida aega ja raha, kuna kütus tuleb ju ka omal osta.

6
0

DrRock! Kuidas seal hetkel vihmaga on? Ilmateade näitab pea lakkamatut sadu!

0
0

Võtsime paaril päeval teiste eestlaste soovitusel takso terveks päevaks. Hind oli vist 80-100 euri. Sõitsime 2 päevaga kõik peamised vaatamisväärsused läbi. Lisaks andis meile täiendavat infot giidina. Annan numbri. See mees on eestlasi palju vedanud seal. Tel +230 57593677. Ray

Saab watshapis suhelda temaga.

0
1

Tere, sõitsin 2 nädalat Mauritiusel autoga ringi, soovitan ka auto võtta. Saab ise oma aega planeerida, kusagil kauem peatuda või kuskilt varem edasi sõita. Teed on väga head, igale poole pääses autoga ligi. Politseile meeldis isegi meie juhiluba, mul rahvusvahelist ei olnud. Ametlikes rentides oli kallis, saime ühe kohviku omaniku käest väga soodsalt. Kui rohkem huvi, kirjuta mulle sõnumitesse. Marje

0
3

Mauritius igav ja kallis saar .Kui siis ainult rannad ..

4
6

Kus on lõbus ja odav? Jään põnevusega ootama. Ette tänades.

6
1

Kummaline, et kommenteerijad ei loe teemaalgataja küsimust. Ei olnud ju küsitud, kas on mitteigav ja odav. Minul pole kunagi kuskil maal ei igev ega kallis olnud, kaasa arvatud Mauritius, see sõltub ikka inimesest. Kes tahab vinguda, vingub igal pool, kes on endaga rahul ja oskab nautida, sellele meeldib ka igal pool.

8
4

Ma hetkel saare ida osas, kohalikud on kuidagi eriti toredad, kuigi Seišellid oli looduse poolest tipp minu jaoks siin maailmanurgas, siis kohalike vibe on siin rohkem India, kui Seišellide Aafrika vibe ehk siis vähem agressiivne ja rohkem zen? Vihma näitab jah see nädal aga tegelikult nagu ikka suutsin ära põleda pilves ilmaga, kuidas see on võimalik jääb müstika valdkonda. Mega soe, värvilised linnud ja gekod ja elu on selline nagu ta olema peaks, vahepeal korraks tibutab, who cares. Järgmine nädal põhja Grand Baiesse, siis kirjutan veel, seal võtan auto, siin idas piisas booking.com transiidist lennujaamast siia, et sisse elada, tuli odavam, kui lennujaamas kaubelda, vähemalt tundub nii.

1
0

ToKipsi: jah, ilmateade ei valeta. Alates reedest läheb paremaks, lubasid kohalikud.

Teed on väga kitsad, linnadel keskplatool peaaegu vahe puudub. Kvartalisisesed teed on sisuliselt üherealised, kus üks peab otsima taskut, et vastutulev mööda saab, lisaks serpentiinid, vasakpoolne liiklus, mis võib teha 20 km distantsi tunniga läbitavaks.

Siin foorumis varasemates Mauritiuse lõimes oli palju ilkumist, kui keegi soovitas 50se faktoriga kreemi. Kui päike paistab, siis valgemale tegelasele nagu mina jääb ka 30st väheks, nii et seda soovitust võiks tõsiselt võtta. Jah, päike võtab ka läbi pilve, kui imestatakse kuidas pilves ilmaga on võimalik ära põleda.

Eestlasi on saarel palju - Perepere rannas kohtasime korraga kahte Eesti pere, kes olid juba varem rannas tuttavaks saanud, lennujaamas tulles, kahte eestlannat ja nüüd siin loen, et keski veel idarannikul praegu ringi kondamas....

2
0

Tuleb lisada et täna kohtasime taas nelja eestlast Port Louis Waterfrontil, nii et metsas elu käib, tsiteerides klassikuid...

3
1

Mitmendat päeva sajab padu ja ilm on pilves. Tänavad on siin Flic en Flacis muutunud jõgedeks. Täna andis Mauritiuse rahvuslik kriisikomitee ametliku teate elik kommünikee tormihoiatusest, käsib kõigil püsida siseruumides ning välja minna aimult in case of emergency...Kõik kohad, kaasa arvatud toidupoed ja söögikohad on kinni.

4
1

Kolmap-neljap sai jah Madacascari tsükloni mõjusid tunda, kui nonstop sadas, eile tundub, et lahenes - Idarannikul pool päeva oli täitsa sume ja pool sadas ning täna oli super ilm ning päikegi väljas, siin see sadu midagi porilompidest suuremat ei suutnud tekitada (Poste de Flacqe piirkond)

0
0

Praegu hakkame sõitma Mahebourgi. Kas idas Palmari rand on ok ? Või oskad soovitada mõnda muud randa idarannikul ? Või hoopis Blue Bay ?

0
1

Blue Bayd ei soovita ise, eelmine pühap oli seal kohalike niipalju, et mina oma varvast sinna sisse pista ei tahtnud :D

0
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased