Mehhiko ja Visitax

Hei

Üle pika aja sai paketireis ostetud ja TUI kaudu Cancuni plaanitud sõita. Pilet ostetud ja kõik tundus kena, kui tuli TUI poolt kiri:

Kaikilta 4 vuotta täyttäneiltä
matkustajilta peritään lisäksi turistivero eli Visitax, joka on noin 11 USD/henkilö riippumatta oleskelun kestosta. Maksu tulee suorittaa www.visitax.gob.mx
-sivustolla luottokortilla (Visa, Mastercard tai American Express). Kun maksu on suoritettu, saat QR-koodin, joka sinun tulee esittää maahan saavuttaessa
joko tulostettuna paperille tai digitaalisena älypuhelimestasi.

Mis maakeeli tähendab, et iga inimese eest tuleks sisenemisel maksta 11 USD. Kõik tundub ju jube kena ja see 448 peesot ei tapa, kuid maksmine kohe kuidagi ei õnnestu. proovisin erinevaid kaarte ja saan alati kohalikus keeles teate: 

¡Ocurrió un problema!

Raha kaardilt kaduma ei lähe ja QR koodi ei tule :) Kas on keegi TUI-ga käinud ja kuidas on õnnestunud see asi osta? Kiire guugel palju edasi ei adanud ja infoks pakkus seda:

Visitax is the State Government application for the payment of contributions from foreign tourists. To complete the process, provide the requested information and proceed to the corresponding payment.

See Visitaxi teema on siit foorumist juba läbi jooksnud. Tundub et praktikas seda keegi ei nõua, ka TripAdvisoris on reisijate kommentaarid samad: https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g150807-i8-k13520272-o30-Visitax_paid_at_airport-Cancun_Yucatan_Peninsula.html. Parem on teha nägu et ei tea ja pole kuulnud ja maksta alles siis kui muidu edasi ei saa

1
0

TUI oma lehel väidab, et alates 27.01 on see vistiax kohustuslik - võibolla just seetõttu, et enamus seda üle lasi :)

https://www.tui.fi/hyva-tietaa/turvallisesti-tuin-lomalle/matkakohteiden-vaatimukset/meksiko-koronatietoa/

0
0

Sai 27. Maandutud Cancunis ja ei küsinud keegi miskit taxi, kõik läks väga ladusalt (küsiti vaid et mitu päeva oled). Oli küll onlines FFM tehtud kuid lennukis jagati ja täitsime ka kirjalikult ja seeläbi vist lihtsam neile.

1
0

Endal ka minek 19 veb, ja Tui ytles , et kui ei önnestu netis teha siis saab ka kohapeal selle teha nii, et pole probleem

0
0

Ei sisenedes (21.01) ega väljudes (03.02) midagi maksma lisaks ei pidanud, lennukipiletite arvet vms ka ei näidanud. Maalt lahkudes küll siltidega noored korra küsisid, et have you paid tax, aga kuna meil oli pardakaartidega kerge segadus, siis ignoreerisime neid ja ei juhtunud ka midagi, edasi ka keegi ei küsinud. 

Selle immigratsioonivormi teise poole pidime maalt lahkudes andma check-ini lauda, seega kuigi onlines oli check-in tehtud, siis reaalsuses pidime järjekorras ikka seisma (kuigi käsipagas). 

Lendasime Lufthansa/Eurowingsiga.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased